Muž se srdcem kovboje

Muž se srdcem kovboje (v originále Monte Walsh) je kniha se zcela jedinečnou atmosférou. Je to životní příběh muže, který velmi tvrdě pracuje jako kovboj a tohoto způsobu života se odmítá vzdát i přes to, že na přelomu 19. a 20. století dochází ke konci jedné velké éry osídlování amerického "divokého západu". Velké obchodní společnosti skupují krajinu, dřevěné ploty farem nahradily ostnaté dráty, železnice dokáže přepravit mnohem více dobytka a na zablácených cestách se objevují první automobily. Ale Monte Walsh zůstává až do konce věrný svému řemeslu... Muž se srdcem kovboje je kniha, nad kterou nejeden chlap zamáčkne slzu. Stejně jako několik dalších románů Jacka Schaefera, i Monte Walsh se dočkal filmového zpracování. Ale žádný film nedokáže tenhle krásný příběh naplno převyprávět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8640/big_muz-se-srdcem-kovboje-dl6-8640.png 4.6231
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Odeon

Monte Walsh, 1963

Kniha Muž se srdcem kovboje

Dreamal

Na základě zdejších pozitivních komentářů jsem si knihu o Vánocích přečetla a byla nadšená atmosférou Ameriky přelomu 19./20. století, postavou Monteho i prostředím rančů a potulného života. Je to podle mě výborná kniha i pro ty, kdo vůbec western jako žánr neprožívají, nebo nic v tomto duchu zatím nečetli...

Marmarek
31.12.2022

(+ SPOILER) Tempo mi nepřišlo pomalé, jak mnozí píší, ale je dobré si na styl autora zvyknout. Hrdina také nemusí přirůst k srdci každému, ale je to určitý prototyp, ideál. V rámci žánru určitě fajn kniha.

meluzena
10.09.2022

Krásná kniha o kovbojích, o časech a lidech víceméně černobíle jasných.
Kůň nikdy nemůže být nahrazen autem. Nikdy. Ale ví to už jen ta generace, která odchází s hlavním hrdinou. Ta totiž ví (a celý život zažívala), CO TO JE kůň.

Belanna
28.08.2022

Kdybych tu měla popsat všechny pocity, které mě při čtení provázely, napsala bych asi novou knížku. Nezapomenutelný, drsný příběh, napínavý a smutný. Udělal na mne velký dojem.

zanekzoltecu
24.08.2022

Věděl jsem o ní už od našich v sedmdesátých letech. Teď při vyklízení pozůstalosti jsem na ni narazil a přečetl. Musím říct, že naši měli skvělý vkus a díky jim za ni do nebíčka - je úžasná, i když je to pořád jenom kniha! :)

SumýšIrena
05.05.2022

Čekala jsem, že to bude dobrá kniha, ale dalece předčila moje očekávání. Je fantastická. Poslední třetina je hodně nostalgická, ale tak to v životě chodí.

michal2601
14.04.2022

Super kniha z drsných dob konce 19. století. Doporučuji všem, kdo mají rádi kovboje.

Lacie
23.03.2022

Naprosto nádherná knížka. Dostala jsem ji k desátým narozeninám od otce a navíc jsem milovala koně – takže něco pro mě. Ale od té doby jsem ji četla tolikrát, že jí znám skoro nazpaměť. Jednotlivé kapitoly jsou uzavřené příběhy v rámci života ranče /Y. Monty a Chet, nerozluční přátelé, parta okolo, koně, krávy... Konec je takový, jak to v životě bývá – party se rozpadnou, zestárnou, zemřou... ale Monty zůstává svůj – do frasa, vždyť je to jenom kůň!