Erika017 Erika017 komentáře u knih

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Tak toto bylo krásné, napínavé a opět velmi čtivé. Ještě lepší jak předchozí díl (a ten byl taky skvělý;))

29.02.2024 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Moc fajn oddychovka, četlo se to rychle a i přesto, že to nemělo nějaký extra nečekaný děj, tak to bylo opravdu dobré a čtivé. Můžu jen doporučit 4*/5*
(I když mě trochu štvalo, že hlavní hrdinka je slepá jak krtek, protože jí to mělo dojít už minimálně v půlce knížky, ale tak chápu, že o něčem to být musí:))

20.02.2024 4 z 5

Stíny v duši Stíny v duši Radka Zadinová

Autorka to se slovy umí, krásná kniha. Děkuji..:)

09.11.2023 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Kniha se mi líbila, dobře se mi četla, ale zdála se mi taková chaotická jak se přeskakovalo z jednoho tématu na druhé. Navíc mě malinko zklamala romantická linka, necítila jsem mezi nimi moc chemii a zdálo se mi to takové plytké. Ale jinak kniha řešila zajímavá témata a líbila se mi. 3,5-4*/5*

22.08.2023 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Nic podobného jsem snad ještě nečetla. Bylo tam naprosto všechno. Je to neuvěřitelně čtivé a napínavé až do posledního okamžiku. Doporučuji 5*/5*
(Jediné, co jsem trochu nepochopila je poslední stránka v knize, nejsem si jistá jak byl ten konec myšlený.)

13.08.2023 5 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Tato kniha byla dokonalá, ostatně tak to má i v názvu:) Myslela jsem si, že jsem na podobný žánr už trochu stará a nebude mě to bavit, ale bylo to skvělé. Opravdu velice čtivé. Hlavní hrdinka byla taky moc fajn a v mnoha ohledech jsem se v ní i viděla. V knize bylo kamarádství, láska, vztahy, nedorozumění, sny, touhy, hudba,... opravdu moc hezky zpracované. Řešilo se tam tolik věci, že jsem se ani chvilku nenudila a opravdu mě to moc bavilo. Taky se mi líbil vývoj postav a vedlejší postavy, které jsem si velmi oblíbila. Mohu jen doporučit 5*/5*

05.08.2023 5 z 5

Vůně léta Vůně léta Petra Martišková

Tak tohle byla jízda, bohužel ne moc v dobrém slova smyslu. Během čtení jsem si říkala, že je to jedno klišé vedle druhého, ale docela mě to bavilo. Nicméně vůbec nechápu tu anotaci, protože popisuje něco jiného než se v knize odehrává a navíc se k nějakému pobytu na chatě, jak popisuje anotace, dostalo až za půlkou knihy. Jinak to bylo fajn až na pár frází typu neskutečně mu ti slušelo, kterými se tady opravdu nešetřilo. Ale ten konec, co to bylo?! Absolutně jsem to nechápala. Celé se to zvrtlo a já nechápala o co tam vlastně šlo. Protože se mi to zdálo (nevím jak to popsat) asi trapné, hloupé, smutné...? A poměrně zbytečné. Nechci to hodnotit negativně ale proč? Jinak se knižka četla rychle a byla i zajímavá, ale nerozumím anotaci ani tomu konci a hlavní zápletka, kdy se na sebe naštvali se mi taky zdála taková hloupá. Nicméně se mi líbilo, že se v knize objevila Berenika a Adrian z předchozí knihy, kterou jsem od autorky četla a moc se mi líbila. Ale tuhle bohužel vidím tak na 2,5*/5*

31.07.2023 2 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Líbilo se mi to, bylo to smutné, dojemné a přestože jsme vpodstatě od začátku věděli, jak to skončí, doufala jsem, že se to přece jen změní a dopadne to dobře. Kniha byla zajímavá, plná různých citátů, které se mi moc líbily. Erik byl obecně velice zajímavý charakter. Matt se mi zdál poměrně plytký, ale dohromady to nějak pasovalo. Nicméně se mi to hůř četlo, nebylo to moc čtivé a děj se vpodstatě nikam moc neubíhal, ale taková ta kniha asi měla být. Moc hezké 4*/5*

,,Zdravý člověk má tisíc přání, nemocný jenom jedno."

,,Víš, podle mě jsou prostě jen tři skupiny lidí.
Ta první jsou lidi, které máš rád, potom lidi, které bys mohl mít rád, ale ještě je neznáš. Ta třetí jsou lidi, které bys mohl mít rád, ale kteří o to nestojí. A když se snažíš a někdo o to nestojí, snažíš se úplně zbytečně. Víš, co je na konci téhle rovnice?

