Vojenská felčarka

Německo ve třicetileté válce. Chytrá žoldnéřská dcerka Magdalena pracuje jako ranhojička v císařském vojsku. Brzy zahoří velkou láskou ke kupeckému synovi Erikovi, který od smrti svých rodičů žije sám. Je to ale zakázaná láska, protože otcové milenců kdysi proti sobě stáli jako nepřátelé. Po jedné bitvě Erik beze stopy zmizí – a Magdalenu čeká osudové rozhodnutí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/271170/vojenska-felcarka-A7M-271170.jpg 3.460

Třicetiletá válka (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Die Wundärztin (2010)

Kniha Vojenská felčarka

whiolet

Tahle kniha mě strašně zklamala. Prostředí zajímavé,postavy sympatické,ale celkový děj ztroskotal na plné čáře!
Nevím proč byla kniha tak dlouhá,když to nejdůležitější a nejzajímavější mohlo mít dohromady tak cca 70 stránek.

hankapimi

Děj Vojenské felčarky je zasazen do poslední fáze třicetileté války, která začala jako boj o pravou víru, ale poté se odvíjela jako zápas o moc, vliv a peníze. A také o udržení či budování mocenských pozic, zatímco převážná část obyčejných lidí bojovala o holé přežití, ať to byli sedláci, žoldnéři či příslušníci trénu. Nebylo snadné vyznat se v plucích císařských, švédských, katolických či protestantských. Celá jedna generace Německa vyrostla ve válce, muži táhli do bitvy a ženy udržovaly domky, pole a staraly se o děti nebo pracovaly ve vojenském trénu. A takovým "dítětem trénu" byla i Magdalena... Kdo má rád koktejl historie, romantiky, zrady a lásky, doporučuji jako odpočinkové čtivo...

milena8281

Pro mě zajímavá kniha nejen o léčení, ale i o způsobu "válčení" v dobách minulých. Kniha se mi líbila.

Prazub

Asi největší kniha, jakou jsem v posledních letech přečetl. Není špatná, jednotlivé kapitoly jsem postupně hltal, třebaže jsem se předtím dlouho přemlouval k četbě. Nakonec jsem to zvládl. Kniha mne docela zaujala. Je však opravdu rozvláčná. Spisovatelka v ní vidí většinu chlapů příliš jednostranně. Nyní se těším, že si snad časem přečtu i následné 2 díly této rozsáhlé trilogie. Pro mne je to však opravdu hutné čtení.

dzejkbeltygros
16.07.2018

Celkem zajímavý příběh. Čte se to více méně samo. Není to žádný velký boom, spíš lehká oddechovka s pár okamžiky napětí.

Kerberos
08.04.2018

Bylo to slabší než jsem očekávala,ale protože jsem si půjčila všechny tři díly dám tomu ještě šanci.

knihovnička007
03.04.2018

Hrozně jsem se na ni těšila... Moc se mi líbil obal i příběh zasazený do období třicetileté války...
A pak přišlo vystřízlivění :( Kniha nemá v podstatě žádný děj. Autorka se zaměřila na líčení žití a přežívání ve vojenském lazaretu. Lidé se chovají jako krysy-někde se usadí, všechno snědí a vypijí, vyplení a přesunou se dál.
V tomhle se pohybujeme celý příběh. Což o to, zajímavé téma, ale děj mi chybí. Pro mne nic neříkající líčení, jak si Margareta zachytila sukni na hřebík, jak každý den čeká na Erika, jak ji Elsbeth pořád někdo vypráví a přesvědčuje...
Ne, tohle opravdu není kniha pro mne, ač jinak mám historické knihy moc ráda.
Naštěstí jen půjčená z knihovny, jinak by mne koupě hodně bolela.
Obal nádherný, ale to je u této knihy jediné pozitivum... Většinou se snažím dát kladné hodnocení, ale v tomto případě to u mne rozhodně nejde. Škoda. Nedočetla jsem :(
Jednu * dávám za krásnou obálku.

Anie94
03.03.2018

Kniha mě nijak nezaujala. Děj o ničem, žádná výraznější zápletka. Dočetla jsem jen proto, že jsem chtěla vědět jak to dopadne.

Plamen duše
Plamen duše