Poutníci

Poutníci https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6355/mid_poutnici-KFH-6355.jpg 4 115 32

Děj románu nesou živí a výrazní lidé, jednající podle svých povah a zájmů, postavy, které před očima čtenáře ožívají a vtiskují se mu do paměti. Žijí, zápasí, podvádějí, konají hrdinské a šlechetné činy, milují se i zabíjejí v barvitém prostředí New Yorku a západních městeček a zlatokopeckých táborů, v prostředí, které je plné rušných a zajímavých detailů a které spisovatelka líčí trochu drsným, ale výstižným a přiléhavým humorem.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , BB art

Wanderers eastward, wanderers west

Dádulka67
11.11.2023

Naprosto se ztotožňuji s recenzí níže od "AlexandraBane". Nic víc se k tomu nedá napsat.

zandu
22.10.2021 5 z 5

Toto je jedna z mých oblíbených knih.

AlexandraBane
06.09.2021 2 z 5

Dočetla jsem se zapřením, protože knihy rozečtený nenechávám. Ale dalo mi to zabrat. Čekala jsem od toho trochu víc, nějakej vývoj postav. Ze začátku jsem měla problém se zorientovat, kdo ke komu patří. A když už jsem se jakžtakž zorientovala přibyla další postava. Knihu ukládám zpátky do knihovny a vracet se k ní už nebudu.

TaJeMa
12.07.2021 1 z 5

Tak jsem vydržela do strany 268, dál jsem to nedala. Stále jsem si říkala, že teď už známe všechny postavy a začne to do sebe zapadat. Nic, zase jen další kus jedné linie, kde se dalo přečíst jen, kdo si koho vezme, kdo se má jak chovat, kdo je do koho zamilovaný, ale ani to ne. Žádná postava nebyla vykreslena tak, že jsem se těšila, co s ní bude dál, emoce na nule. Pak druhá linie a opět nuda.
Ani se sebezapřením jsem to nezvládla dočíst.

JajaD13
08.04.2021 3 z 5

Opět Kathleen Winsor a opět stejný problém jako u Věčné Ambry - strašně mě štvali jednotliví hrdinové. Knihu jsem kvůli znechucení jejich charakterem přečetla až napodruhé. Co člověk, to s prominutím hajzl.
Opět, stejně jako Ambra, psáno poutavě a plasticky, ale proč tam proboha nemohl být aspoň jeden sympatický tvor?!

archivářka115
27.03.2021 3 z 5

Knihu jsem četla hrozně dávno. Pouze si pamatuju, že jsem se musela velmi snažit, abych jí přečetla. Možná, že bych si jí měla přečíst znovu. Třeba bych změnila názor.

Kniha2006
03.07.2020 3 z 5

Kniha se četla docela špatně, ale nebylo to nejhorší. Cca za polovinou knížky jsem si myslela, že všechny pro děj důležité postavy zemřou. Což mě hrozně štvalo, protože na té knize snad není nic pozitivního a tak to zůstalo až do konce. Než autorka seznámila čtenáře se všemi postavalmi bylo to dost chaotické. Nelíbila se mi ani jedna postava. Morgan byl děvkař což by nevadilo kdyby se potom neoženil a nespal z dvěma dalšíma( Alegra, Suky) a postava Suky se mi nelíbila, Josua vše získával na úkor druhých a nečestně a ostatní postavy byly buď ne moc důležité nebo zemřeli. A ještě poslední chybička: skoro všechny důležité věci byly zmíněny " jen tak mimochodem" . Jinak kniha není špatně napsaná, ale děj není zajmavý a přestat číst u prostřed věty a už se ke knize nevrátit by bylo snadné.

m_martina
17.06.2020 1 z 5

Kniha se mi nelíbila. Dočetla jsem ji jen se sebezapřením a vracet se k ní už určitě nebudu.

Han-nah
14.06.2020 3 z 5

Děj knihy ukazuje na hodně postavách rozvoj Ameriky, život několika rodinných klanů, život zbohatlíků, ale i těch chudobných. Popisuje pořád ještě hledání zlata, ale i rozvoj dobytkářství, průmyslu, bankovnictví, začíná se stavět železnice, těžit přírodní materiál. Toto jsem si spíše při čtení představila, než lásky, vztahy, zrady, kdo a kde.....

