Láska v prachu hvězd

Láska v prachu hvězd

Henry Page ještě nikdy nebyl zamilovaný. Je beznadějným romantikem, který stále čeká, že se jeho první velká láska objeví na scéně ve zpomaleném pohybu, srdce vynechá úder, vše bude podkreslovat instrumentální hudba. Proto když se z ničeho nic objeví ve škole Grace Townová, neupravená holka chodící o holi a v klučičím oblečení, Henry jen stěží může tušit, že se má jeho život obrátit naruby.
Grace, polámaná dívka s tajemnou minulostí, zbortí Henryho dosavadní představy o lásce a ukáže mu, že mezilidské vztahy jsou složité, krásné i pomíjivé stejně jako výbuchy hvězd ve vzdálených galaxiích. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/320466/laska-v-prachu-hvezd-SjG-320466.jpg 3.862

Our Chemical Hearts (2016)

Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, Euromedia

Andy0892
předevčírem

Ke knize jsem se dostala opět náhodně…, a ačkoliv to není můj žánr a je určený věkově mladším čtenářům musím říct, že se mi líbil. Není to kniha, ze které si sednete na zadek, probrečíte 180 posledních stran, nebo se bezhlavě zamilujete do hlavního hrdiny, ale je to kniha s myšlenkou a krásnými citáty. Je to kniha na jedno odpoledne, kdy máte chuť číst jen pro samotný pocit ze čtení. Žádné velké drama, ani poučení nečekejte, cosi se vám však z téhle knihy vryje do paměti.

Plus dávám tentokrát i za krásnou obálku (ty rybky...no...ale mají svůj důvod) :)

macínka

Knihu jsem četla dlouhé dva měsíce - ze začátku byl příběh poutavý (taková ta dětská láska). Později už jsem už měla chuť stránky pouze otáčet. Dočetla jsem jí pouze proto, že knihu mám doma ale dále ji opravdu nedoporučím. I když celý ten nápad na příběh byl skvělí (možná lepší ve filmu) kniha byla opravdu dlouhá a nezábavná. Za mě palec dolu.

Malíček

Kniha mě nejdřív vůbec neoslovila, postavy byly na mě moc dětské a děj dost okoukaný. Ani jeden z hlavních hrdinů mi nebyl dostatečně sympatický. Knihu jsem nakonec úspěšně dočetla, ale dál bych ji nedoporučila, snad jen mladším ročníkům, kteří s žánrem Young adult teprve začínají. Za mě tedy zklamání, až na obálku, která se mi líbí, a pár zajímavých pasáží v knize.

lukyli154

Při čtení jsem si vzpomněla na Eleanor a Parka a to více než na Všechny malé zázraky. Líbilo se mi to téma vykoupení. Henryho mi bylo docela líto. Zajímalo by mě, jestli by s Grace byli schopni normálního vztahu, kdyby se potkali třeba až o rok dýl. Ale třeba tento "vztah" Grace potřebovala, aby jí to nakoplo k životu. Takže díky, Hendy Paigi :-)

broskev28

Přidávám se k těm mnoha, kteří byli příjemně překvapeni. Na příběhy amerických středoškoláků už začínám být mírně alergická, ale tady jsem musela uznat, že šlo o víc. Stejně jako v případě komentáře bookcase, i já bych mohla být matkou hlavních hrdinů, takže možná mě některé hlášky lehce míjely; občas jsem měla pocit, že postavy jsou na svůj věk až příliš moudré a vyzrálé. A kam se ztratil padouch, vlastně jakákoli záporná postava?
A přesto příběh rozhodně není přeslazený a dokonalý. Dokážu uvěřit, že by se mohl stát, i když bych ho asi nikomu nepřála. Příjemně mě překvapil závěr. A opravdovou poklonu skládám překladateli - český název knihy mi totiž připadá mnohem výstižnější nežli originál, viz rozhovor hlavních protagonistů na s.64-65.

AniS1

Mě se to nelíbilo. Celá kniha byla vlastně plkáním o nekonečnu. Přemítáním nad pravou láskou. Směsicí popisů smutku. Což by nevadilo, ale přišlo mi to jako by se celý příběh točil furt dokola. Chvilku klid, Grace pije, Ta je ale hezká, už toho nechám, chvilku klid... Záměr autorky byl nejspíše abych Grace litovala, místo toho jsem si říkala: "To je kráva, to je kráva."
Nic se vlastně tak úplně nestalo a to, co se stalo, nebylo zajímavé, překvapivé, nebo záživné. Myslím, že knížek jako je tahle je tak milion. Jediné co bych pochválila je obálka.

