Jen 27 dnů

kniha od:

Jen 27 dnů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383753/bmid_jen-27-dnu-xau-383753.jpeg 4.4 317

Jen 27 dnů série

1. díl

Toho kluka znala Hadley jen od vidění. Když jedno ráno školu oblétne zpráva, že je mrtvý, nechápe. Jak se vůbec jmenoval? Archer? Od té doby nedokáže myslet na nic jiného. Co ho vedlo k tomu, že si sáhl na život? Když nad tím během Archerova pohřbu přemýšlí, přistoupí k ní neznámý cizinec v černém. Nabídne jí, že ji vrátí o dvacet sedm dnů nazpět, aby mohla přijít na to, co se stalo, a pokusila se jeho smrti zabránit. Hadley má pocit, že tuto šanci musí využít. Dostala možnost zachránit lidský život! Jenže co když tím, že změní Archerovu minulost, ohrozí svoji budoucnost?... celý text

Žánr:
Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

In 27 Days , 2012


více info...

Komentáře (96)

Komentáře 96 Recenze 4

marky_m
marky_m
25.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Knížka se mi opravdu hodně líbila, akorát ten konec... Trochu me rozesmutnilo, když hlavní hrdinka umřela, ale pak se strašně rychle dostala zase zpátky. Myslím si, že by možná mohl mít ten Havoc větší roli protože když nakonec zase ožila, byl tam tak trochu zbytečně. Jinak ale opravdu pěkně napsané, dobře se to četlo a hlavní hrdinové včetně Archerovy rodiny byli moc sympatičtí.

Pert
Pert
23.04.2023 2 z 5

(SPOILER) Četlo se to dobře, ale ten konec to prostě zkazil. Čekala jsem nějaké dilema, ne jen
" Jasně, jen jdi, je mi to jedno". Hlavoc, nebo jak se jmenoval, neměl absolutně žádný význam ani důvod tam být.
Ty jeho hrozby neměly žádný dopad, Carlo se jen zranil a pak byl hned v pohodě. Victoria taky.
Happyend, co se tam ani nehodil. Prostě mě štve, že Hlavoc je ve finále k nicemu.
A otázka na konci anotace opět k ničemu.
Ale mělo to zajímavé postavy a dobře se mi to četlo.


MarNe
MarNe
05.11.2022 5 z 5

Ač nejsem cílová skupina, knížka se mi líbila. Romantická linka protkaná s prvky nadpřirozena. Nejedná se ale jen o lacinou romantiku, ale o něco víc. Co nebo kdo je pro člověka důležitý? Dává vždy život smysl? Jaké to je uvědomit si, že i když je člověk obklopen lidmi a přáteli, může se cítit sám a osamoceně, anebo naopak poté naplno zažít nefalšovanou rodinou atmosféru. A kdy se z povinnosti stane zábava a z přátelství něco víc?
Velmi zajímavý příběh, od kterého není lehké se odtrhnout. Vřele doporučuji.

Belisima
Belisima
26.10.2022 5 z 5

Hrozně milá kniha, krásně s citem napsaná. Zcela mě pohltila.

Lilit15
Lilit15
14.08.2022 5 z 5

Já tuhle knížku prostě miluju ️ už jsem ji přečetla 3x a jsem si jistá, že se k ní opět vrátím. Je to jedna z takových těch knížek, která vás hřeje u srdce. Je čtivá a knihu přečtete za jeden den jako jednohubku. Tenhle příběh je o klukovi, který má skvělou rodinu ale i přesto vzdá svůj život a spáchá sebevraždu. Moc bolesti z minulosti.. a když jednou jeho spolužačka jde z jeho pohřbu, setká se Smrťakem, který jí nabídne dohodu. Kdyby se mohla vrátit o 27 dnů nazpět a zachránit svému spolužákovi život, jestli by to udělala. Vím, že nahoře máte anotaci, ale já měla potřebu to napsat vlastními slovy hihi knížka je vtipná, lehká, trochu smutná, ale nádherná ️ pokaždé když ji čtu mám pocit jako by mi něco scházelo, ale v momentě jak začnu číst cítím se celá. Jako bych pokaždé čekala na tento příběh. Jako by se mé zlomené srdce slepilo. Miluju Archerovu rodinu a jeho taky. Mějte hezký večer ️

AničkaM
AničkaM
26.07.2022

Tohle je super knížka, která bude podle mě bavit každého. Určitě si přečtěte!

