Let 305

Harper Laneová má potíže a za pár hodin bude muset udělat rozhodnutí, které navždy změní její život. Naštěstí si po havárii letadla uvědomí, že je mnohem silnější, než si kdy myslela… Na cestě z New Yorku do Londýna dojde v letu 305 k náhlému výpadku napájení a letadlo je nuceno nouzově přistát na anglickém venkově. Tak začíná tajemné dobrodružství, které bude mít dopad na celé lidstvo. Ti, kteří přežili, brzy zjistí, že svět, v němž stroj havaroval, je značně odlišný od toho, který před několika hodinami opustili. Kde jsou? Proč jsou tady? A jak se dostanou zpátky domů? Současnost je minulostí a budoucnost spočívá v rukou pěti lidí, kteří se navzájem ani neznají, ale jejichž životy jsou navzájem propleteny. Mezi nimi jsou spisovatelka Harper Laneová, Nick Stone, lékařka Sabrina Schröderová, počítačový vědec Yul Tan a miliardářský syn Grayson Shaw. Postupně vyjde najevo, že někteří z této skupiny přeživších vědí víc, než dosud prozradili. Harper a Nick navíc brzy odhalí spiknutí, které zahrnuje jejich vlastní životy. Jak začnou dávat dohromady fakta, zjistí, že mají v rukách moc změnit budoucnost a minulost – zachránit náš svět… nebo ho ukončit. Vynalézavý sci-fi thriller od autora světově úspěšné bestsellerové trilogie Atlantský gen je dobrodužný příběh plný ostrých zvratů, v němž se prolíná síla moci, ambice, osud, paměť i láska....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287485/let-305-wxR-287485.jpg 3.6207

Departure (2015)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, XYZ

midloch
20. listopadu

Na tuhle knihu jsem narazil jednou v knihkupectví a zaujala mě, nicméně ne natolik, abych se rozhodl ji koupit. Když jsem na ní narazil znovu v knihovním autobusu, bylo rozhodnuto dát ji šanci. Po přečtení musím říct, že jsem udělal dobře a knihu si pouze půjčil.

Let 305 má zajímavý námět a příběh se čte velmi lehce. Problém je že ke kvalitnímu sci-fi to má daleko. Postavy mi nepřišly uvěřitelné, jejich rozhodování a reakce byly často naprosto neadekvátní dané situaci. Stejně tak se sem tam objevovaly i nelogičnosti v příběhu.

Nicméně. určitě lze doporučit jako oddechovou nenáročnou četbu.

PAVEL z BRNA

Ze začátku knihy jsem též měl pocit, že jsem v seriálu Ztraceni ale pak jsem se začetl a došel k závěru, že autor mě opět, už po čtvrté, nezklamal. Kniha je dobrodružná, poučná a vedoucí k zamyšlení a taky ukazuje něco se života autora, což se týká konce knihy.

papajapa

Ze tam bylo az moc fyziky aj? Po kvantove noci a temne hmote bylo tohle prochazka ruzovym sadem. Libilo se mi, ze nebyl zadny zdlouhavy zacatek ani uspechany konec (utok na prehradu). Jen na poslednich strankach uvahy a jednani Harper uz byly mimo misu. Takove zbytecne natahovani.

Mydli
29.11.2017

Začátek knihy mi přišel jako obyčejný příběh letecké katastrofy... po dalších stránkách mi bylo jasné že se jedná ó nějaký blábol ve smyslu tv seriálu Lost-Ztraceni... a ejhle jak jsem se mýlil. Nakonec se jedná o vynikající námět skvěle napsaný z pohledu dvou osob což je také v celku netradiční. Opravdu zdařilé dílo, jdu s chutí na další počin mistra pera Riddleyho!

muchomurka
12.11.2017

Do knížky jsem chtěla jen nakouknout, zda mě bude bavit a pak už jsem se od ní nemohla odtrhnout. Sice jsem začala číst jinou knihu, ale ta šla stranou. Napínavý příběh, tajemno, láska, konspirace, osud světa... co víc si přát? :)
Sice mě překvapilo, jakým směrem se příběh ubírá, ale to mi nevadilo a byla jsem zvědavá, jak to skončí. S koncem jsem spokojená, ale po té jízdě před tím, kdy jsem hltala každou stránku, byla poslední kapitola lehce utahaná, což je škoda.

