Erika017 Erika017 komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Ta knížka má jiskru. Je v ní všechno, co by v ní mělo být. Je neskutečně smutná, dojemná, plná naděje a odhodlání, ale i bolesti a strachu. Je dokonalá a velice čtivá. Rozhodně doporučuji 6*/5*:)

18.01.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Naprosto úžasná kniha, kterou jsem si velmi zamilovala. Nečekejte od ní však nic moc velkého, není tam nějaká skvělá zápletka, rozuzlení ani napínavý děj, ale je to naprosto kouzelný, dojemný, neskutečně opravdový příběh, který pohladí po duši. Ze začátku trošku pomalejší, ale jinak se v knize pořád něco děje. Musím přiznat, že jsem se trochu bála pouštět do něčeho, co se koná v dobách dávno minulých (kolem roku 1890), ale musím říct, že se mi to překvapivě velmi líbilo, nevadilo mi to, ba naopak myslím, že tím kniha dostala ještě úplně jiné a nové kouzlo. Nesmím taky zapomenout pochválit tu opravdu velmi povedenou a krásnou obálku. Pokud si chcete jen sednout, číst, nechat se unášet milým příběhem a na chvíli zapomenout na okolní svět, je tato kniha naprosto ideální. Rozhodně doporučuji
(Kniha je sice YA, ale myslím, že se hodí pro všechny věkové kategorie.)

22.06.2022 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tato knížka je úžasná. Skvěle se čte, je vtipná, hlavní hrdinové jsou úžasní, prostředí netradiční a velice zajímavé. A obzvlášť se mi líbila ta chemie mezi nima, byla téměř až hmatatelná. Během čtení jsem ve culila,... Nemám co dodat, skvělá kniha. Urcitě si ji ještě někdy přečtu.
Na začátku jsem se trochu bála, protože jsem ji viděla asi všude na Instagramu a všichni ji chválili, bála jsem se tedy, že budu mít moc vysoké očekávání a zklame mě to. Nezklamalo, užila jsem si to tak, že jsem si knihu nakonec i koupila. Doporučuji 6*/5*
(Jediné co mi trochu vadilo byla ta sprostá slova, bylo jich tam poměrně dost a zdála se mi zbytečná.)

25.03.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Opravdu skvělé. Celá tato série je neuvěřitelně složitá a promyšlená. Nechapu, jak mohl autor něco takového vymyslet, jak mohl přijít na řešení některých problémů, u kterých jsem si říkala, že horší už to snad být nemůže. A ten svět je taky skvělý. Momentálně mám pocit, že ten náš je poměrně zastaralý (nemyslím tím, že bych chtěla, aby v tom našem existovaly smrtky a podobné věci:D). Opravdu moc hezká série pro holky i kluky. Za normálních okolností dávám přednost romantice a taky byla spíše v náznacích a jen tak letmo, ale popravdě mi to nevadilo a líbilo se mi to (hlavně ten konec). Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nicméně musím taky zmínit, že jsem tento díl četla opravdu dlouho, v některých pasážích se mi děj zdál hrozně zdlouhavý a ty pohledy více lidí byly taky místy chaotické. Je sice hezké jak to celé do sebe pasuje, ale někdy toho bylo až moc. Obzvlášť takové ty poznámky z deníků a svědectví o Znovu. To se mi tam zdálo poměrně zbytečné. Jinak opravdu krasná série, kterou mohu jen doporučit 5*/5*

24.07.2023 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Skvělá kniha, ve které se pořád něco dělo a nutilo mě to číst dál. Bylo tam spoustu zajímavých zápletek a situací. Rozhodně doporučuji!

24.12.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Velmi smutná, ale krásná kniha. Doporučuji

24.12.2022 4 z 5

V zajetí přísahy V zajetí přísahy Tanya Stewner

Když jsem kdysi objevila první díl této série a přečetla si anotaci, věděla jsem, že se do té série zamiluju. A opravdu, je to neuvěřitelně zajímavý a vtipný příběh s hlavními hrdiny, kteří mi za tu dobu velmi přirostli k srdci. Hrozně se těším na další díl.

Jediné co mě trošku mrzí je, že já čtu sérii už asi šest let a Alea je zatím jen o pár týdnů starší než na začátku. Taky je škoda, že je Alee jenom 12 let. Prožívá okamžiky (hlavně s Lennoxem), které by ve dvanácti pravděpodobně ještě necítila. Ta láska, kterou nejen Alea s Lennoxem, ale také Tess popisuje, je na jejich věk až příliš silná. (Tím nechci říct, že by se někdo ve dvanácti nemohl zamilovat, ale zdá se mi to až příliš.) Přála bych si, aby Alee bylo aspoň 15 nebo 16let.

