Baby Driver

Baby Driver https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57843/baby-driver-57843.jpg 4 21 6

Autobiografický román dcery spisovatele Jacka Kerouaca.

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Votobia

Baby Drive , 1981

Any26
20.08.2021 5 z 5

To, že je to dcera Jacka Kerouaca se zapřít rozhodně nedá. Úžasná čtivá, autobiografie.

ozzak
04.04.2020 5 z 5

vyborná kniha od dcery Jacka Kerouaca. která od otce sdědila literární talent škoda že v češtině vyšla jen tahle kniha

Mijagi
22.02.2018 4 z 5

Autobiografický román dcery spisovatele Jacka Kerouaca, na niž slavný otec platil pouze nejnižší možné alimenty, viděl ji dvakrát v životě (jen krátce) a pokaždé u toho držel v ruce lahev alkoholu. Pokud jste tedy fanoušci tohoto velikána beat generation a čekáte, že se o něm dozvíte něco nového, budete zklamaní, příliš prostoru mu v knize věnováno není. Baby Driver je především příběhem Jan Kerouac. Autorka v něm nenabízí spontánní metodu psaní či zenové meditace, jako je tomu v díle jejího otce, ale rozhodně za ním nezaostává v bohémském užívání si světa, vychutnávání si právě probíhajícího okamžiku bez přemýšlení nad budoucností. Život v ghettu, pasťák, drogy, prostituce, šílená cesta po Latinské Americe. Jde z toho mráz po zádech, čiší z toho smutek, ale také nezměrná touha po svobodném životě. On the Road v ženském provedení.

karel9045
22.10.2015 4 z 5

Jan Kerouac žila divoce a krátce. A měla, stejně jako její otec, literární nadání. Škoda, že se psaní nevěnovala víc.

limitkaa
30.07.2015 5 z 5

Kniha, která mě v období mého dospívání velice ovlivnila. Jak už koncept knihy kdy se střídá její současný život se vstupy do minulosti, tak i nepřikrášlené scény z denního života dítěte, jenž je dcerou člověka, který je tak trochu ztracen sám v sobě a světě samém. Určitě všem doporučuji si přečíst.

eva-lupen
10.04.2015 5 z 5

Musím říct, že tahle knížka je pro mne ještě čtivější a zajímavější než knížky jejího otce. Příjemně mne překvapila.

autobiografie

Autorovy knížky