Jedna želva za druhou

Šestnáctiletá Aza neměla vůbec v plánu pídit se po tajemstvích uprchlého miliardáře Rusella Picketta, ale v sázce je sto tisíc dolarů a její nejlepší a nejstatečnější kamarádka Daisy, se nemůže dočkat, až se společně pustí do vyšetřování. Aza se opravdu snaží. Snaží se být dobrou dcerou, skvělou kamarádkou, vzornou studentkou, a taky schopnou vyšetřovatelkou. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem svých vlastních myšlenek, kterým není schopná poručit… Dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, v němž se inspiroval svými vlastními zkušenostmi s mentální poruchou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372312/jedna-zelva-za-druhou-u4e-372312.jpg 4.1241

Turtles All the Way Down (2017)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

ibrahimgilbert

Za mě nejlepší Greenova kniha. Je to něco jiného než jeho předchozí knihy, má toho v sobě tolik, tolik bolesti, tolik lásky, tolik touhy po pochopení. Rozumím.

Eliška12

Na tuto knihu jsem slyšela velmi dobré ohlasy a tak jsem se rozhodla si ji taky přečíst . Počáteční nadšení ale vystřídal šok . Nevěřila jsem tomu , že Aza je tak moc nemocná a nedokázala jsem si představit život jako měla ona . Pořád jen bakterie ... Podle mně se kniha jakoby stále opakuje , jen je ta ,, spirála " vždy o něco víc utažená ...

Gabiika9

John Green nikdy nezklame. Krásný příběh.

BlogKnihotání

„Pane, vy to pořád nechápete. Tam je jedna želva za druhou.“

Šéfová007

Kniha skvěle napsaná, velmi k zamyšlení. Rozhodně doporučuji přečíst. Za mě rozhodně pět hvězdiček!

BarkaS

Greena můžu, ale tohle se mi tak docela do vkusu netrefilo. Byl to zajímavý napád, ale tak nějak jsem se nemohla s hlavní hrdinkou snést..

Peťulka3

Zvláštní, ale zajímavé.

silvinka12

Dvě knihy, které jsem kdysi od Greena četla mě nějak neohromily, ale Jedna želva za druhou mě mile překvapila a měla jsem ji přečtenou za chvilku. Kniha je velice čtivá a příběh je zajímavý a poutavý. A ta obálka je taky skvělá.

krevetinka

Kniha průměrná. Popis Aziny nemoci byl přesvědčivý, snad i proto, že takovou nemocí trpěl sám Green. Mně se ale i přesto kniha moc nelíbila. Po dočtení jsem nevěděla, co si mám myslet, když nad tím přemýšlím, ani nevím, co ve mně kniha zanechala, pokud vůbec něco. Dějová linie nic moc, postavy nic moc. Cílová skupina čtenářů pro tuto knihu je podle mě někde v rozmezí od 12 do 15 let, což už je dávno za mnou. Green podle mě napsal daleko lepší knihy, než je tato. Četlo se to dobře, ale větší smysl nebo motivaci v tom asi nenajdete. Proto 3*

KatkaZ

Moc hezky napsaná kniha. Příběh je jednoduchý, čtivý, ale zároveň skvěle popisuje úzkosti hlavní hrdinky Azy.

Alethea_k

Za tohle dostanu od bohemistů nejspíš přes hubu, ale vážně si myslím, že toto dílko má (jako jediné z tvorby autora) potenciál stát se nefalšovanou klasikou a později i povinnou četbou. Po dlouhé době kniha Greena, která má hloubku, opravdu se mi líbila. Každá kniha nám nevědomky ovlivňuje život a jsem si jistá, že tahle více, než jiné. Všechny postavy byly propracované, sympatické, porucha hl. hrdinky dodala ději na zajímavosti. Green je schopen v několika větách vyřknout jednu pravdu za druhou a podat to zároveň tak vznešeně, filosoficky, s přehledem, že se zkrátka musíte zamyslet i nad svým životem a nad životy jiných.
Je schopen dokázat, že sebestřednost a narcismus nejsou dobré vlastnosti, zároveň jsou životně důležité, stejně jako přátelství či láska, přestože život je hořkosladký a v životě neexistuje žádná jistota. Náhoda či osud? Těžko říct. V knize se sice de facto nic neděje, zato uvnitř vás se toho bude dít sakra hodně. Věřím, že i po dočtení.

SarkaZb

Kniha o ničem a zároveň o všem... Typický styl Johna Greena, žádná veliká zápletka, ale tahle knížka je krásná díky své hlavní hrdince. Život s depresemi a OCD vám prostě nedovolí být do všeho zapálený, bavit se s kamarády o všem a pořád... Žijete si tak nějak v mlze, nesledujete okolí, nevěnujete se kamarádům, protože vlastní vtíravé myšlenky vás zahlcují.

