Jen 27 dnů

Jen 27 dnů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383753/bmid_jen-27-dnu-xau-383753.jpeg 4 322 99

Jen 27 dnů série

1. díl

Toho kluka znala Hadley jen od vidění. Když jedno ráno školu oblétne zpráva, že je mrtvý, nechápe. Jak se vůbec jmenoval? Archer? Od té doby nedokáže myslet na nic jiného. Co ho vedlo k tomu, že si sáhl na život? Když nad tím během Archerova pohřbu přemýšlí, přistoupí k ní neznámý cizinec v černém. Nabídne jí, že ji vrátí o dvacet sedm dnů nazpět, aby mohla přijít na to, co se stalo, a pokusila se jeho smrti zabránit. Hadley má pocit, že tuto šanci musí využít. Dostala možnost zachránit lidský život! Jenže co když tím, že změní Archerovu minulost, ohrozí svoji budoucnost?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

In 27 Days , 2012

Ája.P
11.04.2021 5 z 5

Do knížky jsem se hned začetla a měla jsem ji za pár dní přečtenou. Byla napínavá, romantická a místy náháněla strach. Knížka s motivy nadpřirozena mě strašně nadchla a nemohla jsem se od ní odtrhnou. Hlavní postava Hadley mi byla sympatická. Knížka je skvěle napsaná, čtete jednu kapitolu za druhou. Rozhodně doporučuji.

Kenan
04.04.2021 4 z 5

Kniha je určena spíš náctiletým čtenářkám, což už nejsem. Ale námět i hlavní postavy se mi líbily. Hadley se vrátí do minulosti o 27 dní a pokusí se zachránit před sebevraždou Archera. Kluka, kterého dosud vůbec neznala a o kterém toho moc neví. Neviděla jsem v tom přílišné napětí, spíš náhled do psychologie jednotlivých postav. Až tady na Databázi knih jsem se dozvěděla, že jde o sérii, ale i když nebyly některé věci odhaleny (např. motiv, který vedl cizince k vrácení Hadley do minulosti), myslím si, že by mohla takto kniha skončit.

ReginaS.
08.02.2021 2 z 5

Bohužel jsem se nechala nalákat skvělými recenzemi. Jen asi nejsem cílová skupina. čekala jsem, kdy to konečně bude tak napínavé a hmm... Jak už tady někdo napsal, je to asi pro mladší a nenáročné čtenáře. Taková lovestory trošičku obalená nadpřirozenem. Vlastně příběh na pár odstavců. Nějakou tu hvězdu přidávám za pěkný styl psaní.

Lienilda
09.01.2021 3 z 5

Nějak jsem proklikla na tuto knihu, zaujal mě obsah a tak jsem si ji vypůjčila v knihovně. Noo, jako náctileté by se mi to líbilo moc, teď vidím pár nedostatku a proto jen 3 hvězdičky. Z této kategorie je podle mě lepší knížka Den co den od David Levithan.

Uma
07.01.2021 5 z 5

Slupla jsem jí za pár hodin. Moc krásná kniha. Doporučuji.

sydneysage04
07.01.2021 5 z 5

Originální, romantické, napínavé a vtipné
Rozhodně doporučuji!

Kamica
05.01.2021 4 z 5

Knížka se mi velmi líbila, měla velmi napínavý děj a člověk se do ní rychle začetl. Dávám palec nahoru.

Ronnie37
04.01.2021 5 z 5

Já to asi píšu všude, ale... skvělá knížka :) Sice jsem ten konec čekala, ale i tak mě to hrozně bavilo :3

Nej_Emili
10.11.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Vztah mezi Archerem a Hadley se vyvíjí hezky pomalu. Konečná myšlenka knihy byla moc pěkná. Doporučuji!

Adýsek
01.10.2020 5 z 5

4/5
Nato, že tato kniha vyšla již před dvěma lety, nedostalo se jí podle mě takové pozornosti jakou by si zasloužila.
Hned na začátek... Nádherná a půvabná obálka. Velice důmyslná.
Nejdříve se mi to zdálo jako klasická "feelgood" comtemporery. To jsem se ale spletla. Hlavní postavy řeší své problémy a než se dostanete k romantice chvilku se načekáte. Vůbec si toho ale nevšimnete, protože dvě hlavní postavy jsou úžasné. Oba dva se chovají reálně a přiměřeně jejich věku... Hadley mi opravdu sedla. A Archer se svojí navenek tvrdou slupkou taky.
Příběh se neodvíjel tak, jak bych čekala. Myslela jsem si, že to bude něco úplně jiného.
Vedlejší postavy, a hlavně Archerova početná rodina, byly úžasné.
Bylo to smutné, překvapivé, napínavé a ke konci dokonce i akční. Autorka nic dlouho neprotahovala, což mi sedlo.
Pokud si chcete přečíst nějakou knihu v angličtině, řekla bych, že tohle je dobrá volba...
Děkuji moc. Tento dívčí román se zařadil k mým nejoblíbenějším!

