Kdybychom se neviděli

od:

Kdybychom se neviděli

Lex byla šťastná. Měla kompletní rodinu. Kluka, co milovala. Kamarády, kteří se na ni nedívali, jako by se měla každou chvíli zhroutit. Teď je z ní holka, jejíž bratr spáchal sebevraždu. A vypadá to, že už taková bude navždycky. Lex se teď pokouší poskládat si život dohromady a snaží se vytěsnit, co se stalo té noci, kdy Tyler zemřel. Ale je tu tajemství, které nikomu neprozradila, esemeska, kterou Tyler poslal, co mohla změnit všechno. Lexin bratr je pryč. A ona zjišťuje, že duchové nemusí být skuteční, aby vám nedovolili jít dál....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/257599/kdybychom-se-nevideli-257599.jpg 4.1221
Originální název:

The Last Time We Say Goodbye (2015)

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (53)

Přidat komentář
sgjoli
15. dubna

Čekala jsem průměrný YA román a ono se z toho vyklubalo skvěle napsané, silné drama o mladé dívce, která se vyrovnává s nečekanou ztrátou. O to silněji celý příběh vyznívá, když víte, že autorka do jisté míry vychází z vlastní zkušenosti.
Výborně napsané, moc doporučuji!

arket
13. března

Téma mne nezaujalo

elfinkaa97
12. března

Nádherná YA kniha, která je neuvěřitelně dojemná a uvěřitelná. Rozhodně stojí za přečtení!

Marthas
08. února

Myslím, že v tuto chvíli není místo, abych rozporovala jiným názor na knihu.
I když mi přijde, že ten kdo říká, že je nudná, byl celou dobu mimo,nebo nečetl mezi řádky, případně četl jinou knihu. Je to jako s dobrým vínem, musí se dávkovat.
Není, zde místo ani k tomu, abych zabíhala do intimních detailů, proč mne kniha zasáhla ale proč jsem ohodnotila knihu pouze 4 hvězdami, na to tu místo je. Přišla mi lehce nevyvážená, byly tam momenty, kdy jsem měla pocit, že by nebylo od věci to už ukončit. Nakonec ale chápu, proč to autorka ukončila takto a v tomto momentě. Neříkám, že jsem plnně rozklíčovala její poslání. Ale snažila jsem se. Opravdu to byla dobře rozehraná partie. Mohlo to být trochu jiné, ale chápu autorku, že nechtěla zajít za hranu. Sice si nejsem jistá, zda by dokázala rozpoutat vlnu sebevražd, ale chápu, že to nechtěla riskovat.
Ano, sebevrazi většinou neberou moc ohledy na okolí ale to není pouze jejich chyba.
A tato kniha nakonec nevyzněla ani jako příkrý odsudek, za což patří autorce díky, ani jako obhajoba tohoto fenoménu, což jsem ani nečekala, že by byla.
A podepsala bych se pod slogan: Smrt je všude kolem nás.
Jen si jí nemvšímáme.
Dokud nemusíme.

Je v nich obsažená hluboká pravda, která většině lidí uniká, protože se jich zatím netýká anebo si to pouze myslí.

Lokina
24. ledna

Knížka vypráví o mladé studentce Lex, jejíž život byl radostný, naplněný přáteli, matematikou, kterou milovala. Měla báječného přítele, skvělé vyhlídky na budoucnost. Co trochu kazilo ten dobrý dojem šťastného života, bylo, že žili se svou mámou a bratrem sami, protože otec je opustil kvůli jiné ženě. Ale i to nebylo tak tragické, aby se váš život obrátil vzhůru nohama. A najednou váš bratr spáchá sebevraždu a už jste "ta, jejíž bratr se zabil" a s tímto cejchem se musíte naučit žít.
Kdybychom se neviděli je milá, smutná a dojemná kniha, hlavně tedy konec, který je velmi emotivní. Takže já jenom doporučuji :-)

n.jankovcova
03. ledna

Tahle knížka byla opravdu depresivní. Od první stránky do poslední. Ano, věděla jsem, že to bude smutné, ale až takovým způsobem? To ne. Autorka dá se říct, že mluvila z vlastní zkušenosti, a tak tam skvěle popisovala všechny pocity. Přiznám se, že celou knížku mi bylo do pláče.

