Povídky

Jemný a inteligentní humor Zdeňka Svěráka je ideálním společníkem pro váš volný čas! Soubor povídek českého velikána na nejrůznější téma s jeho typickou hravostí a humorem. V povídkách se jistě poznáte i vy, protože inspirací pro povídky je Zdeňku Svěrákovi právě život sám. Kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako hlavní hrdinové jednotlivých příběhů. Dlouho očekávaná sbírka Svěrákových povídek bude skvostem ve vaší knihovně, ke kterému se budete rádi vracet. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/114/povidky-114.jpg 4.1514
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Fragment (ČR)

petr3954

Podle mě výborně napsané.

Schwestrn

Kniha s hořkým humorem, ve které mě autor (asi nemile) překvapil.

Viky007

Povídky obvykle nevyhledávám, ale říkala jsem si, že u pana Svěráka udělám výjimku. A dobře jsem udělala! Líbí se mi nejen autorův specifický smysl pro humor, ale také to, jak si hraje s češtinou. Za mě palec nahoru.

Marbo
03.12.2016

Pro mně teda celkem šok, Svěráka jsem si již ( moje chyba ) příliš pevně zařadil jako lehce senilního, ale nesmírně poetického dědečka a k mému překvapení, on je to taky chlap či člověk z masa a kostí, jimž cloumají pudy.
Povídky samotné jsou čtivé, ale málokdy mně donutily se zarazit či pousmát.

Hathor89
05.11.2016

Povídky jsou všeobecně poněkud opomíjený žánr, i když nevím proč, já je mám ráda. Jak to u takových knih bývá, některé povídky mě nadchly více, některé méně. Nejvíce jsem se bavila u Ivanky a Lenina. Ale hlavně příběhy Pana Svěráka jsou plné milého humoru a úžasných hrátek s češtinou. S chutí si přečtu další.

kdu
30.10.2016

Nenadchnou, neurazí. Četla jsem jen díky čtenářské výzvě.
Povídky nebyly špatné, měly vyústění, ale já mám asi radši delší, propracovanější příběhy.

Red-Donald
23.10.2016

Pana Svěráka si velmi vážím, ale i mistr tesař se někdy utne. A tadyten soubor povídek jsem ani nedočetl. Povídky byli takové mdlé, bez vtipu nebo dobré pointy. Občas naprosto nudné (viz.Tetřev). Nemohu doporučit.

Špínobubla
13.10.2016

Pana Svěráka mám moc ráda, ale tato sbírka mne nenadchla. Zdá se, že většina těchto povídek je ze šuplíku a že tam byly opravdu dlouho, pointy byly hodně předvídatelné, bohužel kniha pro mne byla zklamáním a mnohem lépe hodnotím Nové povídky.

Netopyr07
20.08.2016

Kam na to pan Svěrák chodí. Cimrmana ale MILUJU. Při čtení této knihy jsem se zasmála ovšem až u povídky Fotograf, a to u pasáže, jak Mario luštil křížovku. Povídky jsou na mě moc "živočišné" :-)

Páájinka
15.08.2016

Kniha je čtivě napsaná, je vidět Svěrákův rukopis. Takový jemný humor a také na zamyšlení nad obyčejným životem. Přečetla jsem ji jedním dechem.

kristyna5690
26.07.2016

Jak bych to shrnula: vtipné, příběhy se netáhnou, často vtipná pointa. Prostě super oddechové čtení :-)

Vlastina67
18.07.2016

Příjemné čtení - pan Svěrák nikdy nezklame.

HYPNOS88
16.07.2016

Příjemné jemné půvabné čtení. Ale jednu hvězdičku musím dát dolů. Zdeněk Svěrák je nejbrilantnější hráč s českým jazykem. Mohlo to být o kousilínek lepčejší.

RudýOnkel
15.07.2016

Jeho známý humor, tentokráte v knižní podobě. Já jsem knihu četl jen z toho důvodu, že zrovna nic lepšího nebylo. Ale mile mě překvapila :)

essidaven
15.06.2016

Výborně vypointované povídky, četlo se skvěle!

BLeeCraleek
26.05.2016

Soubor povídek, obvykle zajímavých a vtipných s překvapivou pointou, ale ne všechny se mi vryly do paměti. Je to ale moc pěkná odpočinková literatura.

Jane007
15.05.2016

Miluju pana Svěráka, tedy jeho dílo. Ať už se jedná o jeho humor, nebo češtinu. Ve všech směrech je dokonalý a vždycky si to ráda přečtu. Obdivuju jeho bohatou slovní zásobu i to, jak si s češtinou hraje. Prostě krása:-)

ovpana
13.04.2016

Hezké a příjemné čtení.

