Strom lží

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Faith vždy obdivovala a zbožňovala svého otce – reverenda Sunderlyho, jednoho z nejslavnějších přírodovědců své doby. A stejně jako otec vždy milovala vědu, i když jako dívka se mohla jenom dívat a nedávat najevo svou chytrost. Navzdory si však nestěžovala. Dokud hrozící skandál nepřinutí její rodinu opustit rodný Kent a uchýlit se na maličký ostrůvek Vane. Faith se ocitá ve zcela cizím prostředí s novými, neznámými lidmi, kteří navíc nejsou ani jí, ani její rodině vůbec nakloněni. Ale to není to nejhorší… Když reverend Sunderly za záhadných okolností zahyne, Faith zjišťuje, že nikdo nemá v úmyslu vyšetřit, co se doopravdy stalo – každý se chce jen utvrdit v názoru, jenž si už udělal. V otcových dokumentech je však stopa: zmínka o tajemné rostlině, která má moc odměňovat lež pravdou. Faith je sama, nemá žádné spojence a nikdo ji nebere vážně. Musí tedy využít jedinou možnost, kterou má – Strom lží. Musí lhát, aby odhalila pravdu. Jenže netuší, že než konečně dospěje k pravdě, po které touží, dozví se spoustu věcí, které by bylo lepší nevědět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345861/big_strom-lzi-r4G-345861.jpg 3.8172
Žánr:
Thrillery, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Omega
Originální název:

The Lie Tree, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Kniha Strom lží

intelektuálka
21.12.2021

Tak jsem místo Harryho /vím, že počká/ sáhla po této mystické pohádce ze staré Anglie ....

Vyprávění o dívence Faith, která přijímá odkaz svého otce, který život zasvětil pátrání po tajemství Stvoření....

Ale jeho zjištění je rozčarování :

" Celá naše civilizace nebyla nic víc než krátký pobyt v osvětleném dětském pokoji ....
Jsme pouhý okamžik, vtip zasazený v tragédii života ...."

A proto se reverend Sunderly ukrývá se Stromem lží .... který po sdělení lži odhaluje pravdu.... ovšem někdy nepříjemnou a nečekanou ....

Po smrti otce se Faith snaží s pomocí stromu odhalit důvody jeho odchodu....

Zajímavé téma autorka zpracovala čtivě, i s pohledem na postavení ženy v tehdejší společnosti ....

A tak můžeme jen sledovat, jak se bystrá dívka s tajemstvím vypořádá ....

iv.ča
12.12.2021

Trvalo mi než jsem se do knihy pořádně začetla. Příběh byl zajímavý. Po druhé bych si knížku už asi nepřečetla.


bara.pavelekova
05.11.2021

Neměla jsem velká očekávání a byla jsem mile překvapená. Bylo to čtivé a bavil mě originální příběh. Do posledni chvilky jsem nevěděla jak to skončí. Za mě super a rozhodně doporučuji.

Ronny97
29.06.2021

Ze začátku jsem měla z knihy takové rozporuplné pocity. Nevěděla jsem, zda pokračovat ve čtení, nebo knihu odložit. Nakonec jsem se rozhodla pokračovat a jsem za to moc ráda. Kniha mě strašně bavila, rozuzlení příběhu mě překvapilo a moc se mi líbilo, že Faith neztrácela naději, že se z ní jednou stane přírodovědec.

kachnat
13.03.2021

Musím říct, že na základ nízkého hodnocení se mi do čtení moc nechtělo... Ale po pár stánkách mě kniha vtáhla do děje. Jak čtenářka přede mnou uvedla, nutí k zamyšlení na d tím, jaké máme teď štěstí (tedy ženy), že se nemusíme potýkat s problémy, co smíme a co nesmíme... Také se mi líbilo spojení vědy a fantazie (nadpřirozena) a detektivní vyšetřování.

Bab026
08.03.2021

Kniha me nadchla. Hodně věcí k přemýšlení.. Od postavení divek v rodine, žen ve spolecnosti, až po uvahy o lžích a jejich moci. Kdy fantasy rostlina stává se jakousi metaforou pro lež. Prave tento "treti rozměr" mě fascinival. Zpusob psaní velmi čtivý. Pro mě zajimave od samého začátku. Jeste jsem nic podobneho nečetla.

JointlieKat94
25.12.2020

Já vlastně zase nechápu to nízké hodnocení. :D většinou koukám na hodnocení, ale zde jsem se tím neřídila- četla jsem od autorky totiž knihu Kůže plná stínů, a ta se mi moc líbila (taky nechápu hodnocení!).

Tahle se mi četla skvěle. Začátek byl dost hrozný, né špatný, ale to chování rodičů Faith.. chápu, v jakém století se kniha ocitá, ženský nic nesměly, nebylo ani vhodné, aby měli větší hlavu než muži.. ale i tak se jí snad mohli trochu věnovat. Pořád jen Howard- chytrej chlapeček, který půjde do školy a je třeba se mu věnovat, Faith mu byla chůvou i sestrou.., od začátku knihy jsem byla napnutá jak blázen! Byla jsem nucena číst a číst, musela jsem vědět co nejdřív, jak se s tím vším statečná a chytrá Faith popere, protože je potřeba vyřešit otcovu smrt, aby mohli zase odjet z ostrova (Taky bych tam nechtěla být!).

Miluju fantasy knihy, a tuto jsem si přečetla vážně s chutí. Jelikož má nápad a potenciál, který rozhodně využila. Tohle jste rozhodně ještě nečetli- nic podobného. A mě se to opravdu moc líbilo. :)

zuzca.h
21.12.2020

Začátek nudný, v poslední třetině se kniha konečně rozjela a mělo to spád. Námět hodně zajímavý ale zpracování rozhodně pokulhávalo.

1