Sharpova pomsta a povídka Sharpovy Vánoce

Sharpova pomsta a povídka Sharpovy Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256888/bmid_sharpova-pomsta-a-povidka-sharpovy--iEv-256888.jpg 5 75 7

Sharpe série

Píše se rok 1814 a Evropou se šíří zvěsti, že Napoleon kapituloval, byl zavražděn nebo uprchl. Ale předtím, než válka definitivně skončí porážkou Francouzů a Sharpe bude moci svůj palaš odložit, dojde k jednomu z nejkrvavějších bojů celé války, k bitvě o město Toulouse. Avšak Sharpův boj se neodehrává pouze na bitevním poli, neboť je nucen bojovat o svou čest a o to, aby se očistil od falešného obvinění, které proti němu zkonstruoval neznámý nepřítel. Sharpovi se podaří uniknout britskému válečnému soudu a musí svého zákeřného nepřítele odhalit a pomstít se mu. A jeho pomsta je důmyslná a drtivá.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Oldag

Sharpe's Revenge / Sharpe's Christmas , 1989

Luigi1
27.05.2020 5 z 5

Dalši Sharpovo dobrodružství ve kterém nechybí ženská

druzickaster
30.01.2018 5 z 5

Až na klišé jako z červené knihovny uprostřed knihy jsem byl opět spokojen. Nesmrtelný smrtelník Richard Sharpe i se svými druhy Harperem a Frederiksonem mě opět pobavili. Je až k nevíře jak nepřátele až za hrob v době války mohou spolu vycházet v době míru, ale tak je to správné tak to má být. No nic je čas na Sharpovo Waterloo.

tenax
04.12.2016 5 z 5

Po krvavé bitvě o Toulouse, vylíčené v první části románu, nastává mír a hrdiny série čeká těžké rozhodování, co budou dělat. Jako vojáci nic jiného než bojovat neumí, ale každý má své sny. Sharpe má rozhodování jednodušší, musí si ještě vyřídit účty s francouzským majorem Ducosem, který na něj navíc nachystal rafinovaný podraz, aby zakryl svou zradu Napoleona. Takže Sharpe ani v míru ještě nemůže odložit pušku a palaš, a vydává se s Harperem a Fredericksonem do Normandie a pak až do Itálie, aby naplnil svou pomstu. Ani tady nechybí osudové ženy, které mu komplikují život, ale nejde o žádnou červenou knihovnu, vše logicky vyplývá z románových charakterů postav.
Přidaná povídka Sharpovy vánoce sice podle chronologie děje patří mezi díly Sharpův regiment a Sharpovo obležení, ale to není nijak na závadu. Osudy a charakter postav nemění, jde spíš o skutečně vánoční, pohodové čtení, kterému nechybí akce, ale ani laskavý humor.

ferda
15.04.2016 4 z 5

Sherpe opět nezklamal,vyhrabal se z průseru a zase má další ženskou. To je prostě neuvěřitelný co to je za skokana.

klokan.1905
04.11.2015 5 z 5

Tak já jsem s pokračováním dobrodružství Richarda Sharpa maximálně spokojený... Pěkně popsaná bitva o město Toulouse... Poté Sharpův problém s proradným Pierrem Ducosem, zajímavě se vyvinul i vztah Sharpa s manželkou Jane.... v jeho životě se objevuje Francouzka Lucille... Nudit, se tedy určitě nebudete, určitě si i tento díl přečtěte... Mně nezbývá, než se těšit na poslední dva díly...

eva-lupen
09.09.2015 3 z 5

Jak autor na začátku zmiňuje - postavy si začaly žít vlastním životem :-). Bohužel. Tak nějak už mi to přišlo jako červená knihovna. To, že se Sharpe zamilovává do každý sukně, je nějaká jeho přirozenost, ale Frederickson?
Také mi docela vadila ta povídka na začátku. Teda povídka sama ne, ale to, že časově patřila jinam. Vydavatelé se sice omlouvají, ale co naplat. Mrtvý zase ožil. To bych snad radši změnila jméno, protože je jen na začátku a s dějem nemá nic společného.

Ach jo, už jen dva díly... :-(.

Ládja
19.07.2015 4 z 5

Připadalo mi, že tento díl je trochu jinačí než ostatní. Roztáhnutý do delšího časového údobí. A možná v tom mi přišel tak zvláštní. Nějak jsem se nemohl do něj začíst, jako do ostatních Sharpů. Celkově mi přišlo, že se autor vypsal a není tento díl tak napínavý, jako předchozí. Ale pořád je to Sharp. Ale stojí to opět za to. Řežba, krev, Sharpovy ženy :D Teď jen počkat na dva poslední díly :(

napoleonské války historické romány

Bernard Cornwell