Rodina především

Již čtvrtý young adult thriller z pera autorky bestsellerů Jeden z nás lže, Dva tajemství neudrží a Jeden z nás je na řadě. Sestřenice Milly a Aubrey a jejich bratranec Jonah se skoro neznají. Jejich bohatá samotářská babička totiž vydědila jejich rodiče ještě před tím, než se vůbec narodili. Nikdy se s babičkou nesetkali, proto jsou všichni překvapení, když každému z nich dorazí dopis, v němž je babička zde do svého ostrovního resortu... Jejich rodiče mají jasno – tohle by mohla být příležitost, jak se vetřít zpět do babiččiny přízně. Dětem nezbývá, než se na ostrov vydat. Když však dorazí, hezky rychle se ukáže, že babička s nimi má úplně jiné plány. A čím déle na ostrově zůstávají, tím více přicházejí na to, jak tajemná – a temná – je minulost jejich rodiny. Ať už rodinu před lety rozdělilo cokoliv, ještě to neskončilo. A oni se letos dozvědí proč....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474526/big_rodina-predevsim-08O-474526.jpg 4111
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Cousins, 2020

Kniha Rodina především

Boogi
předevčírem

Na knihu jsem měla poněkud vysoká očekávání a můžu říct, že je rozhodně naplnila. I přes to bych knihu označila za autorčinu nejslabší. Jako vždy měla úžasnou zápletku i děj, ale občas jsem se v něm ztrácela. Myslím, že některé věci mohly být lépe vysvětlené, protože tam byl trochu zmatek. Jako poslední bych snad vytkla, že konec byl lehce uspěchaný, ovšem i tak to byla úžasná kniha.

veverrka11

Knížka se mi četla dobře, je vyprávěna z pohledu všech tří hlavních postav a proložena flashbacky z doby mládí jejich rodičů. Ráda bych jí však vytkla uspěchaný a trochu až překombinovaný konec. Za sebe musím říct, že jsem to trošku tušila...

Postavy jsou vykresleny celkem zajímavým způsobem. Přišlo mi, jako kdyby každá postava reprezentovala nějakou vlastnost a chovala se podle toho.

Celkově se mi kniha četla poměrně dobře, ale škoda toho překombinovaného konce.

MollyCornelia

4*/5*
Na rozdíl od Jeden z nás lže se mi Rodina především líbila o dost více. Většinu děje jde o celkem poklidnou ya knihu, která ale v poslední třetině nabere na obrátkách.
Kniha byla čtivá, zábavná, nápaditá, charakterizace postav na výbornou, styl psaní stručný (bez zbytečných popisů nebo informací navíc). Během příběhu se událo pár zajímavých zjištění a ke konci něco jako zvrat.
Někdy se mi ale pletly postavy, chtělo by to delší kapitoly, aby si čtenář mohl zvyknout na momentálního vypravěče. Taky někdy bylo moc nahuštěných informací najednou.
Ale jinak krása. Doporučuji teenagerům od cca 13 let.

kytarka
30.12.2022

Kniha je rozhodně slabší než série Jeden z nás lže. Nicméně mě kniha bavila a byla rozhodně napínavá, tak že za přečtení rozhodně stojí. Aspoň si tak zkrátíte čekání na třetí díl.

kalinkacz
26.12.2022

Karen M. McManus je pro mě autorka, která mě vždy vytáhne ze čtecí krize. Píše prostě tak čtivé young adult psychothrillery!
Rodina především je už čtvrtá kniha, kterou jsem od autorky četla. Musím říct, že na této knize mě lákalo odhalování temné rodinné minulosti a tajemství. A jako ano, to jsem dostala a kniha se četla sama, ale popravdě mi zápletky nepřišly tolik šokující a celkově mi od autorky víc sedla její série Jeden z nás lže… Rozhodně ale knihy autorky stojí za pozornost a mě prostě baví!

PetraBery
11.12.2022

Autorky styl je na čtení příjemný, příběh o tajemství jedné bohaté rodiny. I já jsem měla trochu zmatky v bratrech Storyových, ale nakonec si to sedlo. Konec se mi nelíbil, čekala jsem jiné rozuzlení.

Iva095
30.11.2022

Povedený YA thriller. O proti knížce Dva tajemství neudrží, která byla hodně průměrná tato knížka byla skvěla. Příběh byl čtivý, rychle odsýpal. Spousta lží, manipulace a spousta tajemství. Fajn bylo i to přeskakování z přítomnosti do minulosti a ten závěr ten byl boží.

Sixtinka144
19.09.2022

Začátek knihy byl pro mě neskutečný porod. Nemohla jsem se začíst, postavy byly naprosto ploché, a nezajímalo mě, jak se příběh bude dál odvíjet. V tomto případě naštěstí, dočítám všechny knihy, ketré si koupím, takže i přes menší nechuť jsem se ke knize vracela, a jsem za to ráda. Někdy od poloviny knihy se to rozjede, začnou se zde odtajňovat indícije a celkově dostane kniha úplně jiný nádech. Pak už se mi četla opravdu dobře, zajímalo mě, jak se všechno stalo a i postavy mi přišly lepší. Co teda musím vytknout jsou jména začínající na A, protože jediného, koho jsem uměla ze sourozenců rozeznat je Allison, a to jen z toho důvodu, že byla jediná dívka:D Jinak konec byl nečekaný i trochu čekaný, ale co si budeme, tohle by se v reálu nikdy nemohlo stát, a proto mi to zkazilo celkový dojem z knihy. Ze začátku bych knize dala tak dvě hvězdy, skoro nakonci čtyři, ale hlavní zápletka byla opravdu zamotaná a neuvěřitelná, takže nakonec dávám zlatý střed, tři hvězdy.A taky se mi nelíbil "otevřený" konec. Od autorky jsem již četla jeden z nás lže a jeden z nás je na řadě a obě knihy jsou fajn.