Jen 27 dnů

Jen 27 dnů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383753/bmid_jen-27-dnu-xau-383753.jpeg 4 322 99

Jen 27 dnů série

1. díl

Toho kluka znala Hadley jen od vidění. Když jedno ráno školu oblétne zpráva, že je mrtvý, nechápe. Jak se vůbec jmenoval? Archer? Od té doby nedokáže myslet na nic jiného. Co ho vedlo k tomu, že si sáhl na život? Když nad tím během Archerova pohřbu přemýšlí, přistoupí k ní neznámý cizinec v černém. Nabídne jí, že ji vrátí o dvacet sedm dnů nazpět, aby mohla přijít na to, co se stalo, a pokusila se jeho smrti zabránit. Hadley má pocit, že tuto šanci musí využít. Dostala možnost zachránit lidský život! Jenže co když tím, že změní Archerovu minulost, ohrozí svoji budoucnost?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

In 27 Days , 2012

LilianaFalcon
09.01.2019 3 z 5

Pro mě teda dost velké zklamání. Podle nadšených ohlasů jsem čekala něco víc. Nejradši bych dala jen 2 hvězdičky, jak moc jsem zklamaná, ale to by bylo strašně nefér. Protože ta knížka byla fajn. Sice zdlouhavá, nadpřirozeno mi k tomu prostě nějak nesedělo, ale Hadley i Archera jsem si oblíbila.
Jenže na to, kolik témat se tam autorka snažila naťuknout, to vlastně ve výsledku vůbec nic nesdělovalo. Jenže v rámci žánru to byl i tak nadprůměr.

KatieFar
05.01.2019 5 z 5

Krásná a čtivá knížka...zajímavé téma sympatičtí hl.hrdinové. Taková oddechovka, přečteno za den jedním dechem

jesterka.as
24.11.2018 4 z 5

Hezký příběh. Byla jsem napnutá jak se to celé vyřeší a očekávala jsem jiný konec. Tohle řešení bylo samozřejmě lepší než moje, ale je takové míň uvěřitelné. Přesto jsem spokojená, kniha se dobře četla - na ošklivé počasí srávené doma pod dekou úplně idelní ;)

Kupcovka
21.11.2018 5 z 5

Mohu jen souhlasit s mou dcerou, přečetla jsem knihu jedním dechem, napínavé od začátku do konce ... Dceři je deset a mě přes třicet..... Já jsem byla ke konci i dojatá ❤️

Kupcovka
17.11.2018 5 z 5

Překrásný příběh ❤️

Francesca14
12.11.2018 4 z 5

Byla to vážně pěkná oddechovka se zajímavým námětem. Hlavní hrdinka nebyla špatná, Archer byl dost sladký, ale jednu (celkem zásadní) věc jsem mu nevěřila a to tu jeho sebevraždu, přišlo mi, že autorka jeho ani jeho situaci nevykreslila dost na to, aby člověk chápal, že se rozhodl se zabít. Ke konci už se kniha trochu vlekla a konec nebyl žádné překvapení, ale hezky se to četlo a navozovalo to příjemnou podzimní až zimní atmosféru.

Lethania
08.11.2018 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila, i když je spíš určená pro mladší čtenáře a já se k této skupině už neřadím. Příběh byl originální a trochu naivní, ale to už to tak v tomto žánru bývá. Kniha se četla velmi rychle, měla jsem ji přečtenou za několik odpoledních hodin. Příjemná oddechovka.

maca1245
06.11.2018 5 z 5

Tak tady nemám slov. Toto je kniha, která ve Vás zanechá hlubokou stopu. Čte se velice dobře a příběh odsýpá, že ani nevíte jak rychle jste na konci.

Fazulajda
03.11.2018 4 z 5

Děj nebyl nějak zvlášť záživný, ale četl se rychle a vyloženě utahaná místa tam byla asi jen dvě. Po přečtení anotce jsem čekala víc, ale zklamaná jsem nebyla. Knihu bych zařadila mzi letní oddychovky.