Efeméra

Po tom, co jsem viděla zdejší hodnocení, jsem nečekala, že se mi kniha bude až tak líbit. Henry byl velmi milá a sympatická hlavní postava, do které se čtenář dokáže vcítit a fandit jí. Gracein příběh se mě silně dotkl a vzal mě za srdce. Tahle hrdinka ve mně dokázala vyvolat rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem ji chápala, na druhou se mi však nelíbilo, jak se k Henrymu chovala. Celá kniha mi připadala nápaditá, místy správně praštěná, mockrát jsem se zasmála. Autorce se podařilo vytvořit zajímavé postavy (Sadie byla super ségra) a líbilo se mi Henryho přátelství s Lolou a Muzem. Lásce v prachu hvězd dávám 4,5 hvězdiček - za mě rozhodně lepší než lépe hodnocená Tíha vesmíru od Jennifer Nivenové, která podle mě jen těží z úspěchu autorčiny předchozí knihy Všechny malé zázraky. Určitě doporučuju.

Denča1236

Kniha je na léto skvělá oddechovka. Hoooodně jsem se u ní nasmála. Postavy jsou pěkně vykreslené a osobité. Henry je moc vtipný kluk, se kterým jsem se dokázala dobře ztotožnit v mnoha věcech. Oblíbila jsem si ho hned od první kapitoly.
Příběh jako takový mě zaujal a oceňuji, že se dokázal vyhnout tomu velkému klišé, které jsem očekávala.
Celkově myslím, že kniha by si zasloužila lepší hodnocení než má teď. Neříkám, že je to něco z čeho bych si sedla na zadek, ale uznání si zaslouží. Nebojím se ji proto doporučit ;)

Ni_kita

Krásný, reálný a upřímný příběh, který se mi na začátku vůbec nelíbil, ale postupně si mě získal.
Budu ho ještě dlouho obdivovat.
Skrytě v tajnosti, mezi stínem a duší.

vandalindakova

Páni! Když jsem knihu otevřela poprvé tak jsem nečekala, že mě tak zasáhne. Na začátku (prvních pár kapitol) jsem si úplně připadala, jak kdybych koukala na klasický americký film s prostředím ze střední školy. Byly tam části, nad kterými jsem se fakt zasmála, a nebylo jich málo. Postupně, jak se začala rozvíjet ,,láska mezi" Grace a Henrym, tak se objevovali celkem rychlé emocionální změny. Prostě čtete vtipnou část a najednou bum a nestíháte koukat, kdy se stalo, že je v příběhu tolik smutku. Jak Henry začal o Grace zjišťovat víc a víc, tak jsem jí jako postavu měla stále méně ráda. V jednom okamžiku jsem si ale řekla, že je těžké posoudit a hlavně odsoudit jí jen z jedné strany, když si prožila takové trauma. Nejsmutnější část pro mě byla, když Grace vyprávěla Henrymu o Domovi a jejich nehodě. Konec byl pro mě dost zvláštní, ani dobrý a ani špatný.

Luciluc

Kniha mě na první pohled zaujala obálkou a poté názvem. Po přečtení několika prvních kapitol jsem si myslela, že to bude nezáživné čtení, které mě nebude bavit, kde se nic moc neděje, že je to předvídatelné a tak trochu klišé.. Ale pak.. pak se to přehouplo do fáze, kdy jsem se rozhodla dát o jednu hvězdičku víc než jsem měla původně v plánu. Příběh mě vtáhl a já četla se zájmem, jak to vlastně celé dopadne. A dopadlo to skvěle (i když záleží z jakého úhlu se na to díváte), já jsem však za takový konec ráda a právě kvůli němu knihu hodnotím kladně. Některé části byly obzvlášť poutavé, líbila se mi např. část, kdy Sadie mluví s Henrym o lásce (kap. 25). Láska, bolest, smutek..dle mého byly emoce v knize popsány přesvědčivě, uvěřitelně, člověk se do pocitů hrdinů dokázal vcítit. Líbí se mi jméno Grace, takže jsem ocenila, že autorka pro hlavní ženskou postavu zvolila právě toto jméno. Kdybych měla Grace Townovou charakterizovat několika slovy, byla by to: hluboká láska, život, prázdno, smutek, oddanost..Henry Page byl milý kluk, nic mi na něm nevadilo, na druhou stranu jsem si ho ale ani nijak zvlášť neoblíbila - i když za hlášku "Hink připomínal čerstvě narozenou gazelu, která se ještě pořádně nenaučila chodit" u mě získal plusové body a nemůžu mu upřít, že některé situace dokázal popsat vtipně. Murray a Lola byli skvělé postavy, kamarádi jak se patří (ujetí, ale stojící pevně za vámi).
Tato kniha je pohled na první lásku trochu jinak.
"Mám tě rád jako místa, která sotva kdo tuší. Skrytá v tajnosti, mezi stínem a duší."

