Atlantský svět

Lidstvo je zahnané do úzkých… Signál z vesmíru by mohl být klíčem k záchraně lidstva. Čas se krátí a tým vědců musí riskovat vše ve snaze odhalit tajemství atlantského světa. Severní Maroko: Dr. Kate Warnerová vyléčila globální pandemii a myslela si, že vyléčí i sebe. Mýlila se. A mýlila se i ohledně rozsahu atlantského spiknutí. Lidstvo nyní čelí nové hrozbě v podobě nepředstavitelně silného nepřítele. Ani jí samotné už nezbývá mnoho času a lidská civilizace stojí před naprostým zhroucením, když se objeví nová naděje – zpráva od potenciálního spojence. Hvězdárna Arecibo: Mary Caldwellová celý život čekala, pozorovala hvězdy a pátrala po stopách rozumného života za hranicemi naší planety. Když se konečně dočká, je náhle zatažena do boje staršího než lidstvo, ve kterém jde ještě o mnohem víc. Mary se musí rozhodnout, komu má důvěřovat, protože už není kam utéct. Antarktida: Dorian Sloane po odeznění atlantského moru zjišťuje, že se stal jednou z loutek v Areově tajemném plánu. Než stihne ovládnout situaci, Arés rozpoutá kataklyzma, které vše změní. Zatímco svět zachvacuje katastrofa, Arés mu prozradí pravou povahu nebezpečí ohrožujícího lidstvo a Dorian přistoupí na poslední úkol – dopadnout a zabít Davida Valea a Kate Warnerovou. Tentokrát už nebude brát zajatce. Dostal nařízeno najít je a zlikvidovat, a navíc má nyní přislíbené odpovědi i spásu. S Dorianem v patách pak Kate s Davidem a ostatními členy jejich týmu putují vrakem atlanťanské lodě potopené na Zemi, atlanťanskými výzkumnými stanicemi rozesetými po celé galaxii i minulostí tajemné kultury, která by mohla zachránit lidstvo v jeho nejčernější hodince. Jejich vlastní životy jsou v sázce, času není nazbyt a Kate, Davida i Doriana nyní čeká ta nejtěžší zkouška....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264070/atlantsky-svet-fcc-264070.png 3.7109

Tajemství původu 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Argo

The Atlantis World, 2014

Kniha Atlantský svět

Prince_of_book
23.01.2020

První díl mě úplně ohromil, líbilo se mi to tajemno, ta akce, david a kate...vlastně úplně vše. Ve druhém díle se začalo řešit ono taJemno a akce už nebyla podle ěm tak žhavá, ale bylo to super čtivé a bavilo mě to, ale třetí díl?

Ten mě z nějakého důvodu nezaujal tolik, jak jsem si myslel, že mě zaujme...bohužel. V tomto díle se víc "kecalo" než aby se něco dělo a mísení dějových linií bylo pro mě osobně no...asi až moc chaotické. Nejlepší částí tohoto dílu byl asi téměř úplný závěr, kdy už bylo dost dějových linií víceméně vyřešených a zbývala vyřešit jen otázka: Jakou roli v tom bude hrát Dorian?

A právě tento závěr dorianovi dějové linky se mi líbil a jevil jako nejlepší část z knihy i když nelogičnosti by se na ni našli. Linka Davida a Kate mě absolutně přestala bavit a závěr jejich společné dějové linky mě nechal absolutně chladným, podobně jako většina posledního dílu.

S ohledem na moje pocity musím říct, že bych byl osobně radši, kdyby děj po druhém díle končil, protože třetí díl opravdu nebyl hitparáda. Podle mě se z prvotní myšlenky dal vytěžit mnohem lepší závěr.

6/10 jen proto, že mám rád Riddlea jako autora. JInak průměr

Adapa
17.11.2019

Po druhém slabším díle, lepší zakončení trilogie. S prvním dílem má společné snad jen postavy, prvotní tajemno a prvotní myšlenka se úplně vytratila.
Svým způsobem by mohlo být i samostatnou knížkou. Oproti prvnímu a druhému dílu, kdy se děj odehrával jen na planetě Zemi, se děj nyní odehrává po celé galaxii. Poslední díl má mnohem méně stran než první dva díly, jako kdyby to autor chtěl už nějak rychle dopsat, uzavřít a mít za sebou.

kalache
23.06.2019

...jestli budeme takoví hlupáci,že vypustíme do tohoto světa genetické inženýrství a robotiku,máte zaručeno,že se z něj dřív nebo později stane další hadí svět ...

Jury
21.06.2019

No.. Cekal sem vic... Po dobrem 2 dile sem cekal narez ale dostal sem total neprehledny pribeh ve kerem se clovek furt ztracel... Skoda... Cela trilogie timpadem prumer...

tejnecky
16.03.2019

Oproti předchozím dílů jde kniha už do velkých extrémů a ne právě jasnému ukončení. Dost přeskakuje ve vzpomínkách hlavních postav, občas se mi děj zdá zmatený.

denniys
23.12.2018

Výtečné završení skvělé série..myslím, že tento díl by obstál i jako samostatná kniha..na rozdíl od prvních dílů jde o čistokrevné výborné scifi, které velmi rychle utíká a skvělě se čte.. všechno do sebe krásně zapadlo, vše se vysvětlilo a happyendem jsme se s atlanťany rozloučili, já osobně jsem se s nimi seznámila velmi ráda :)

alik46
25.11.2018

Třetí díl byl lepší než druhý. Už mi trochu dalo práci se orientovat v těch probíhajících stoletích. Ale každopádně celou třídílnou sérii hodnotím jako jedno z nejlepších sci-fi, které jsem četla. Obdivuji autorovu fantasii v těch technických vymoženostech.

Estyr
06.10.2018

Série, jako celek, se mi líbila, i když přiznávám, že nejlepší byl první díl a postupně šla úroveň trochu dolů. Přestože se děj odehrává hlavně na Zemi, tak autor představil velmi ambiciózní příběh odehrávající se napříč časem i vesmírem (nebo jen galaxií?). Bohužel se mu to ne vždy daří ukočírovat a samotné vyvrcholení příběhu je takové nemastné a neslané.