Atlantský mor

Světem se přehnala smrtící pandemie. Skoro miliarda lidí zemřela – a ti, které atlantský mor nezabil, procházejí přeměnou na genetické úrovni. Někteří se překotně vyvíjejí, ostatní degenerují. Vyspělé státy nabízejí zázračný lék jménem orchidea, ten však jen zmírňuje příznaky choroby. Immariové naopak přicházejí s vizí světa obývaného geneticky nadřazenými přeživšími – novým lidským druhem připraveným naplnit svůj osud. Nelítostná válka, která nejspíš smete současného člověka z povrchu zemského, se blíží. Poslední naděje na záchranu lidstva spočívá v nalezení skutečného léku na atlantský mor. Doktorka Kate Warnerová k němu hledá klíč v dávné minulosti, v době, kdy se lidský genom měnil do současné podoby. A objevuje pravdu, která je více než šokující…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258391/tajemstvi-puvodu-atlantsky-mor-Tep-258391.jpg 3.6143

Tajemství původu 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Argo

The Atlantis Plague, 2013

Kniha Atlantský mor

Prince_of_book
19.01.2020

V prvních dvou třetinách je kniha poměrně složitou z pohledu neuzavřených dějových linek a zároveň z jejich počtu. Máme tu Davida a Kate, poté Dorianovu skupinu, Shawa a další a musíte se vyznat kdo s kým a proč(což v některých případech není až zas tak složité).

V poslední třetině kniha skvěle utíká, řeší se zde nevyřešené záležitosti z prvního dílu a celkově se dějové linky spojují do jedné, která má vcelku předpokládatelný konec.

Riddle ovšem dokázal vymyslet ještě jednu zápletku, díky které mohl vzniknout třetí díl této trilogie. Série dle mého klidně mohla skončit už po tomto druhem dílu, ale tato zápletka se opravdu nabízela, takže ji neberu jen jako nějakou vycpávku nebo nuceny výmysl pro vznik dalšího dílu. Jak už tu někdo psal, děj zůstal otevřeny tak akorát pro ty,co chtějí číst dal, a zavřel se dost pro ty, co dál číst nechtějí.

Jediné co bych knize opravdu vytkl a moc se mi nelíbilo byla rychlost s jakou tento díl končí od poslední věci která by mohla znamenat problém je to ke konci jen nějakých 8 stran,což mi přijde sakra málo.

Někdo tu knize vyčítal její “Béčkovost”(hezká vědkyně spolu s chytrým rambem se zamilují a do toho zachrání svět) mě tohle třeba absolutně nevadí a dej se mi líbí a baví mě.

Za mě 8,5/10

petr_
01.01.2020

Do tohoto dílu jsem se pustil proto, že jsem doufal, že se dočtu nějaké pointy, ale byl stejně, ba i více bezbřehý, jako ten první. Spousta skupin s nejasnými záměry a do toho mimozemšťané, kteří si mezi sebou dělají naschvály. Do dlašího pokračování jsem se raději ani nepustil.

Adapa
16.11.2019

Na rozdíl od většiny mě druhý díl bavil o dost méně jak ten první. V prvním díle byl nádech tajemna, jak kdyby se autor aspoň částečně snažil konkurovat třeba Dan Brownovi. Druhý díl už je laciné béčkové sci-fi.

Nedokázal jsem se sžít s žádnou postavou, autor se nám snaží neustále "podsouvat", že David a Kate jsou dokonalí klaďasové. David v tomto díle vypadá jak Rambo a profesor v jednom - neustále se zdůrazňuje, jak byl dokonalý student historie a před koncem školy přišlo 11. září a z něho se pak stal dokonalý voják, agent. Kate je zase dokonalá krásná topmodelka a k tomu dokonalá vědkyně.

Děj a téma je zajímavé, ale už je to moc popsané béčkové.

Sahám po třetím díle, ale bojím se, aby to nebylo ještě horší :)

Jury
01.05.2019

K 2 dilu sem sel s obavama protoze 1cka me moc nechytla ale riskl sem to a kupodivu me to bavilo vic jak 1cka a sjel sem to asi za tyden :) a dost me to naladilo na 3jku takze sem zvedavy jak ta trilogie dopadne :)

kalache
23.04.2019

..."Já věřím,že celý svět krouží nad výpustí a naše civilizace je jediné hovno,které ještě plave."...dost pesimistický fakt,což?...

alik46
25.11.2018

I tento díl jsem doslova hltala, ale musím napsat, že se mi líbil více díl první.

Dalgiona
18.09.2018

Když se už začalo prvním dílem, nešlo nepokračovat. A to co nejrychleji, aby se mohlo přistoupit k dílu třetímu. Fakt super napsané.

Stupino
09.02.2018

Super četba. Co jiného dodat.