Verlybka
01.10.2017

Fantastická knížka bez jediného slabého momentu. Nejednoznačné postavy, které si oblíbíte a napínavý příběh, u kterého prostě chcete vědět, jak dopadne. Četla se mi jedním dechem. Připomněla mi atmosférou moji milovanou knihu Vzpoura oceánů od Franka Schätzinga

Erummeldë
18.09.2017

Knížky tohohle typu jsem většinou po pár stránkách odkládala. Moc odborných odstavců jak z učebnice fyziky, moc událostí, které čtenář musí zhltat už na prvních pár stránkách, hodně dějových linek a jeden docela dost zamotaný příběh. Kdo ví proč, jsem to u téhle vydržela, ale nelituju. Často jsem se v ději trochu ztrácela a některé odstavce jsem musela číst dvakrát. Přes to všechno to byl dobře napsaný napínavý příběh s docela obstojným koncem.

ivousekk
15.09.2017

Super. Sci-fi není zrovna můj oblíbený žánr, ale občas se nechám zlákat anotací. A dobře jse udělala i v případě této knížky. Skvěle se četla, první polovina byla neskutečně napínavá. Druhá už míň, jak vycházelo najevo, co se stalo a kde se přeživší pasažéři ocitli. To už na mne bylo hodně překombinované. Ale i tak za mne super.

dagsvob
02.09.2017

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě - běžně sci-fi nečtu, ale musím říct, že výběru nelituji.

vipera
14.08.2017

Poslední dobou mi padlo do oka hodně knih, takže když jsem začala číst tuhle, už jsem vůbec nevěděla, o co zrovna v této půjde. A to bylo dobře. Je to čtivá podoba možné budoucnosti, ve které lidé přijdou na to, že vždycky vlastně bojují jen sami se sebou.

LaCoccinelle
04.08.2017

Sci-fi normálně moc nečtu, knížku jsem si vybrala jen kvůli tomu, abych měla něco, co se odehrává v budoucnosti, do čtenářské výzvy. Knížka se skvěle četla a děj i zápletka mě zaujala. Dočteno až do konce se zaujetím. Takže shrnuto a podtrženo, knížka se mi líbila a ráda si přečtu od autora i něco dalšího.

sofmysl
29.07.2017

Nevěřila jsem, že tohle někdy o nějaké knize prohlásím, ale tohle na mě bylo až přes příliš sci-fi. Já mám ráda sci-fi, mám ráda zombie tématiku mám ráda katastrofy a konce světa, ale tohle mi přišlo jako splácané páté přes deváté. Kniha se mi sice dobře četla, ale to je tak všechno, co se mi na ní líbilo.

vedana
26.07.2017

Knihu jsem odložila asi v půlce. Měla jsem problém porozumět textu. Styl psaní mi nesedl.

Jolina
12.07.2017

Tento žánr nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale v rámci výzvy 3 knih SCIFI nebo FANTASY jsem to prostě chtěla zkusit...na mě moc dějových linek, uměle připojené příběhy, hodně zapletených příběhů...líbil se mi úvod se ztroskotáním letadla, čekala jsem, jaká zápletka čtenáře čeká - ale návrat do přítomnosti mě neoslovil, stejně tak jako dějová linka s koráby a lidmi z budoucnosti...