Nikto
02.11.2018 5 z 5

Je to úžasná kniha

AlyBookworm
22.10.2018 4 z 5

Krásná atmosféra, New York a kavárna s italskými kořeny, no prostě wow.
Čte se to tak krásně, je to milé plynulé a krásně vykreslené.
Kniha je velmi jednoduchá, ale za to tak nádherně napsaná prostě jedno velké DOPORUČUJI ❤
Pozor Spoilery?!!
Strašně se mi líbily ty části kdy se davalo najevo jak skvělej pod tou svojí skořápku Archer je...
A pořád se musím uchechtávat nad "Geometrií pro blbečky.." :DD

Mishak
21.10.2018 5 z 5

Po dlouhé době zase young adult kniha, která rozhodně stojí za přečtení! Téma smrti, ale i obrovské osamělosti nejenom dvou lidí je zde nádherně a velmi čtivě zpracováno. Po dlouhé době jsem zase hlavním hrdinům držela palce a věřila! Oba jsou skvělí! Opravdu stojí za přečtení!

an91
20.10.2018 5 z 5

Prostě super! Nevím, jak bych to jinak popsala. Do knihy jsem se začetla hned od začátku a kdybych nemusela chodit do práce, tak ji přečtu během noci. Námět knihy je super - návrat do minulosti a pokus změnit osud člověka. Za mě fakt paráda :-)

sd1992
15.10.2018 5 z 5

Úžasný, boží, famózní, nemám slov. Přečteno za necelé dva dny. Nikdy jsem nic podobného nečetla a naprosto mě to uchvátilo!!! Jelikož nechci psát žádné spoilery, tak prostě jen DOPORUČUJI :-D :-) dávám 6* z 5* možných :D

miska209
13.10.2018 5 z 5

Byla to jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla doporučuji ji určitě všem❤

Efeméra
12.10.2018 4 z 5

Jen 27 dnů můžu jen doporučit. Není to příběh vyloženě o lásce (i když na romantiku taky přijde!), ale spíše o rodině, osamělosti a přátelství, o tom mít někoho, kdo o vás stojí a stará se o vás. Moc se mi líbilo, jak celý příběh na konci dával smysl. A obzvlášť to, že hrdinčina cesta zpět v čase nezměnila život jen Archerovi, ale také jí samotné. I když děj nebyl až tak nepředvídatelný, stejně se mi líbilo autorčino podání. Vůbec jedna z nejsilnějších stránek knihy je pak atmosféra, kterou dokázala Gervaisová vytvořit. Celý příběh se odehrává při skvělých kulisách – podzim přehoupávající se do zimy, New York, který jsem měla opravdu nutkání díky knize navštívit, stará kavárna, jež patří Archerově rodině s italskými kořeny. Měla jsem při čtení opravdu velkou chuť se sebrat, jít si do Mama Rosy zachumlaná v teplém svetru sednout s knížkou a u toho z misky jíst polévku a pít dobrou italskou kávu nebo horkou čokoládu. Jen 27 dnů jsem dočetla už před nějakou dobou, přesto tu atmosféru, kterou autorka dokázala vykouzlit, si dokážu vybavit ještě teď.

Allka
12.10.2018 4 z 5

Moc povedená young-adultovka s fantasy (?) prvkem, která do toho hned na začátku šlápne a jede na plný plyn až do cílové rovinky. Svěží, napínavé, čtivé. Trošku mě mrzí konec, který měl určitě větší potenciál, ale i tak knížku vřele doporučuji. :)

Kayla
02.10.2018 5 z 5

No páni. Tak to byla pořádná jízda. Wau. Nemám slov. To vysoké hodnocení si určitě kniha zaslouží, nýbrž je napsaná velmi čtivě, inteligentně a s krásně popsanými situacemi. Hlavní hrdinové byly skvělý. Od začátku mi byly velmi sympatičtí. Jsem ráda, že jsem na knihu náhodou narazila a těším se na druhý díl a novelu k tomu. Jen doufám, že Fragment je vydá !!! Knihu maximálně doporučuji.

Nattynecka
01.10.2018 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo! Romantická zápletka mezi Archerem a Hadley je dost předvídatelná, ale to knížce vůbec neubírá, bez ní by mě to ani nebavilo :) Mě tohle zhodnocení knihy moc nejde, chci vám ale říct, že tohle za přečtení stojí.!! Opravdu povedená.

potravinová alergie pro dívky

Autorovy knížky