Anna 13

U této knihy zcela pochopím, že se nemusí líbit každému...
Je úplně jiná, než autorovy dosavadní literární počiny... Nemá tak vytříbenou a unešenou zápletku. Nejde tu ani tak o příběh a o to, zda bude láska naplněna, strach poražen a život prozářen...

Jde o sdělení myšlenek a pocitů, které dominují příběhu. Ten vnímám jako podklad pro to, aby se ty myšlenky mohly usadit a vyniknout v pravé síle...
Příběh je země, a myšlenky a dlouhé pasáže o posedlosti a šílenství jsou květiny.

Vím, kdo je John Green velmi dobře...
Ale tohle je U-L-T-R-A-G-E-N-I-Á-L-N-Í knížka.
Lidé, kteří na tom jsou podobně jako Aza, zcela pochopí můj komentář a mou nadšenost. Ty popisy jsou prostě luxusní, protože jsou úplně pravdivé. Nikdy bych nedokázala popsat své pocity, které jsem jako malá zažívala tak dobře a dokonale, tak výstižně, jako John Green. Absolutně se nedivím tomu, že nad touto knihou strávil dlouhých šest let, protože si dokážu představit, jak musela být tato výzva těžká a bolestivá. Vracet se zpět a topit se v těch spirálách utrpení pořád dokola.
Obsedantně-kompulzivní porucha je možná jednou z těch nejčastějších duševních poruch. Nevím zda to, čím jsem si v dětství procházela, byla právě ona, protože zmizela, ale ty myšlenky mě napadaly znovu a znovu úplně stejně jako u Azy.

Tato kniha ovládne svět...

Vůbec ji tu nehodlám srovnávat s Hvězdami nebo s Aljaškou, protože to prostě nejde. Každá z jeho knih je rána, která se musí vstřebávat hodně dlouho.
Každý si v té záplavě Greenovy smyslné filosofie najde to své...

Miluju jeho zaobírání se tím, zda nejsme pouhými fikcemi...

KNIHA JE TO BOŽÍ!!!
Čtěte jednu Greenovu knihu za druhou. :)

roman9276

Jak jsem se těšil, tak Jedna želva za druhou mě zklamala. Oukej, typickej Green, prostě dosadí jako hlavní postavu takovýho psychicky narušenýho divnotvora od čehož jsem si sliboval, že Aza bude ten fajn typ outsidera, kterej ten děj nakopne, ale to se tady jaksi nedělo. Celej děj je takovej nemastnej, neslanej a v podstatě žádná postava mi nepřirostla k srdci. Hezky se to čte, ale nějak mě to neuchvátilo.

Ticiana

Moc se mi libila. Aza a jeji pocity uzkosti. Doted jsem si to nevedela predstavit. Tady je videt, jaky velky boj to v sobe skryva. Sice jeste stale za mne top je Hvezdy nam nepraly... ale tahle se k tomu hodne blizila.

xSimaix

Skvěle napsaná kniha s neskutečně zajímavým a důležitým námětem (mohu podotknout, že i skvěle zvládnutým).
Toto není typický teen román a už vůbec ne kniha typická pro Johna Greena. Kniha skvěle popisuje a vysvětluje úzkosti hlavní hrdinky, abychom přesně pochopili, co se v její mysli odehrává. Tato choulostivá tématika je zvládnutá na jedničku - je realistická a přesná.
Samotný příběh je jednoduchý a zároveň jedinečný. Romantický stránka knihy je pěkně napsaná a krásně realisticky ukončená.
Když jsem tuto knihu četla, připadala jsem si jako bych se ocitla v hlavě hlavní hrdinky a nečetla pouze knihu.
John Green překvapil, náramně překvapil.
Vřele doporučuji, kniha je skvěle zpracovaná, zábavná a čtivá. :)

Dixinka

Moc pěkný příběh. I když už jsem trošku pokročilá, hodně jsem cítila s Azou.

tereza2627

Moc nechapu, jak tahle knizka muze byt ohodnocena jako bestseller. Jedna z nejslabsich knizek, co jsem cetla. Dej a postavy nic moc..alespon na konec jsem cekala nejake peckovni rozuzleni, ale i ten konec byl horsi podprumer. Za me tedy hodne nepovedene, ale je fakt, ze uz mi neni "nact"

BouBára

Tato kniha mne velmi dojala. Především když jsem si uvědomila že je to reálná porucha. Prostě dojemná a reálná kniha o jednom z mnoha životů lidí s ocd.