Otas17
07.07.2017

Dočetl jsem do čtvrt části knihy, potom co to začalo nabírat scifi prvky jsem od toho upustil. Možná se to někomu může líbit, mně to neoslovilo

YA-girl
29.06.2017

Tak za sebe musím říct, že jsem spíš zklamaná... Čekala jsem napínavou sci-fi, a i když námět byl super, přišlo mi, že nebyl pořádně využitý. Hlavním hrdinům (vypravěčům) jsem jakoby nevěřila; všechno vstřebali až moc snadno a lehce, se vším se rychle smířili, což pro mě ubralo příběhu na důvěryhodnosti (mám radši takové ty normální lidi, kteří bývají třeba i v šoku, když se dozví něco takového... nebo kteří občas udělají i chybu ;)...). Celkově to vyprávění bylo takové nenapínavé - šlo o životy a já přitom otáčela stránky jenom vlažně a málem bez zájmu (což se mi teda stane málokdy). A když už jsem se začala v poslední čtvrtině i mírně ztrácet v ději a v tom, o co se vlastně teda hrdinové snaží, tak nemůžu než dát jen dvě hvězdičky - za ten nápad jako takový, a za to, jak hlavní hrdinka milovala své tvůrčí psaní ;).

Storm5007
28.06.2017

Kniha mě sice oslovila hned od začátku nicméně dle mého názoru se děj pořádně rozběhl až v polovině knihy. Líbilo se mi, že jsem si mohla docela dlouho pro sebe spekulovat co se vlastně děje :oD. Konec knihy byl poutaví a překvapiví. Z kladného hrdiny se vyklubal záporák, to se povedlo. Překvapilo mě jak kniha skončila a překvapila mě opravdu příjemně :oD.

Shira27
09.06.2017

Začátek byl velmi slibný, hned v první kapitole to všechno začalo bez zbytečných protahujících úvodů. Asi do půlky knihy byla samá akce, pořád se tam něco dělo a vtáhlo mě to do děje. Když se to vše vysvětlilo, proč tam byli a museli se rozhodnout, co udělají, od té doby se to celkem vleklo. Třetí - poslední - část byla nejnudnější, ale zajímalo mě, jak to dopadne.

Červená knihovna? Ale kdepak... Pokud chcete vědět, co patří do červené knihovny, přečtěte si Dvůr mlhy a hněvu ;)

klarence
29.05.2017

Začátek mi hned vtáhl, byl to forf... musím přiznat, že mi to připomnělo Ztracené a tak jsem pak očekávala víc....takže krapet zklamání v Titánech a trochu zmatek.. a konec trochu moc sladký.. ale jinak musím říct, že se mi docela kniha líbila a zkusím od autora trilogii..

nadenka13
09.04.2017

Pro mne velmi čtivá kniha - líbila 5 hvězdiček

Petra88
08.04.2017

Začátek knihy bych přirovnala ke Ztraceným. Když do děje vstoupili Titáni, tak jsem se nějak v příběhu přestala orientovat a přestal mě i bavit. Konec vypadal nadějně. Bohužel sklouzl do červené knihovny.

evarec
17.03.2017

Knížka byla skvělá, byla jsem překvapená, jak moc se mi líbí. Zajímavá zápletka, dějové zvraty, čekání, kdo je dobrý a kdo zlý. A najednou ke konci knihy nuda. Autor se to snažil zachránit na posledních pár stránkách, ale to už jsem měla celkový dojem pokažený.

LenkaWal
05.02.2017

Může obsahovat spoiler. :-) Knížka se mi líbila, ale posledních 100 stran to bylo dost nudné. Tam už to mělo skončit. Část s titány mi nevadila. Ale to přemítání a hloubání o ničem. To bylo moc. To se sem nehodilo. Knížka měla svižné tempo a pak narazila a už se nerozjela. Navíc to začalo silně připomínat červenou knihovnu. Ale i tak pěkné čtyři hvězdy.

hjoo
01.01.2017

Začátek knihy byl super, pád letadla a postupné řešení problému spojené s pádem letadla byli dosti k zamyšlení "co bych dělal já" ale od půlky knihy mě moc nebavila (spoiler: cestování časem to celé zničilo - podle mého názoru) ale dala se dočíst

Madlenkačte
15.12.2016

Začátek byl velmi poutavý, pak už to bylo průměrné, ale moc hezky napsané. A konec dopadl přesně tak jak sem čekala :)

Akemi4
12.12.2016

Začátek mi sice hodně připomínal seriál Ztraceni, ale moc jsem si ho užívala, děj plynul, napjatě jsem čekala, co bude dál... a pak přišli Titáni. A začala nuda.

