Jedna želva za druhou

Jedna želva za druhou https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372312/bmid_jedna-zelva-za-druhou-u4e-372312.jpg 4 1159 293

Šestnáctiletá Aza neměla vůbec v plánu pídit se po tajemstvích uprchlého miliardáře Rusella Picketta, ale v sázce je sto tisíc dolarů a její nejlepší a nejstatečnější kamarádka Daisy, se nemůže dočkat, až se společně pustí do vyšetřování. Aza se opravdu snaží. Snaží se být dobrou dcerou, skvělou kamarádkou, vzornou studentkou, a taky schopnou vyšetřovatelkou. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem svých vlastních myšlenek, kterým není schopná poručit… Dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, v němž se inspiroval svými vlastními zkušenostmi s mentální poruchou.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Turtles All the Way Down , 2017

knih.sasa
10.07.2018 4 z 5

Nejsem cílová skupina YA autora, ale oceňuji. Opět dosti silné téma - "být polosirotek" a k tomu i nemoc, o které mnoho lidí nemá ani potuchy (obsedantně-kompulzivní porucha - výhoda, že autor s ní má bohužel zkušenost). K tomu detektivní zápletka. Pasáže s pátráním se velice dobře četly. Na mě moc "free" mluva kamarádky hlavní hrdinky Azy, ale je mi jasné, že se to jiným dobře čte. O tom žádná. :-) Celkově děj ubíhá pěkně, čtení vybízí k zamyšlení a má jistý přesah, což je moc fajn. A myšlenka lásky, kdy milujete a jste milováni, ale stejně nejste spolu, je tady podána výstižně. Ono se to totiž děje, pánové. Pokud máte rádi další knihy autora, touhle chybu neuděláte.

JitulHa
05.07.2018 4 z 5

Opravdu jsem s napětím očekávala, kdy se objeví další kniha od tohoto autora. Teď už ji mám přečtenou a musím říct, že to čekání se vyplatilo. John opět přišel s originálním nápadem a výtečně ho převedl na papír. Podařilo se mu popsat pocity hlavní hrdinky způsobem, který vás nutí o jejím stavu přemýšlet, což je opravdu stresující, protože jenom ta představa toho jaké to je, je děsivá. Jinak to záhadné zmizení, zde slouží pouze jako takový můstek pro hlavní hrdinku, a nemá zde žádný větší prostor. Nemusíte se tedy bát, že by John Green zničehonic přešel ke špionážním románům:) Za mě rozhodně palec nahoru.

Blondebookdevil
03.07.2018 4 z 5

Snad první kniha od Greena, která se mi moc líbila a rychle jsem ji přečetla. Mám vůči němu spoustu předsudků, ale přesto si ho pořád půjčuju, protože vím, že psát umí. A konečně jsem spokojená. Jak je ale možné, že některé knížky jsou otřesné a některé báječné?
Ihned na začátku jsem si oblíbila Azu, naprosto jsem chápala její myšlenkové pochody a poruchu. Někdy k tomu nemám daleko, takové ty její hryzavé myšlenky, ona jestli má použít dezinfekci, já zase potřebuju všechno víckrát zkontrolovat, srovnávat. Brr. Pak Daisy, která nezavřela pusu, ale skvěle to s Azou zvládala, což nebylo nic jednoduchého. Zápletka nebyla nic moc, za to srážím jednu hvězdu, ale jinak spokojenost.
"Podívat se na tebe může každý, ale je dost vzácnost najít někoho, kdo vidí stejný svět jako ty."

nikim
02.07.2018

Z tohoto autora jsem měla vždy pocit, že píše spíše pro "mladší" ročníky, ale tahle kniha myslím může oslovit každého, kdo rád přemýšlí. Je o životě, o lidech, o zákoutích lidské mysli.

PetraBery
27.06.2018 4 z 5

Hlavní hrdinka Aza je jiná, ale rozhodně ne ve špatném slova smyslu. John Green vystihl její problém naprosto přesvědčivě, spirály myšlenek jsem jí věřila na každé straně. Zajímavě pojaté, dojemné, smutné, ale obsahuje i naději. Věc ohledně hledání miliardáře mi přišla nadbytečná, jinak povedená YA literatura.

Monačte
24.06.2018 4 z 5

John Green se vrací ve skvělé kondici a opět posouvá hranice žánru! Už jsme si zvykli na hrdiny s bohatým vnitřním životem, co kterých se mnoho náctiletých (i starších, samozřejmě) může pohodlně vcítit. Nejsou to ani hvězdy, ani outsideři. A pokud jsou jedno z toho, čtenář dobře ví, že uvnitř žijí život úplně jiný. A v želvách vidíte, že ať je někdo milionář nebo blázen, dojímá a děsí ho to stejné, co vás. Green prostě umí.

