Etule Etule komentáře u knih

Cress Cress Marissa Meyer

Vypadá to, že tenhle komentář budu muset rozdělit do několika bodů.
1. Je půl páté ráno a já za chvíli vstávám do práce. Nicméně nic mě nedokázalo přimět odložit knihu, dokud se prostě nedostanu na konec. Což vypovídá o její úžasné čtivosti.
2. Díl od dílu je to lepší a lepší.
3. Jsem ráda, že se Kai nakonec projevil jako osoba s mozkem.
4. Vlka prostě žeru!
5. Já věděla, že i na Thorna čeká jeho "princezna". :) Neskutečně mi k němu ta Cress sedí.
6. Kdy že má vyjít ta Winter??? *naprosto nepříčetný pohled*
7. Proč mi sakra tak dlouho trvalo se pro tuto sérii rozhodnout, když už mi tak dlouho leží v hlavě? :D Ale jak o něco níže podotkla Anne Leyyd - dlouhé čekání na Winter by nejspíš ohrozilo i moje, už tak dost chatrné, psychické zdraví.

Co závěrem? Nejspíš jen to, že se nemůžu dočkat Winter. ;) A toho až budu mít tuhle skvostnou sbírku doma na poličce! :) A klidně si ji s vydáním Winter přečtu zase od začátku.

P.S.: Jsem opravdu velice zvědavá jakou roli v příběhu sehraje Jacin. :3

09.11.2015 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Upřímně musím říct, že tahle kniha mě vůbec nelákala, protože jsem všude narážela na to, jak strašně skvělá a úžasná je. Poté, co jsem se na takovéto recenze párkrát nechala nalákat a byla zklamaná, jsem k tomu přistupovala dost skepticky.
Ale! Tohle byla opravdu dokonalost. Dlouho, opravdu dlouho (jestli kdy vůbec, teď si nejsem schopná vybavit, zda vůbec) se mi nestalo, že bych se tak moc bála knihu dočíst. Kyu jsem litovala, bála jsem se o ni, fandila jsem jí, prostě to ve mě vyvolalo všechny emoce, které to vyvolat mělo a bylo to dokonalé. A závěr, byla prostě jen třešnička na dortu.

04.03.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

(SPOILER) Vynecháme-li ty "techno bláboly", kterým jsem prostě nerozuměla, tak byla kniha naprosto boží. :D (ano fyzika, chemie ani biologie nebyly zrovna moje silné stránky ani na škole ani teď :D)
Četlo se to dobře (a to je co říct, protože sci-fi skoro nečtu), Markovi nemůžete jinak než fandit, aby vše dobře dopadlo, protože je to prostě sympaťák a být já na jeho místě, jsem v podstatě mrtvá okamžitě. Líbilo se mi, že byl takový MacGyver (což byl můj idol v dětství, ale koho sakra ne!) na Marsu a dokázal se z toho všeho nezbláznit. Když se spojil s NASA tak to začalo být o kousek vtipnější, jejich interakce mě bavili. :D
Dokonce i části, kdy jsme nebyli s Markem se mi líbily a byla jsem napnutá jako struna, jak to teda všechno nakonec dopadne. A musím říct, že jsem "ráda", že to nebyla žádná zázračná záchranná akce na první dobrou, ale potýkali se s problémy. Dodalo to knize na autentičnosti.

