Erika017 Erika017 komentáře u knih

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Skvělá kniha stejně jako první díl. Líbí se mi jakým směrem se děj ubírá a jsem zvědavá na konečné rozuzlení ve třetím dílu. Všechny hrdiny jsem si velmi oblíbila. Knihu rozhodně doporučuji!!

Jediné co mě mrzí je, že kniha už se nedá sehnat ve hmatatelné podobě. Můžete si ji tedy přečíst pouze jako eknihu, pokud si ji nekoupíte z druhé ruky. Já jsem knihy našla na internetu zdarma ke stažení a jsem velmi ráda, že jsem se do této série pustila:)

25.07.2022 5 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Fajn kniha plná zvratů, lží, tajemství a odhalení. Doporučuji

18.07.2022 3 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Skvělá kniha, jedna z nejlepších od Kasie West. I přesto, že jsem si ze začátku myslela, že je hlavní zápletka naprosto naivní, očividná a celý děj naprosto předvídatelný, kniha mě nakonec velmi mile překvapila. Konečné rozuzlení jsem nečekala a líbilo se mi. Rozhodně doporučuji:)

08.07.2022 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Tato doplňková kniha je velice hezká. Líbí se mi jak po stránce informační, protože se dozvídáme spoustu nových věcí, tak po stránce vzhledové. Celá kniha je doplněná různými ilustracemi, obrázky, dopisy a jinými zajímavými věcmi (je tam i recept na sušenky). Je to příjemné zpestření knihy. Rozhodně doporučuji.
(Ilustrace kreslila sama autorka a musím uznat, že jsou velice povedené.)

05.07.2022 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Skvělá kniha, která se neuvěřitelně dobře a rychle četla. Netradiční a velmi zajímavý děj a zápletka. Líbí se mi, jak je vykreslený ten svět a velmi se těším, až se pustím do dalšího dílu. Toto téma, kterým se příběh zabývá se mi zdá velmi originální a přestože je kniha poměrně stará nepamatuji se, že by vyšla nějaká s podobným tématem. Rozhodně doporučuji!!! (Kniha je vhodná spíše pro čtenářky tak 13-15 let.)
Bohužel už se kniha nedá koupit jinak, než z druhé ruky. Takže pokud si ji chcete přečíst, a já vám to opravdu doporučuji, můžete si ji ( i další díly ze série) stáhnout na Ulož to.

04.07.2022 5 z 5

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Opravdu zajímavá kniha. Narazila jsem na ni v knihovně docela náhodou a protože jsem zrovna neměla co číst půjčila jsem si ji a musím uznat, že je to dobrá kniha sice spíš pro mladší, tak kolem 12 až 14 let, ale líbila se mi. Doporučuji

25.06.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Naprosto úžasná kniha, kterou jsem si velmi zamilovala. Nečekejte od ní však nic moc velkého, není tam nějaká skvělá zápletka, rozuzlení ani napínavý děj, ale je to naprosto kouzelný, dojemný, neskutečně opravdový příběh, který pohladí po duši. Ze začátku trošku pomalejší, ale jinak se v knize pořád něco děje. Musím přiznat, že jsem se trochu bála pouštět do něčeho, co se koná v dobách dávno minulých (kolem roku 1890), ale musím říct, že se mi to překvapivě velmi líbilo, nevadilo mi to, ba naopak myslím, že tím kniha dostala ještě úplně jiné a nové kouzlo. Nesmím taky zapomenout pochválit tu opravdu velmi povedenou a krásnou obálku. Pokud si chcete jen sednout, číst, nechat se unášet milým příběhem a na chvíli zapomenout na okolní svět, je tato kniha naprosto ideální. Rozhodně doporučuji
(Kniha je sice YA, ale myslím, že se hodí pro všechny věkové kategorie.)

22.06.2022 4 z 5

Záhada zamčeného kupé Záhada zamčeného kupé Robin Stevens

Opět úžasná kniha s dokonalým rozuzlením. Vhodné tak 11-13 let. Doporučuji!!

09.06.2022 5 z 5

Čaj s kapkou jedu Čaj s kapkou jedu Robin Stevens

Nebylo to tak dobré jako první díl, ale i tak to bylo naprosto úžasné. (Víc se mi asi líbilo to prostředí školy.) Doporučuji!

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Tato kniha je dokonalá, napínavá se zajímavou zápletkou a rozuzlením. Knihu jsem četla ve 12 a byla jsem z ní naprosto unešená. Myslím, že tento věk je ideální (11-13 let). Rozhodně doporučuji!!!

09.06.2022 5 z 5

Souboj čarodějů Souboj čarodějů Lauren Magaziner

Vtipná, jednoduchá a odpočinková kniha, která se skvěle četla. Moc se mi líbila. Nicméně si myslím, že je vhodnější pro mladší tak kolem 10 až 13 let. Doporučuji

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Od knihy jsem čekala trošku něco jiného, ale jinak se mi líbila. Taková typická Kasie West. Doporučuji

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Moc hezká kniha, řekla bych, že jedna z nejlepších od autorky. Rozhodně doporučuji

13.05.2022 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Úžasný a dojemný příběh s velice zajímavým a netradičním dějem. Kniha je skvělá, dobře a rychle se čte. Příběh jako takový je velice silný. Rozhodně stojí za přečtení, doporučuji

Citát z knihy: Jen dvě věci jsou nekonečné: vesmír a lidská hloupost. A tím vesmírem si nejsem jist. Albert Einstein

01.05.2022 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Docela hezké, sice je zvláštní, jak je v knížce každý druhý gay nebo lesba, ale jinak se mi to docela líbilo.

25.04.2022 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

No pořád to nemá na normální knížky, ale i tak se mi to líbilo. Bylo to milé a rychle se to četlo. Rozhodně se mi to líbilo víc, než předchozí díl. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

25.04.2022 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

V podstatě nevím, co na tom ostatní vidí, jako bylo to milé a rychle se to četlo, ale na to, jak to bylo vychvalované, jak nad tím ostatní táli, jako zmrzlina v létě, se mi to nezdálo až tak dobré.
Radši mám normální knížky, hromady písmenek, zajímavé zápletky a rozuzlení...

24.04.2022 3 z 5

Zahrada zapomnění Zahrada zapomnění Radka Zadinová

Moc hezká kniha. Dojemná, smutná, ale zároveň neskutečně krásná. Doporučuji

20.04.2022 4 z 5

Inkoust, kov a sklo Inkoust, kov a sklo Gwendolyn Clare

Hezká kniha s krásnou obálkou a velmi zajímavým dějem. Doporučuji

20.04.2022 4 z 5

Rozcuchané štěstí Rozcuchané štěstí Radka Zadinová

Moc hezká knížka. Předchozí díly se mi asi líbily trošku víc, ale bylo to fajn. Linda je velmi zvláštní osobnost. Kniha mě zaujala jak tématem, zápletkou, tajemstvím tak i tou krásnou obálkou. Doporučuji

Spoiler: Ze začátku mě Šimon dost vytáčel, štval mě, choval se namyšleně a arogantně, tak, jako by mu všechno, co udělá, mělo projít. Popravdě víc jsem fandila Markovi, připadal mi takový pozorný, přátelský a měl Lindu opravdu rád. Nicméně to není poprvé, už v předchozí knížce od autorky Údolí ticha jsem měla radši Roberta než Gabriela. Ke konci knihy už se Šimon naštěstí choval líp.

16.04.2022 4 z 5