Už je tady zas

Co kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale jen usnul? A co kdyby se probudil roku 2011? Jak by se asi tvářil a našel by v našem světě spojence, kteří by ho podpořili? Od těchto otázek se odvíjí román německého spisovatele Timura Vermese nazvaný Er ist wieder da. Román, který okupuje přední místa německých literárních žebříčků. Prodalo se ho zatím téměř půl milionu výtisků a skoro sto tisíc kusů ve formě audioknihy. Satirický příběh se překládá do sedmnácti jazyků včetně angličtiny, španělštiny, francouzštiny a češtiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171270/uz-je-tady-zas-oRl-171270.jpg 3.61147
Vydáno, Argo

Er ist wieder da, 2012

Kniha Už je tady zas

Kariol
19.12.2020

Bylo to fakt dobré. Konec mě trochu.. ale ne, nezmátl, jen jsem asi čekala, že to nějaký pořádný konec bude mít. Že Hitlera praští a on se probudí zpátky v roce 1945 nebo tak nějak. Ale nevadí. Němčina.. byla místy trochu oříšek, ale troufám si tvrdit, že jsem to zvládla, že jsem knížku pochopila, rozšířila si slovní zásobu a zároveň se spolehla na nějaké své schopnosti a že jsem si ověřila, že už v němčině knížky můžu číst. Tohle možná bylo o to těžší, že se místy jednalo o náročnější témata, ale většinou jsem převážně dialogům a popisům neměla problém porozumět.

Kubina
05.12.2020

Kniha nemá téměř žádný děj, přesto analíza současné společnosti z Hitlerovského pohledu pobaví. Od zfilmované verze se podstatně liší, koho by od četby odrazovala znalost filmu.

blackoutzuzi
26.10.2020

Místy docela vtipná záležitost, nicméně postupně to na mě začalo působit, že je to pořád to samé dokola a k dočtení jsem se musela vyloženě nutit. Ovšem nápad je to skvělý, dostanete zase trochu jiný pohled na Hitlera, ale provedení mi příliš nesedlo. Máte-li ale rádi satiru, mohlo by vás to bavit. Prý je podle knihy natočen i film, já se na něj nechystám, ale kdyby to někoho z vás zaujalo, tak se můžete místo knihy podívat třeba na něj :D

maximus13
12.10.2020

Rychle půjčit a číst, neboť až na tuto knihu narazí někdo z neziskovky, nebo nějaký vystudovaný gender učenec, tak knihu pošlou do trezoru, jako nezpůsobilou pro multikulturní sluníčkový život.

Pandrholajan
09.10.2020

Tahle kniha nepatří k těm, ke kterým se nerád vracím. Přesto jsem rád, že jsem jí četl. Podivný humor a místy až nevkusný.

Johny_H.
06.10.2020

Tato kniha nejde hodnotit jinak nežli maximálním počtem hvězdiček. Komu jsem jí půjčil tak ten byl nadšen a přišel z otázkou zda ji může půjčit i dalším. Četlo ji celkem 11 lidí v mém okolí četně mě a všechny pobavila napříč věkem a to se stává málo které knížce.

VikyKleinik
05.10.2020

Vermes dokázal zkombinovat Hitlerovu osobitost s velkou dávkou satiry. Velmi humorná kniha, která ve své podstatě vypovídá i o současné společnosti a její otevřený konec má děsivé zabarvení.

lencin
27.09.2020