elfinkaa97 elfinkaa97 komentáře u knih

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Příběh knihy byl naprosto úžasný. Proti gayům nic nemám, spíše naopak, obhajuju je, takže tahle kniha pro mě moc znamenala. ALE: Autor se až moc snaží mít hlubokomyslné projevy. Jako by za každou cenu chtěl, abychom si z jeho knihy vytáhli co nejvíce citátů a udělali z nich životní motta. Navíc mi dlouho trvalo zorientovat se v postavách a to, že kniha byla celá bez kapitol, mi to ještě víc kazilo snahu o pochopení příběhu. Každopádně, ti kdo máte rádi JOHNA GREENA byste si knihu určitě měli přečíst, bude vás jistě bavit stejně jako mě, jen si nevšímejte tak moc těch chyb, jako já. :D

07.06.2016 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Knížka mě udržovala vzhůru téměř až do úplného konce! Vždy když jsem si typla, jak by to mohlo být, okamžitě se všechno obrátilo a já byla zmatená. poprvé, co se mi stalo, že jsem na knihu zírala s otevřenou pusou, TAK překvapující je! Jediný důvod, proč nedám 5 hvězdiček je ten, že se mi moc nelíbilo zakončení tohoto příběhu, ale ta cesta do cíle byla úžasná, protože mě naprosto psychicky vyždímala.

01.06.2016 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha se mi moc líbila, jen tam občas jedna z postav měla tendenci mluvit hrooozně dlouho, až čtenář pomalu zapomněl, proč něco takového říká. Taky mi trvalo se do knihy začíst, ale po překousnutí první půlky knihy jsem se jakž takž do děje dostala. Ač byl smutný, konec se mi líbil moc. Byl neobvyklý, smutný , ale přesto vás moc nerozesmutňoval.

14.05.2016 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

I druhý kniha byla naprosto úžasná ale nedokážu říct, jestli se mi líbila více nebo méně než Ostré předměty. U této knihy se mi moc nelíbil ten závěr, prostě to zjištění kdo že to vlastně udělal. Ale jinak celý děj a kniha a všechno mě jednoznačně a bez debat vtáhli do děje a nepustili až do úplného konce.

08.04.2016 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Pane bože, to byla ale blbost! první třetina knihy se ještě dala, ale ty zbylé dvě třetiny jsem se prokousávala skoro tři týdny. Zbytečně zdlouhavé, nezajímavé, všichni tam po sobě jenom řvou, nikdo neřekne jediné milé slovo, i když si vyznávají lásku tak si u toho nadávají a to i sprostě. Už NIKDY tuhle knížku číst nebudu a tím pádem ze mě bude šťastný člověk.

29.03.2016 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Dala bych i pět hvězd protože tahle knížka byla tedy fakt něco - Vždy když jsem ji vzala do ruky, bavilo mě každé slovo, jenže prvních 100 stran mi nějak trvalo něž jsem se jimi prokousala. Tohle byl můj první thriller a jsem z něj nadšená!! Nemůžu se dočkat až si přečtu další knihy této autorky. Líbilo se mi, jak se nebála cokoliv popsat a jak bylo vše promyšlené a závěr byl naprosto dokonalý. Celou dobu padá vina na dva lidi a až na úplném konci se dozvíte, kdo z nich to je! :) Díky Gillian, nejspíš jsem našla svůj oblíbený žánr. :)

02.03.2016 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha se mi líbila, ale film byl lepší. Gatsby mi tady připadal takový špatně vylíčený a na to, že je ta kniha o něm, se tam vyskytuje poměrně málo. Přečtu si knihu znovu, abych se o svém názoru přesvědčila. Četla jsem nejnovější vydání a není to ono. Třeba bude starší verze lepší.

17.02.2016 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Tato doplňková kniha se mi asi z celé Divergentní série líbila nejvíc. Nevím proč, zkrátka se mi v tobiasově hlavě líbilo více než v Trisiné. Nebo tím, že jsem tady zase viděla Tris. Vůbec by mi nevadilo, kdyby ta kniha byla napsaná podrobněji. Skvělé zakončení této trilogie. Bravo!

10.02.2016 5 z 5

Škola kreslení fantasy postav (technika tvorby krok za krokem) Škola kreslení fantasy postav (technika tvorby krok za krokem) Matt Dixon

Všichni kdo milují fantasy příběhy a vše kolem toho, by si tuhle knihu měli pořídit a už nikdy ji nepustit ;)

08.02.2016 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Kniha mě sice bavila, bylo to skvělé vyvrcholené celé revoluce, ale zkrátka mi nešlo se do ní začíst. SPOILER - - - - - - - - - - Je to jedna z velmi mála knih, ve kterých hlavní hrdina zemře. Bylo to neskutečné a nevěřila jsem, že to i jde, protože tohle byla (v mém případě) první kniha, kde se něco takového stalo. Posledních dvacet strnek fakt super moc, ale z celé trilogie to byl asi nejslabší díl.

