elfinkaa97 elfinkaa97 komentáře u knih

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Moc jsem se na knihu těšila, kvůli jejímu zajímavému tématu, ale nehorázně moc mě zklamala. Téma dobré, ale to jak to autorka napsala mě strašně nudilo a i to působilo nuceně. Navíc, jelikož jsem nečetla předchozí díly s hlavní hrdinkou, nevím, co se stalo s její dcerou a proč musela Anna odejít od policie. Je na to v knize spousta náznaků a narážek, ale nějaké vysvětlení se nedozvíme. Kniha mi připadala pomalý vzestup na kopec, ze kterého nejen, že se vyklubal obyčejný kopeček, ale ještě z něho najednou nečekaně spadnete. Kniha zkrátka najednou skončí a vy máte pocit, jako že sice jste se dozvěděli kdo za všechno může, ale taky vám spousta detailů chybí a vlastně jste se nic nedozvěděli. Jedna hvědička je pouze za dobrý nápad.

09.02.2019 1 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha úplně úžasná, přečetla jsem ji za jeden den. Moc zajímavých myšlenek k zapamatování. :) Rozhodně doporučuji k přečtení!

07.02.2019 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Další super fantasy kniha plná dobrodružství s výjimečným obohacením slov. Těšila jsem se nejen na samotné čtení a další kapitoly, ale také na další slovo u čísla stránky a na konečnou podobu básničky. Určitě stojí za přečtení!

29.01.2019 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Johna Greena miluju, přesto jsem se téhle knihy trochu bála,ale teď jsem nehorázně ráda, že jsem si ji přečetla, protože mi dala mnohem víc, než bych čekala. Knihu o člověkovi s obsedantně-kompulzivní chorobou jsem ještě nečetla a musím říct, že je to strašně moc zajímavé a vlastně i trochu smutné, vědět co se přibližně tomu člověku honí hlavou. Sama jsem Aze chtěla nějak pomoci a bylo nesnesitelné nevědět jak.
Po knize Příliš mnoho Kateřin jsem v Greena trochu věřit přestala,ale Will Grayson a Jedna želva za druhou mě vrátily do jeho úžasného světa a je to jako být zpátky na oblíbeném místě!
(4 hvězdy jsem dala, protože přestože se tahle kniha velmi povedla, Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky byly ještě o něco lepší.)

26.11.2018 4 z 5

Balthazar Balthazar Claudia Gray (p)

Trvalo mi hrozně dlouho se do knihy začíst, příběh mi prostě nějak nešel do hlavy, ale zhruba od půlky se stal napínavějším a zajímavějším. Stačí překousnout první půlku a budete spokojeni. Každopádně ale ze série Evernight nejslabší díl. :(

05.11.2018 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Opět úžasná kniha od Liane Moriarty. Myslím, že se jejich knih snad nikdy nenabažím!

20.09.2018 5 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Už hodně dlouho jsem nečetla knihu z donucení. Nerada nechávám knihy nedočtené a tahle pro mě byla opravdu utrpením, nicméně se mi líbily kapitoly s Božím slovem, což je asi tak všechno. Celá kniha se točí jen kolem toho, jak si Jonáš nezvyká na svou novou popularitu. Toť vše! Nic víc tam není!

07.09.2018 2 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kniha byla naprosto úžasná, čtivá od začátku do konce, originální nápad, originální příběh, vše bylo přesně tak jak být mělo ale snad 10x lepší!

05.09.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Perfektní zakončení této série, nemohu se dočkat dalšího dílu.

15.08.2018 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Knihy od Roberta Galbraitha zkrátka nezklamou. Tento díl s sebou nese úžasnou atmosféru, přestože se zde stal tak hrůzný zločin. Bavilo mě to od začátku až do konce, nemohu jinak než doporučit.

29.06.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha je zkrátka úžasná. Přečetla jsem ji během tří dnů a nemohla jsem se odtrhnout. Pokaždé se dozvíte něco nového a jelikož kapitoly nejsou vůbec dlouhé, neustále vás to nutí číst "ještě o jednu kapitolu navíc." Jen mi přišlo, že konec byl takový uspěchaný. Kniha se příjemně táhne, vyšetřování pokračuje v dokonale se hodícím tempu ale najednou je konec. Super kniha,krátký konec.

14.06.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Je to pěkná kniha z prostředí druhé světové války vyprávějící příběh nejen 4 hrdinů, ale taky potopení lodi duchů, o které se skoro neví a přitom to byla větší tragédie, než Titanik. Ale i tak jsem už četla lepší beletrii z 2. sv. války. Třeba Vypravěčka od Jodi Picoultové byla úžasná.

12.06.2018 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jodi Picoultová asi nikdy nezklame. Příběh je čtivý, nelze se od něj odtrhnout,doporučuju milovníkům příběhů z druhé světové války a fanouškům JP. :)

08.06.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tlustá, dlouhá a jednoduše perfektní! Nějak tak bych popsala tuhle knihu. Dlouhé pasáže popisující vnitřní monology samotného Cormorana se četly v podstatě samy. Kniha vás pomalu dovádí k šílenství, protože vám nijak nenapoví, kdo by mohl být vrahem. Ale i tak máte na konci pocit, že jste to vlastně čekali a že přesně takhle to mělo skončit. Všechno sedělo, vše bylo tak jak mělo být. Neměnila bych tu jediné slovo.

16.04.2018 5 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Zajímavá a originální kniha s fantasy prvky, zároveň to je i tak trochu thriller, moc mě to bavilo, znovu vyzdvihuju originalitu příběhu. Kniha mě moc bavila, četla se jako po másle.

28.03.2018 4 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Nádherná YA kniha, která je neuvěřitelně dojemná a uvěřitelná. Rozhodně stojí za přečtení!

12.03.2018 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Přestože má kniha pěkný námět, nezaujala mě. Nebyla psaná záživně a na mě tam bylo až moc metafor, na to že to je próza.

12.03.2018 2 z 5

Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Audrey Carlan

Tento díl mě neuvěřitelně zklamal. První část s Antonem byla ještě dobrá ale pak totální fiasko. Najednou, po čtrnácti dnech co se znají si hned vyznávají lásku a to jak jsou jedna velká rodina. Bylo to nereálné, přemrštěné. Podle mě nejslabší díl.
Recenze: http://atreeofbooks.blogspot.cz/2018/02/audrey-carlanova-calendar-girl-3.html

06.02.2018 2 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

Poslední kniha je už úplně něco jiného, než co jsem očekávala od první. Ale poslední část to zachránila. Pokud bych se někdy rozhodla tuto sérii číst znovu, skončila bych u druhého dílu a pak přešla hned na poslední kapitolu ve 4. :)

06.02.2018 3 z 5

Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Audrey Carlan

Stejně jako první díl, i tenhle díl byl suprový. Autorka má skvělé nápady, já si zamilovala Taie tak strašně moc, že nemůžu uvěřit že ho nikdy nepotkám :D
můj blog: www.atreeofbooks.blogspot.cz

18.01.2018 4 z 5