Emičkazknihy Emičkazknihy komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha která vyjadřuje hloubku a nekonečné hranice chápáni, přitom ji autor shrnul do několika stránek. Kniha kde nejsou hranice mezi normálem a fantazií. Kde dětská láska obětuje vše jí známé, aby pochopila a poté si uvědomí že vše co chtěla už měla a tak obětuje i své tělo, duši a vše co bylo její.

20.10.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Znáte ten pocit, když sedíte nad knihou a víte co se stane, někdo vám to řekne a pořád si myslíte že to co přijde na konci vás neskolí, budete v pořádku a prostě knihu zavřete jako každou jinou a budete zase tam kde jste býval. Psychycky obeznámen s další dobrou knihou a potom sedíte nad posledními stránkami a snažíte se prohlédnout opar slz a světlo co se vám na slané vodě na tvářích odráží a dočíst knihu, která končí za dvěmi otočenými stránkami, ale nemůžete přetat a brečíte dál a dál. Dokud už nemáte co? Jestli ne tak musíte číst dál. Knihu jsem četla už mockrát a asi si budu muset koupit nový výtisk, abych mohla číst znovu. Barvivo je rozmazané a na stránkách zbývají už jen čmouhy nečitelné černé barvy. Už jsem došla tak daleko že už brečím nazačátku, protože si vzpomenu co bude následovat na konci. ME BEFORE YOU mi do života přineslo něco co ještě žádná jiná kniha ne, romantiku a oddanost milované polovičce našeho života. Knihu by šlo vystihnou snad jednou větou, no souvětím: Když vám někdo do života přinese světlo, ale je přesvědčen že ve tmě je vám líp, co budete dělat?

08.10.2018

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Asi teď půjdu proti většině, ale nemůžu si pomoct. Knihu jsem si vypůjčila a večer jsem ji otevřela, ať zjistím co mě čeká. Ve tři ráno jsem si uvědomila, že bych měla jít spát, ale zbývalo mi posledních padesát stránek a já jsem si nemohla pomoct, tak jsem knihu přečetla. Máte pravdu, kniha je hodně podobná těm ostatním, ale bylo tady něco co se mi nadevšechno líbilo. Šlo o problém mnohých z "internetové generace". S klukem svých snů se potkají na dovolené, nebo při činosti volno dobé. Ale jejich vysněný protějšek žije na druhé straně země. Sladkost mátové kávy a nočního skákání na trampolíně, mě okouzlila a po několika stránkách jsem měla chuť jet prodávat stromečky, najít si nezbednou kamarádku a dokonalého i když tajemného kluka. Je pravda že některé věci byli až příliš jednoduché, ale jako odpočinková četba se mi kniha líbila.

08.10.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Smrtka ve mě vyvolala ohromnou škálu pocitů, které se ve mě nashromážděli a teď se s nimi vyrovnávám. Musím přiznat, že mě donutila pochybovat o mně, rodině, ale také o životě a smrti z tolika rozmanitých úhlů, že jsem ani nevěděla, kam se mám dívat. Chvílemi jsem upírala zrak tam a o chvíli mě nadchlo něco nového, někdy jsem si odstavec četla jednou, dvakrát, třikrát a nakonec čtyřikrát a stejně jsem pouze vnímala okrajově, co se děje pod povrchem. Nechtěla bych přehánět, ale kniha by se dala definovat slovy: stokrát a přece pořád jinak.
Vím, možná zním až příliš nadšeně, ale kniha mě nadchla svou jedinečností a umožnila mi přístup do nové části mého mozku, ale pravdou je, že jsem kritický člověk, takže se pár chybiček našlo. Jednou z nich byl rychlý obrat osobností u hlavních hrdinů, stačilo jen malé popíchnutí. V některých chvílích mi přišlo i malé dítě odolnější na vnější vlivy než postavy z knihy. Musím také upozornit na podobnost jmen, čas od času jsem se ve jménech ztrácela a potenciálně dobré postavy byly odsunuty do pozadí. Možná by nebylo na škodu, knihu pojmout mírně filosoficky, protože v tomto je podle mého názoru spisovatel silná osobnost.