Na konci té rovnice je úcta k sobě samému. Nesnižuj se, když nemusíš. Když to nemá cenu, zbytečně ztrácíš čas, který můžeš věnovat tomu, kdo je ochotný ti naslouchat."

24.07.2023 3 z 5

Letní vzplanutí Letní vzplanutí Petra Martišková

Kniha se mi líbila. Je to příjemná letní oddychovka. Líbilo se mi jak prostředí, tak postavy, nicméně musím říct, že už si na to připadám poměrně stará (a to je mi 16), ale nemyslím si, že to bude jenom mnou. Měla jsem totiž problém hlavně se stylem psaní. Zdálo se mi, jakoby se autorka snažila o nenucenost a vyjadřování teenagerů v této době, což se mi ale bohužel zdálo až příliš nucené a poměrně klišé (např. zrádné slzy, tutově, splavená Lucka,..). A na některé slovní obraty, které byly v této knížce, jsem si vzpomněla z předchozích knih. Ale i tak se mi kniha líbila a myslím, že splnila svůj účel 3,5-4*/5*

24.07.2023 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Opravdu skvělé. Celá tato série je neuvěřitelně složitá a promyšlená. Nechapu, jak mohl autor něco takového vymyslet, jak mohl přijít na řešení některých problémů, u kterých jsem si říkala, že horší už to snad být nemůže. A ten svět je taky skvělý. Momentálně mám pocit, že ten náš je poměrně zastaralý (nemyslím tím, že bych chtěla, aby v tom našem existovaly smrtky a podobné věci:D). Opravdu moc hezká série pro holky i kluky. Za normálních okolností dávám přednost romantice a taky byla spíše v náznacích a jen tak letmo, ale popravdě mi to nevadilo a líbilo se mi to (hlavně ten konec). Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nicméně musím taky zmínit, že jsem tento díl četla opravdu dlouho, v některých pasážích se mi děj zdál hrozně zdlouhavý a ty pohledy více lidí byly taky místy chaotické. Je sice hezké jak to celé do sebe pasuje, ale někdy toho bylo až moc. Obzvlášť takové ty poznámky z deníků a svědectví o Znovu. To se mi tam zdálo poměrně zbytečné. Jinak opravdu krasná série, kterou mohu jen doporučit 5*/5*

24.07.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Kniha jako taková byla dobrá, docela rychle se četla a prostředí i téma bylo zajímavé. Nicméně nevím jestli mě to bavilo natolik, abych se pouštěla do dalších dílů. Trochu mě totiž štvala hlavní hrdinka. Zdála se mi příliš naivní a hloupá a některým jejím rozhodnutím jsem nerozuměla. Taky se kniha mohla víc zabývat romantickou linkou. Chápu, že se jedná o sérii a pravděpodobně jí bude dán prostor v dalších dílech ale i tak, od knihy jsem asi čekala víc. I tak to byl docela zajímavý příběh. 3,5*/5*
(Bylo tam dost italských slov. Docela mi to vadilo, protože jsem nevěděla co to znamená, bohužel jsem si až po dočtení všimla na konci knihy slovníčku.)

30.04.2023 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Bylo to dobře a zajímavě zpracované téma. Před knížkou jsem ale už viděla ten film, tak jsem zhruba věděla, o co půjde. Bylo to velice podobné, ale kniha samozřejmě byla obsáhlejší a zajímavější než film. Ale i ten se držel dost podle knižní předlohy. Nicméně musím říct, že sice vybírali do filmu herce odpovídající popisu v knize, ale herec Peety se mi moc nelíbil. Vím, že měl působit trochu jako ťuťa ale i tak. Pravě i z toho důvodu budu spíš tým Hurikán. V knize mi Peeta nevadil. Knihu jako takovou mohu doporučit

