Kdybychom se neviděli

od:

Kdybychom se neviděli

Lex byla šťastná. Měla kompletní rodinu. Kluka, co milovala. Kamarády, kteří se na ni nedívali, jako by se měla každou chvíli zhroutit. Teď je z ní holka, jejíž bratr spáchal sebevraždu. A vypadá to, že už taková bude navždycky. Lex se teď pokouší poskládat si život dohromady a snaží se vytěsnit, co se stalo té noci, kdy Tyler zemřel. Ale je tu tajemství, které nikomu neprozradila, esemeska, kterou Tyler poslal, co mohla změnit všechno. Lexin bratr je pryč. A ona zjišťuje, že duchové nemusí být skuteční, aby vám nedovolili jít dál....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/257599/kdybychom-se-nevideli-257599.jpg 4.1189
Originální název:

The Last Time We Say Goodbye (2015)

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Přidat komentář
parvitas
17. října

Toto bola jednoducho smutná, smutná kniha. Sčasti vychádza z vlastnej skúsenosti, ako píše autorka v závere, takže jej to o to viac verím. Veď keď si však predstavím, že mne by takto zomrel mladší brat, tak by som sa zbláznila... :(
Hlavná hrdinka si z donútenia terapeuta začne písať denník, ale zároveň sledujeme aj jej život (to, čo prežíva teraz, i to, čo sa dialo predtým). Dokonca aj duchárska línia sem zapadla (cíti voňavku svojho mŕtveho brata, vidí ho v zrkadle, alebo izbe, v aute...).
Odporúčam, ak máte radi YA, je to jedna z tých lepších.

Peťule159
30. září

I když trochu morbidní...ale krásný, úžasný..famózní a strhující příběh...úplně mě pohltil...a jsme mov ráda že jsem na tuto knihu narazila v knihovně...někdy jsem sice měla husí kůži ale i tak to bylo boží..

laura
16. září

Nádherný příběh, který mě dostal na kolena, podrobil si moje srdce, a zasáhl mě natolik, že na něj ještě dlouho po dočtení budu myslet... Příběh, který ve mě otevřel zavřené jizvy, a nechal je krvácet, který hladil bolavou duši a zároveň ji bolestně rozdíral. Příběh, který je blízký snad každému z nás, protože, řekněme si upřímně, kdo z nás někoho v životě neztratil? A tady byla ta ztráta horší o to, že dotyčný si zvolil smrt sám... Vyrovnat se s tím, to musí být tak moc těžké, že si to snad ani nechci představovat. Ti, co zůstanou, nejspíš do konce života nepřestanou hledat odpověď na otázku: Proč? A taky nepřestanou přemýšlet nad tím, co udělali špatně, co mohli udělat, co naopak neudělali, čím k tomu přispěli, nebo čím to mohli odvrátit... Prostě, nekonečné, mučivé peklo trýznění... Autorka, která to sama prožila, dokázala čtenářům přiblížit nejen bolest ze ztráty, ale i nekonečnou lásku, která tenhle příběh provází... A to chce vážně pokoru...

l0st-g1rl
01. září

Wow. To jediné mě teď napadá po přečtení této knihy.
Silný příběh, který mě opravdu zasáhl. Prožívala jsem všechno s postavami, bolelo mě u srdce jen to číst. A několikrát jsem měla blízko k slzám. Dojalo mě, když se Lex konečně otevřela a svěřila se a pak také závěrečná kapitola, kdy jsem u konce opravdu skoro brečela.
Spoustu lidí píše, že je kniha o ničem. Ale pro mě právě naopak. Když jsem knihu začala číst, netušila jsem, že mě zasáhne až takhle moc. Nedokázala jsem ji odložit a musela jsem číst dál a dál. A teď o ní a jejím příběhu budu přemýšlet nejspíš ještě dlouho.

oolinkaa
22. srpna

Na knihu jsem se moc těšila, ale jsem celkem zklamaná...děj byl nezazivny, suchý bez spadu... nic pro me..bohužel