Kristy.Seb
Kristy.Seb
19.07.2022 4 z 5

Dar života je neocenitelný, je to něco, čeho je potřeba si vážit.

Sen se může stát skutečností.

Všichni máme pro své činy nějaké důvody.

Důležité je hlavně to, co je právě teď.

Láska je pro každého člověka definovaná jinak. Jen ji zkuste hledat ve všem - a najdete ti.

Život ne vždy dává smysl.

Vesmír má svá pravidla a každá věc, kterou vykonáš, má své následky.

Je vůbec něco v životě jednoduché?

Někdy se nešťastné věci prostě stávají.

Člověk by se měl s ostatními podělit o to, co má.

Když nevíte co dál, vždycky rozhodněte pro dezert.

Nikdy úplně nevíš, co si ostatní myslí.

V životě je jen velmi málo věcí jednoduchých.

V životě jsou věci, která za všechen ten hnus stojí.

Změna je děsivá.

Se slovy to už tak bývá. Když jsou vyřčena na špatném místě ve špatný čas, mají tendenci poletovat okolo vás ještě dlouho poté - i když třena nebyla myšlena zle.

Velmi zajímavý a čtivý příběh.

PetraBery
PetraBery
17.05.2022 4 z 5

Studentka střední školy Hadley má možnost vrátit se v čase zpět a zkusit zachránit studenta Archera, který spáchal sebevraždu. Povede se jí za 27 dní odvrátit jeho rozhodnutí? Čtivá oddechovka s kapkou nadpřirozena určená hlavně pro mládež.

ray610
ray610
30.04.2022 5 z 5

úplně dokonalá kniha! nemohl jsem ji prestat číst i když jsem už usínal doporučuji!

jitka_dankova
jitka_dankova
27.10.2021 5 z 5

Tento půvabný příběh mne doslova nenechal spát. Tolik napětí v jedné jemně romantické knížce, to byla síla. Lehce jsem se bála, často usmívala a párkrát při čtení skoro zapomínala dýchat. Kniha je nádherně čtivá, přijde mi, že tam nebylo ani o písmenko navíc, než mělo být. Žádná nuda, žádné zbytečnosti, jen to opravdu podstatné. Plně Vám doporučuji zkusit se do této knížky ponořit a nechat se unést, je skvělá. Hlavní hrdinové působí opravdově a velmi sympaticky. I když už znám celý příběh, stejně ji čtu znovu a znovu jen pro ten půvabný příběh a to napětí.

dom.ini
dom.ini
13.10.2021 3 z 5

Bylo hodně znát, že už nejsem úplně cílová skupina této knížky a někdy mi tak jednání hlavních hrdinů připadalo opravdu úsměvné. Zápletka knihy je ale poměrně zajímavá, řeší se zde i některá trochu vážnější témata a příběh se čte lehce. Kdybych byla náctiletá, tak věřím že by se mi knížka líbila hodně. Takto to bylo takové nenáročné odpočinkové čtení.

Adýsek
Adýsek
06.10.2021 5 z 5

I po druhém přečtení si stále myslím, že je tato kniha opravdu skvělá a že se k ní budu pravidelně vracet. Také musím svoje hodnocení zvednout na 5*.

kneslova
kneslova
25.08.2021 4 z 5

Ač se mi to nezdálo po prvních pár stránkách, je to dobrá kniha, zábavná. čte se velmi dobře ač zdaleka nejsem cílová skupina. Bavilo mě to...

*-*Kleny*-*
*-*Kleny*-*
04.06.2021 4 z 5

Má 100 kniha tady.
Tohle bylo velmi pěkné a milé. Samozřejmě tak nějak tušíte, jak to asi dopadne, ale přesto to bylo i originální a několik věcí jsem v příběhu nečekala. Navíc, jak už tu mnozí psali, ty postavy jsou uvěřitelné a mají reálné problémy, a chovají se úměrně svému věku, což se hned lépe čte.
Postava Archera byla skvěle napsána, tu postavu nejde nemít rád. Konečně kluk, který jedná jako kluk i mluví jako kluk a je to věrohodné. S Hadley jsem měla trošku větší problém, moc mi neseděla její povaha, ale to je individuální.
Jediné, co mi trošku vadilo bylo, že v knize není vysvětleno, kvůli čemu a z jakého důvodu se Archer zabil. Je logické, že Hadley pak přetváří tu minulost, takže ho to potom už ani nenapadne, tudíž to tam není zmíněno, ale mě by to zajímalo. Jelikož mi to na Archera, kterého díky Hadley postupně poznáváme, nesedí. Měl velkou milující rodinu, která ho potřebovala, tak co byl ten impuls, který ho v té jedné realitě dohnal k sebevraždě?? Možná jsem jen něco přehlédla.
NAVÍC je kniha pěkně uzavřena. Žádné otevřené konce, žádné přehnané otázky a hlavně žádné zdlouhavé kapitoly o tom, co bylo pak. Prostě tak akorát. Konečně.
TAKŽE, jestli hledáte YA romanťárnu z americké střední, která není plná klišé a je i trochu originální a oddechová, zároveň vás ale nepustí, tak tohle je velmi dobré a jsem příjemně překvapena.
Konečně zase nějaké YA, na které budu vzpomínat s láskou:)