Fantasysvet
25.11.2016

A. G. Riddle opäť vytvoril vedecko-fantastický román, ktorý nám predkladá už známe skutočnosti. Približuje ich však prirodzene, dávkuje postupne, nesnaží sa nič prikrášľovať a ak sa mu nepodaj podarí skĺznuť k jemnému gýču, i ten zapadne do konceptu viac ako len dobre.

Zatiaľ čo v Záhade pôvodu koketoval Riddle s prvkami literárneho humanizmu, v Odlete sa pohráva s myšlienkou rôznych perspektív nového spoločenského systému zrodeného v revolúcii. Varuje pred možnosťou zneužitia technického vývoja i pred spoločensky unaveným jedincom, ktorý si je vedomý neobmedzených možností nového prístupu k skutočnosti formujúcej obraz budúceho sveta. Hoci Riddle neopúšťa dôverne známe miesta, ani krajinu, ktorá mu stojí pri jeho tvorbe predlohou, a i naďalej ostáva verný tzv. soft science fiction v typickom americkom megalomanskom šate, vie dôverne udrieť na vašu citlivú strunu.

Nostalgicky vás nechá zaspomínať si na počiatky americkej vedeckej fantastiky, ktorá svoje veľdiela vystavala nielen na priestorovom rozrastaní obrazu sveta v blízkej budúcnosti, ale aj na zapálenom vývine organických foriem života, ktorých neodlúčiteľnou súčasťou je aj pohrávanie sa s rôznymi formami mutácií. Práve genetika dovolila autorom vedeckej fantastiky dotvárať si skutočnosť. A práve genetika odštartovala Riddlovu kariéru.

Rose88
15.11.2016

Naprosto souhlasím s většinou komentů níže. Začátek slibný, čtivý a pohlcující. Technické vysvětlení jak a proč se mi také dost líbilo, dokonce tak, že jsem nad tím celkem dlouho uvažovala. Poté se ale kniha přehoupla do takové dost chaotické a méně zajímavé části a ten konec? Pro mě byl naprosto navíc. Opět kniha od které jsem dost očekávala - začátek perfektně rozjetý a konec bohužel zklamání. PS: jinak obálka se opravdu povedla :-)

Brace
20.10.2016

Panebože, to byla ale hovadina. Ostatní komentáře mají pravdu, první třetina knihy od ztroskotání letadla (i když samotné havárii se autor fikaně fihnul, nejspíš si na ní netroufl) po uvědomění si skutečnosti, že se trosečníci nalézají v budoucnosti, byla celkem čtivá a záživná. Pak ovšem přichází rána na čtenářův solar. Příběhový mišmaš, kdy jsem se v textu každou chvíli ztrácel, aniž bych tušil, o čem čtu. Několikrát jsem se vrátil o pár stran zpět, a když tato situace nastala asi potřetí, řekl jsem si: no a co? vždyť mě je to vlastně fuk! Zopakoval bych vám dění příběhu těsně po jeho přečtení? Silně o tom pochybuji. V poděkování je napsáno, že byla již zakoupena práva na případné zfilmování knihy. Četli filmaři vůbec předlohu nebo vidí jen, že se kniha prodává a v očích jim naskákaly dolary za náštěvnost kin? Za sebe rovnou říkám: tenhle film vidět nepotřebuji.

Fresh
10.10.2016

Jsem ráda, že jsem na Vás nedala :-) a knížku přečetla. Jedním dechem. Byla skvělá, poutavá, akční a měla spád. Já jsem spokojená. Je pravda, že konec byl jak z červené knihovny, no ale já mám ráda dobré konce. Jinak.. nesnáším špatné konce!! Takže za mě Super počtení.