Lexa123
30. července

Jakmile jsem si přečetla o čem to je hned jsem si tu knížku musela přečíst. A po pravdě si ji půjčila i moje učitelka. Je fakt že jsem s touhle knížkou hodně spojená protože máme něco málo společného. A např. Moje přezdívka je Lex, miluju matiku a s těma halucinacema tam taky něco je. Takže se mi knížka víc než zamlouvala.

viky.rella
14. července

Kniha má silný příběh, i když se v ní vlastně nic neděje. Hraje především na pocitovou stránku člověka a mně se doopravdy líbila. Nevím, co dodat.

Áňa 998
25. června

Skvělá kniha se silným příběhem.. Super :)

Lilinecka
27. dubna

Musím uznat, že mi kniha poměrně dlouho ležela na polici a moc se mi do ní nechtělo. Jakmile jsem ji ale otevřela a začaly se objevovat nevyřčené otázky, prostě jsem ji nemohla odložit. I přes to, že se příběh nehýbe moc dopředu, děj vás poměrně rychle pohltí. Příběh se mi četl dobře, ale pro mě se neodehrálo žádné wau. Proto dávám tři hvězdy.

FreeDragon
14. března

Prvních cca 60 stran jsem si říkala „Tohle je ta světoborná kniha, o které kamarádka mluvila?“ Měla jsem pochyby. Knížku jsem dokonce odložila, abych mohla dočíst Dvě věže, a teprve pak jsem se k ní vrátila a objevila to „malé kouzlo“ a nakonec mě pohltila. Později jsem dokonce začala litovat, že autorka píše tak čtivě a že jsou kapitoly tak krátké, protože jsem ji nemohla odložit.
Čím dál jsem v knize postoupila, tím víc se hlavní hrdinka otevírala, hlavně v záležitosti úmrtí svého bratra Tye. Příběh získával na čím dál větším „kouzlu“. Ke konci jsem už měla pocit, že mě autorka chce zničit. Smála jsem se, plakala jsem, soucítila s postavami. Během knihy jsem se do nich dokázala neuvěřitelně vžít. A konec mě zasáhl, byla jsem opravdu dojatá.
Knížka mě donutila přemýšlet. Hodně. Ano, spousta lidí tu píše, že knížka byla o ničem... ale to si nemyslím. Mně toho dala hodně, asi jde jen o to, jco si kdo z knihy vezme a jak k ní už od začátku přistupuje. Rozhodně ale nezatracujte knihu po prvních stránkách, byla by to škoda :)

SofieRose
28. února

Ahojte, nevíte někdo v jaké zemi se děj odehrával? Moc mi s tím pomůžete...Prosím

luciefeix
28. února

Průměrná kniha která ze začátku zní docela napínavě ale poté je nudnější a nudnější . Hrdinka není moc vykreslená a lítá sem tam ale nějak se nic neděje . Ztráta blízké osoby musí být nepředstavitelná ale tady to celé vyzní tak nudně .

Ovecka_Saki
20.12.2016

Autorka čerpala částečně z vlastní zkušenosti… ale přesto to nebylo nic moc. Celá kniha je vlastně o ničem. Ano, je to podáno jako krutá realita, ve které prostě pozůstalí trpí, ale když se to vezme kolem a kolem, tak ta kniha vlastně vůbec zajímavá nebyla. Četla jsem to už jen z jednoho důvodu - chtěla jsem vědět, jak to dopadne. No a upřímně, ani ten konec nebyl nijak extra.

carllie
27.11.2016

Úžasné. Knížka se četla velmi rychle, byly chvíle, kdy jsem se i rozbrečela. Autorka dala do příběhu mnoho emocí, pojala to velmi dobře, určitě to je tím, že se ji stala podobná událost s jejím bratrem. Knížka mě opravdu oslovila a určitě doporučuji ostatním čtenářům.

klarinka9974
27.10.2016

U této knihy si člověk uvědomí jak moc mu záleží na jeho rodině. Uvědomí si, že nikdy nechce být v kůži Lex, která to měla opravdu těžké. Myslím si, že smrt blízkého člověka, který spáchal sebevraždu je opravdu hrozná a srdcervoucí věc. V této knize prožijete smutný příběh do kterého se tak lehko vcítíte. A nejspíš vám na konci ukápne slzička. Zajímavý a krásný příběh o životě a tak křehkém životu.

