Levoboček přehled

Levoboček
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26037/bmid_levobocek-Axp-26037.jpg 4 22 22

První díl historického románového cyklu Americké cesty ke svobodě, začíná v polovině 18. století ve Francii, Anglii a poté pokračuje na území tehdejší britské kolonie Nová Anglie. Sleduje osudy jedné rodiny v průběhu zhruba stopadesáti let.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Bastard , 1974

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Levoboček. Přihlašte se a napište ho.

Pavlaj
24.07.2023 4 z 5

(SPOILER) První díl mě malinko zklamal. Historický román se vždycky skládá ze dvou částí: z popisu reálných historických událostí a storyline. A právě ta storyline mi tu přišla nevěrohodná, až harlekýnská. Životní příběh Phillipa má asi nějak zrcadlit vztah mezi Británií a USA: rozhodování se mezi starou a novou vlastí, zkaženou aristokratickou a emancipovanou republikánskou milenkou, povinnostmi k matce a vlastními představami o životě. Zavržení rodičů a bratrovražda pak nejspíš symbolizuje rozhodnutí kolonií přetrhat vztahy se starou utlačující aristokracií a začít na novém kontinentu budovat vše od píky.
Je to hezké čtení, ale anglická šlechtična z 18. století, která jezdí bez garde na vyjížďky a rozdává si to pod stromem s někým, koho skoro nezná? Lol.

astroweb
01.09.2020 4 z 5

Skvělý historický román o počátcích americké revoluce, zpočátku mi styl připomínal v tom nejlepším Dumase. Politické handrkování posléze v samotné Americe už nebylo tolik poutavé, konec vše opět napravil.

Hobo
08.05.2020 5 z 5

Dlouho ležela tato osmidílná sága v knihovně, pak dokonce prošla pivní lázní, ale nakonec na ni došlo. A mrzelo mě, že až po takové době jsem se pustil do prvního dílu. Velmi čtivý, koncentrovaný román z doby počátků Spojených států včetně tzv. Bostonského pití čaje. Napínavý jako Tři mušketýři a dějově bohatý skoro jako Hrabě Monte Christo. Na další díly se upřímně těším.

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Levoboček v seznamech

v dalších seznamech1x