Dominika21 Dominika21 komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato kniha ve mne zachovala opravdu silné pocity. Další kniha v pořadí s tématikou hrůz druhé světové války opravdu nelze zařadit mezi ty, na které byste snad mohli zapomenout. Deportace lidí do pracovních táborů, na Sibiř. Příběh Vás pohltí hned od prvních stran a nepustí vás až do samého konce. Spisovatelka píše opravdu znamenitě, děj je velmi čtivý a to nejen díky silnému tématu. Určitě to není poslední kniha od této spisovatelky, kterou jsem četla. Knihu doporučuji!

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Za mě krásná kniha, která Vás zavede do 60. let a dá Vám možnost nahlédnout do mnoha ať už společenských, tak morálních aspektů a problémů z nich plynoucí, které by mnozí raději skryli a předstírali, že vlastně vůbec neexistují. Ale ony ty problémy byly a bohužel, přetrvávají nadále, aniž bychom si to možná uvědomovali. V této knize můžete nenásilnou formou odhalit některé z nich. Kniha je čtivá, působí na mě uhlazeným dojmem, který člověku nic nenutí a nakonec si z ní odnesete mnoho dojmů k zamyšlení.

14.12.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

I přesto, že jsem knihu měla již několikrát přečtenou z knihovny, musela jsem si ji koupit, protože tolik moudrostí a takového nadhledu a pochopení v jedné knize - je naprosto dokonalým skvostem mezi pohádkami a beletrií. Myslím, že tuto knihu by si měl přečíst opravdu každý bez výjimky, protože je to takový malý průvodce životem. Člověk v ní může najít odpovědi na mnoho otázek. Kniha jako celek působí uklidňujícím dojmem, což umocňují i očím laskavé ilustrace. Doporučuji všem.

Marťan Marťan Andy Weir

V životě jsem nečetla sci-fi, avšak čtenářská výzva je holt výzva, a tak se do mých rukou dostala kniha Marťan.
Co k tomu říct - DĚKUJI - čtenářské výzvě, protože tato kniha byla naprosto vynikající, přečteno jedním dechem, někdy jsem trnula hrůzou, jindy se bez ostychu smála nahlas...dávám pět hvězd a doporučuji!!!

15.07.2018 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Poslouchala jsem jako audioknihu - Jan Teplý je nepochybně skvělá volba.

Steven King umí perfektně vykreslit postavy i okolí, až máte pocit, že příběh prožíváte i Vy. První polovinu knihy jsem čekala, co se bude dít a od druhé poloviny už jsem nechtěla odložit sluchátkaBilly je nájemný vrah, kterého si prostě zamilujete.
Pozn.: Nedávno jsem dočetla nádhernou Pohádku od Kinga a opravdu oceňuji rozmanitost, kterou S.K. umí do knih vložit.

04.02.2024

Něco nádherného...

19.02.2020 5 z 5

Lži se mnou Lži se mnou Sabine Durrant

Povedená kniha, od začátku velmi čtivá, mě osobně se moc líbila.

22.03.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Naprosto úžasná kniha. Každé ráno jsem se těšila do vlaku, až začnu další den s Ovem. Trochu mě mrzí, že už mám přečteno, ale nešlo to jinak :-) doporučuji!

10.01.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana - má oprávněně velmi kladné hodnocení. Kniha je nádherně psaná, není jediné stránky, při které by se člověk musel do čtení nutit, spíše naopak - člověk ji nemůže odložit. Knihu doporučuji všem a nominuji na knihu roku.

23.02.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nádherná kniha, zpracováním podobná stejně výjimečné knize V šedých tónech.
Kniha mě naprosto pohltila, mnohdy jsem potlačovala slzy nad hrůzami, které se odehráli a nad vším, čeho jsou lidé schopni. Stydím se, že jsem se dozvěděla o tragédii takového rozsahu až nyní - tím více je ve mě umocňován obdiv k autorce. Knihu doporučuji všem, ať už o lodi jménem Wilhelm Gustloff slyšeli, či ne - tato kniha za přečtení bezpochyby stojí.

23.02.2018 5 z 5

Moc hezká kniha, originální nápad a pak jeho samotné zpracování, kdy autor humornou formou začlení Smrt do běžného života chlapce jménem Martin, který je schopen Smrt vidět, hovořit s ní, dokonce se s ní přátelit. Místy jsem se musela opravdu smát...většinou rozhovorům se Smrtí a velmi vtipně popisovaným reakcím obou postav. Kniha je i přes zvolené téma dle mého názoru odpočinkové čtení, plna laskavého humoru i se zápletkou, která Vás nutí číst knihu dál a dál. Knihu vřele doporučuji.