28.10.2023 4 z 5

My My Elle Kennedy

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER
První myšlenka, která mi proletěla hlavou, když jsem přečetla poslední větu byla: "Sakra, to si chci přečíst znovu." Ale ne za týden, nebo za měsíc, ale hned. Vzápětí následovalo: "To dvouměsíční čekání se teda ku*evsky vyplatilo." Další pak: "Sakra, to bylo ještě lepší než první díl." To by tak nějak ve třech větách shrnovalo mé pocity po bezprostředním přečtení knihy.
Upřímně jsem se druhého dílu trochu bála, protože jsem si říkala, o čem by to tak asi mohlo být. Autorky se toho ale zhostily naprosto dokonale. Jasně, bylo tady daleko méně sexu, ale! tím, jak se jejich vztah vyvíjel to jaksi nabývalo na reálnější podobě a bylo to uvěřitelné. Krom toho to ukázalo, že i když najdete svou spřízněnou duši, ne vždy je všechno dokonalé.
Taky to zodpovědělo několik otázek, jež vytanuly v knize Hodnej kluk (minimálně já si nad tím docela lámala hlavu, hlavně nad tou první.) 1. Kde byl sakra Wes, když byl Jamie nemocný? Nešlo mi do hlavy, že by tam s ním nebyl, prokrista zrovna Wes! Naštěstí se mi v tomhle díle dostalo potvrzení, že se moje intuice nemýlila. Jeho reakce, když se dozvěděl, že je Jamie v nemocnici. Sakra, že se mi svíralo srdce pohnutím. (Právě tady jsem si zamilovala Blakea) 2. Kdo koho požádá o ruku? Můj typ byl mylný. Samozřejmě neprozradím, kdo to nakonec byl, ale netrefila jsem se. ;) Což ale ve finále vůbec nevadí. Škoda, že autorky nenapsaly, jak proběhlo Jamieho uvítání mezi Wagskami, protože porovnám-li to s Jess, tak to muselo být k popukání. :D A dost mě mrzí, že jsem nedostala odpověď na tu nejzásadnější otázku ze všech: Nechal si Jamie taky vytetovat snubní prsten? (Já vím, že v téhle knize to nebylo kam vložit, ale fakt mě to strašně zajímá.)
Myslím, že je trošku škoda, že Baronet nevydal nejprve tuhle sérii a teprve poté až Wags, protože musím říct, že v tomhle příběhu se mi Blake moc zamlouval, přestože v jeho vlastním mě ze začátku dost iritoval. Stejně tak Erikkson.
Co se mi dost zamlouvalo bylo přijetí té zprávy týmem Wese. Moje cynické já (podobně jako Wesovo) si tak nějak říkalo, že to vzali až nějak moc v pohodě. Jenže pak jsem si uvědomila, že to přece sakra je v pohodě (nebo by prostě mělo být vy zas*aní puritáni!), protože média, náboženství a tak dále a tak dále, nás masírují jen tím negativním. A je spousta ovcí, která se prostě přidá a bečí spolu se stádem (Blake by se mnou určitě souhlasil :D). Což je špatně, a proto mě potěšilo, jak se k tomu tým postavil. Jasně, uvědomuju si, že je to smyšlený příběh, ale takhle by to podle mě prostě vážně mělo být. Je ostuda, že v dnešním moderním světě ještě existuje tenhle strach z toho, že je někdo homosexuál. Ten strach před někým (ať už rodiči, přáteli, kolegy z práce) to přiznat. Jasně, nemá to tak každý, ale myslím, že se najde dost takových. A to je nesmírně smutné.
Finální scéna v restauraci, byla stejnou měrou dojemná i k popukání a to gesto bylo opravdu nádherné. Upřímně by se mi zamlouval klidně i třetí díl, protože by prostě byl o Nich. :)

01.11.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tak tohle mě neuvěřitelně bavilo! Po přečtení některých hodnocení tady a na fb jsem se knihy bála. Ale rozhodně nebylo proč.
To, co většině nesedlo (střídání stylů vyprávění, papírky atd.) se mi naopak šíleně líbilo. Dokonce se mi vyprávění Leonovým pohledem líbilo mnohem víc, než Tiffyno. Bylo to prostě něco jiného, než obvyklé knihy, které se mi dostanou do ruky. Příběh pro mě byl uvěřitelný, dokázala jsem se vcítit jak do Tiffy tak do Leona.
Bylo tu celkem požehnaně vedlejších postav a příběhů, ale o to víc se mi kniha zamlouvala. Fandila jsem Richiemu, soucítila s panem Priorem, nesnášela Justina. Kniha vyvolala vcelku pestrou škálu emocí, a nijak mi nevadilo, že na sebe hned nevlítli.