PetraBery
31.12.2017

Smutný dojemný příběh určený spíše pro mládež. Přesto i já jako dospělá přečtení nelituji. Sebevražda bratra Tye hlavní hrdinky Lex je hlavní linkou celé knihy. Příběh o lásce, výčitkách, vině i odpuštění. Čtivé dílko.

KatnissLavender
19.12.2017

Nádherný a dojemný příběh, který mne hluboce zasáhl. Děj sice není nikterak rozsáhlý a pestrý, vše se motá jen kolem Tye a jeho sebevraždy, nicméně mne odrovnal ( zejména konec ). Také mám mladšího bratra, takže bylo velmi lehké vžít se do hlavní hrdinky a vše s ní prožívat. Má oblíbená "hra na city čtenáře" se tu proměnila v symfonii, která jen tak nedozní...

Kaia
13.12.2017

Kniha je napsána velmi čtivě,ale měla jsem problém s tím,že se mi chtělo už od začátku pořád brečet. To jsem vždycky jednoduše zahnala,ale na konci už jsem proud slz zastavit nedokázala,utvořil se mi i mírně bolestivý 'knedlík v krku',takže jsem se proudu bránit přestala a nechala se unášet smutkem,lítostí a i trochou obvinění(které mě ale po skončení opustilo-ne,fakt jsi za to nemohla,promiň). Do knížky se mi moc pouštět nechtělo, protože obecně nemám ráda sebevrahy. Přijdou mi jako sobečtí slaboši, kteří nenabrali dostatek síly. Přeci jen se řešení jejich problémů dá vždycky najít. Nemluvě o tom,jak moc to musí ublížit lidem,kteří je měli doopravdy rádi. V tomto ohledu mi chybí dost empatie,přiznávám.
Ale jinak se mi kniha moc líbila,hlavní hrdinka mi byla kupodivu sympatická, i přes její lásku k matice:)

parvitas
17.10.2017

Toto bola jednoducho smutná, smutná kniha. Sčasti vychádza z vlastnej skúsenosti, ako píše autorka v závere, takže jej to o to viac verím. Veď keď si však predstavím, že mne by takto zomrel mladší brat, tak by som sa zbláznila... :(
Hlavná hrdinka si z donútenia terapeuta začne písať denník, ale zároveň sledujeme aj jej život (to, čo prežíva teraz, i to, čo sa dialo predtým). Dokonca aj duchárska línia sem zapadla (cíti voňavku svojho mŕtveho brata, vidí ho v zrkadle, alebo izbe, v aute...).
Odporúčam, ak máte radi YA, je to jedna z tých lepších.

Peťule159
30.09.2017

I když trochu morbidní...ale krásný, úžasný..famózní a strhující příběh...úplně mě pohltil...a jsme mov ráda že jsem na tuto knihu narazila v knihovně...někdy jsem sice měla husí kůži ale i tak to bylo boží..

laura
16.09.2017

Nádherný příběh, který mě dostal na kolena, podrobil si moje srdce, a zasáhl mě natolik, že na něj ještě dlouho po dočtení budu myslet... Příběh, který ve mě otevřel zavřené jizvy, a nechal je krvácet, který hladil bolavou duši a zároveň ji bolestně rozdíral. Příběh, který je blízký snad každému z nás, protože, řekněme si upřímně, kdo z nás někoho v životě neztratil? A tady byla ta ztráta horší o to, že dotyčný si zvolil smrt sám... Vyrovnat se s tím, to musí být tak moc těžké, že si to snad ani nechci představovat. Ti, co zůstanou, nejspíš do konce života nepřestanou hledat odpověď na otázku: Proč? A taky nepřestanou přemýšlet nad tím, co udělali špatně, co mohli udělat, co naopak neudělali, čím k tomu přispěli, nebo čím to mohli odvrátit... Prostě, nekonečné, mučivé peklo trýznění... Autorka, která to sama prožila, dokázala čtenářům přiblížit nejen bolest ze ztráty, ale i nekonečnou lásku, která tenhle příběh provází... A to chce vážně pokoru...