15.04.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Kniha mě po dvěstě stranách začínala nudit a neměla jsem chuť číst dál, ale nemohla bych se na sebe podívat do zrcadla, kdybych nedočetla třetí díl série. Jakmile se odbyla část, kdy se řešila taktika a počáteční problémy. Kniha znova dostala napínavý nádech. Když jsem knihu v pátek večer otevřela na první straně a zavřela v sobotu večer naposlední, nechtěla jsem aby kniha skončila, tak jsem ji četla, znova a znova a pak ještě jednou. Když teď knihu otevřu, přesně vím co bude následovat. Když byla poslední bitva, tak jsem brečela a brečela. Musela mě utěšovat banda holek, se kterou jsem byla na chatě. I když vím že se jedná o pouhé fantasy, tak moc mi přirostlo k srdci, že jsem nemohla unést oběti. Jsem ráda že zanedlouho bude vycházet další kniha.

10.10.2018 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Tak jsem jednou šla knihovnou a najednou záblesk světla, takový barevný- fialový, modrý, červený a trrošku zelený. Vydám se tamtím směrem a pohlédnu ne knihu v pestrobarevném obalu. Obálka je na první pohled velice propracovaná, když jsem si přečetla obsah, kniha mě zaujala z jednoho důvodu, mělo se jednat o příběh, kde je středobodem kniha. Knihu jsem se vypůjčila a šla domů. Měla jsem perný měsíc, ale kdykoliv jsem mohla tak jsem si četla, musela jsem vypdat jako blázen, šla jsem po ulici a smála se do knihy, tak mě kniha pohltila. Tajemný a ukrývaný svět kterému vládnou upíři, čarodějnice a démoni. Tam kde zkončila jedna víra, víra v kouzla a čáry má vyrůst jiná, ale uplně stejná. Stavěná na lásce, když láska zmiz, zmizí i vše co ji tvořilo a obsahovalo. Takový osud postihne hlavní hrdinku. Když se postupně zamotává do světa kouzel a lásky, vstávají vám chloubky na rukou a mráz vám přejíždí po zádech. takové pocity jsem měla.

08.10.2018 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

V průběhu jiných knih ,jsem si nikdy nemyslela, že bych si mohla zamilovat Sama. Přitom jsem u četby přemýšlela a snažila jsem vidět knihu ze všech úhlů. Sam si mě získal svým charismatem a dobrosrdečností, kterou autorka vkouzlila do srdce mnoha postav. Jsem nesmírně ráda, že jsem si mohla doplnit znalosti o knihách a zároveň si zase jednou pořádně pobrečet.

22.10.2018 5 z 5

Normál určuje společnost, co se stane ve chvíli, kdy je společnost "podivná"?
Hlavní hrdina objevuje hranice normálu a nekonečnosti, která se v jeho případě nedrží hranicí. Jeho láska překračuje hranice chápání, hranice nekonečna. Celou knihu provází hra, kdy nestačí být lepší než nejlepší. Kdy nestačí být milován, nebo chápán. V této hře jde o výhru. Prohra by byla smrtelná.

20.10.2018 5 z 5

Bella a Sebastián Bella a Sebastián Nicolas Vanier

Která kniha vystihuje lépe psí přátelství a oddanost než Bella a Sebastian. Krása, ale i krutost horské vesničky vystihuje, jak by lidé měli přistupovat a hlavně jak by se měli chovat ke svým přátelům. Doufám že nikomu neubližuji, když řeknu že se kniha místy vlekla, ale není to jako u jiných knih. Že bych si říkala, že některé pasáže by autorka měla vynechat. Krása, která proplouvá a proplétá jednotlivé stránky, tvoří nepřehůédnutélný celek, tvořící příběh, plný porozumění a dramtu. I když jemného, né uplně milého, ale tvoří krásnou mozaiku. Někdy jsem cítila strach už stránku před hrůzou, protože génius co tuto knihu napsal, uměl výtečné tancovat valčík, plný pravidel a rytmu, ale také elegance a nadlidské soustředěnnosti, která tvoří uvolněnost děje.

08.10.2018

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Jedna místnost, čtyři události a všechno do sebe má zapadnout v jednu chvíli. Chápu, že jako odreagování úžasná kniha, dobře utíká, děj se příliš netáhne. Co mě mírně zklamalo, bylo, že postavy od sebe ve způsobu vyjadřování nešlo odlišit. Je možné, že tahle chyba vznikla u překladatele, ale v knize se čtyři lidé vyjařovali naprosto totožně a hlavně neustále spisovně? Nakonec je mi líto, že jsem se více neseznámila s učitelem, který by mohl být dobrou postavou.
Přesto se mi líbí, jak přemýšlí spisovatelka, má to říz. Zajímavé nápady a postavy, které mění podobu jak v zajímavém dramatu. Krásný popis puberty