29.09.2019 5 z 5

On On Elle Kennedy

Panečku tak tohle byla jízda. O.o Ty dva si prostě nejde nezamilovat. Když jsem četla ukázku, ještě než se mi dostala do ruky kniha, říkala jsem si, že jsem dost zvědavá, jak se autorky vypořádají s tím, že Jamie je hetero. Povedlo se jim to "uhrát" na jedničku s hvězdičkou.
Vzhledem k Hodnému klukovi, ti co ho četli samozřejmě, ví jak to dopadne. Přesto se moc těším na další díl a jsem zvědavá, kdo z nich učiní onu nabídku. :)
Oba jsou k sežrání, a přestože je to plné sexu, kterým to vlastně celé začne, já zbožňuju to jejich sbližování mimo postel. Ty letmé doteky, líbání či pohledy. A konec, kdy se Wes seznamuje s Jamieho rodinou? To je prostě úžasné. :)

31.08.2019 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Není jednoduché k této knize napsat komentář, stejně jako nebylo jednoduché její čtení, v mém případě poslech. Mrazivé, kruté, realistické.
Po doposlechnutí jsem jen seděla a hlavou mi táhlo: "Ne, takhle to nemělo být. Takhle to nemělo skončit." Když jsem to mimoděk pronesla nahlas, kolegyně, která věděla, co jsem poslouchala pronesla: "Byla to válka."
Ano, válka. Nesmyslná, kde umíralo tolik mladých a nevinných. Válka, do které byla generace v podstatě vmanipulována lidmi, kteří měli velké huby, ale neměli se k činům. Však oni to za ně přece odbojují mladí.
Zoufalství, beznaděj, strach. Tím vším tahle kniha čpí, až z toho člověka mrazí a má pocit, že je v těch zákopech s nimi. Brilantní dílo, které bych před nějakými deseti lety, kdy jsem měla knihu číst na střední škole, nedokázala docenit tak jako teď. Smekám před autorem.
Měla jsem toho původně na srdci mnohem, mnohem víc, ale nedokážu vyjádřit slovy tu smršť pocitů, kterou kniha dokázala vyvolat. Silný příběh, který v člověk prostě zůstane.

11.12.2018 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Ach můj bože! :D Dostat uprostřed noci totální záchvat smíchu, který nelze zastavit je fakt dost na houby. Ještě, že moje spolubydlící zaspí i atomovou bombu. Číst to někde na veřejnosti, tak se asi právě pohupuju dopředu a dozadu ve svěrací kazajce v hezky vypolstrovaný cele. (Scéna s Winstonem a Loganem v koupelně mě totálně zničila). :D
Tohle bylo neuvěřitelný. Nasmála jsem se u toho ještě víc, než u předchozího dílu a to jsem tedy rozhodně nečekala. Deana mám ráda a i Allie jsem si oblíbila z předchozích dílů, takže jsem byla ráda, že se dají zrovna oni dva dohromady.
Jejich cesta sice nebyla dlážděná růžemi, ale nakonec to zvládli. Líbil se mi vývoj Deana. :)
Jediné co mě trošku mrzí je, že v tomhle díle dost postoupil do pozadí Tucker. :( Mám toho kluka fakt ráda, ačkoliv se z nich "projevoval" tak nějak nejméně. Nicméně tady se skoro úplně ztratil, což mě trošku mrzelo. Nicméně teď mě čeká jeho příběh, takže si ho užiju vrchovatě. :)