l0st-g1rl
01.09.2017

Wow. To jediné mě teď napadá po přečtení této knihy.
Silný příběh, který mě opravdu zasáhl. Prožívala jsem všechno s postavami, bolelo mě u srdce jen to číst. A několikrát jsem měla blízko k slzám. Dojalo mě, když se Lex konečně otevřela a svěřila se a pak také závěrečná kapitola, kdy jsem u konce opravdu skoro brečela.
Spoustu lidí píše, že je kniha o ničem. Ale pro mě právě naopak. Když jsem knihu začala číst, netušila jsem, že mě zasáhne až takhle moc. Nedokázala jsem ji odložit a musela jsem číst dál a dál. A teď o ní a jejím příběhu budu přemýšlet nejspíš ještě dlouho.

oolinkaa
22.08.2017

Na knihu jsem se moc těšila, ale jsem celkem zklamaná...děj byl nezazivny, suchý bez spadu... nic pro me..bohužel

Lexa123
30.07.2017

Jakmile jsem si přečetla o čem to je hned jsem si tu knížku musela přečíst. A po pravdě si ji půjčila i moje učitelka. Je fakt že jsem s touhle knížkou hodně spojená protože máme něco málo společného. A např. Moje přezdívka je Lex, miluju matiku a s těma halucinacema tam taky něco je. Takže se mi knížka víc než zamlouvala.

viky.rella
14.07.2017

Kniha má silný příběh, i když se v ní vlastně nic neděje. Hraje především na pocitovou stránku člověka a mně se doopravdy líbila. Nevím, co dodat.

Áňa 998
25.06.2017

Skvělá kniha se silným příběhem.. Super :)

Lilinecka
27.04.2017

Musím uznat, že mi kniha poměrně dlouho ležela na polici a moc se mi do ní nechtělo. Jakmile jsem ji ale otevřela a začaly se objevovat nevyřčené otázky, prostě jsem ji nemohla odložit. I přes to, že se příběh nehýbe moc dopředu, děj vás poměrně rychle pohltí. Příběh se mi četl dobře, ale pro mě se neodehrálo žádné wau. Proto dávám tři hvězdy.

FreeDragon
14.03.2017

Prvních cca 60 stran jsem si říkala „Tohle je ta světoborná kniha, o které kamarádka mluvila?“ Měla jsem pochyby. Knížku jsem dokonce odložila, abych mohla dočíst Dvě věže, a teprve pak jsem se k ní vrátila a objevila to „malé kouzlo“ a nakonec mě pohltila. Později jsem dokonce začala litovat, že autorka píše tak čtivě a že jsou kapitoly tak krátké, protože jsem ji nemohla odložit.
Čím dál jsem v knize postoupila, tím víc se hlavní hrdinka otevírala, hlavně v záležitosti úmrtí svého bratra Tye. Příběh získával na čím dál větším „kouzlu“. Ke konci jsem už měla pocit, že mě autorka chce zničit. Smála jsem se, plakala jsem, soucítila s postavami. Během knihy jsem se do nich dokázala neuvěřitelně vžít. A konec mě zasáhl, byla jsem opravdu dojatá.
Knížka mě donutila přemýšlet. Hodně. Ano, spousta lidí tu píše, že knížka byla o ničem... ale to si nemyslím. Mně toho dala hodně, asi jde jen o to, jco si kdo z knihy vezme a jak k ní už od začátku přistupuje. Rozhodně ale nezatracujte knihu po prvních stránkách, byla by to škoda :)

SofieRose
28.02.2017

Ahojte, nevíte někdo v jaké zemi se děj odehrával? Moc mi s tím pomůžete...Prosím

luciefeix
28.02.2017

Průměrná kniha která ze začátku zní docela napínavě ale poté je nudnější a nudnější . Hrdinka není moc vykreslená a lítá sem tam ale nějak se nic neděje . Ztráta blízké osoby musí být nepředstavitelná ale tady to celé vyzní tak nudně .