Bebe2004
Bebe2004
14.05.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Postavy byly skvělé, s reálnými problémy, sympatické. Děj jsem si užívala a ačkoliv člověk tak nějak tuší, jak to dopadne, stejně má potřebu číst dál, nejlépe bez přestávek. Napsané to bylo příjemně, četlo se to skoro samo.

Jehumaja
Jehumaja
22.04.2021 5 z 5

Velký nervak a velká zábava. Škoda, že má tato kniha konec..

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
15.04.2021 4 z 5

Trochu young adult, trochu romantika. Za mě moc příjemná oddechovka se zajímavým příběhem o změně osudu nejen jednoho člověka.

Ája.P
Ája.P
11.04.2021 5 z 5

Do knížky jsem se hned začetla a měla jsem ji za pár dní přečtenou. Byla napínavá, romantická a místy náháněla strach. Knížka s motivy nadpřirozena mě strašně nadchla a nemohla jsem se od ní odtrhnou. Hlavní postava Hadley mi byla sympatická. Knížka je skvěle napsaná, čtete jednu kapitolu za druhou. Rozhodně doporučuji.

Kenan
Kenan
04.04.2021 4 z 5

Kniha je určena spíš náctiletým čtenářkám, což už nejsem. Ale námět i hlavní postavy se mi líbily. Hadley se vrátí do minulosti o 27 dní a pokusí se zachránit před sebevraždou Archera. Kluka, kterého dosud vůbec neznala a o kterém toho moc neví. Neviděla jsem v tom přílišné napětí, spíš náhled do psychologie jednotlivých postav. Až tady na Databázi knih jsem se dozvěděla, že jde o sérii, ale i když nebyly některé věci odhaleny (např. motiv, který vedl cizince k vrácení Hadley do minulosti), myslím si, že by mohla takto kniha skončit.

ReginaS.
ReginaS.
08.02.2021 2 z 5

Bohužel jsem se nechala nalákat skvělými recenzemi. Jen asi nejsem cílová skupina. čekala jsem, kdy to konečně bude tak napínavé a hmm... Jak už tady někdo napsal, je to asi pro mladší a nenáročné čtenáře. Taková lovestory trošičku obalená nadpřirozenem. Vlastně příběh na pár odstavců. Nějakou tu hvězdu přidávám za pěkný styl psaní.

Lienilda
Lienilda
09.01.2021 3 z 5

Nějak jsem proklikla na tuto knihu, zaujal mě obsah a tak jsem si ji vypůjčila v knihovně. Noo, jako náctileté by se mi to líbilo moc, teď vidím pár nedostatku a proto jen 3 hvězdičky. Z této kategorie je podle mě lepší knížka Den co den od David Levithan.

Uma
Uma
07.01.2021 5 z 5

Slupla jsem jí za pár hodin. Moc krásná kniha. Doporučuji.

sydneysage04
sydneysage04
07.01.2021 5 z 5

Originální, romantické, napínavé a vtipné
Rozhodně doporučuji!

Kamica
Kamica
05.01.2021 4 z 5

Knížka se mi velmi líbila, měla velmi napínavý děj a člověk se do ní rychle začetl. Dávám palec nahoru.

Ronnie37
Ronnie37
04.01.2021 5 z 5

Já to asi píšu všude, ale... skvělá knížka :) Sice jsem ten konec čekala, ale i tak mě to hrozně bavilo :3

Nej_Emili
Nej_Emili
10.11.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Vztah mezi Archerem a Hadley se vyvíjí hezky pomalu. Konečná myšlenka knihy byla moc pěkná. Doporučuji!