bookcase

To bylo...krásné, nádherné, úžasné, něžné, treskutě vtipné i smutné. Mohla bych být matkou hlavních hrdinů, ale i tak se mi to líbilo.

ajla5

Trochu zklamání. Henry mi byl ze začátku sympatický, ale jak ho to sráželo, docházela síla i mně. Bylo to smutné, ale asi i realistické. A pozor spoiler: taková samota není nic pro mne. Já věřím na víly a jó a jó!

Samira

Skvělý a také hodně jiný knižní kousek. Na počátku jsem říkala, tak tito hrdinové si mě nezískají. Byli tak neuvěřitelně strojení, nezralí, tápající a naivní...
Ale všechno byl jen účel a postupné dozrávání přes veliké chyby do knihy magicky vtahovalo. Trnula jsem a měla jsem hned několik připravených katastrofických zakončení.
Konec byl však výrazným a za mne velmi milým překvapením. Tahle kniha ukazuje na jiný druh lásky, činy a jejich důsledky a především je příběhem o hledání sebe sama.
Žádné lehké čtení, přesto výborné.
Doporučuji!

Leonteenka

Jedna z nejlepsich knizek jakou jsem kdy cetla. Cely pribeh me dostal. A navic jsem necekala takovy konec. Urcite doporucuji precist.

SarahRoyalAss

Knížka mě hodně překvapila. Příjemně překvapila. Líbilo se mi, jak je celý děj popisován z pohledu Henryho. Bylo zajímavé koukat se očima kluka a vidět, jak vnímá lásku.
Na začátku mi byly obě hlavní postavy svým způsobem sympatické, ale ke konci... Upřímně, bylo mi Henryho hrozně líto a Grace jsem chtěla jednu vrazit do zubů.

stolbice

Neuvěřitelně krásná knížka, čekala jsem takovou klasickou teen romanci, ale mile mě to překvapilo.

warca

Lásku v prachu hvězd mi půjčila kamarádka Attia :)
S chutí jsem se do ní pustila, protože ta obálka...
Po prvních 20 stránkách mě nadšení opustilo... Moc mě to nebavilo, ale Attia říkala, že se to ještě rozjede a tak jsem pokračovala :)
Hlavní hrdina byl svůj, ale ještě víc mě mátla složitá a komplikovaná osobnost Grace.
Henry se opravdu pěkně vyjadřoval a celkově jazyk v knize byl vážně rozmanitý a květnatý.
A ten konec... mám pocit, že mi vytrhli srdce...
Knihu bych asi neoznačila jako oddechové čtení l.

Attia

Ze začátku to vypadalo jako jedna z mnoha ohraných lovestory dvou dospívajících hrdinů, z nichž jeden vypadá jako nerd a druhý kulhá, lehce zapáchá a obléká se téměř jako bezdomovec.
Ale pak Láska v prachu hvězd příjemně překvapila! Už dlouho se mi nestalo, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení.

kalinkacz

Asi jsem čekala víc... Záměr měla autorka skvělý, to rozhodně, ale zbytek.... Hodně nedotažené, nepříjemní hlavní hrdinové... Hlavní hrdina je naivní a hrdinka neskutečně sobecká... Konec? No, tak to by bylo na dlouho... Kniha se četla lehce, ale nějak jsem neměla to nutkání se hnát dál ve čtení... Nicméně, za přečtení si myslím, že stojí... YA oddechovka...