Levoboček

První díl historického románového cyklu Americké cesty ke svobodě, začíná v polovině 18. století ve Francii, Anglii a poté pokračuje na území tehdejší britské kolonie Nová Anglie. Sleduje osudy jedné rodiny v průběhu zhruba stopadesáti let.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26037/levobocek-Axp-26037.jpg 4.317

Americká cesta ke svobodě 1.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Bastard, 1974

Kniha Levoboček

astroweb
01.09.2020

Skvělý historický román o počátcích americké revoluce, zpočátku mi styl připomínal v tom nejlepším Dumase. Politické handrkování posléze v samotné Americe už nebylo tolik poutavé, konec vše opět napravil.

Hobo
08.05.2020

Dlouho ležela tato osmidílná sága v knihovně, pak dokonce prošla pivní lázní, ale nakonec na ni došlo. A mrzelo mě, že až po takové době jsem se pustil do prvního dílu. Velmi čtivý, koncentrovaný román z doby počátků Spojených států včetně tzv. Bostonského pití čaje. Napínavý jako Tři mušketýři a dějově bohatý skoro jako Hrabě Monte Christo. Na další díly se upřímně těším.

Atuin
08.03.2019

Žádné veledílo to není, ale v rámci historické romance to vůbec není špatný. Jako oddychové čtení s kapkou dějin, velké kapky dobrodružství a ještě větší kapky různých vztahových záležitostí to funguje docela dobře. Asi stejně jako série Poldark či série Pilíře země. Je to psáno pánskou optikou, ale jelikož to není filozofický traktát, ale historický román na pokračování pomezí romance, své kouzlo a kvality to má jsem jen ráda že mám doma celou sérii, jakkoliv vím že se kvalita neudrží po všechny díly ( minimálně ne po všechny části těch dílů). 4/5...

Je to hodně čtivé a odpovídá to žánru a na pozadí daných historických událostí je to zajímavé.

bigben
05.06.2018

Knížka se četla dobře, až na některé delší pasáže o politice , ale zase jsem konečně pochopila Bostonské pití čaje. Už se těším na další díl.

emma24
25.07.2017

Už je to delší dobu, co jsem tuhle osmidílnou sérii četla, takže hodnocení nemusí být až tak objektivní. Nicméně je to jeden ze seriálů, který jsem četla v jednom tahu a neměla jsem problémy s žádnými hluchými místy. Přikláním se k tomu, že to není kniha hlubšího významu, nicméně pro tu čtivost hlasuji, tak jak hlasuji

eva-lupen
25.08.2015

Příběh je dost naivní - spíš jakoby pro děti -, ale to zase není, protože je v ní dost sexu. Další díly číst nebudu, i když historické postavy a události jsou popsány vcelku slušně. Kam se to ale hrabe na Sever a jih, Láska a válka nebo Nebe a peklo od stejného autora.