dom.ini dom.ini komentáře u knih

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Super detektivka, kterou můžu určitě doporučit. Postavy i celý příběh byly opravdu zajímavé, celou dobu jsem se nemohla dočkat toho, až zjistím, jak to všechno bylo. S postupujícím vyšetřováním a přibývajícími důkazy přicházelo hned několik zvratů a já jsem si příběh opravdu užívala. Závěrečné rozuzlení bylo opravdu šokující a překvapivé, ale za mě mohlo být trošku více popsáno, vysvětleno. Už se moc těším na další díly z této série.

22.04.2021 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Nebylo to špatné, ale ani mě kniha nějak výrazně nenadchla a rozhodně v ní nehledejte nic převratného. Všechny tři hlavní hrdinky mi připadaly strašně naivní, někdy jsem se až chytala za hlavu, co to zase vymyslely. Příběhu potom ubíralo také to, že od začátku prakticky znáte konec. A celé ukončení mi potom připadalo takové nějaké strašně rychlé. Ale jako odpočinkové čtení, proč ne.

26.03.2021 3 z 5

Kdyby to věděla Kdyby to věděla Blake Pierce

Já se bohužel nepřipojím ke zdejším pochvalným komentářům. Za mě byla kniha velkým zklamáním. Čekala jsem napínavý příběh s dějovými zvraty a překvapeními, ale dostala jsem nijaký, jednoduše napsaný a často až nesmyslný a nelogický příběh. Hlavní hrdinka i další postavy si často samy sobě odporovaly a opakovaly se. Vůbec také nechápu obálku knihy, která je podle mého značně zavádějící a vůbec nekoresponduje s dějem. Knížku bych hodnotila tak 2,5* a myslím, že v odpočinkových detektivkách se dají najít lepší knihy.

21.03.2021 2 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Za mě super!!! Knížka mě vtáhla hned od první stránky, děj byl neustále napínavý a nebyla zde žádná hluchá místa. Autorce se perfektně podařilo popsat, jak vás počítačová hra postupně vtahuje a jak lehko se na ní člověk stane závislý a také to jak zmanipulovat lidi. Někdy mi z toho až běžel mráz po zádech. Jistě hra samotní a tedy i příběh měly spoustu děr, ale v celkovém obrazu to knize ráda odpustím a rozhodně bych ji doporučila k přečtení.

14.03.2021 5 z 5

Smrtící rituál Smrtící rituál J. D. Robb (p)

Po dlouhé době jsem se vrhla na další díl a opět nezklamal. Téma bylo zajímavé a já mám tuto detektivní sérii jednou za čas opravdu ráda. Jistě, je to taková míchanina lehkého sci-fi, romantiky, erotické literatury a detektivky, ale na mě to jako "odpočinkové čtení" funguje.

05.03.2021 3 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Knížka se moc dobře četla, byla jsem zvědavá jak to všechno skončí a rozuzlení pro mě bylo překvapivé. Teď se vrhnu na seriálové zpracování a jsem na něj moc zvědavá.

01.03.2021 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Knížka mě velmi mile překvapila. Byla opravdu čtivá, moc se mi líbila zvláštní ponurá atmosféra, zápletka byla velmi zajímavá, a i když tam byly drobnosti, ke kterým bych měla výhrady, tak bych knížku k přečtení určitě doporučila.

11.02.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knížka se četla dobře, námět byl zajímavý, ale něco mi tady tak úplně nesedělo. Některé věci mi připadaly nelogické a nedotažené. Rozhodně bych ocenila, kdyby byla více rozpracovaná třeba motivace rodičů, historické souvislosti apod. Smrtka se mi líbila rozhodně více, ale přečtení určitě nelituju.

07.02.2021 3 z 5

Za mě tedy žádné velké nadšení. Knížka se sice poměrně dobře četla, ale nebyla vůůůbec ničím nová, čekala jsem rozhodně něco trochu více. Děj je předvídatelný, všechny postavy dost zvláštní a za mě naprosto nevěrohodné, takže jsem se do nikoho z nich nedokázala vcítit. Mi kniha nepřinesla nic nového a rozhodně se do dalšího dílu nepustím.