Selket
15.09.2020 3 z 5

Vlastně mě to velice překvapilo. Vzhledem k tomu, že kniha vznikla (alespoň co jsem pochopila z poděkování) někde na netu a dotyčná je stále ještě školou povinná, je tenhle megcabbotovský styl docela učesaný a ucelený. Člověk si musí trochu zvyknout na to, že se lepšího propracování Smrťáka nedočkám a na to, že závěr prostě nebude takový jaký by příběhu slušel mnohem víc... Škoda jen, že jsem nedostala nějakou podobnou tragickou pocitovku, jako u 13 důvodů proč, kterou jsem tak trochu očekávala.

vladka16
25.08.2020 5 z 5

No to jsem si dala. Začnu v deset večer,končím ve čtyři ráno.Párkrát jsem si řekla, zaklapni to a jdi spát,ale to Né - prostě mě ten příběh nepustil.Je mi sladkobolně mile,ale jak mám kruciš vstát když jsem spala 4 hodiny.Ještě teď se mi vše honí v hlavě,nechci se toho příjemného a křehkého pocitu vzdát.Bez ohledu na logiku a různé jiné možnosti jak knížku posoudit,je že si v sobě hýčkám právě ten příjemný pocit,který ve mě příběh vyvolal.A proto vlastně ČTU......

bookworm_girl
11.08.2020 5 z 5

Tahle knížka mě moc příjemně překvapila a nadchla! Nic moc jsem od ní nečekala, ale jsem z ní nadšená.
Byla strašně čtivá, vůbec jsem se u čtení nenudila, nebyla tam snad jediná pasáž, která by mi přišla nudná. Chvílemi byl příběh i celkem napínavý, bála jsem se o osud a budoucnost postav. Líbilo se mi, že bylo téma příběhu hodně originální, ne typická středoškolská/prázninová romantika + tam byla a kapka fantasy.
Obě dvě hlavní postavy mi hned od začátku byly moc sympatické, o kousek víc jsem si oblíbila Archera. I když se se začátku choval jako blbec, nemůžu mu to mít za zlé a prostě mi přišel strašně skvělý a svým způsobem roztomilý❤ Hadley je fajn hlavní hrdinka, Archerova rodina je úžasná,....❤
Romantická linka v téhle knížce byla podle mě moc pěkná, byla to hodně pomalá romantika, což mi vůbec nevadilo a při některých scénách jsem se musela culit a bylo mi jedno že sedím v tramvaji, prostě jsem jim to moc přála.
Knížka má v zahraničí i dvě pokračování, tak doufám, že se k nám někdy dostanou, protože bych si ej rozhodně moc moc ráda přečetla.
Tuto knihu vám můžu vešma deseti doporučit, je čtivá, má sympatické hlavní postavy, originální téma a roztomilou romantickou linku. Co víc chtít.❤
Této knížce musím dát 100%, miluju ji❤

NONAM
05.08.2020 5 z 5

Mně osobně se kniha moc líbila, takže jenom doporučuji.

vysokaa
28.07.2020 2 z 5

Na to kolik je tady kladných hodnocení, mě kniha trochu zklamala. Neříkám, že to nebylo čtivé nebo poutavé, ale bylo to jako číst knihu z Wattpadu od 12ti leté holky, která si takhle představuje svět. Nápad se smrťákem je sice originální, ale nelogický..Kniha mě nenadchla, ale ani neurazila. Byla prostě průměrná.

Rossmar
20.07.2020

Čekala jsem klišé knihu, ale nakonec se ukázala jako kniha velice poutavá. Prostě a jednoduše doporučuji.

Ajda300
15.07.2020 4 z 5

Asi jsem čekala trochu více napětí, ale přesto se mi to líbilo. Pěkné

vodopad152
13.07.2020 4 z 5

Moc se mi líbila myšlenka knížky. Dodalo to dílu přidanou hodnotu. Hadley i Archer byli sice typické postavy ze střední školy. Ona krásná a bohatá, on z chudé rodiny a s maskou bad boye, ale úplně mi to nevadilo. Občas mi styl autorky připadal jako z dětské knížky, ale jinak psala moc poutavě a zajímavě. Děj ubíhal a já chtěla vědět, jak to dopadne

petulkapeta
11.07.2020 5 z 5

Tak tohle se skoro nedalo dat z ruky...líbila se mi ta prilezitost kterou dostala,jen skoda ze to nejde doopravdy.. :( ty dva jsem si zamilovala i kdyz popravde jsem nepochopila proc to smrtak delal

Tereza035
03.06.2020 5 z 5

Tak tohle musíte číst! Tento román s prvky nadpřirozena vás nadchne! Děj je mega čtivý a skvěle napsaný. Hl. postavy si hned oblíbíte a ta romantická linka? Boží. Konec sice na mě trošku nesmyslný, ale i tak to bylo perfektní a napínavé. Prostě já vám jí můžu z celého srdce doporučit, pokud chcete knihu, kterou zhltnete za 2-3 dny.

potravinová alergie pro dívky

Autorovy knížky