11.08.2022 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Tato doplňková kniha je velice hezká. Líbí se mi jak po stránce informační, protože se dozvídáme spoustu nových věcí, tak po stránce vzhledové. Celá kniha je doplněná různými ilustracemi, obrázky, dopisy a jinými zajímavými věcmi (je tam i recept na sušenky). Je to příjemné zpestření knihy. Rozhodně doporučuji.
(Ilustrace kreslila sama autorka a musím uznat, že jsou velice povedené.)

05.07.2022 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Úžasný a dojemný příběh s velice zajímavým a netradičním dějem. Kniha je skvělá, dobře a rychle se čte. Příběh jako takový je velice silný. Rozhodně stojí za přečtení, doporučuji

Citát z knihy: Jen dvě věci jsou nekonečné: vesmír a lidská hloupost. A tím vesmírem si nejsem jist. Albert Einstein

01.05.2022 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Moc hezká kniha, řekla bych, že jedna z nejlepších od autorky. Rozhodně doporučuji

13.05.2022 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Moc milý příběh, který se dobře a rychle četl. Je to jedna z mých oblíbenějších knih od autorky. Dobře se četla. A co teprve to dopisování! Bylo to skvělé! Rozhodně doporučuji.
Obzvlášť musím pochválit tu obálku, ta se povedla:)

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Úžasně vymyšlená zápletka, děj, svět... Jedním slovem ,,nádhera" rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Tak toto bylo krásné, napínavé a opět velmi čtivé. Ještě lepší jak předchozí díl (a ten byl taky skvělý;))

29.02.2024 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Nic podobného jsem snad ještě nečetla. Bylo tam naprosto všechno. Je to neuvěřitelně čtivé a napínavé až do posledního okamžiku. Doporučuji 5*/5*
(Jediné, co jsem trochu nepochopila je poslední stránka v knize, nejsem si jistá jak byl ten konec myšlený.)

13.08.2023 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Bylo to dobře a zajímavě zpracované téma. Před knížkou jsem ale už viděla ten film, tak jsem zhruba věděla, o co půjde. Bylo to velice podobné, ale kniha samozřejmě byla obsáhlejší a zajímavější než film. Ale i ten se držel dost podle knižní předlohy. Nicméně musím říct, že sice vybírali do filmu herce odpovídající popisu v knize, ale herec Peety se mi moc nelíbil. Vím, že měl působit trochu jako ťuťa ale i tak. Pravě i z toho důvodu budu spíš tým Hurikán. V knize mi Peeta nevadil. Knihu jako takovou mohu doporučit

28.04.2023 4 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Skvělá kniha, jedna z nejlepších od Kasie West. I přesto, že jsem si ze začátku myslela, že je hlavní zápletka naprosto naivní, očividná a celý děj naprosto předvídatelný, kniha mě nakonec velmi mile překvapila. Konečné rozuzlení jsem nečekala a líbilo se mi. Rozhodně doporučuji:)

08.07.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Docela hezké, sice je zvláštní, jak je v knížce každý druhý gay nebo lesba, ale jinak se mi to docela líbilo.

25.04.2022 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Skvělé, moc hezky ukončena série. I když abych se přiznala, možná se mi víc líbily ty předchozí díly. V tomto dílu se objevily určitě osoby, které mi hrozně lezly na nervy. Také mě velmi překvapilo, jak se celé to naladění knihy změnilo, z příjemné dívčí romanťárny se stala hotová detektivka. Celkově se mi to moc líbilo a mohu jenom doporučit.

31.03.2022 5 z 5

Léto na vodě Léto na vodě Petra Martišková

Skvělá kniha, dlouho jsem se takhle nenasmála. Vojtíkovi poznámky byly dokonalé:) Celá kniha moc hezky plynula a ani jsem se nenadála a byl konec. Ideální na léto. Rozhodně doporučuji

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Tato série rozhodně stojí za přečtení, je velmi čtivě napsaná a prostě dokonalá. Ella je skvělá hlavní hrdinka a i přes to všechno co se jí stalo je pořád odhodlaná splnit si své sny a přání a nenechat se ostatními zviklat. A bratři Royalové jsou prostě úžasní. (V knize se objevují scény, které jsou až tak 15+)
Jinak doporučuji