Adýsek
Adýsek
01.10.2020 5 z 5

4/5
Nato, že tato kniha vyšla již před dvěma lety, nedostalo se jí podle mě takové pozornosti jakou by si zasloužila.
Hned na začátek... Nádherná a půvabná obálka. Velice důmyslná.
Nejdříve se mi to zdálo jako klasická "feelgood" comtemporery. To jsem se ale spletla. Hlavní postavy řeší své problémy a než se dostanete k romantice chvilku se načekáte. Vůbec si toho ale nevšimnete, protože dvě hlavní postavy jsou úžasné. Oba dva se chovají reálně a přiměřeně jejich věku... Hadley mi opravdu sedla. A Archer se svojí navenek tvrdou slupkou taky.
Příběh se neodvíjel tak, jak bych čekala. Myslela jsem si, že to bude něco úplně jiného.
Vedlejší postavy, a hlavně Archerova početná rodina, byly úžasné.
Bylo to smutné, překvapivé, napínavé a ke konci dokonce i akční. Autorka nic dlouho neprotahovala, což mi sedlo.
Pokud si chcete přečíst nějakou knihu v angličtině, řekla bych, že tohle je dobrá volba...
Děkuji moc. Tento dívčí román se zařadil k mým nejoblíbenějším!

Selket
Selket
15.09.2020 3 z 5

Vlastně mě to velice překvapilo. Vzhledem k tomu, že kniha vznikla (alespoň co jsem pochopila z poděkování) někde na netu a dotyčná je stále ještě školou povinná, je tenhle megcabbotovský styl docela učesaný a ucelený. Člověk si musí trochu zvyknout na to, že se lepšího propracování Smrťáka nedočkám a na to, že závěr prostě nebude takový jaký by příběhu slušel mnohem víc... Škoda jen, že jsem nedostala nějakou podobnou tragickou pocitovku, jako u 13 důvodů proč, kterou jsem tak trochu očekávala.

vladka16
vladka16
25.08.2020 5 z 5

No to jsem si dala. Začnu v deset večer,končím ve čtyři ráno.Párkrát jsem si řekla, zaklapni to a jdi spát,ale to Né - prostě mě ten příběh nepustil.Je mi sladkobolně mile,ale jak mám kruciš vstát když jsem spala 4 hodiny.Ještě teď se mi vše honí v hlavě,nechci se toho příjemného a křehkého pocitu vzdát.Bez ohledu na logiku a různé jiné možnosti jak knížku posoudit,je že si v sobě hýčkám právě ten příjemný pocit,který ve mě příběh vyvolal.A proto vlastně ČTU......

bookworm_girl
bookworm_girl
11.08.2020 5 z 5

Tahle knížka mě moc příjemně překvapila a nadchla! Nic moc jsem od ní nečekala, ale jsem z ní nadšená.
Byla strašně čtivá, vůbec jsem se u čtení nenudila, nebyla tam snad jediná pasáž, která by mi přišla nudná. Chvílemi byl příběh i celkem napínavý, bála jsem se o osud a budoucnost postav. Líbilo se mi, že bylo téma příběhu hodně originální, ne typická středoškolská/prázninová romantika + tam byla a kapka fantasy.
Obě dvě hlavní postavy mi hned od začátku byly moc sympatické, o kousek víc jsem si oblíbila Archera. I když se se začátku choval jako blbec, nemůžu mu to mít za zlé a prostě mi přišel strašně skvělý a svým způsobem roztomilý❤ Hadley je fajn hlavní hrdinka, Archerova rodina je úžasná,....❤
Romantická linka v téhle knížce byla podle mě moc pěkná, byla to hodně pomalá romantika, což mi vůbec nevadilo a při některých scénách jsem se musela culit a bylo mi jedno že sedím v tramvaji, prostě jsem jim to moc přála.
Knížka má v zahraničí i dvě pokračování, tak doufám, že se k nám někdy dostanou, protože bych si ej rozhodně moc moc ráda přečetla.
Tuto knihu vám můžu vešma deseti doporučit, je čtivá, má sympatické hlavní postavy, originální téma a roztomilou romantickou linku. Co víc chtít.❤
Této knížce musím dát 100%, miluju ji❤

Štítky knihy

potravinová alergie pro dívky

Autorovy knížky

2018  88%Jen 27 dnů

Kniha Jen 27 dnů je v

Právě čtených6x
Přečtených421x
Čtenářské výzvě53x
Doporučených53x
Knihotéce202x
Chystám se číst174x
Chci si koupit33x
dalších seznamech10x