17.12.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Přesto, že příběh jako celek je fiktivní, tak čtenář, který se zajímá o tématiku židů (třeba jen okrajově) pozná, že prvky v knize jsou postaveny právě na faktech. O to více je příběh pozoruhodný. Samotná zápletka příběhu je pak jen třešničkou na dortu. Jodi Picoult je vynikající spisovatelka, která umí podat čtenáři jedinečné příběhy. Vypravěčka je jednou z nich a patří mezi mé nejoblíbenější. Je to jedna z knih, na kterou se opravdu nedá zapomenout a v edici světového bestselleru má své opodstatněné místo.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak pokud se budu někdy chtít s chutí zasmát a odpočinout si u knihy, sáhnu opět po této knize. Poslední aristokratka je pro mě opravdu milou a humornou vsuvkou mezi překypujícím množstvím žádaných thrillerů, detektivek apod. Všechny díly aristokratky byly povedené, ale musím říct, že první díl byl pro mě nejlepším, jak to většinou bývá. Poslední aristokratku doporučuji těm, kteří mají chuť na nenáročnou, pohodovou, čtivou a opravdu vtipnou knihu. Za mě plný počet hvězd, protože napsat knihu, kde je notná dávka humoru, a přesto to na čtenáře nepůsobí přemrštěně, je dle mého názoru nelehký úkol - tady se to povedlo.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak toto je jedna z těch knih, kdy jsem očekávala romantiku od začátku do konce a byť jsem nebyla daleko od pravdy, není to tak přeslazené a šťavnaté, jak se zdá být na první pohled (to samé ovšem neplatí o filmu, ze kterého jsem byla zklamaná). Kniha je opravdu krásně napsaná, děj je od začátku velmi poutavý, námět originální, o dojemnosti ani netřeba hovořit - jedna z mála knih, kterou jsem beze studu proplakala nahlas.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Měla jsem problém se začíst - ne, že by to bylo psané špatně - právě naopak. Vyprávění z pohledu smrti pro mě bylo opravdu originálním nápadem a zpočátku mi přebíhal mráz po zádech. Dokonce tak, že jsem musela knihu na malé okamžiky odkládat. Pak jsem přivykla a kniha již odložit nešla. Naprosto úžasný a opravdu dojemný příběh u kterého si popláčete. Opravdu nechápu, jak se spisovateli podařilo tak vkusně a decentně vsunout prvky humoru, když hovořila smrt. Knižní předloha je jako obvykle vydařenější než film...

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha, která stojí za přečtení už jen z toho důvodu, že patří do literatury faktu. Jedná se o příběhy tří žen a skutečnosti, které je potkaly a ony je skutečně dokázaly přežít (!) jsou jednoduše neuvěřitelné a šokující. Téma koncentračních táborů je samo o sobě drsné a pro nás nepředstavitelné, nicméně každý by měl mít v paměti některý z příběhů, už jen proto, abychom si konečně začali vážit toho, co máme. Kniha je proložena informacemi, které čtenáře přiblíží a seznámí s okolnostmi, které mu mohou v pohlcení dějem uniknout. Doporučuji.

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Myslím, že při čtení těchto povídek budete už od prvního otevření knihy ovlivněni samotnou (ne)oblíbeností pana Svěráka. Pro mě je to nesmírně inteligentní a vzdělaný člověk na správném místě - jen málokdo umí tak úžasně prodat své vědomosti a myšlenky publiku, o neotřelém a laskavém humoru nemluvě. Povídky jsem již otevírala s úsměvem na rtech a s pocitem naprosté spokojenosti ji po přečtení zase zavřela. Milé, vlídné a zábavné...pro odpočinkové čtení jednoznačně nejlepší volba - doporučuji.

"Povídka je záhon, román je pole. Vždycky jsem věděl, že pole neobdělám..." :-)

15.12.2017

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Kniha, kterou jsem si zařadila mezi ty, které si jednou musím přečíst znova. Tak pozoruhodné a náročné téma jako je filozofie, výborně zpracované do čtivého románu. Pokud je pro někoho filozofie samotná náročným předmětem, ale přesto by se o ní rád nějaké informace dozvěděl, doporučuji tuto knihu, která Vás mile a poutavě tímto námětem provede. Pokud se Vám povede vstřebat a udržet alespoň polovinu, budete mít po dočtení pocit, že jste zase o kousek moudřejší.

13.12.2017 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Příběh je silný díky prostředí, ve kterém se děj odehrává. Kniha je psaná lehce, jednoduše - očima malého chlapce. Zajímavý náhled na tehdejší situaci, pohledem dítěte, což musí být opravdu nelehký úkol a autorovi se to i přesto povedlo. Na jejich nevědomost a naivitu, kdy vůbec netuší, jaké hrůzy kolem se odehrávají za plotem, kde se dva chlapci seznamují. Naprosto nečekaný konec, který se nezdá být takovým jakým skutečně je, jen díky tomu, že je to vyprávěno očima dítěte...stojí za přečtení.

12.12.2017 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Kniha je velice vydařená a opravdu stojí za přečtení. Bohužel, je již nesehnatelná a člověk musí doufat, že uspěje v knihovně, příp. antikvariátu. Děj je velmi působivý od samého začátku, o posledních stránkách nemluvě - zápletka úžasná. Knihu jsem s těží odkládala, a to jen tehdy, kdy mi již padala víčka únavou. Originální a velmi povedené. Doporučuji!