Atlantský gen

Lidstvo před 70 000 lety málem vymřelo. Přežili jsme, ale nikdo netušil jak. Až do této chvíle. Schyluje se k odpočítávání do další fáze vývoje člověka – a lidstvo už tentokrát přežít nemusí. Immariové umějí zachovat tajemství. Dva tisíce let zatajovali pravdu o evoluci lidstva a pátrali po odvěkém nepříteli – hrozbě schopné lidstvo vyhladit. Teď je jejich pátrání u konce. Výzkumná loď objeví u pobřeží Antarktidy tajemnou stavbu vězící hluboko v ledovci. Je tam už tisíce let a něco ji hlídá. Zatímco immariové se k ní sbíhají, aby uskutečnili svůj plán, brilantní genetička učiní objev, který by mohl vše změnit. Doktorka Kate Warnerová se odstěhovala do hlavního indonéského města Jakarty, aby unikla své minulosti. Ještě se ani nevzpamatovala z toho, co ji postihlo, a už se jí podařil průlomový objev neuvěřitelného významu – lék na autismus. Nebo si to alespoň myslí. Ve skutečnosti objevila něco mnohem nebezpečnějšího – pro ni i celé lidstvo. Její práce by mohla být klíčem k další fázi vývoje člověka. V rukou immariů by znamenala konec lidstva, jak je známe. Agent David Vale se deset let snaží immarie zastavit. Už mu dochází čas. Jeho informátor je mrtvý. Jeho organizace byla infiltrována. Jeho nepřátelé jdou po jeho stopě. Když však David obdrží šifrovanou zprávu týkající se immarijského útoku, riskuje vše, aby zachránil člověka, který mu může pomoci ji rozluštit – doktorku Kate Warnerovou. Kate s Davidem musejí narychlo odhalit celosvětové spiknutí a zjistit pravdu o atlantském genu… a původu lidstva. Jejich pouť je zavede do nejodlehlejších koutů zeměkoule i na tajná místa jejich minulostí. Immariové jsou jim v patách a nezastaví se před ničím, jen aby získali výsledky Katina výzkumu a nastolili další fázi vývoje lidstva – i za cenu vyvraždění 99,9 % světové populace. David a Kate je mohou zastavit… pokud dokážou důvěřovat jeden druhému. A zůstat naživu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247384/tajemstvi-puvodu-atlantsky-gen-dzc-247384.jpg 3.7238

Tajemství původu 1.

Romány, Sci-fi
Vydáno, Argo

The Atlantis Gene, 2013

Kniha Atlantský gen

Dotcom
26.10.2020

Človek musí mat niečo prečítané, naštudované, miesto v hlave pre fantastické nápady, musí sa pohybovať a vedieť plávať medzi majstrami faktografickej literatúry od von Dänikena, cez Ludvíka Součka až k ďalšiemu doktorovi medicíny Steven M Greerovi, a ak má problém s -"popisy "děje," nikoli prostředí, úmyslů, důvodů, nedej bože, abych postřehla charaktery postav" koniec citátu jednej z recenzentiek - tak hlavne musí prečítať, analyzovať, ak niečomu nerozumie tak je tu strejček Google a po analýze môže vyhodnocovať. Ale po neprečítaní knihy (podotýkam prvej z troch) vynášať take silné názory tak to sa milá dáma môže zamestnať momentálne, ako editor toho, čo vychádza dnes na pulty českých a slovenských kníhkupectiev - značná časť kníh má v názve hviezdičky, aby sa táto tajomná knižka zaradila medzi ďalšie slovné průjmy. Ale už dosť o "recenzentoch", poďme ku knihe. Je už strašne dávno, čo som ju čítal a nemohol som sa dočkať pokračovania. Nájdeme tu veci o ktorých sa už dávno hovorí - nacisti na Antarktíde - viď operácia Highjump z histórie, sú aj snímky UFO nad Antarktídou a aj v Google mape sa dá nájsť havarované UFO v snehu, rovnako, ako spomínaná geogyzikalna anomália - takmer guľatý otvor v jednej z velikánov Antarktídy. Taktiež história pozná Die Glocke - nemecky Zvon, ktorý vyvíjali v Poľsku u obce Policzka, kde dodnes je kovová konštrukcia, ktorá údajne Zvon fixovala. Z Ancient Aliens sa potom človek môže dozvedieť o havárii Glocke a jeho unesení americkou armádou. Ako vravím, chce to len trochu fantázie, k tomu vymyslieť prepracované postavy a je z toho bestseller. A milá pani recenzentka, autor sa nezaštitoval žiadnym vydavateľstvom, knihu postupne zverejňoval na nete až autorské práva kúpil Amazon a čuduj sa svete - väčšinou knihe zrejme porozumeli, ak hodnotenia odpovedajú 80 - 90 %. Za mňa, ako fanúšika sci-fi v kombinacii s tajuplnú históriou slušných 90 percent. Cela trilógia potom 85, hlavne pre odflaknutý tretí diel. Kedy vyjde pokračovanie Pandemie - Genome mi z vydavateľstva Argo neoznámili. Medzitým autor napísal Long Winter Story ako trilógiu. Pôvodne mala byt trilogiou aj Archívy vymírání - Pandemie, Génom. Uvidíme. Pri dĺžkach kníh cez 500 strán to môže byť problém. Osobne milujem knihy okolo 1000 strán - vďaka za Kingove It, Svedectvi, Martinovi hry o trůny. ;o)

