Jedna želva za druhou

Jedna želva za druhou https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372312/bmid_jedna-zelva-za-druhou-u4e-372312.jpg 4 1159 293

Šestnáctiletá Aza neměla vůbec v plánu pídit se po tajemstvích uprchlého miliardáře Rusella Picketta, ale v sázce je sto tisíc dolarů a její nejlepší a nejstatečnější kamarádka Daisy, se nemůže dočkat, až se společně pustí do vyšetřování. Aza se opravdu snaží. Snaží se být dobrou dcerou, skvělou kamarádkou, vzornou studentkou, a taky schopnou vyšetřovatelkou. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem svých vlastních myšlenek, kterým není schopná poručit… Dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, v němž se inspiroval svými vlastními zkušenostmi s mentální poruchou.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Turtles All the Way Down , 2017

misowi84
27.05.2018 4 z 5

Když jsem se dozvěděl o nově vycházející greenovce, rozhodl jsem si ji opět pořídit. Některé knihy od Greena se mi zapsaly to čtenářského srdce
(Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky), jiné jsem už pozapomněl.
Na příběh Azy však nezapomenu.
Tu holku jsem si oblíbil od samého počátku, stejně jako kdysi Aljašku..
Proto se v budoucnu rozhodně ještě uvidíme :-)

MirijamFrankl
26.05.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou není příběh o duševně nemocné dívce. Je to vyprávění o otázkách. Celou knihu jsem vnímala jako jeden velký otazník.
Postavy jsem si zamilovala a upřímně jsem jim fandila do poslední stránky. I detektivní zápletka byla dobrá, osobně mne velice zaujal pohled rodiny oběti.
Tato kniha mne oslovila a určitě jsem jiné nečetla naposledy.

Amia
23.05.2018 5 z 5

Konec určitě zamrzí zbytečností, za kterou se skrývá něco tak hlubokého jako Marianský příkop. Dál k tomu chci jen říct, že život JE těžký pro spoustu lidí a neštěstí Azy umí deprimovat, stejně jako vracet sílu.

Přečtěte si to. ;)

anetka.repova
22.05.2018 3 z 5

Od knihy jsem teda čekala hodně. Kniha byla pro mě průměrná.

Není to to, na co jste u Greena zvyklí, je hodně depresivní a osobní. Nemoc nebo spíše porucha, kterou trpěla hlavní hrdinka, (šlo o OCD) ,měl Greena popsanou báječně. Jde vidět, že o tom něco sám ví sám si tim prochází.

Jinak co se týká samotného děje, mě kniha moc neuchvátila. Přišlo mi bez pořádného děje, pořád jsem čekala, že se tam bude něco pořádného dít a ono nic.

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, rozhodně nelituji.

Patapuf
20.05.2018 3 z 5

Já vám nevím... rozpačité pocity... líbil se mi vždycky Green, že byl depresivní i zábavný dohromady.... tahle kniha je jenom depresivní....

Anoell
17.05.2018 4 z 5

Člověk cítí, že ano - je to Greenovka. A přece jen je něco jinak... Při a po přečtení ostatních Greenových děl jsem měla dobrý pocit, ale tahle kniha ve mně po celou dobu vyvolávala pocit úzkosti a i po dočtení si připadám poněkud znepokojeně. To je však pouze důkazem, že autor odvedl svou práci správně, příběh mě vtáhl a Azaina duše pohltila, ačkoliv mi kvůli jejímu problému byla hlavní hrdinka poněkud nesympatická. Občas mi to přišlo trochu melodramatické, možná bych ubrala - v tom smyslu, že se mi líbily ty části obyčejným lidem dosažitelné, záležitost okolo milionáře mi přišla moc. Kvůli tomu jsem taky dost váhala, jestli to nebude první greenovka, kterou bych ocenila "pouze" 3 hvězdičkami. Ale jak už jsem zmínila, příběh mě naprosto vtáhl, a jakmile jsem se začetla (což nebylo těžké), nemohla jsem přestat číst. Navíc jsem se v několika Azainých myšlenkách celkem i našla. A Daisy byla taky skvělá, opravdová. Takže knížku nakonec hodnotím kladně, jen po ní asi teď nějakou dobu znovu nesáhnu (ráda se zbavím toho nepříjemného pocitu)...

