Láska v prachu hvězd

Henry Page ještě nikdy nebyl zamilovaný. Je beznadějným romantikem, který stále čeká, že se jeho první velká láska objeví na scéně ve zpomaleném pohybu, srdce vynechá úder, vše bude podkreslovat instrumentální hudba. Proto když se z ničeho nic objeví ve škole Grace Townová, neupravená holka chodící o holi a v klučičím oblečení, Henry jen stěží může tušit, že se má jeho život obrátit naruby. Grace, polámaná dívka s tajemnou minulostí, zbortí Henryho dosavadní představy o lásce a ukáže mu, že mezilidské vztahy jsou složité, krásné i pomíjivé stejně jako výbuchy hvězd ve vzdálených galaxiích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/320466/laska-v-prachu-hvezd-SjG-320466.jpg 3.8176
Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Our Chemical Hearts (2016)

Kniha Láska v prachu hvězd

Karola050716

Rozhodně to není klasická YA romantika, spíš hodně pokřivená a depresivní záležitost. První třetina zábavná, ale pak už to jde z kopce a neustále se to opakuje, aby se to na konci trochu zase trochu zvedlo. Grace je na potlamu, Henrik občas taky, téma vážné, ale je to tak zvláštně povrchní a neurčité, že tomu šílenému smutku, který nutí Grace dělat to, co dělá, nějak nevěřím. Nic moc. Podobné téma ztráty někoho blízkého a vyrovnávání se s tím podle mě daleko líp zpracovává Nebe je všude.

Aghatte

Vypadá to jako letní čtení, puberťácký románek... Chtěla jsem prolistovat a odložit. Ale nejde to. Místy si myslím, že čtu Johna Greena. Autorka má silný potenciál. Ještě neodliší klišé či pathos od mistrovství, ale některé pasáže jsou opravdu silné a zároveň křehké, mrazivé, že se přistihuji, že je i opatrně čtu, abych jim neublížila necitelným zacházením. Těžko se to popisuje. Je to jako ta kniha. Střídá se všední deník s životním příběhem - výborně napsaným. Není to dotažené, ale určitě přečtu každou stránku a něco si i vypíšu do svého zápisníčku, něco, co nechci zapomenout. Pokud paní napíše další knihu, určitě už teď se na ni těším.

Nikolaoss

Zajímavý příběh. Jiný než ostatní, které jsem četla. Jinak bych ho vnímala v patnácti, jinak v pětadvaceti a jinak ho vidím teď. Už jen to mi přijde dobré, že se na něj můžu podívat optikou různých životních etap a říct si, že je vlastně lepší a pravdivější než hodně jiných.

sgjoli

Tohle za mne fakt ne-e. :-( Má to hezkou obálku, ale tím bohužel u mne chvála končí. Nudné postavy, které mne k sobě vůbec nepřipoutaly. Příběh plytký, povrchní a vlastně o ničem. Nečekala jsem žádné veledílo, ale tohle byla fakt nuda. :-(
Nicméně připouštím, že si za to částečně mohu sama. Na školní romance jsem už moc stará a tohle mne prostě nebere.
Mé hodnocení tak prosím berte s rezervou...
2 hvězdy za obálku, nápad a jakousi snahu o příběh lásky...

V.Vendulii

Henry se mi moc líbil, i jeho romantická dušička, on byl jediným důvodem, proč jsem se rozhodla to dočíst. Zbytek nestál za moc. Nudné, zdlouhavé... Grace bych nejradši praštila.

adellk28

Kniha byla velice zajímavá a zajímavě napsaná. Přišla mi velice originální a nic podobného jsem nečetla. Nemohla jsem přestat číst. Kniha vás celou dobu napíná jak by mohla skončit. Doufala jsem, že vše dopadne dobře, takže konec mě docela překvapil. Často i bylo líto Henryho. Doporučuji pokud máte rádi YA s originálním konceptem.

Hania932

Tohle byla klasická romantická YA. Tohle je příběh, který se mi hodně líbil. Já mám ráda takové romantické knihy, kde dvou v lásce něco brání. A tohle bylo přesně ono. Henry byl hodný a hodně snaživý kluk a Grace byla jedna taková záhada. Kniha byla hodně čtivá. Je tam plno zábavných částí, ale byli tam některé věci nad kterými jsem se zamyslela. Čtení mě opravdu bavilo. Ale konec mě trochu naštval.Čekala jsem že to dopadne jinak. Děj je celkově takový komplikovaný, depresivní a nejistý. Grace je člověk, který toho má hodně za sebou, ale vůči Henrymu mi to přišlo sobecké. Jeho láska a touha byla silná, ale neopětovaná. Konec byl smutný a zlomil mi srdce za Henryho.
Takže za mě skvělá knížka, která vás pobaví, ale i rozesmutní.

julythreemosen

Ani jsem nečekala, jak mi tahle knížka zlomí srdce. Myslela jsem, že už jsem na tyhle středoškolské lovestory velká, no, ale asi nejsem. Bylo to krásné.