William Shakespeare a jeho dramatická jednání

William Shakespeare a jeho dramatická jednání https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77514/bmid_william-shakespeare-a-jeho-dramatic-eIB-77514.jpg 4 52 5

O Williamu Shakespearovi už jste asi slyšeli. Je to náš drahý zesnulý, protože napsal pár zajímavých divadelních her, nechodil pro slova daleko, vytvořil na jedné straně zamilovaného romantika Romea a na druhé krvežíznívého zabijáka Macbetha.. Ale slyšeli jste, že William málem přišel na rozkaz královny o hlavu a šlohnul rovnou celé divadlo? Ano, přestože William už je hezkých pár staletí po smrti, pořád nás dokáže lecčím překvapit. Vy teď můžete nahlédnout do jeho tajného deníku nebo si přečíst zprávy z doby, kdy žil. A připravte se na pořádné překvapení, až poodhrneme oponu a ukážeme vám některá Williamova nejdramatičtější jednání. Vítejte v Anglii šestnáctého a sedmnáctého století, v době novověkých myšlenek a středověkých skutků a trestů!... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Dead Famous: William Shakespeare and his Dramatic Acts , 2006

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

elfinkaa97
13.01.2016 3 z 5

Díky této knize si o Shakespearovi pamatuju více, než jsem si kdy zapamatovala z hodin a vlastně od té doby, co jsem ji přečetla, mám Shakespeara ráda, ale stačí jednou a dost!

1v8na
21.08.2014 4 z 5

spoiler - V této knize jsem se dozvěděla o tom, že historici spekulují vubec o tom, zda William Shakespeare ty svoje hry vubec napsal. Dohadují se o tom, že je mohl klidně napsat úplně někdo jiný a William byl podstrčen jen jako prostředník a herec divadelní společnosti.

Verousek
15.07.2012 4 z 5

William Shakespeare patří k mým oblíbeným spisovatelům a tohle je další verze jeho životopisu, kterou jsem četla. Rozhodně musím říci, že lidem, kteří moc rádi nečtou tahle kniha přináší zábavu a zároveň poznání v celku jednoduché formě. Líbí se mi to. Ale zase na druhou stranu musím přiznat, že část mého já se bouří proti takové verzi, protože z vážených autorů a jejich děl dělá pouhou frašku. Proto mé hodnocení 4 hvězdičky

Dandulka
10.06.2012 5 z 5

Shakespeare.......tenhle životopis je nejhezčí, není nudný, přesto je zajímavý, přešetla jsem ho jedním dechem.

Andrew Donkin
britská, 1965
2008  72%Artemis Fowl: grafický román
2023  97%V šedých tónech (grafický román)
2010  89%Francis Drake a jeho husarské kousky
2006  87%William Shakespeare a jeho dramatická jednání