Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek

A Jindřichovi VIII. jste asi slyšeli... Je to náš drahý zesnulý, protože: - trpěl mírnou nadváhou, - měl šest nešťastných manželek, - ze všeho nejvíc mu záleželo na popravčím špalku. Ale slyšeli jste, že Jindřich: - byl mládí pohledný hoch a sportovní hvězda, - obvinil svou druhou manželku z čarodějnictví, - na noc se vždycky zabarikádoval v ložnici? Ano, přestože Jindřich VIII. zesnul už před pár staletími, dokáže nás ještě lecčím překvapit. Vy teď můžete nahlédnout do Jindřichova tajného deníku, přečíst si tehdejší drby a vyslechnout si jeho oběti dřív, než položí hlavu na popravčí špalek. Vítejte v Anglii na počátku novověku, v době vlády krvežíznivého krále Jindřicha VIII! ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31098/drazi-zesnuli-jindrich-viii-a-jeho-popravci-spalek-31098.jpg 4.350

Drazí zesnulí

Dead famous: Henry VIII and his chopping block (2001)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Dakarianna
23.02.2017

Další perlička této série.

elfinkaa97
13.01.2016

Miluju toto období a jsem ráda, že jsem si osvětlila několik nerovností ale víc hvězdiček dát nemohu, protože to není literatura jako taková. Pobaví, to zas jo, ale tři hvězdy postačí ;)

BubuRybova
22.07.2014

Skvěle vtipně pojatá "kniha"

Člověk se pobaví a něco se přiučí, doporučuji k odpočinkovému povalování někomu, kdo aspoň částečně ví, "o co go", když se řekne Jindřich VIII.

Pádím do knihovny pro ostatní zesnulé! :)

Dep8
14.12.2012

Zajímavé čtení o dost kontroverzní postavě anglických dějin. Na Děsivých dějinách mě vždycky bavilo, že se tam dozvím něco, co se běžně neučí (i když si vždycky nejsem jistá, nakolik jsou ty informace pravdivé nebo nadnesené). A u tohohle dílu o Jindřichu VIII to platí zvlášť. V dětství jeden z mých nejoblíbenějších dílů!

Dandulka
10.06.2012

Další podařená edice. Jen tak dál!

šneki
24.08.2011