15.09.2017 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

(SPOILER) No do prdele!
Pardon za slovník, ale jako uf. Takhle mě během poslechu vyšokovat, to už se dlouho někomu nepodařilo. Musela jsem to na tři hodiny vypnout, než jsem se odhodlala to doposlouchat, protože jsem se bála, jak to dopadne. A taky jsem asi dvacet minut nadávala (až mi došel kyslík :D), protože jsem prostě odmítala přijmout, že se to opravdu stalo.
Nechci spoilerovat, až tak moc, ačkoliv jsem koukala, že už to tady stejně proběhlo. Ale řeknu k tomu jednu jedinou věc - miluju Tě, Garcío.
Jinak, co se knihy týká, opět naprostý skvost. Budu se opakovat, ale oba detektivové jsou mí oblíbenci a to se nestává až tak často, že by mi sedli oba. Jo a taky je miluju. :D
Děj odsýpá, spolupráce s FBI byla zajímavá, i když agentka byla dost na přes držku, ale pak se to celkem srovnalo, a pak se to zase posralo. Sice jsem tak nějak tušila, co se stane, když vraha nasrali, ale ničemu to rozhodně neubralo. Ani na napětí, ani na čtivosti (poslechovosti). Prostě Carter je bůh a nikdo mě nepřesvědčí o opaku. :D

09.11.2023 5 z 5

Našla jsem knihu tohoto roku! Tohle byla teda naprostá pecka. Už rozhovor s panem Heclem se mi moc líbil, ale tohle je pro mě ještě o stupínek lepší. :) Mám ráda true crime, tudíž tenhle náhled do toho jak pracuje mordparta a na jejich případy, mě extrémně chytla. Z nějakého vyprávění jsem měla až husinu (viz člen zásahovky, jemuž přeřezávali lano, když visel z pátého patra).
Pan Mareš je sympaťák, ačkoliv jeho podřízení i nadřízení si to jistě často nemysleli, když je to takový paličák. :D . Ale přišlo mi, že to měl v hlavě srovnané. Takže se chystám na jeho seriály. :) Klidně bych zvládla tak trojnásobnou délku knihy. Poslouchala jsem jako audioknihu a mohla bych to poslouchat ještě mnohem, mnohem déle.
Jsem nesmírně zvědavá, jaký rozhovor pro nás p. Moravec připraví jako další. :)

28.06.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Mám tuhle dvojku prostě ráda. Dokonce víc než Eriku. :D Případ byl opět zajímavý, konec překvapivý. Sice jsem odhadla, kdo je ve skutečnosti tím vrahem, ale ne úplně přesně. Těším se na jejich další případy.

13.01.2023 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Komentář může obsahovat SPOILER
Kolem téhle knihy jsem kroužila doslova roky, po které jsem ji měla v knihovně. Hlavně proto, že jsem věděla, jak dopadne. Částečně kvůli komentářům tady, částečně samozřejmě díky tématu.
Dostala jsem se k ní vlastně jen díky sázce s kamarádkou, která viděla film, a chtěla se na něj se mnou podívat. Což jsem odmítala, dřív než přečtu knihu. A tak jako jsem si dala načas s otevřením, tak jsem si dala chvíli na přemýšlení i ke komentáři.
Kdybych ho napsala bezprostředně po přečtení byl by plný ufňukaného tlachání, jak to bylo nefér a jak to mohl udělat a bla bla bla. Jenže, čím více nad tím přemýšlím, tím více to chápu. Přestože věděl, že by s Louisou byl šťastný, nechtěl aby se "zahrabala" s ním, ale vylétla konečně do světa. O to víc mi byl sympatický, a o to víc jsem ořvala, jak to dopadlo. Ale že budu bulet jako želva jsem věděla, už když jsem se do knihy pouštěla. Jediné, co mě v knize mírně rušilo, bylo občasné odchýlení od vyprávění Louisy k vsuvce jiné postavy. Nějak mi to tam nesedlo. A ve finále mi chybělo, že se tam takhle neprojevil i Will.
Vedlejší postavy byly celkem sympatické, sedl mi hlavně ošetřovatel Nathan. Ten byl fajn.
Celkový příběh se četl lehce, i přes opravdu závažné téma. Myslela jsem, že budu muset dělat pauzy během čtení, ale nakonec to tak nebylo. Jen nevím, jestli si přečtu i další díly, protože už tam nebude Will. Uvidím, možná časem. Teď potřebuju nějaký čas číst jen samé sluníčkové knížky.

