dom.ini dom.ini komentáře u knih

Pět Pět Ursula Poznanski

Perfektní! Napínavé, čtivé, originální a a až do samého konce jsem nevěděla, jaká je pravda. Detektivku jsem nečetla už hrozně dlouho a tuto rozhodně doporučuji. :)

09.03.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Zpočátku mě knížka opravdu bavila, rychle jsem se začetla, zápletka mi připadala zajímavá a těšila jsem se na vývoj situací. Postupem času jsem se ale začala trochu nudit a konec už jsem vyloženě prolítla. Knížka mi připadala zbytečně dlouhá, situace se opakovaly a ani konec pro mě nebyl nijak překvapivý. Až na ten začátek to byl prostě takový vhled do úplně normálního běžného života a na to mi to připadalo prostě dlouhé, kdyby knížka měla tak o 150 stran méně, tak bych byla spokojenější.

04.03.2022 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Opravdu čtivé a napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Co se týče konce, tak nebyla jak tak úplně šokovaná, protože jsem něco podobného čekala, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Co se týče erotických scén, tak je jich tam opravdu hodně, takže těm, kterým toto vadí bych knihu nedoporučila, jinak je to ale opravdu čtivá kniha a jejího přečtení rozhodně nelituju.

02.01.2022 4 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Moc přímené odpočinkové čtení. Byla to sice dost pohádka, ale moc se mi líbilo prostředí a vyprávění o Indii, kterým byla kniha jiná než ostatní. Celkově mě kniha velmi mile překvapila a čtení jsem si moc užila.

01.01.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tuhle romantickou sérii mám strašně ráda, každá kniha Vás přesně přenese na místo, kde se odehrává a okouzlí Vás jeho atmosférou. A ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Kouzelná atmosféra Islandu tady byla krásné vylíčená, že jsem měla chuť hned tam, kupovat letenky :) Dokonale jsem se naladila na dlouhé zimní večery, které nás teď čekají. Romantická linka je sice předvídatelná a opravdu sladká, ale v těchto knížkách mi to nevadí. Rozhodně doporučuji jako odpočinkové útulné čtení.

09.12.2021 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Zajímavý napínavý příběh, který jsem si přečetla moc ráda. Harlan Coben umí opravdu originální zápletky a ani tady tomu není jinak. Myslím si že závěrečné rozuzlení je opravdu překvapující a nečekala jsem takový vývoj. Co mi trošku vadilo a za co strhávám jednu hvězdičku je někdy pro mě podivné a nevěrohodné jednání hlavního hrdiny Napa. Ale celkové bych knížku určitě k přečtení doporučila.

27.10.2021 4 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Hodně napínavé čtení, kdy jsem po celou dobu prakticky nevěděla na čem přesně jsem a jenom měla různé teorie a žádná z nich nakonec nebyla úplně správná. Knížku jsem si opravdu hodně užila a moc jsem se celou dobu těšila na to, až zjistím jak to všechno je. Konec byl na mě možná trochu moc rychlý, ale jinak knížku doporučuju.

20.10.2021 4 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Bylo hodně znát, že už nejsem úplně cílová skupina této knížky a někdy mi tak jednání hlavních hrdinů připadalo opravdu úsměvné. Zápletka knihy je ale poměrně zajímavá, řeší se zde i některá trochu vážnější témata a příběh se čte lehce. Kdybych byla náctiletá, tak věřím že by se mi knížka líbila hodně. Takto to bylo takové nenáročné odpočinkové čtení.

13.10.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Poslouchala jsem jako audioknihu a jsem opravdu nadšená! bylo to moje první setkání s autorem a musím říct, že se mi jeho zvláštní styl psaní opravdu líbil. Kniha byla vtipná, trefná a výstižná. Myslím, že sousta lidí v příběhu najde něco ze svého života. Za sebe knížku rozhodně doporučuju, i když věřím, že styl autorova psaní nesedne každému.

20.09.2021 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Za me to bylo hodne prumerne. Kniha resi sice vazna temata, ale podle meho nazoru dost neverohodne. Hlavni postavy se podle meho nazoru chovaji dost nelogicky vzhledem ke svym zivotnim zkusenostem a ja jsem tedy ani jedne z hlavnich postav neverila. Cely pribeh je hodne predvidatelny a vubec nicim me neprekvapil.