Samira
06.03.2016

Ačkoli pro mne představuje styl a nevšední humor Zdeňka Svěráka sázku na jistotu, která nikdy nezklame. Přece jen musím říct, že mě tato starší sbírka povídek neoslovila tolik jako skoro všechna jeho ostatní tvorba. Kvalita jí určitě nechybí, ale přece jen humoru a spádu je v nich méně. Nemohu se navíc ubránit srovnání s Novými povídkami, které si mě získaly beze zbytku.
Za přečtení však určitě stojí!

monte
04.03.2016

Laskavý humor pana Svěráka mám ráda

s.macuska
29.02.2016

Povídky jsme nečetla všechny naráz, ale postupně téměř rok, vždycky pro zpestření víkendové domácí pohody. Některé povídky jsou lepší, některé slabší, ale všechny srší milým svěrákovským humorem, který mám moc ráda :)

Koza3
26.02.2016

Jako oddechovku po náročnější literatuře jsem zvolil povídkovou tvorbu, kterou jsem tak i zařadil v rámci Čtenářské výzvy. Povídky Z.Svěráka mi doporučila manželka a musím říct, že některé jsou vypečené. Byly tam záchvěvy špičkových momentů a zároveň podprůměrné pointy některých povídek. Proto hodnotím průměrnými třemi hvězdami. Co mě překvapilo byly sprostá slova a občas i lehká či střední erotika! Já měl vždycky pana Svěráka v šuplíku bez sprostých slov s čistotou slova, proto mě povídky mile překvapily. Teď se pustím do Nových povídek, tak uvidíme, jak dopadnou tyhle :-)

Liana
06.02.2016

Priznam sa, ze som od knihy cakala nieco trochu ine. Alebo trochu viac. Bolo to príjemné citanie, ale extra dojmy nezanechalo.

aktak1203
03.02.2016

Hezké, milé počtení. Lepší než trapný program v televizi :-).

Pájuš
24.01.2016

Co se týče žánru povídky na ty má pan Svěrák opravdu talent, dokáže rychle upoutat pozornost a povídku zakončit vtipně či překvapivě. Jeho povídky nepostradají smysl pro humor ani rafinovano pointu. Tleskám :)

alnahu
15.01.2016

Tato kniha mě příliš nenadchla,líbili se mi pouze některé povídky. Čekala jsem od této knihy víc.Ještě zkusím Nové povídky .

mschmidtova
11.01.2016

Nerada čtu povídky. Sotva začnu a vžiju se do hlavních postav, už děj skončí. U pana Svěráka mi to ale tolik nevadilo. Skvěle jsem se bavila, odreagovala se. Obdivuji jeho nápaditost a lehký humor, každá povídka je jiná a přesto jsou všechny skvělé.

ELMA
04.09.2015

Hoď hoooo tam!

spackova.p
31.08.2015

Skvělá oddechovka!

ajsigirl
28.08.2015

Pana Svěráka mám ráda. Tyto povídky, které jsem četla, jsem zvolila právě jen díky tomu, že jej napsal on. Sbírka 10 povídek se přečte za den. Není to složité čtení a proto i 100 stran této knihy uběhne jako voda. Povídky jsou zajímavé, ale jak už tu parkrát zaznělo - některé nudné a marně v jejich konci hledáte pointu. Z celé sbírky si pamatuji jednu nebo dvě. Zbytek (pokud máte také rádi Svěráka) klidně doporučím, ale přirovnala bych to k lehkému čtení, nic složitého, a zároveň ani nic u čeho by jste se lámaly smíchy. Přišlo mi, že kromě dvou, je každá povídka zaměřená na dvě tři osoby, a hlavní osoba má vždy něco dočinění s lechtivým tématem. V prvních dvou povídkách snad ani o ničem jiném nemluví, než o muži který láme holku jednu za druhou (a jeho příběh).., další kde slečna spala s kdekým a všichni po ní toužili a touží jako ,,dovolte mi použít přirovnání - jako slepice po flusu. ,, V každé povídce zmiňují o přitažlivosti ženského těla a na mně bylo tohoto tématu v tak malé knížce až moc (opakovaně) .Někomu se však tato literatura líbit může a těm to samozřejmě neberu.
Pokud bych si poslechla audio, kde pan S. dodá svým hlasem všemu uplně jiný nádech dala bych 4 hvězdy. Takto já dávám 3 hvězdičky, tot osobní muj názor. Povídka, která mně, zaujala se jmenovala Vltava a povídka o Svěrákovi. V ostatních povídkách jsem marně hledala - ,, To ono ,, čím mně jako scénarista a herec vždy zaujme. Bohužel marně.