Na jedné vlně přehled

Na jedné vlně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474441/bmid_na-jedne-vlne-5RJ-474441.jpeg 4 478 478

Bailey Rydellová zbožňuje filmy a už celé měsíce je zaláskovaná do vtipného filmového geeka, kterého zná jen přes internet pod jménem Alex. Dva dospívající nemohou bydlet dál od sebe - Bailey na východním a Alex na západním pobřeží USA. Ale pak se Bailey nastěhuje k tátovi, který náhodou bydlí ve stejném kalifornském městě jako její online princ. Bailey se ale bojí, že se z Alexe vyklube úchyl nebo podivín, a tak mu neřekne, že se do "jeho" města nastěhovala. Nebo že sehnala brigádu v místním turisty vyhledávaném muzeu. Nebo že ji každý den dovádí k šílenství muzejní sekuriťák Porter Roth, který je sice k sežrání, ale taky jejím novým nepřítelem na život a na smrt. Časem je navíc všechno komplikovanější a Bailey začíná objevovat tu tenkou hranici mezi nenávistí, láskou a čímkoli, co zrovna začíná cítit k Porterovi. Bailey si tak musí vybrat, jestli se držet své online fantazie, Alexe, nebo zariskovat a přijmout nedokonalou realitu, Portera. Volba je to zároveň jednodušší i komplikovanější, než si uvědomuje - Porter Roth má totiž tajemství: to on je Alex... víceméně.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Alex, Approximately , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na jedné vlně. Přihlašte se a napište ho.

gattousti
01.05.2024 4 z 5

Boze, me se ta kniha tak libila, ze jsem ji prelouskala za jeden jediny den. Krasny pribeh, moc me bavil… proste nenarocne odpocinkove cteni s moc hezkou zapletkou :) tusit jsem zacala nekde v polovine pomalymi liscimi kroky jsem se az do konce knizky ujistovala, ze to tak asi bude a najednou bum - joo, mam pravdu. Doporucuji :)

Martule44
26.04.2024 4 z 5

Občas, když se nenacházíte ve své komfortní zóně, ale máte i tak chuť sáhnout po něčem, co vám zlepší náladu, je potřeba vytáhnout nenáročnou četbu, která prostě jen příjemně plyne ke šťastnému závěru...
A přesně tak to bylo s Alexem a Lištičkou, kteří přes různá nedorozumění, nakonec našli jeden druhého :-)

Wajny
12.04.2024 5 z 5

Na jedné vlně jsem přečetla už loni, ale když se naskytla možnost společného čtení. Tak jsem se přidala. Kniha mě bavila o hodně víc než když jsem jí četla poprvé! I napoprvé se mi hodně líbila, ale nebylo z toho takové to wau...to až teď

Příjemné oddechové čtení se skvělou letní atmosférou. V knize se řeší i vážnější témata a věci z minulosti, které ovlivnili životy hlavních postav. Vše se ale řeší racionálně a nedochází k žádné hysterii.

Bailey byla skvělá. Líbilo se mi, že je svá a nebojí se ukázat, co se jí líbí a co jí baví.
Porter je takový prototyp kluka, kterého chce každá - milý, vtipný a ochranářský.
Romantická linka byla úžasná hlavně postupné poznávání a i to jak Bailey dokázala vyjít ze své komfortní zóny.

Na konci kapitol jsou i konverzace, které si píšou Lištička s Alexem - to se mi hodně líbilo, protože to krásně doplnilo celkový příběh. Plus ještě musím vypíchnout zálibu Portera, ať už kvízy nebo počasí, to bylo skvělé a v knize mě tyhle pasáže bavili!

Když jsem si prvně přečetla anotaci, byla jsem dost rozpačitá, protože autorka vlastně vyzradila vše podstatné. Ale pokud by to neudělala, byla by ji vyčítána předvídatelnost, protože kdo jiný by to asi tak byl. Líbí se mi, že sama autorka uvedla, že to udělala cíleně, aby se čtenáři zaměřili na tu cestu a nepřemýšleli nad jak, kdo a proč.

Knižní novinky (23. týden)

06.06.2021

Jen to, že jsem zticha, ještě neznamená, že jsem namyšlená. Možná jenom chci být sama. Možná nejsem dobrá v konverzaci. - Bailey, str. 61

Tvoje sny mohou být realitě blíž, než si dokážeš představit... - Lištička, str. 50

Možná měl Walt Whitman pravdu. Všichni jsme rozporuplní a rozmanití. Jak vůbec poznáme, kdo jsme? - Bailey, str. 123

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Na jedné vlně v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech9x