08.02.2016 3 z 5

Stručná historie mého života Stručná historie mého života Stephen William Hawking

Kniha byla zajímavá, ale co mi na ní hodně vadilo, bylo to, že Hawking se zde hodně věnoval svým teoriím. Je to životopis, má to být o jeho životě. O jeho teoriích je knih až až. Četla jsem ji kvůli své ročníkové práci, takže jsem se prokousala do konce a stránky o jeho životě se mi strašně moc líbily,ale jinak nic moc.

17.01.2016 2 z 5

Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Alan MacDonald

Miluju toto období a jsem ráda, že jsem si osvětlila několik nerovností ale víc hvězdiček dát nemohu, protože to není literatura jako taková. Pobaví, to zas jo, ale tři hvězdy postačí ;)

13.01.2016 3 z 5

Kleopatra a její kobra Kleopatra a její kobra Margaret Simpson

ze série Drazí zesnulí jsou tam i lepší příběhy, ale Kleopatra i tak zaujala. Někoho víc, někoho míň a já jsem v té druhé skupině ;)

13.01.2016 2 z 5

William Shakespeare a jeho dramatická jednání William Shakespeare a jeho dramatická jednání Andrew Donkin

Díky této knize si o Shakespearovi pamatuju více, než jsem si kdy zapamatovala z hodin a vlastně od té doby, co jsem ji přečetla, mám Shakespeara ráda, ale stačí jednou a dost!

13.01.2016 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha se krásně čte, je zajímavá, každá kapitola je čím dál napínavější tak, že musíte číst dál a dál. Četla jsem ji už podruhé a musím říct, že se mi líbila ještě víc. Zamilovala jsem se do příběhu a těším se na další dva díly!

13.01.2016 4 z 5

Tato knížka mi naprosto vyrazila dech. Když by to byla fikce, řekla bych si, že to vlastně nebylo ani tak dobré, ale při každém slově jsem si uvědomovala, že tohle se vážně stalo a děje se to neustále. Nedokážu si představit že by se tohle mohlo stát v mé blízkosti a Oxana to zažila na vlastní kůži. Strašně moc si přeju, aby své děti zase viděla a neváhala bych si koupit další díl jen abych se dozvěděla, zda se s nimi potkala. Příběh o neuvěřitelně zasáhla a donutila se mě zamyslet. Nedávám 5 hvězdiček knize, dávám je samotné autorce za přetrpění božího mučení a za to, že byla schopná se k tomu všemu vrátit a sepsat to do jednoho skvěle čtivého svazku.

08.01.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nejprve jsem viděla film a byla jsem z něho tak nadšená, že bylo nevyhnutelné si přečíst i knihu. A mé nadšení ještě vzrostlo. Konečně jsem pořádně pochopila nedostatky z filmu (teta Helen). Líbí se mi ta myšlenka, že to Charlie píše neznámému člověku, protože čtenářovi tak přijde, že to píše právě jemu a tím ho autor vtáhl do děje naprosto a úplně.Těším se až si to přečtu znovu a objevím další Charlieho malá tajemství. Jediné co se mi fakt nelíbilo, bylo to, že Autor udělal z Charlieho uplakánka. Brečel pořád. Chápu, že Charlie je duševně nemocný, ale to že pořád plakal mu na osobnosti trochu ubývalo.

01.01.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Nádherná kniha,příběhy se suprově proplétají, jsem z ní naprosto nadšená a do tohoto období se úžasně hodí! :) Nejlepší povídka ze tří byla hned ta první a pro mě nejslabší byla druhá (John Green) ale dohromady tvoří perfektní celek! :)

26.12.2015 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Jakmile se překousnete přes větší část knihy, čeká na vás příjemná změna děje a opravdu hodně nečekaný konec. Stojí to za to si knihu přečíst. Středoškolákům ji doporučuji k maturitě, je krátká a opravdu krásně a jednoduše napsaná :)

26.11.2015 4 z 5

Po nás ať přijde potopa Po nás ať přijde potopa František Gellner

Básničky se hezky čtou a mají zajímavá témata. Nejvíc mě zaujaly básně o depresi, Je to super odreagovačka, krátké, stručné a jednoduché.

29.10.2015 4 z 5