AnetteDeer
07.10.2016

Takže, tuto knihu jsem včera dočetla, a je fakt že byla zajímavá, ale i kousek strašidelná. :D
Určitě doporučuji. ;) Kniha mně vážně oslovila.

ledaver
06.10.2016

Opravdu výborná kniha. Je sice pravda, že se kniha skoro celou dobu nehne, ale autorka píše tak, že od knihy neutečete. Lex je konečně hlavní postava, která miluje matematiku a celkově školu, ale měla jsem poměrně velkou obtíž si ji představit. Celkově zde chyběly popisy jak samotné Alexis, tak i jejího okolí. Kniha byla velmi smutná a celá pesimistická, nicméně já na konci nebrečela, ale není se čemu divit, já nikdy u knih nebrečím...:)

kejss044
21.08.2016

Přišlo mi, jako kdyby se autorka do příběhu bála více obout a jako správný spisovatel dát do příběhu kousek sebe. Příčinou je pravděpodobně fakt, že ona sama prožila bolest, při ztrátě bratra, který si smrt vybral sám :(
Při ''smutných'' pasážích, kde jsem měla být zdrcená a ztracená v hromadě papírových kapesníčku, jsem proklínala autorku, proč do toho nedala víc sebe a hlavně svoje pocity, protože jak si má čtenář z knihy něco vzít, když tam nic není? :/
Kniha mi tedy přišla taková ''umělá'' a určitě by se z tohoto ''skvělého'' námětu dalo vytřískat mnohem více... :/

zabijackaa9268
09.08.2016

Nemohla jsme se od knihy odtrhnout.Na konci knihy jsme byla jen trochu zklamaná že nepokračuje dál.Perfektní :)

nikittka
04.08.2016

Kniha byla pro mě trošku nudná, nic moc se v ní vlastně nedělo, proto hodnotím dvěma hvězdami.

Lela16
19.07.2016

Kniha se mi dobře četla, byla super sice trochu smutná, ale hezká:)

Anonymka1
12.07.2016

Kniha byla o ničem nic napínavého byla to nuda

terezamarsik
24.05.2016

Hodne lidi tu pise, ze v knize se vlastne nic nedelo nebo, ze hlavni postava jen ufnukana, apod. V knize se delo hodne... Cetlo se to dobre z toho duvodu, ze to pusobilo jako pravda, tohle je realita, takove veci se proste deji. Bylo zajimave cist o tom, jak se s tim Lex psychicky vyrovnava a jeji matka take... Cetla jsem i komenty, ze hlavni postava byla jak ufnukava 16 holka.. No ona je to teenagerka na stredni skole a myslim, ze dej byl dobre vymysleny, protoze ono je to neco jineho pro dospele si tim projit a neco jineho pro mlade lidi, hlavne na stredni, pro ktere je neco takoveho zcela nemyslitelne, proste smrt a mladi lide, to "neexistuje". Libilo se mi cist i tom, ze vlastne pratele maji taky nejakou reakci a nekteri se proste Lex vzdalili, protoze nevedeli jak regovat. Vsechny tyhle veci, detajly jsou v celem pribehu dulezite. A lide co tu pisou, ze by to z deje vyskrtli a prislo jim to zbytecne... Za prve myslim, ze kdyby se to udelalo z knihy by zbylo 50 str. a bylo by to o nicem a za druhe si myslim, ze to pisou lidi co asi nedokazi moc chapat okolnosti ruznych situaci a vcitit se trochu do deje nebo do pocitu te postavy vzhledem k jejimu veku a situaci, ve ktere je. Pro takove lidi jsou asi lepsi 100 str. knihy s kratkymi povidkami. Ale take uznavam, ze ne kazdemu se musi tato kniha libit. Jen nektere komentare mi prijdou trochu nedomyslene...
4* davam, protoze je pravda, ze neco tomu chybi, mozna trochu vic citu... Sama autorka asi nedokazala na 100% vyjadrit hluboke emoce, ktere sama v te situaci prozivala.
Veledilo to tedy neni, ale urcite stoji za precteni a urcite donuti k zamysleni tato kniha.

