Už je tady zas

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale jen usnul? A co kdyby se probudil roku 2011? Jak by se asi tvářil a našel by v našem světě spojence, kteří by ho podpořili? Od těchto otázek se odvíjí román německého spisovatele Timura Vermese nazvaný Er ist wieder da. Román, který okupuje přední místa německých literárních žebříčků. Prodalo se ho zatím téměř půl milionu výtisků a skoro sto tisíc kusů ve formě audioknihy. Satirický příběh se překládá do sedmnácti jazyků včetně angličtiny, španělštiny, francouzštiny a češtiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171270/big_uz-je-tady-zas-oRl-171270.jpg 3.61181
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

Er ist wieder da, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (298)

Kniha Už je tady zas

000nugatovej
28.08.2021

Ze začátku mne bavila konfrontace Hitlerových představ a reality našeho věku.
Pak začalo mrazit. To ano. Přesto se mi zdá, že téma mohlo být využito k ještě mrazivější reflexi naší současnosti. Zůstalo u satirického zobrazení světa médií ("Všichni ovšem víme, co si myslet o našem tisku. Hluchý zapisuje, co mu diktuje slepý, vesnický blázen to rediguje a kolegové z ostatních redakcí opisují.") (str. 31) Jak to funguje, ostatně vidíme v přímém přenosu i my v současném Česku: "... v krajním případě (jsem) ochotný udělat ze sebe kašpara, pokud si získám pozornost lidí." (str. 138)
Stará babička Hitlerovy sekretářky je zprvu moudrá tím svým poznatkem, že se lidi Hitlerovi dřív taky smáli. A co dál? Obávám se, že dnes by se dalo vše rozvíjet i do té další fáze - už ne smích, už narůstající strach a narůstající moc. Možná se svět za těch 10 let od doby, kdy autor knihu dokončil, tak změnil...

jiri4861
16.08.2021odpad!

Z tématu se dalo vytěžit víc, nevím, moc mě to nenadchlo a do čtení jsem se hlavně ke konci musel chvílemi nutit. Nápad zajímavý, ale částečně nad ním zůstává rozum stát.


Eridan
20.07.2021

Knihu jsem si užil a těším se na film. Sledovat dnešní svět očima nejslavnějšího diktátora vede jednak k zamyšlení a jednak k úsměvu. A kniha balancuje na této hranici velice dobře. Určitě bych rád četl i druhý díl. Znát lépe německou politickou scénu, asi bych se smál ještě více. Otázka je: Kdy se to podobnému člověku povede a to, co vypadá jako nadsázka, realizuje?

daniel1895
20.07.2021

Námět je zajímavý, některé pasáže mě pobavily, nicméně ve mně převládá pocit, že se z toho námětu dalo vytěžit daleko víc.

BetSolo
06.07.2021

Hodně zábavná a povedená kniha, krásně se četla a moc mě bavila. Několikrát jsem se i nahlas smála. Nicméně mě bohužel trochu zklamal konec, asi jsem od něj čekala trochu víc :) Avšak ve výsledku skvělé, originální počtení :)

LenkaKT
15.06.2021

Je to zábavné, Hitler charismatický, zrcadlo současnosti pěkně nastavené.

Knihomolka506
28.05.2021

Retrospektivní román, ich-forma

"proč podtržítko? Jaké podtržítko?" nechápal jsem. "Když už tak nadtržítko!"

"Obdivujete činy A. Hitlera?"
" Obdivujete činy Ute K. ?"
"Takhle se nikam nedostaneme " prohlásila rezolutně " Já přece nejsem mrtvá!"
"Možná se Vám to nelíbí " opáčil jsem" ale já také ne."

Co by se stalo kdyby Hitler nespáchal sebevraždu, ale normálně se probudil? Tedaa.. normálně ne, ale v Berlíně v současnosti roku 2011... okolí nic nechápe, myslí si, že to herec v dobovém kostýmu, který hraje ve filmu nebo show. Hitler taky nic nechápe, hledá svoje ztracené vojáky z Hitlerjugend, z novin se kromě data 30.8. 2011 dozvi, že původně je už dávno mrtvý, protože spáchal sebevraždu a diví se, co je müesli - myslí si, že jde o průmyslově slisované obilí zabalené v barevné fólii Jinými slovy satirický román o Vůdci, který si zvyká na naší dobu a život v ní
K filmu : nedávno jsem ho viděla a musím říct, že mě tak trochu zklamal...
- jiný rok a jiné datum
-Vtipy o Židech, narážky na holocaust
Proto je pro mě v tomhle případě lepší kniha než film.

m_martina
03.05.2021

Nebylo to špatné, ale úplně dobré také ne. Docela zajímavý nápad tohle napsat.

1 ...