28.04.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Takže jak bych tuto knihu popsala. Měla jsem od knihy docela vysoké očekávání a těšila jsem se na zajímavé zpracování, jenže problém u mě nastal, když jsem se začala ztrácet v postavách, ne že by jich tam bylo moc, to ne, ale ztrácela jsem se v tom, kdo co říká. Navíc tam byly některé pasáže strašně divně přeložené a nerozuměla jsem jim. Kniha se mi zdála straně pomalá a ta nenávist mezi Alexem a Henrym se mi zdála skoro nulová na to, že tam popisovali, že se opravdu nemohou vystát. Zdálo se mi to takové plytké a do toho všeho ta politika...opravdu mě to nebavilo. Taky jsem měla pocit, že mezi nima není nic jiného, než to, že se chcou. Žadná láska náklonost atd. sice to říkali, ale já to tam mezi nima necítila. Bylo tam fakt dost sexuálních scén. Knihu jsem měla rozečtenou opravdu dlouho a několikrát jsem ji i odložila. Nicméně jsem se rozhodla, že ji dočtu, když už jsem jí začala číst. A stal se zázrak, za půlkou knihy mě děj opravdu začal bavit. Nebylo to vyloženě, že bych se nemohla odtrhnout, ale bylo to dobré. Bavilo mě to poznávaní se navzájem ten vznikající vztah a dopisy mezi nima. Politika ke konci už mi taky tak moc nevadila, protože se tam řešily zajímavé věci. Nicméně s překladem, písmem...nevím jak to popsat jsem měla někdy problém i nadále. Musela jsem si některé pasáže číst víckrát, abych pochopila, jak to bylo myšleno. Možná bych tady i ocenila, kdyby byl jeden hrdina napsán v ICH formě (celý příběh byl v Er formě) abych se mohla v textu lépe orientovat. Konec knihy se mi moc líbil. Ten to zachránil. Knihu celkově asi mohu doporučit, ale nemějte od ní moc vysoké očekávání. Dala bych tak 3,5*/5*

25.04.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tato knížka je úžasná. Skvěle se čte, je vtipná, hlavní hrdinové jsou úžasní, prostředí netradiční a velice zajímavé. A obzvlášť se mi líbila ta chemie mezi nima, byla téměř až hmatatelná. Během čtení jsem ve culila,... Nemám co dodat, skvělá kniha. Urcitě si ji ještě někdy přečtu.
Na začátku jsem se trochu bála, protože jsem ji viděla asi všude na Instagramu a všichni ji chválili, bála jsem se tedy, že budu mít moc vysoké očekávání a zklame mě to. Nezklamalo, užila jsem si to tak, že jsem si knihu nakonec i koupila. Doporučuji 6*/5*
(Jediné co mi trochu vadilo byla ta sprostá slova, bylo jich tam poměrně dost a zdála se mi zbytečná.)

25.03.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Ta knížka má jiskru. Je v ní všechno, co by v ní mělo být. Je neskutečně smutná, dojemná, plná naděje a odhodlání, ale i bolesti a strachu. Je dokonalá a velice čtivá. Rozhodně doporučuji 6*/5*:)

18.01.2023 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Skvělá kniha, ve které se pořád něco dělo a nutilo mě to číst dál. Bylo tam spoustu zajímavých zápletek a situací. Rozhodně doporučuji!

24.12.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Velmi smutná, ale krásná kniha. Doporučuji

24.12.2022 4 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Úžasná kniha, která je neskutečně hezká, reálná a hlavně vtipná. Ze začátku jsem se trochu bála, hlavně toho tématu s covidem, ale udělala jsem opravdu dobře, že jsem si knihu nakonec přečetla, protože byla skvělá a téma covidu je tam jen tak lehce zapojené. Dejte prosím i Vy této knize šanci. 6*/5*:))

05.11.2022 5 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Taková průměrná knížka, nic moc jsem nečekala a nic extra jsem nedostala. Nicméně jako oddechovka ideální. Poměrně nenáročný, ale zajímavý příběh, který, dle mého, skončil opravdu zajímavě. Kromě toho je příběh vyprávěn z pohledu kluka, což je zejména u dívčích románů opravdu netradiční. 3,5*/5*

23.08.2022 3 z 5

V zajetí přísahy V zajetí přísahy Tanya Stewner

Když jsem kdysi objevila první díl této série a přečetla si anotaci, věděla jsem, že se do té série zamiluju. A opravdu, je to neuvěřitelně zajímavý a vtipný příběh s hlavními hrdiny, kteří mi za tu dobu velmi přirostli k srdci. Hrozně se těším na další díl.

Jediné co mě trošku mrzí je, že já čtu sérii už asi šest let a Alea je zatím jen o pár týdnů starší než na začátku. Taky je škoda, že je Alee jenom 12 let. Prožívá okamžiky (hlavně s Lennoxem), které by ve dvanácti pravděpodobně ještě necítila. Ta láska, kterou nejen Alea s Lennoxem, ale také Tess popisuje, je na jejich věk až příliš silná. (Tím nechci říct, že by se někdo ve dvanácti nemohl zamilovat, ale zdá se mi to až příliš.) Přála bych si, aby Alee bylo aspoň 15 nebo 16let.

11.08.2022 5 z 5