28.03.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Musím přiznat, že tenhle komentář píši opravdu s těžkým srdcem. Všude jsem na knihu četla jen samé pochvalné komentáře a recenze a strašně jsem se na ni těšila. Dost tomu přidávala i nádherná obálka a poutavá anotace.
Jenže přišlo zklamání. :( Očividně jsem od knihy očekávala něco zcela jiného. Očekávala jsem jiskření mezi hlavními hrdiny, které se ale nekonalo. Krom toho mě tam neskutečně vytáčela ta linka s panem Boylem, který byl v závěru celkem na facku.
Animant byla celkem sympatická, pan Reed taktéž a i vedlejší postavy se mi zamlouvaly. Přesto mi tam něco chybělo, ačkoliv se to odehrávalo v prostředí, kde by svůj milostný příběh chtěl prožít každý knihomol.
Krom toho mi závěr přišel jako kdyby autorka překročila stanovený počet stránek a tak příběh uzavřela opravdu velice rychle, kdy se všechno v dobré obrátilo. Což mě ve finále asi zklamalo nejvíc.
Takže shrnuto podtrženo: za mě by bylo rozhodně lepší, kdyby autorka v knize vynechala linku s panem Boylem a soustředila se vyloženě na pana Reeda a Animant, kdy by mezi nimi mohla více fungovat chemie.
Škoda. :(

05.02.2020 3 z 5

První První Kiera Cass

Jak tak na to koukám, tak můj komentář se jaksi ztratil v nenávratnu. :D Tak tedy ještě jednou.
Konečně jsem přišla na to, co mi na celé sérii tak moc vadilo. Já jsem jí vlastně nepřála výhru. Její nerozhodnost a stupidita (omlouvám se, jinak to vyjádřit nedokážu) mi obojí drásalo nervy. Krom toho styl bojování o prince si s autorkou zřejmě představujeme každá jinak.
Neříkám, že to byla vyloženě špatná kniha, protože i přes to se tak nějak četla sama. Přesto ve mě nic nezanechala. O jedné knize, ač se mi vůbec nelíbila, jsem rozhořčeně dokázala mluvit ještě týdny po jejím přečtení a pořádně se u toho nakrknout. Tady takové pocity nemám.
Dávám jednu hvězdu navíc za (alespoň pro mě) nečekaných asi 30 stran před koncem, kdy se to autorka pokusila zdramatizovat. Na okamžik člověk opravdu trnul, ale pak se to zase nějak vrátilo do starých zajetých kolejí. Jak zmiňuje Marti7729, přišlo mi to takové, že už to autorka hlavně chtěla mít z krku. Kdo ví, možná jí tlačily termíny odevzdání rukopisu. ;)

19.11.2015 2 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Wau. Tak tohle mi teda brutálně sedlo. Trochu mi to připomínalo Trnitého prince, který se mi též hodně zamlouval. Dlouho se mi nestalo, že bych při brutálních scénách (no jo Chris Carter mě zocelil) cítila až takový odpor. A to jsem si myslela, že mě to nerozhodí. :D
Skvělé postavy, správná temná atmosféra a postava Lovce, která Vás hned od začátku zaujme. Byť mi teda došlo, kdo Lovcem ve skutečnosti je (stejně jsem mu od začátku fandila), rozhodně to neubralo na čtivosti a zábavě. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. A Vyvrženci? No kur*a. To byli teda hajzlové první třídy. Ani ve snu by mě nenapadlo, že k jejich hnusnému veliteli pocítím i jenom záchvěv sympatie, ale stalo se a dost mě to překvapilo.
Koho by napadlo, že bude fandit bandě vyvrhelů. Skvělé, skvělé a jsem nesmírně nadšená, že bude další díl. Nemůžu se dočkat!
Obálka, anotace a příběh všechno na jedničku s hvězdičkou.