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Série příběhů mě příjemně překvapila, spisovatelku miluji, a proto jsem si knihu koupila, také kvůli tomu pocitu, že mám všechny knihy série, ale popravdě jsem nečekala, že by mě kniha mohla zaujmout. Většinou tyto povídky jen spěšně proletím a příliš je ani nevnímám, ale toto se mi líbilo i svou zbytečností. Ano, opravdu jsem byla potěšená takovým poněkud oddychovým počtením, kdy jsem se spíše dopodrobna seznámila s postavami, než abych hltala děj plný bitev a napějí. Celá kniha mi mírně připoměla jazyk Čapka svou uklidňující atmosférou a jen malými potřebnými zvraty pro spád každé kapitoly.

16.05.2019 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Příběh byl okouzlující tím, že hlavní hrdinka nebyla ta klasická knižní postava, zamilovaná do knih, tajemná a na první pohled okouzlující, takže jí nemůže odolat žádný muž. Hrdinka byla zlomená dívka s duševním poruchou a ke všemu s nesmírně zamotaným životem.
Ještě jedna věc mě po dočtení ohromila, poslední stránka může změnit vše, co jste si o postavách mysleli. Ovšem byla jsem mírně zklamaná a zároveň potěšená koncem, který byl trošku náročnější na pochopení, ale pochopit se dal, pokud si čtenář dal záležet(kdo četl pochopil, kdo ne pochopí).
Ale jednoznačně budete příběh hltat, kvůli obrázků, hrdinům, textu i všemu okolo.

09.03.2019

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha...co si pod tím můžu představit. Knihu jako věc, plnou listů ze stromů, plnou inkoustu a po případě i hezkou obálku. Ale v tomto případě to nejde. V tuto chvíli vidím knihu jako soubor emocí, pocitů, vášně, lásky a nekonečna. Autorka mě vtáhla do děje, jako málo kdo. Nikdy jsem necítila potřebu, prožívat, žít příběhem. Kniha je pro mě v mnoha případech doplněk života. V tuto chvíli mám potřebu, zvolat do světa: TOHLE JE BOŽSKÁ KNIIHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nejde o příliš láskypnou ani příliš bojovnou knihu. Ale v knize je spousta věcí, které jsem nevěděla, později jsem si je ověřila a byla pravdivá. Tudíž kniha něco přináší čtenáři a přitom pobaví a zabaví.

21.10.2018 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Tíhu vesmíru jsem chtěla mít v poličce. Od toho co jsem četla z komentářů a obsahu, jsem doufala že to bude kniha, co vyvolá milý ohlas všude a vždy. To jsem se ovšem zmýlila, kniha mi do půlky připadala naprosto nudná a když se to začalo rozbýhat, autorka napsala spoustu hloupostí.
Osobně jsem optimista a věřím že láska může něco dokázat. Ale pokud kluk žijicí v reálném životě, má nějakou poruchu co mu zabraňuje vnímat a pamatovat si obličeje druhých, tak s tím láska nic neudělá. Avšak autorka si zamane, že z knihy s velice silným potenciálem, udělá něco ohavně sladkého a růžového. Kde láska dělá zázraky a z čista jasna si kluk "slepý na obličeje", vtiskne laskavý obličej jeho "lásky do paměti.
Popravdě kdo prožil dětství, ví že svěřit se s něčím, je pro každého malého chlapce/dívku, neskutečně přitažlivé. Pokud se za celý svůj život Jack s tímto problémem nikomu nesvěřil, není asi ůplně normální..
Pak chápu že je pro autorku pokušení vyvrátit všechny pohádky a příběhy o hubených holkách, ale co je moc, to je moc. Nemůžu říct, že jsem celou dobu nedoufa, že si Libby uvědomí, že je něco špatně a nerozhodne se to změnit. Bylo by to klišé, ale co už. Klišé byla celá kniha, tímto by se moc nezměnilo.

PS:nechci vám tady říkat, že láska nedělá zázraky, ale všechno má své hranice.

