Lži se mnou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Všechno to začne malým zalháním. Takovým, jakého jste se už někdy dopustili všichni – třeba když potkáte dávného známého, na kterého chcete z nějakého důvodu udělat dojem. A tak příběh svého života trochu přikrášlíte, aby na tohohle šťastně ženatého právníka se dvěma dětmi a nádherným domem patřičně zapůsobil. A dřív, než se nadějete, vás známý do toho domu pozve na večeři, a krátce nato se vám naskytne možnost strávit s jeho rodinou a přáteli dovolenou – a vás láká stát se na chvíli součástí jejich života, takového, o jakém jste vždycky snili… Jenže tenhle život nakonec není tak dokonalý, jak se na první pohled zdálo. Ve chvíli, kdy se potíte pod neúprosným řeckým sluncem a toužíte uniknout všudypřítomnému napětí – ve chvíli, kdy vám začne docházet, že pravda sice může být bolestná, ale skutečnou škodu dokážou napáchat lži… … Inu, v té chvíli už je možná pozdě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402311/lzi-se-mnou-PvE-402311.jpg 4.112
Orig. název:

Lie With Me (2016)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Lži se mnou

Přidat komentář
Dela111
včera

Tento dobře vymyšlený příběh zdaleka není jen o tom, že lhát se nevyplácí, že malá lež vede k další větší a pak další... Je i o lhostejnosti, sobectví, krutosti a pomstě.
Hlavní postava si moc sympatií nezíská, ani nemůže, je to povrchní týpek zahleděný jen do sebe. Ani ostatní postavy nevynikají nijak příjemnou povahou. Ale to k ději této knihy patří.
Krásné na příběhu je jen prostředí, ve kterém se odehrává - Řecko v létě. A je popsané tak malebně, že mi utíkaly myšlenky k dovolené... :-).
Autorka se opět snaží o hodně překvapivý závěr. Je dobře napsaný, ale stejně jako u minulé knihy jsem to prokoukla o něco dříve, ovšem čtivosti to neubralo.

Dominika21
22. března

Povedená kniha, od začátku velmi čtivá, mě osobně se moc líbila.

Heli20
19. března

Tak tahle knížka mne dostala.Ze začátku jsem se sice nemohla začíst,ale pak už to jelo.Hlavní hrdina mi zpočátku nebyl vůbec sympatický,příživník,sobec a nadutec,ale čím více se blížil závěr,tím více začínalo všechno dávat smysl.Závěr byl super.Skvěle napsaný příběh s originální zápletkou.

Ivuska.09
18. března

Lži se mnou - velmi očekávaná kniha, která vyšla před pár dny. Věřila jsem, že to bude pecka. Bohužel není. Nesedl mi styl psaní. Většinu příběhu totiž nevíte, kam vlastně směřuje. Vše pochopíte až se samotným závěrem - a právě tohle je jediná část knihy, která pro mě byla zajímavá. Nechybí v něm několik skvělých okamžiků a možná zjistíte, že autorka pěkně napálila i vás... Jenže zbytek příběhu jsem se nudila - chybělo mi napětí, gradace a poutavost.

Autor a jeho další knihy

Sabine Durrant

Sabine Durrant
anglická

Kniha Lži se mnou je:

v Právě čtených3x
v Přečtených12x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených1x
v Knihotéce35x
v Chystám se číst99x
v Chci si koupit38x