Ditules
21.06.2018 3 z 5

Tak taky ne, také se nepodařilo předčit dojem z Hvězd.

danyinsidebooks
17.06.2018 3 z 5

3,5*
Ani nejlepší ani nejhorší Greenova kniha.

rysavas
15.06.2018 5 z 5

Tahle knížka se mi četla skoro sama...jak já Azu chápu....

arram
14.06.2018 4 z 5

Hlavní postava je zvláštní a to v tom nejlepším možném způsobu. Příběh plyne tak nějak sám, nenásilně a mile a tak se čtenář může jen nechat unášet. Kniha se mi celkově líbila a četla se mi velmi dobře.

Tereziee
13.06.2018 4 z 5

Trošku jiný Green než jsme zvyklý. Zajímavé myšlenkové pochody, chvilkami i filosofické otázky a spoustu věcí, které stojí k zamyšlení. Hlavní hrdinku Azu budete milovat. Protože je zvláštní, jiná a přesto skvělá. Hezký počin.

Denisa_a
10.06.2018 5 z 5

Tolik krásných myšlenek!!! ❤ Chvílemi jsem musela čtení zastavit a vstřebávat je. Přečetla jsem jí skoro najednou. Úžasná kniha. Ale ten konec? Musím nad tím trochu přemýšlet...

Ivuska.09
10.06.2018

John Green ve svých knihách vsází pořád na to samé - jsou hodně o pocitech. Ani tady tomu není jinak, ačkoli zase zvolil trochu jiný způsob, jak to čtenářům předává. K tomuto autorovi příliš netíhnu, ale tahle kniha patří k těm lepším, které napsal.

Satanela
09.06.2018 5 z 5

Moc zajímavý nápad a krásné citáty. Myslím, že mám zásobu popisků k fotkám:D:))

Aaliyan
06.06.2018 5 z 5

Když si to vezmete, tak želva není kdoví jak rychlé zvíře, a kniha s jejich jménem v názvu také ne. Ale je opravdu nezbytně nutné, abyste viděli želvu, za ní želvu a za ní další želvu, abyste pochopili celé to „proč“, které v knize mezi řádky spí ...

A víc tady:

Mišulenka
04.06.2018 3 z 5

Původně jsem komentář vůbec psát nechtěla, ale nakonec jsem se k němu dokopala.
Kniha je svižná a čtivá, ale rozhodně jsem z ní neoněměla úžasem. Byl to takový průměrný román pro holky psaný chlapem a jako bonus obohacený o lehký nástin problematiky OCD. Jako proč ne, ale šlo by to i jinak a lépe.

Takže dávám tři hvězdičky za čtivost. Vrátila jsem se do svých šestnácti, kdy jsem podobné příběhy hltala jako nenažraná, ale oslnivý flashback to bohužel nebyl.

Dani25
03.06.2018 5 z 5

Mne sa táto kniha veľmi páčila, je zaujímave pozrieť sa na svet iným pohľadom, pohľadom človeka, ktorého neustále prepadávaju obsesívno-kompulzívne myšlienky.

terijans
30.05.2018 4 z 5

Asi nejlepší z Greenových knih.

CatherineH.
28.05.2018 5 z 5

Mám dojem,že při čtení posledních vět moje srdce se trhá na malé kousky.Je mi líto jak to skončilo.Myslela jsem.si,že to skončí happyendem Aza a Davis budou spolu,ale nikdy to tak nebude.:-(
Jak to říkala Aza své nejlepší kamarádce Daisy,.: ,,Se šťastnými konci je ten problém,"pokračovala jsem, ,,že nejsou opravdu šťastné, ani konce,víš.Ve skutečným životě se něco zlepší a něco zhorší.A nakonec člověk umře." (cituji). A tohle si kladu na srdce.

Líbilo se mi,že kniha měla jiný spád a že to byla typická greenovka.I když to je nejosobnější autorova kniha tak je napsaná podobným stylem psaním jako ostatní jeho díla.
Nádherný děj u kterého budete zároveň plakat a smát.Postavy si rychle oblíbité,něco se při učíte a na konci mého hodnocení super básničky a citáty.Nemám,co vytknout.Knihu velmi.doporučuji a abych nezapomněla také knížka má krásný obal,který příběh vystihuje.:-)Určitě Jedna želva za druhou patří po Hvězdy nám nepřáli do seznamu mých nejoblíbenějších knih.:-)

Jestli jste ještě nečetli od Johna Greena žádnou knihu nebo váháte tak to napravte.Doufám,že budete spokojeni.:-)

sabulicka
28.05.2018 4 z 5

Po dlouhé době jsem si opět přečetla něco od Greena, a hned je to novinka! :D Musím říct, že povedená. Bála jsem se, že to bude opět romantické. Ale romantika šla trošku stranou. Líbilo se mi, jak byly popsány myšlenkové pochody hlavní hrdinky, že jsme mohli s ní prožívat její utrpení nad mikrobama a dalšími myšlenkami.