Panna ve zbroji

kniha Panna ve zbroji je knihou o věrnosti, statečnosti, víře a pokoře. Líčí nejpodivnější životní historie sedmnáctileté dívky, která se stala zachránkyní Francie. O jejím osudu vypráví Mark Twain ústy Ludvíka de Conte, sekretáře a pážete Johanky, druha jejích dětských her, přítele, který s ní setrval od začátku do konce, a byl také poslední, koho se její ruka dotkla na této zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78337/panna-ve-zbroji.jpg 4.353

Personal recollections of Joan of Arc

Vydáno:, Blok

kilometr
05.10.2017

Moc pěkné čtení a pohled na životní příběh Panny Orleánské tak trochu jinak.80%.

slimáčik
23.09.2017

Takto som Marka Twaina nepoznala.
Kniha ma vtiahla do deja, sprevádzala som Johanku až po hranicu, sledovala dym aj popol rozptyľovaný vetrom...
Ale už sa ku knihe nevrátim... Šetrím si duševné sily na zvládanie životnej reality.

Atanone
20.08.2017

Proč všichni prométheové skončí špatně? Proč ti,kdo přijdou se zvláštními dary,jsou znevažováni,kamenováni,křižováni a zostouzeni,aby se pak mohli prohlásit za svaté,ale až po smrti,aby už k tomu nemohli nic říct?
Kniha patří k těm pokladům,které si hýčkám,i když se obávám,že nebudu mít dost odvahy ji ještě někdy znovu číst.
ALE- zakopla jsem náhodou o dokument,který je velmi zajímavý a trošku se mi po něm ulevilo. Ne proto,že bych byla fanoušek happyendů...ale prostě tak.

eva-lupen
20.02.2016

Skvělá knížka na níž jsem narazila úplnou náhodou. Je psaná tak, že bych úplně věřila, že to vypráví Janin současník a že to tak opravdu bylo.

astroweb
26.05.2014

Mám Twaina moc rád, je poněkud neprávem opomíjený. Převažuje v povědomí pouze jako autor dětské literatury. Neprávem.

Zuzvil
30.06.2012

v určité etapě svého života jsem Johanku z Arku nesmírně obdivovala a hltala jsem tedy jednu knihu za druhou, kde byla alespoň zmínka o této dívce, která se stala symbolem francouzské stoleté války

Alix

Johanka z Arku je svým způsobem fenomén a Twain jí touto knížkou složil hold. Zajímavé je, že se dodnes historikové nedokážou shodnout, jak je možné, že mladá dívka dokázala zázračné věci.