31.01.2021 2 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Pro mě to bylo takové průměrné. Neřekla bych, že to byla špatná knížka, ale ani mě nějak výrazně nenadchla. Celou dobu jsem měla pocit, že to jen tak plyne po povrchu a pořád jsem čekala, až přijde NĚCO. Hlavní pointa je zajímavá, ale zase jen tak lehce naťuknutá a za mě dost nedotažená. Podle mě by šlo příběh rozpracovat lépe, buď dramatičtěji, nebo po psychologické stránce. Takto mi připadal dost plytký. Ale jako odpočinkové čtení, proč ne.

26.01.2021 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Stejně jako první díl, mě knížka úplně pohltila. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a doufám, že se ho dočkám ještě letos. :)

17.01.2021 5 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Tohle bylo příjemné odstartování nového roku. :) Pohodové odpočinkové čtení, které vás naplní vědomím, že i když věci vypadají zpočátku černě, tak všechno se může nakonec jednoduše vyřešit a dobře dopadnout. A s takovým pocitem je určitě dobré nový rok začít a snažit se ho co nejdéle udržet. :) Nečekejte nic převratného, ale jako pohodové čtení pro ženy určitě doporučuji. :)

17.01.2021 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a abych pravdu řekla, tak mě osobně vůbec nebavila. Thrilerem bych to neoznačila ani náhodou, spíše bych knihu popsala jako psychologické drama. Vadilo mi neustálé přeskakovaní v čase, do hlavních postav jsem se neuměla vůbec vcítit a bylo mi úplně jedno co s nimi bude a jak se cítí, Simon byl sociopat, který všechno sváděl akorát na ostatní a popisování jeho nového života mě hrozně rozčilovalo. Doufám, že Spřízněné duše, které mám taky v plánu mi sednou více.

02.01.2021 2 z 5

Knihu jsem začala číst při čtení knihy Kavárna v Kodani, abych se o hygge dozvěděla něco víc. Knížka je krátká, čte se dobře, ale krom pár zajímavých faktů navíc mám pocit že jsem se z ní dozvěděla totéž co z výše zmíněné beletristické knihy. Ale knížka je moc hezká a k prolistování určitě není špatná.

30.12.2020 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Bezvadné pohodové čtení! První dvě třetiny knihy, které se odehrávaly převážně v Kodani se mi líbily strašně moc, čtení bylo vtipné, smála jsem se i nahlas a celou dobu čtení jsem cítila obrovskou touhu jet se do Dánska podívat. Poslední část knihy už se mi zdála trochu tuctová a plná romantických klišé, takže za to ubírám jednu hvězdičku, ale jako celek se mi knížka líbila moc, příběh byl originální, čtivě napsaný a určitě si ještě nějaký příběh z této série přečtu.

30.12.2020 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Toto byl takový nenáročný dívčí románek. Hlavní zápletka je vám jasná už od začátku a příběh nepřináší úplně nic nového, ale knížka je napsaná čtivě a myslím, že mladším čtenářkám by se mohla líbit.

22.12.2020 3 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Za mě to bylo stejně super jako první díl. Knížka je napsaná poutavě, svižně a velmi dobře se čte. Je doslova nabitá dějem a v závěru bylo čtení tak napínavé, že jsem skoro ani nedýchala! Ddoufám, že autor zase něco brzy napíše. :)

07.12.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl opět super!! Nemohla jsem od čtení vůbec odtrhnout a už se nemůžu dočkat třetího, doufám, že bude brzy. :)

01.12.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úžasné!!!!! Knížka pro mě byla obrovským překvapením a podle mého názoru by se rozhodně měla překládat do světových jazyků, protože si myslím, že by zahraničním fantasy knížkám rozhodně konkurovala! Svět je úžasně popsaný, postavy zajímavé, děj napínavý a oceňuji i absenci milostné linky. Styl psaní autorky je opravdu čtivý a od příběhu jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Knížku rozhodně doporučuji a už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

07.11.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Knizka byla super. Odpocinkova, ztrestena, se sympatickymi hrdiny s otravnym zaporakem. Chvilemi jsem se smala i nahlas. Urcite to neni pro nekoho, kdo nema rad romantickou literaturu, ale ja to mam jednou za cas moc rada. Doporucuji.

25.10.2020 4 z 5