Beky
16.05.2016

Působivý, emotivný a realistický příběh ...
Trochu smutné pojetí - zabít se, a pozůstalí trpte ... Ale tak to dnes funguje ...
Myšlenka dobrá a zpracování se mi taky líbilo. :-)

Beerushka
26.04.2016

Super knizka

vikimi
25.03.2016

Pěkné a hodně smutné! Určitě dobře napsané!

Milášek
22.03.2016

Příběh, který nadchne. To jak se vyrovnává se smrtí bratra a zároveň obnovuje staré přátelství. Příběh je reálný, takový, že se zastavíte nad čtením a přemýšlíte, co byste dělali vy, kdyby vám umřel někdo blízký. A k tomu všemu je tam nepatrně vsunutá láska.

LilianaFalcon
18.03.2016

Sebevražda. Vina, kterou cítí pozůstalí. Různé způsoby, jak se s tím vyrovnat. Vzpomínání.
Škoda, že hlavní hrdinka a její šprťácká stránka nebyly víc rozvedeny. Chyběla jí jiskra. Všeobecně celé té knize chybělo cokoliv výrazného, čeho by se dalo chytit.

DominaCZ
13.03.2016

Děj je o hrozné ztrátě, jistě, nicméně ... je to celé ufňukané, životy spolužáků, aktivity v matematice, pokecy s kámoškama, popisy chvilek s přítelem nebo vzpomínky ( a že jich tam je!!) na dobu, kdy žil - co spolu dělali /jedli/ špitali si/ co řekli tátovi, tam jakože docela dost překážely - alespoň mně.
Opět až na konci se dozvíme jak to udělal a proč na tom byla její "chyba", která však logicky chybou nebyla - ničemu by nikdo nezabránil, protože byl prostě nevyrovnanej sobeckej fracek, co navíc kradl prachy. Zcela jistě však kniha neodpoví na to PROČ. Jakej to má v tom případě smysl???

Já pro tyhle pubertální výkřiky HÉJ, ZAŽIL JSEM NĚCO, CO KAŽDEJ, V PODSTATĚ O NIC NEJDE, ALE MUSÍM TO ZDRAMATIZOVAT A ZABÍT SE, ABY SE O MNĚ MLUVILO pochopení nemám.
Dávám tři hvězdy pouze jako soucítění s autorkou... co se týče knihy, je to psané jako rukou šestnáctky na blogísku, i když se pocity tý holky dají chápat.

rarášek
12.03.2016

Tahle kniha se mi velmi líbila. Bylo mi líto Lex, jejího mrtvého bratra Tylera, fandila jsem Stevenovi a líbila se mi Sandie se kterou Lex znovu navázala vztahy. Moc se mi líbili zápisky z deníku Lex, kde se vracíme zpátky do vzpomínek na Tylera, její sny a z deníku se postupně dozvídáme, proč se obviňuje z jeho sebevraždy. Obálka je překrásná, od CooBoo jsou obálky vždycky dokonalé. Knihu vydala autorka z důvodů vlastních, protože sama zažila sebevraždu svého bratra. Racionální úvahy se tam snoubí s emocemi. Rozhodně doporučuji přečíst. :)