Dalida
10.06.2020 5 z 5

Knihu jsem četla asi před 30 lety a pak jsem se k ní vrátila ještě jednou a pak jsem si ji koupila. Velmi se mi líbí, četla se mně lehce a rychle. Doporučuji. Četla jsem i Věčnou Ambru, to se nedá srovnávat. Obdoba Angeliky. Pohádka pro dospělé.

povi
05.02.2020 2 z 5

Tři roky mi ta kniha ležela v hlavě,tři roky jsem měla v živé paměti těch 276stran,které jsem tenkrát přečetla.Což znamenalo jediný-musím ji prostě přečíst celou.Postavy byly divný.Jejich styl uvažování,jejich činy,bylo to jen o sexu,kdo koho s kým podvede.Líbilo se mi prostředí,pěkně popsáno.Ale děj skákal tak divně dopředu,vždy se začala dějová linka a najednou už jsme byli někde jinde,aniž by předchozí bylo dokončeno.Ale budiž.Dalo se to.Ale trvalo to.Jednou ji přečtu znova:-)

Psinanek
24.11.2019 1 z 5

Divný styl psani

Cathlin
22.05.2019 2 z 5

Pravděpodobně knihu nedočtu. Cca na straně 200 končím. Text je na mě moc hutný a těžký, špatně se mi v tom hledají důležité body, které měl autor na mysli. Špatně se mi i představují místa děje a postavy jsou mi stále vzdálené.

laura
28.02.2019 5 z 5

Četla jsem už před mnoha lety, takže vzpomínky vyprchaly, ale dojem zůstává - bylo to krásné, syrové, vůbec ne něžné, spíš kruté, žádný soucit, prostě jen dřina, těžký život a síla vytrvat, nevzdat to a prát se za své štěstí, za lásku, naděje a sny... Rozhodně stojí za přečtení a doporučila bych vytrvat, nebudete litovat...

Rozmarýna Rozm
18.07.2017 odpad!

Na tuto knihu jsem se nalákala, kvůli tomu, že jsem četla Věčnou Ambru. Avšak Poutníci mě nenadchli a čím déle jsem četla, tím víc mě nebavili. Nevím, kolik má kniha stran, ale podle čtečky jsem skončila se čtením na 51%.

85098211
26.06.2017 1 z 5

Tuto knihu jsem četla už hned po jejím vydání, tj. zhruba v roce 1992. A to, co mi nejvíce utkvělo v paměti, je, že se mi nelíbila ani trochu. Předtím jsem od této autorky znala Věčnou Ambru, která je podle mého názoru skvělá. Ale tohle? Nevím, co si mám o této knize myslet, mužské postavy jsou vyloženě nesympatické a hlavně dost promiskuitní - no a ty ženské to už nezachrání, bohužel...

povi
08.03.2017 2 z 5

Nedocetla jsem....na strane 276 jsem to vzdala,i kdyz me to mrzi,ale styl psani je tezko uchopitelny,dialogy nemaji hlavu ani patu,postavy jsou zvlastni...do situace v New Yorku jsem se vubec nevzila,lepsi to bylo v zlatokopeckych taborech,ale i tak mi pripadlo,ze jedna veta zacne tema,aby druha zacala uplne neco jineho bez souvislosti.o chybach v ceskem prekladu se ani zminovat nebudu....

kocourjulie
11.10.2016 5 z 5

Kam se hrabe Ambra

jitka8140
04.06.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem poprvé četla před pětatřiceti lety. A od té doby snad dvacetkrát. Dostal mě nejen děj, postavy ale především popis prostředí ve kterém se kniha odehrává. Předešlé recenze zmiňují nemorální jednání hlavních hrdinů Matta a Morgana Devlinových
. Bohužel jsem životními zkušenostmi zjistila, že takový život je. A je to boj i v dnešní době. Popis Butte i Heleny ve mě probudil o toto prostředí takový zájem, že tuto recenzi píšu z Butte. I přes to, že dnešní Butte je docela velké a živé město, ve staré čtvrti jsou stále domky zlatokopů, vypadající přesně jak kniha popisuje. Také staré výstavní domy zámožných občanů tu stojí 150 let. A když se podívám z Buttského kopce do krajiny, jsem rázem v ději knihy. A pokud si dáte práci a sami si zjistíte historii USA, tak děj dokonale zapadá. Mohu říct, že tato kniha je mou nejoblíbenější. Ještě mnohokrát se k ní vrátím.

hrosik3
01.02.2016 2 z 5

Přečteno s velkým sebezapřením, zbytečně dlouhé, mnoho postav, ovšem žádná vyjímečná, příběhy jednotlivých postav jen započaté, ale nedokončené, vlastně mi přišlo, že se tam opakuje jedna jediná myšlenka: koho s kým podvést, přitom téma by mohlo být určitě zajímavé, kdyby se s ním pracovalo lépe, za ne zklamání