Kamčučák

Od pana Greena to je zatím druhá kniha co jsem četla. Na to, že kniha byla velmi dobře propagována, tak jsem od ní čekala kapku více. Ale možná to je tím, že jsem zvyklá číst jinou literaturu a tohle jsem měla jako oddych. Kniha se velmi dobře četla, takže vřele doporučuji pro mladší generace.

jasmína

Ač mám Greena ráda, toto mě neoslovilo, opravdu asi pro náctileté, mně už přece jen za tři roky čtyřicítka na krku..

petrarka72

Jednohubka, v níž je popis úzkostných stavů za plný počet a zobecňování daleko za hranici klišé a předvídavost příběhu za minus plný počet. Takže průměr - ale vyprávět John Green samozřejmě umí. Jen pro samé želvy zapomíná na slony... :-)

Rea1307

U John Greena nikdy nevím co čekat. Na jednu stranu je to úžasný spisovatel. Umí psát. Jeho postavy skutečně žijou, jsou neuvěřitelně inteligentní a zvláštní. Na druhou stranu mám ale pocit, že jeho knihám něco chybí. Například Sarah Shepard neumí psát tak vzletně jako Green. Postavy nejsou živé ani inteligentní.. Ale příběhy Sarah jsou tak neuvěřitelně napínavé a čtivé. Toto dílo je soudě mého názoru autorovo nejpovedenejsi. Azu jsem milovala. Kniha obsahuje neuvěřitelně moc nádherných myšlenek a díky ni se cítím rozhodně daleko víc obohacenejsi než po přečtení jiných knih. Ale jak uz jsem řekla. U Greena mi chybí něco jako. Tak a teď budu číst a nepřestanu dokud to nedočtu. Ne ze bych knihu odlozila, chtěla jsem vědět jak kniha bude pokračovat ale nebyla jsem napnuta jako kšandy. Byla to jen zvědavost co ještě Green inteligentního napíše. Opravdu vás obdivuji pane spisovateli. Možná se mylim ale mám z vás pocit jako by jste chtěl tak zuřivě moc napsat knihu o Aze ze vám ani nevadilo že nemáte žádný skutečně dobrý příběh, do kterého by jste dívku zasadil. A to verim ze by jste dokazal vymyslet neco úžasného. Chtěl jste ji tak zuřivě moc nechat obzivnout,a tak jste vymyslel tohle. Jen muj nazor mozna se pletu. Nicmene klobouk dolu před vami. Jste neuveritelne inteligentni spisovatel a kazdemu kdo chce obohotatit svou hlavu o něco chytrého tuto knihu vřele doporučuji.

KaileyBlot

Tato kniha nám přiblíží obsedantně kompulzivní poruchu a hlavně vnitřní myšlenkové boje lidí trpící touto chorobou. A nejen to. Je také plná zajímavých myšlenek o životě a vesmíru. Vlastně to ani nebylo tak o hledání Davisova otce, jak jsem si zprvu myslela ikdyž to k tomu směřovalo. Bylo toho tam zapleteného mnoho, spousta dobře pronesených otázek a myšlenek, které by mě normálně nenapadli a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Mám z ní teď takový hezký pocit. Prostě fajn.

ZNellyZ

Po Hvězdy nám nepřály a Papárová města moje třetí kniha od Greena. Předešlé mě nepřesvědčily o jeho o tom, proč je fenomém. Tahle ano. Naprosto skvělý příběh, hlavní hrdinka mě neuvovala svými myšlenkami a líbil se mi David a jeho pohled na život. Musím říct, že mi k srdci nepřirostla Daisy. Kdyby po mě někdo chtěl doporučit knihu od Greena, tak rozhodně sahám po téhle.

Glivuska

Od knížky jsem čekala mnohem víc. Příběh, do kterého jsem se nedokázala začíst, mapuje část života hlavní hrdinky, která zřejmě trpí OCD a s tím i spjatými úzkostmi. Příběh se zápletkou jako kdyby se odehrával kdesi v pozadí a v centru dění byla vlastně hrdinka sama a její každodenní uvědomování si toho, že není "normální" a v "normálním" světě neumí fungovat tak, jak by to od ní okolí očekávalo.

Veru.Viti

Příběh o dívce jménem Aza, která trpí úzkotí a strachem z nakažení. Musím říct, že popsáno to bylo opravdu věrohodně. Hlavní hrdinky mi bylo líto. Neskutečně jsem si oblíbila její největší kamarádku Daisy. Je rozkošně prdlá a pro každou srandu. Kniha je čtivá a odpočinková.

Simmminek

Krásná upřímná knížka, kterou doporučuji všem náctiletým. Zajímavý příběh. Autor úžasně popsal obsedantně kompulzivní poruchu a její život s ní. Také se mi líbilo to nastínění jak se cítí děti, které nemají jednoho z rodičů. Prostě knížka která mě chytla za srdce. A přečtená byla za 2 dny. :-)

misaa.p

Příjemná oddychovka. Upřímně, Paper towns nebo Hvězdy nám nepřály mě zaujaly víc. Ale celkem příjemné čtení.

terinka.tp

První knížka, Hvězdy nám nepřály, byla něco super, Papírová města horší a Kateřiny utrpení.
Touhle knihou si to u mě autor trochu napravil. Občas sice opravdu želví tempo, ale pokud přežijete všechny ty bakterie, se kterými vás Aza seznámí, a Star Wars, tak je to celkem pěkná knížka.

John Green

John Green