eva-lupen eva-lupen komentáře u knih

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Moc hezká a čtivá kniha - teda vlastně 2 v 1 :-). Historie se v ní nepřekrucuje, spíš naopak, člověk se i něco dozví. A dopadlo to přesně tak, jak bych to sama napsala a napjatě jsem čekala jestli to tak opravdu bude. Jenže... je to prostě až moc velká romantika. Proto jen 4 hvězdy. I když..., v rámci žánru Romantika, bych klidně dala pět.

11.10.2016 4 z 5

Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Zuzana Koubková

Slušný historický román o existujících postavách. A to je právě možná to, proč mne to ani moc nebavilo. Ne, že bych něco měla proti historickým osobnostem, ale jsem radši, když se vyskytují jen ve vedlejších rolích. Román Invisible se mi líbil mnohem víc.

25.08.2016 2 z 5

Zóna zájmu Zóna zájmu Martin Amis

Tak teda nevím co napsat... Kniha je to dobrá. Myšlenkové pochody postav věrohodné, ale vlastně nepochopitelné. Ono je to na konci i zmíněné, že to, co nacisté dělali, vlastně pochopit nelze. Číst to je ale docela náročné. Naštěstí je tam i postava Angeluse Thomsena, jehož příběh to celé trochu odlehčuje. Kdyby tam nebyl, asi bych to nedočetla. Knihu doporučuji k přečtení, ale rozhodně není pro každého.

16.08.2016 4 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Pro mne odpočinková a velmi čtivá kniha. Na rozdíl od některých předchozích čtenářů, mne nejméně bavil pád letadla. "Ztraceni" jsem neviděla ani nečetla, takže mi to nic nepřipomínalo, ale byl to jen úvod ke složitějšímu ději. Kniha je sci-fi a to pád letadla a záchrana cestujících zrovna není. Pro někoho může být následující děj možná trochu složitý, já však chápala naprosto vše, a vše bylo logické.
Jednu chvíli jsem teda myslela, že to autor trochu zvrtal, protože když letadlo z minulosti zmizí, tak to původní budoucnost změní, ale vysvětlení bylo prosté a logické.
Trochu mi vadil výraz vzducholoď, ale to mohla být chyba překladu. Víc by se tam hodilo vznášedlo. No a lidi byli v něčem trochu zabednění a nepředvídaví. To už se tak ale stává.
Konec byl přesně takový v jaký jsem doufala, ale podle komentářů tady, jsem se bála, že bude jiný. Takže mne potěšil.
Jen čtyři hvězdy dávám proto, že to pro mne nebyla žádná převratná kniha, která by mi, mimo chvilkové zábavy a napětí, dala něco víc nebo mne chytila za srdce.

23.06.2016 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Začala jsem to poslouchat jako audioknihu, ale daleko jsem nedošla. Tenhle typ humoru mne zrovna moc neuchvátil, i když třeba filmy o Sedmé rotě (což se může zdát podobné) se mi docela líbily. Čekala jsem, že to bude lepší. Uvidím, třeba se k tomu někdy vrátím.

08.06.2016

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Poslechnuto na youtube jako MLUVENÉ SLOVO z rozhlasu. Skvěle to vypráví Karel Höger a další. Není to sice přesně načtená kniha, ale vše podstatné tam je + je tam ještě něco navíc.
Čapek měl skvělou představivost a empatii. Ono by to takhle totiž dopadlo. Tohle by si měl přečíst každý - dala bych to jako povinnou četbu, ale až někdy později, ne malým dětem - ty by to nepochopily.

08.06.2016 5 z 5

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Za mne nic moc. Románový příběh, ani hlavní hrdina, mne moc nezaujali, takže se četba dost vlekla. Až samotná bitva mne ke knize víc přitáhla. Asi to také bude tím, že tady angličanům prostě nefandím, i když možná měl jejich král nějaké právo na francouzský trůn, tak v téhle válce jsem fanda Jany z Arcu :-).

13.05.2016 3 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Poslechnuto jako audiokniha, moc pěkně načtená Jiřím Dvořákem.
Je to hodně reálný román, klidně bych věřila, že to takhle nějak opravdu bylo. Kdyby Jan Lucemburský nebyl takový jaký byl, byl by třeba Karel IV úplně jiný.
Jen jsem se teda občas ztrácela v minulosti a přítomnosti. Nevím jestli to v tištěné knize není nějak oddělené, ale tady Kája :-) vzpomíná a další věta je, že zvednul hlavu, a je zase v současnosti. Jelikož jsem při poslechu většinou něco dělala, tak jsem v tom měla trochu zmatek. Některé kapitoly jsem si tak musela dát ještě jednou.
Ale knížka je to pěkná a určitě ji doporučuji.

