Rodina především

Již čtvrtý young adult thriller z pera autorky bestsellerů Jeden z nás lže, Dva tajemství neudrží a Jeden z nás je na řadě. Sestřenice Milly a Aubrey a jejich bratranec Jonah se skoro neznají. Jejich bohatá samotářská babička totiž vydědila jejich rodiče ještě před tím, než se vůbec narodili. Nikdy se s babičkou nesetkali, proto jsou všichni překvapení, když každému z nich dorazí dopis, v němž je babička zde do svého ostrovního resortu... Jejich rodiče mají jasno – tohle by mohla být příležitost, jak se vetřít zpět do babiččiny přízně. Dětem nezbývá, než se na ostrov vydat. Když však dorazí, hezky rychle se ukáže, že babička s nimi má úplně jiné plány. A čím déle na ostrově zůstávají, tím více přicházejí na to, jak tajemná – a temná – je minulost jejich rodiny. Ať už rodinu před lety rozdělilo cokoliv, ještě to neskončilo. A oni se letos dozvědí proč....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474526/big_rodina-predevsim-08O-474526.jpg 3.822
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

The Cousins, 2020

Kniha Rodina především

lily_maleckova
26. listopadu

Na další YA thriller od mojí oblíbené Karen Mcmanus jsem se velice těšila - a nejsem zklamaná ️
Už podle anotace mě kniha velmi nadchla svým originálním tématem a podivným tajemnem. Pokud máte rádi tento žánr, určitě si knihu přečtěte:) za mě stále vede autorčina kniha Jeden z nás lže, ale toto bylo velmi povedené dílo

mikika
15. listopadu

překvapivě dobré. nevím, jestli to byl autorčin záměr, evokovat staré dobré detektivky Agathy Christie z luxusních sídel, plných složitých vztahů, lží a intrik, ale já měla pořád dojem, že za rohem vykoukne inspektor Japp v balońáku. teď už se nedivím, že je autorka tak oblíbená.

sgjoli

Tak na "Rodinu především" jsem se dost těšila, protože autorčinu knihu "Jeden z nás lže" pořád považuju za jednu z nej knih v žánru young adult thrillerů, co jsem četla. Bohužel, v případě této knihy moje očekávání byla fakt vysoko, ale autorka to pro mne osobně nedokázala naplnit. Mám dojem, že knihou "Jeden z nás lže" si autorka nastavila totiž tu laťku fakt vysoko a není snadné pro autorku se přes ni přenést.
Ale teď blíže k nové knize "Rodina především". Tento příběh nabízí velmi zajímavou zápletku, která čtenáře láká na nějaké temné rodinné tajemství, které vám nedá spát. A ano, i já se nechala nalákat. Musím říct, že mne dost bavilo odhalovat, co se vlastně stalo, že se rodina Storyových chová tak moc divně a dost dysfunkčně. Tahle dějová linie mne bavila na knize asi nejvíc.
Kniha sama o sobě se čte vlastně dobře, má to spád, celkem solidně to odsýpá. To je pro všechny autorčiny knihy stejné.
Faktem ale je, že mi postavy této knihy připadaly jaksi ploché a trochu nudné, neuměla jsem se s nimi jak ztotožnit. Zároveň mne moc nebavily vedlejší dějové linky, byť nebyly zas tak výrazné. A i když jsem tu hlavní pointu knihy neodhadla, v některých ohledech mi kniha přišla trochu předvídatelná. A byť to jsou jen drobnosti, i tak jsem kvůli nim ke konci začala ztrácet zájem o to knihu naplno prožívat. Spíš jsem dočítala z určité setrvačnosti, abych odhalila celkové rozuzlení.
Také mne dost zarazilo, když jeden z komentářů uvedených na zadní straně obálky označuje tento příběh za detektivku. Jako pardon, ale toto nebyla detektivka ani omylem. Za mne spíše rodinné drama s lehkým thrillerovým nádechem.
Celkově tak za mne lehký nadprůměr - 3,5 hvězdy z 5. Nebylo to úplně špatné, ale už jsem od autorky prostě četla lepší, no...

VincentPodmore

Po dočtení mi přijde, jako by si autorka všechny ty zvraty vymýšlela v průběhu psaní, což v některých případech na dějové lince neubírá, ale v tomto případě je to jedno velké zklamání. Já očekával od knihy zvraty, hodně zvratů, ale takových, které dávají smysl už od samého začátku a ne, že přibližně po prvních sto stránkách se celý jeden charakter naprosto změní. Nemluvě o té naprosto zbytečné romantické lince, která na příběhu víc ubírala, než aby něco přidala. Nepřišlo mi to zkrátka plynulé jako v autorčiných předešlých knihách, kde byla romantická linka třešničkou na dortu.

Co se týče postav, zpočátku jsem si favorizoval Jonaha, protože se mi zkrátka líbil jeho charakter až do té rapidní změny, která nastala a která působila stejně tak nedomyšleně jako celý ten komplot ke konci. Milly mi lezla na nervy od začátku až do konce. Prostě ukňouraná holka, co si hraje na tvrďačku. Její matka byla tedy daleko zajímavější článek knihy. Aubrey se nakonec stala jedinou postavou z těch tří hlavních protagonistů, která mi přišla vyrovnaná a opravdová na svůj věk.

No nevím, jsem teda zklamaný. Rozhodně se z příběhu Storyových dalo vytřískat víc. Neříkám, že jsem u zvratů nebyl překvapený, ale na předešlé tři autorčiny knihy to rozhodně nemá. Plus bylo vykreslené prostředí ostrova, Aubrey, Archer, Allison a to, jak peníze ničí lidi. Všechno ostatní jedno velké mínus…

Pípasek

Tak takovou rodinu nechce asi nikdo. Lži, manipulace, podrazy, nenávist a hlavně boj o dědictví čtyř dětí. Dostat se k penězům bude cesta strastiplná a naprosto zbytečná