15.08.2023 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Tohle bylo celkem příjemné překvapení. :) Kniha mě velmi bavila, komorník byl skvělý, Emily mě celkem taky bavila a pan Vavřinec byl zlatíčko. Romance ze začátku, mi tak trochu zlomila srdce (no jo no, romantička chjo). Na konci už mi přišlo trošku moc "převražděno". Kdo nakonec Gatsbyho skutečně zabil bylo poměrně rychle jasné, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Těším se na další díl.

26.04.2023 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Přestože mě kniha v období, kdy vyšla nesmírně zaujala, jakmile jsem si ji pořídila do knihovny nějak jsem se k ní nemohla "dokopat". Nakonec se tak stalo díky výzvě, protože to je jediná kniha o holokaustu, kterou doma mám.
Upřímně jsem od ní čekala mnohem, ale opravdu mnohem více. Čekala jsem svíravou atmosféru koncentračního tábora a dostala jsem... Hm, já vlastně ani nevím. Rozhodně to, ale nevyvolalo ty emoce, které jsem očekávala. Bála jsem se, že budu jediná, kdo to tak má, ale naštěstí dle komentářů tomu tak není. Oproti Schindlerově seznamu, který jsem poslouchala jako audioknihu, opravdu slabý odvar. Škoda.

26.11.2020 2 z 5

O knize jsem poprvé slyšel v seriálu Průměrňákovi, kde se o ní zmíní otec jedné z hlavních postav. Tenkrát jsem tomu nějak nevěnovala pozornost, ale přesto mi utkvěl v hlavě název. Pak jsem objevila knihu, která se mi hodila do čtenářské výzvy. Tak jsem si řekla, že ji zkusím přečíst.
Přesto jak je poměrně útlounká jsem ji četla překvapivě celkem dlouho. Prostě to chtělo chvilku zastavit a přemýšlet. :) Nejvíce mi v paměti utkvěla následující věta: "Smrtí končí život, ne přátelství." Protože dokud na někoho myslíme, žije dál i když už jen v našich vzpomínkách.

05.08.2020 4 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Potetovanej sarkastickej týpek, co poslouchá metal. Slyším svatební zvony. :D Lars mi tak dokonale sedl, že doufám, že to bude mít opravdu spoustu dalších dílů.
Překvapivě mi sedla i postava Laury, což jsem popravdě moc nečekala. Larsovy hlášky opět stály za to. Autorův medailonek na zadní straně knihy byl třešničkou na dortu.

25.06.2020 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

No a je to oficiální. Miluju Reva. Já vím, že je to vedlejší postava, ale on byl prostě dokonalej. A jeho příběh z dětství. Chudáček malinkej, a přesto je to ten nejhodnější člověk. No, tak to bylo rozplývání na začátek. Ještě, že by měl vyjít i jeho příběh. :) *srdíčková očička*
A teď k příběhu. Chytlo mě to od první stránky a nepustilo. Připomínalo to konceptem dopisů P.S. Líbíš se mi, ale přesto to bylo úplně jiné. Sice jsem úplně nepropadla charismatu Julietiny matky, ale chápu, že ji Juliet obdivovala.
Je tu krásně vykresleno, jak se všechno může pos*at, když spolu lidi prostě nemluví. Hlavně v rodině. Declan si připadal, že už ho vlastně nikdo nechce, a protože si ho nikdo nevšímal, tak to řešil po svém. Viz důvod proč měl prospěšné práce na onom hřbitově. Překvapila mě postava Franka ze hřbitova. Příjemně. :-)

17.04.2020 5 z 5