Janadvorackova
18.08.2020odpad!

Nezaujalo.
Popis "děje," nikoli prostředí, úmyslů, důvodů. Nedej bože, abych postřehla charaktery postav.
Upřímně, nemám chuť ani čas si vytvářet pozadí, které v té knížce prostě už mělo být.

ijcro
27.01.2020

Atlantský gen je z trilogie nejpropracovanější příběh a skvěle ohýbá dějinné události. Čte se dobře, sem tam nějaký ten úkrok stranou, aby se vypomohlo příběhu, ale jinak dobrý a vcelku naplnilo očekávání. Jen občas se mi popletly vedlejší postavy, jinými slovy nevěděl jsem přesně, která z nich je z vedlejších ještě hlavnější.

Prince_of_book
14.01.2020

Kniha mě bavila svým příběhem, nápadem a čtivostí.

Je to scifi s velkým S, ovšem hodně rozporuplné plné nejasností a občas jsem se i já ztrácel v Riddleových myšlenkách, které jsem občas fakt nepobíral, respektive pobíral, ale s takovým mírným překvapením.

A.G. Riddlea mám jako autora rád, sedí mi jeho styl psaní a myšlení a věřím, že v dalších dvou dílech se nelogičnosti vysvětlí. Když člověk knihu nebude brát naprosto vážně a s úplnou doslovností čí přesností., bude ho kniha určitě bavit. V druhém případě ale bude hodně zklamaný, protože příběh je místy dost nelogický a děravý.

Za mě 8/10 s tím, že pokud se v průběhu dalších dílu vyřeší všechny nevyřešené otázky, mohlo by být hodnocení i vyšší :)

petr_
01.01.2020

Je to sci-fi, ale také mnoho nelogičností, které jsou zakryty genetickými bláboly, chvílemi je příběh zajímavý, ale pak se dostaví spiklenecké teorie, které nejsou vysvětleny a pozbývají logiku.

hellena1523
21.11.2019

Pravda, scifi není můj žánr, přesto se občas snažím přiblížit. Tentokrát to ovšem nevyšlo.
Krátké kapitoly mi obvykle vyhovují, ale tentokrát mi znemožňovaly seznámit se dobře s prostředím a postavami, příliš časté skoky působily nelogicky a ukvapeně. Jako scénář k seriálu/filmu, jak zde někdo trefně zmínil, by to bylo super, ale jako kniha to prostě není dobře napsané. Scénář je scénář, román je román.
Další díly číst určitě nebudu.
Lidem, kteří scifi běžné nečtou bych nedoporucila, jinak věřím, že si tato série své čtenáře bez pochyby najde ;)

Adapa
10.11.2019

Dobře napsaný první díl sci-fi trilogie. U autora je vidět, že román psal už s tím, že jednou podle toho bude natočen hollywoodský velkofilm a nebo alespoň super seriál. Takže plno akce, krátké kapitoly, které končí v nejlepším.

Nečte se to vůbec těžko. Je tam nádech tajemna, ale překonává to vše akce, střílečky, záchrany na poslední chvíli.

Zpomalit ve čtení je zapotřebí na posledních několika desítkách stran, když najednou zjišťujete, kdo z hlavních postav je kdo - jak ten je tamten, ten je otec, ta je dcera a všichni se střetávají.

Už teď sahám po druhém díle a jsem zvědav na pokračování. Doporučuji jako klidné čtení po nějakém náročnějším románu :)

Siwan
17.09.2019

Čte se to vcelku samo, námět dobrý a postavy taky. Jenom mi tam občas nesedí to zachraňování v poslední minutě. A nějak je to celé trochu překombinované. Věřím, že se to v dalších dílech bude rozplétat a autor zjevně pojal první díl, jako úvod do série, ale k dalším dílům mě to prostě nepřesvědčilo.