08.05.2016 4 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Poslechnuto jako audiokniha.
Pro mne zatím nejhorší kniha od Austenové, ale je možné, že byla zkrácená a proto mi to přišlo takové o ničem.

18.04.2016 2 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Poslechnuto jako audiokniha. Stejně jako Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák, skvěle načteno Bárou Hrzánovou.
Netuším jestli by mne to bavilo číst, ale tohle bylo naprosto skvělé. Smutné, ironické, ale takový je prostě život. Vlastně mne to asi ze všech tří knížek (teda audioknih) bavilo nejvíc. Možná je to věkem, ale já té Heleně věřila každou myšlenku. A otevřený konec? Třeba bude ještě nějaký další díl :-).

09.04.2016 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Poslechnuto jako audiokniha. Akustika je teda příšerná, ale je to tak skvěle načteno Miroslavem Táborským, že jsem to skousla. Bylo to ještě lepší než jsem čekala. Těch skvělých komentářů současnosti... Teda vlastně teď už trochu minulosti. Škoda, že autor nepočkal s vydáním ještě pár let, teď by měl příhodný námět navíc. Ale skončilo to tak, že by klidně mohl napsat pokračování :-). Jen se bojím, že by mu to zakázali vydat...

31.03.2016 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Poslechnuto jako audiokniha. Skvěle načteno Bárou Hrzánovou. Tohle se mi líbilo ještě víc než Hrdý Budžes. Obdivuju Báru jak se dokázala vtělit nejdřív do školačky a pak do puberťačky. Nádhera.

29.03.2016 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Poslechnuto jako audiokniha. Úplně skvěle načteno Bárou Hrzánovou. Chvíli jsem se v tv dívala na záznam divadelního představení, ale vůbec mne to nebavilo. Připadalo mi, že se diváci smějou spíš Bářiným šaškárnám a vlastně ani nevnímají hlubší podstatu textu. Stejně tak netuším jestli by mne to bavilo číst. Audioknihu však mohu jen doporučit.

29.03.2016 4 z 5

Sharpovo Waterloo / povídka Sharpovo výkupné Sharpovo Waterloo / povídka Sharpovo výkupné Bernard Cornwell

Sharpovskou serii miluju, ale tyhle poslední díly už pro mne nejsou "to pravé ořechové". Možná je to tím, že o Waterloo toho bylo napsáno hodně a v téhle knížce moc jiného děje není. A povídka? To nejhorší ze Sharpa. Jsem zvědavá na poslední díl.

28.03.2016 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Skvěle načtené Martinem Stránským.
Tohle se mi líbilo snad ještě víc než Stařík.

18.03.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nic moc. Naštěstí jsem to poslouchala jako audio při práci, takže jsem vydržela do konce. Jinak bych to určitě vzdala.

01.03.2016 1 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. 12 h 43 min. Skvěle čte Martin Stránský.
Až na delší rozjezd na začátku, jsem se výborně bavila.

20.02.2016 4 z 5

Panna ve zbroji Panna ve zbroji Mark Twain (p)

Skvělá knížka na níž jsem narazila úplnou náhodou. Je psaná tak, že bych úplně věřila, že to vypráví Janin současník a že to tak opravdu bylo.

20.02.2016 5 z 5

Nikdy by mne nenapadlo tohle číst, pokud bych nejela na cesty a nekoupila si to jako audioknihu (celou trilogii, byla v akci, celé to má 35 h a moc pěkně to načetla Tereza Bebarová). Myslela jsem, že to bude nějaká naivita, ale moc příjemně mne to překvapilo. Asi se kouknu i na film, pro porovnání, i když je mi jasné, že to nebude úplně ono.

07.02.2016 4 z 5

Sharpova pomsta a povídka Sharpovy Vánoce Sharpova pomsta a povídka Sharpovy Vánoce Bernard Cornwell

Jak autor na začátku zmiňuje - postavy si začaly žít vlastním životem :-). Bohužel. Tak nějak už mi to přišlo jako červená knihovna. To, že se Sharpe zamilovává do každý sukně, je nějaká jeho přirozenost, ale Frederickson?
Také mi docela vadila ta povídka na začátku. Teda povídka sama ne, ale to, že časově patřila jinam. Vydavatelé se sice omlouvají, ale co naplat. Mrtvý zase ožil. To bych snad radši změnila jméno, protože je jen na začátku a s dějem nemá nic společného.

Ach jo, už jen dva díly... :-(.

09.09.2015 3 z 5