14.10.2018 2 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Jsou světy, které nevidíme. V jednom z nich přímo uprostřed společnosti žije skupina upírů, čarodějnic a démonů. Tam se také zrodila Diana, opomíjená čarodějka, která neví co dělat, když ji život přivane záhady pod nos, musí se vydat do tajů minulosti a oběvit vše co ukrývá. V pasážích kdy se smějete si myslíte že tohle už není ani drama a pak najednou, se zajíknete, vytřeštíte oči a snažíte se vzpamatovat. Možná bych vás měla varovat, není zaručeno že se do postav šarmantních nezamilujute a nebudete se po nocích modlit aby jste také mohli trpět bolestí a strázněmi s takovou odměnou, jako jsou vtipy a smích a hlavně romantické momenty. Samozřejmě jsou fáze, kdy se láska a drama vyostřuje a všichni si přejeme abychom nebyli tak nenasitní a neotáčeli stránku za stránkou, abychom dočetli do konce. pokud jste odhodlaní vžít se do života pozoruhodného a zvláštně milého jen čtěte dál.

08.10.2018 5 z 5

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

Kniha mi v prvním díle přišle více nečekaná než teď, ale přesto se mi líbilo, jak bylo téma uchopené. Zajímavé jak ze všech osob okolo hlavních postav udělala spisovatelka psychicky narušené jedince. Ale pravda je taková, jak tenká je hranice mezi rozumem a šíleností?

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Temná kráse je velice výstižný název této knihy. Kniha naplnila a možná i předčila má očekávání a já jsem myslela na blažené chvíle, kdy jsem čekala na pokračování děje. Jednou jsem slyšela kamarádku říct: Lepší kniha nežli film. Neznám knihu, ke které by se to hodilo více. Pocity a mličkosti utvářeli příběh stejně jako vše ostatní. Miluji pohled na obálku, protože vidím to čím bych chtěla být. NĚKÝM KDO UMÍ BOJOVAT ZA SEBE, ZÁROVEŇ VŠAK ZŮSTÁVÁ SÁM SEBOU.

22.10.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ze začátku mi kniha neseděla a nemohla jsem se začít. Potom jsem si řekla, že nenechám nedočtenou knihu a propracovala jsem se přes první kapitolu. Pak jsem si jen uvědomila, že jsem na konci. Ale mám jednu hroznou věc: JÁ NECHCI ABY KNIHA SKONČILA. NE A NE A NE. V nejbližší době poběžím si koupit druhý díl. Hlášky a citáty si hledali cestu k srdci čtenáře. Milé a nevšední postavy a hlavně úžasný nápad jak napsat knihu. Nový pohled na věc a nové prespektivy k záporným i kladným postavám. Kniha ve mě vzbudila napětí, vzrušení a návaly adrenalinu. Doufám že ve druhém díle pozám totéž. Zráta,zrada, pokušení. Hlavní postavy nebyli nedomrlí pubeťáci, každý s jiným způsobem myšlení a "vyjednávání. Můj koneční verdikt: čtěte, čtěte, čtěte

17.10.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knihu hodnotím až po dočtení celé série, proto budu mít možná trošku zkreslený názor. Ale nemohu si pomoct a recenzi na tuto knihu napsat, jelikož se dostala, mezi mé nejoblíbenější knihy. Kniha mě zaujala, kvůli obsahu. Vím že přepsat Krásku a zvíře, je docela častý nápad. Ovšem říkala jsem si že by se mohlo jednat o něco nového. Tak jsem se do knihy pustila. Ze začátku jsem měla problém knize porozumět a pochopit tamní svět a jejich tajemství. Když jsem se do čtení ponořila, myslela jsem si že postupně všechny tajemství odhaluji. Po konci knihy jsem si říkala že mě už nic nemůže překvapit, jelikož drama, láska a nebezpečí se ve knize objevovali, jako kdyby to byla samozřejmost. Nebylo to však tak že jsem si říkala, jejda zase je v nebezpečí a zase a zase. Kniha každé nebezpečí odhalila předem a potom se v něm hlavní hrdinka oběvila, nebylo to tak že by někde byli nebezpečí zbytečné. Když jsem četla, vesměs se ve mě střídali pocity: hrůza, strach, smích, porozumění, nechápavost a dalších milión pocitů, o kterých jsem ani nevěděla že existují.

10.10.2018 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Doporučuji pro kohokoliv, kdo miluje ospalé dny, když venku prší a nebo na pláži moc svítí sluníčko. Nemůžu říct, že jsem knihu přečetla jedním dechem, ale to je na ní nejlepší. Kdo má odvahu vydat pětset stran popisného příběhu, který zároveŇ nechává prostor pro fantazii?
Vím, že to asi moc nesedí, ale příběh je jako z cirkusu, a tak bych řekla jediné:
Přijďte blíž a zkuste neznámé a nepředstavitelné. Podívejte se do vlastní hlavy a pochybujte o sobě i ostatních, Snílek neznámí vás rád uvítá.