Ovecka_Saki
20.12.2016

Autorka čerpala částečně z vlastní zkušenosti… ale přesto to nebylo nic moc. Celá kniha je vlastně o ničem. Ano, je to podáno jako krutá realita, ve které prostě pozůstalí trpí, ale když se to vezme kolem a kolem, tak ta kniha vlastně vůbec zajímavá nebyla. Četla jsem to už jen z jednoho důvodu - chtěla jsem vědět, jak to dopadne. No a upřímně, ani ten konec nebyl nijak extra.

carllie
27.11.2016

Úžasné. Knížka se četla velmi rychle, byly chvíle, kdy jsem se i rozbrečela. Autorka dala do příběhu mnoho emocí, pojala to velmi dobře, určitě to je tím, že se ji stala podobná událost s jejím bratrem. Knížka mě opravdu oslovila a určitě doporučuji ostatním čtenářům.

klarinka9974
27.10.2016

U této knihy si člověk uvědomí jak moc mu záleží na jeho rodině. Uvědomí si, že nikdy nechce být v kůži Lex, která to měla opravdu těžké. Myslím si, že smrt blízkého člověka, který spáchal sebevraždu je opravdu hrozná a srdcervoucí věc. V této knize prožijete smutný příběh do kterého se tak lehko vcítíte. A nejspíš vám na konci ukápne slzička. Zajímavý a krásný příběh o životě a tak křehkém životu.

AnetteDeer
07.10.2016

Takže, tuto knihu jsem včera dočetla, a je fakt že byla zajímavá, ale i kousek strašidelná. :D
Určitě doporučuji. ;) Kniha mně vážně oslovila.

ledaver
06.10.2016

Opravdu výborná kniha. Je sice pravda, že se kniha skoro celou dobu nehne, ale autorka píše tak, že od knihy neutečete. Lex je konečně hlavní postava, která miluje matematiku a celkově školu, ale měla jsem poměrně velkou obtíž si ji představit. Celkově zde chyběly popisy jak samotné Alexis, tak i jejího okolí. Kniha byla velmi smutná a celá pesimistická, nicméně já na konci nebrečela, ale není se čemu divit, já nikdy u knih nebrečím...:)

kejss044
21.08.2016

Přišlo mi, jako kdyby se autorka do příběhu bála více obout a jako správný spisovatel dát do příběhu kousek sebe. Příčinou je pravděpodobně fakt, že ona sama prožila bolest, při ztrátě bratra, který si smrt vybral sám :(
Při ''smutných'' pasážích, kde jsem měla být zdrcená a ztracená v hromadě papírových kapesníčku, jsem proklínala autorku, proč do toho nedala víc sebe a hlavně svoje pocity, protože jak si má čtenář z knihy něco vzít, když tam nic není? :/
Kniha mi tedy přišla taková ''umělá'' a určitě by se z tohoto ''skvělého'' námětu dalo vytřískat mnohem více... :/

zabijackaa9268
09.08.2016

Nemohla jsme se od knihy odtrhnout.Na konci knihy jsme byla jen trochu zklamaná že nepokračuje dál.Perfektní :)

nikittka
04.08.2016

Kniha byla pro mě trošku nudná, nic moc se v ní vlastně nedělo, proto hodnotím dvěma hvězdami.

Lela16
19.07.2016

Kniha se mi dobře četla, byla super sice trochu smutná, ale hezká:)