Kleopatra a její kobra

Přestože Kleopatra zesnula už před více než 2 000 lety, dokáže ještě lecčím překvapit. Vy teď můžete nakouknout do jejího tajného deníku, zjistit, co si o ní mysleli Římané, nebo co o ní její krajané v Alexandrii škrábali na zdi. A už jste slyšeli, že Kleopatra se provdala za oba své bratry, že byla děsně chytrá a mluvila devíti jazyky, nebo že dala zabít svou mladší sestru? Poznáte temná tajemství Egypta a fantastická hadí fakta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6315/kleopatra-a-jeji-kobra-6315.jpg 4.379
Literatura naučná, Historie, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Dead famous: Cleopatra and her asp, 2000

Kniha Kleopatra a její kobra

madem

Děsivé dějiny mám ráda, jsou vtipné, něco nového se dozvím. U Kleopatry mě zaujal její úhel pohledu na věci okolí ní, na její touhu vládnout, na její lásky.

Knihomolka506
04.08.2020

Tahle série je prostě pecka! Četla jsem před osmi lety a nejenom, že mě to pobavilo, ale něco jsem se z toho naučila. Jaká byla Kleo doopravdy ?

brzda.
13.01.2017

Kniha mě moc bavila. Líbí se mi že je zábavná a při tom se něco naučím.

dominika2585
05.12.2016

Knihu jsem četla jako mladší, ale jelikož jsem nadšenec do Egypta, velmi mě bavila. Myslím, že je napsána zajímavou a zábavnou formou, a je vhodná i pro "nečtenáře". Ilustrace pobaví, i pomohou dokreslit situaci.

Dakarianna
03.12.2016

Neříkám, že je to nejlepší kniha (na můj vkus moc politiky, ale tak už to je a utorka s tím nemůže nic udělat), jsou tam i lepší "drazí zesnulí", ale stejně jsem si knihu užila:)

Peter.Melon
27.08.2016

Pěkná kniha.Taková s hodně informacemi.Je to zajímavá a obsahově dobrá kniha.

elfinkaa97
13.01.2016

ze série Drazí zesnulí jsou tam i lepší příběhy, ale Kleopatra i tak zaujala. Někoho víc, někoho míň a já jsem v té druhé skupině ;)

Kmotr99
05.02.2014

Kniha je ajko všechny knihy série velmi zábavná. Určitě probudí v mladším čtenáři zájem o dějepis, ale myslím si, že mnoho faktů je mírně přibarvených. Komiksy jsou jako vždy k zasmání a četní rozhodně nelituji.