KačééZ
16.05.2018 3 z 5

Ač jsem od této knihy čekala hodně, nesplnila úplně to v co jsem doufala. Příběh není špatný. Green popsal vcelku srozumitelně problémy s OCD a úzkostně depresivní poruchou a podařilo se mu to krásně. Je tam spousta pěkných vět a citovatelných pasáží. Ale jako celek mě kniha prostě neuchvátila tak moc jak jsem od ní čekala, což mě mrzí.

Babouš
12.05.2018 4 z 5

Míň sladké, než od Greena obvykle čekáme. Víc osobní. Pro někoho tím možná nepříjemné, ale mě ty Aziny spirály pohltily. Bonusové body za nejlepší kámošku a za love story, které rozhodně není klišé.

Meaki
11.05.2018 4 z 5

S Johnem Greenem jsem se prostřednictvím této knihy seznámila poprvé. Takže nemůžu říct, zda jako "ten John Green" zklamal nebo naopak potěšil. Mohu nabídnout svůj názor, jenž je naprosto neovlivněn předchozí Greenovou tvorbou.
Samotná postava Azy byla pro mne naprosto úchvatnou. Skvěle vykreslená. Myslím, že se Greenovi povedlo popsat její myšlenkové pochody. Její stav je složitý. Nedá se popsat konkrétními slovy. Dají se použít jen metafory. Ale i tak si myslím, že vím jak se cítí...
Co se týče dalších postav shrnula bych to asi tak, že každý "s něčím bojuje". Byt bohatý je sice v mnoha ohledech fajn, ale má to i své stinné stránky. O to víc když nemáte nikoho, kdo by se o vás staral, kdo by vám říkal, ať si děláte úkoly a kdo by vás vozil na tréninky fotbalu nebo karate. ...
A k Daisy jenom krátce. Co my považujeme za samozřejmost neznamená, že to považuji za samozřejmost všichni ostatní.
Takže to bychom měli postavy. Příběh nebyl sice tak úchvatný, spíš než "o čem to bylo" si pamatuju "jaké to bylo"... ale to nevadí. Marvel filmy taky nemají zapamatovatelnou zápletku a přesto to nebrání tomu, že jsou super a mám je ráda. (čest výjimkám, nový Avengers se mi i svým příběhem vryli do paměti)

janyska13
09.05.2018 1 z 5

Tak nějak nevím co k tomu říct. :( Achjo...
Nemůžu si pomoci, ale Hvězdy nám nepřály byla zatím nejlepší Greenovka. :( Tohle mne nenadchlo, neutíkalo to, nezaujalo mne to. :(

seabook04
06.05.2018 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že tohle o Greenově knize řeknu, ale tohle bylo neskutečně dobré.

Nejsem zastánce Johna Greena. Všechny jeho díla mají stejnou šablonu, pouze pozměněné detaily a zápletky v ději. Zároveň mě nikdy neuchvátil jeho "výjimečný stylem psaní". Když jsem knihy četla, připadala jsem si jako učitelka při opravě slohových prací na druhém stupni...Ale želvy?
Želvy opravdu výjimečné jsou. Šablonu sice Green nepozměnil, ale konečně vytáhl toho starýho dobrýho Greena z Aljašky a bylo to úžasné.
Rozhodně do knihy jděte. Jedna z nejlepších knih YA literatury rozhodně ♥

eliskamikova
02.05.2018 5 z 5

Není to typický “johngreenovský” román. Láska a romance nehrají prim, naopak usednou do zadních sedadel. Jsou tu, ale ne v hlavních rolích. V hlavní roli je pro změnu boj s psychickým onemocněním, který je denním chlebem pro spoustu z nás. John se s tlakem na svou osobu po úspěchu TFIOS popral na výbornou, následníka vypiplal do posledního slůvka a vypustil do světa naprosto autentický obraz toho, jak to vypadá v hlavě člověka, kterému vlastní mozek hází klacky pod nohy a nenechá ho žít.

Sabča92
19.04.2018 4 z 5

Želvy jsou mé 4.setkání s Greenem a ačkoliv jsem se trochu obávala svého názoru jelikož mě autor ve svých dvou dílech dost zklamal, tady si napravil reputaci. Po zhruba třiceti stranách jsem se začetla. Kniha je to nesmírně pohodová, čtivá není nikde zbytečně natahovaná. Zápletka s hledáním ztraceného milionáře byla jediným mínusem, který k této knize mám.
Dokonalý byl konec, zejména poslední kapitola je plná krásných myšlenek. Knihu jsem nečetla naposledy.