08.09.2021 2 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Předchozí díl se mi sice líbil trochu více, více z něj na mě dýchalo kouzlo místa a atmosféra, ale i tak jsem si čtení užila. Je to taková příjemná letní romantická oddechovka, která se sice vyvíjí tak, jak předpokládáte a rozhodně nečekejte žádné velké překvapení, ale při čtení jsem se nenudila, příběh hezky plynul a dobře se četl. jako odpočinkové romantické čtení můžu Pekárnu v Brooklynu určitě doporučit.

13.08.2021 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Super!!! Knížka má spád a je napínavá od začátku až do konce. Atmosféra je temná a tíživá, všechny postavy dobře popsané a zápletka zajímavá a napínavá. Moc jsem si čtení užila!!

08.08.2021 5 z 5

Dědictví Dědictví Tilly Bagshawe

Já jsem nějaká rozpačitá. Asi úplně přesně nevím co jsem čekala. Knížka se četla docela dobře o tom žádná, ale celý vývoj situací, styl psaní i jednotlivé postavy a vztahy mezi nimi mi připadaly vyloženě jako z nějaké telenovely. Jako odpočinkové čtení to docela šlo, ale další knihy od autorky už si asi nepořídím.

04.08.2021 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Musím říct, že mně se knížka líbila. Téma pro mě bylo neobvyklé a zajímavé a příběh plynul opravdu svižně. Některé situace či vývoj určitých událostí se mi zdály sice značně nevěrohodné a nepravděpodobné, za což knížce strhávám trochu z hodnocení. Ale opravdu se mi líbilo neobvyklé téma a prostředí, takže ve výsledku bych knížku zhodnotila rozhodně kladně. :)

18.07.2021 3 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Takové typické průměrné letní čtení pro ženy, co neurazí, ale ani nenadchne. Hlavní hrdinka Sadie mě chvílemi docela rozčilovala, ale líbilo se mi letní přímořské prostředí a dýchla na mě lehce prázdninová atmosféra. Knížka se četla dobře, odpočinula jsem si u ní, takže přečtení nelituju.

02.07.2021 3 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Kniha se mi líbila, příběh docela příjemně plynul, ale rozhodně bych knížku neoznačila jako thriller. Napětí tam za mě úplně moc nebylo a knížku bych označila spíše za psychologické drama. Líbilo se mi, že jsem měla hned několik teorií, jak to asi mohlo být, ale netrefila jsem se ani v jedné, takže konec pro mě byl překvapivý. Celkově je to ale spíše pomalu plynoucí příběh s dobrým popisem pocitů hlavní hrdinky.

20.06.2021 3 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Hrozně milé překvapení. Od knížky jsem nic moc neočekávala, ale dostala jsem milé odpočinkové a zábavné čtení. Hlavní hrdinka je trochu rozmazlená a ztřeštěná, ale mi byla docela sympatická a vždycky jsem se na pokračování jejího příběhu těšila. jako odpočinkové čtení pro ženy určitě doporučuji.

06.06.2021 4 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Kniha byla fajn, napínavá a čtivě napsaná, ale musím přiznat, že na mě byla nějak moc zamotaná a komplikovaná. Občas jsem se dost ztrácela ve jménech a celkově mi připadalo že tam toho bylo prostě nějak moc. Ale přečtení rozhodně nelituju a můžu doporučit.

01.06.2021 4 z 5

Matka v trapu Matka v trapu Uljana Donátová

Nakonec to nebylo špatné a docela jsem se do knížky začetla, ale začátek byl pro mě úplně hrozný a myslela jsem si, že knížku odložím. Kdyby nebyla tak krátká, tak bych to asi udělala. Styl psaní mi zpočátku vůbec nesedl, neoblíbila jsem si žádnou z postav, spíše mi všechny nějakým způsobem vadily, ale příběh nakonec nebyl špatný, i když ani ničím nový a nelituju těch pár dní, které jsem s knížkou strávila.

01.05.2021 3 z 5

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Úžasná kniha! Tolik témat, tolik námětů k zamyšlení a tolik emocí na 300 stránkách a nemám pocit, že by něco bylo odbyté. Při čtení jsem se toho dozvěděla spoustu o indické kultuře a o Indii jako takové a zanechala ve mě hlubokou stopu. Při čtení jsem taky měla pořád chuť vařit indická jídla, takže po dobu jejího čtení jsem se jich najedla opravdu dost a vyzkoušela spoustu nových receptů :D. Knihu k přečtení rozhodně doporučuji!!!!

24.04.2021 5 z 5