Tajná dcera ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Najde svou skutečnou matku? Dojemné líčení osudů žen z různých světů, jež strhne čtenáře přesvědčivostí a hlubokou pravdivostí. Život doktorky Somer se odvíjí přímo ideálně: Právě se vdala a zahájila lékařskou kariéru v San Francisku. Pak ale přijde rána z čistého nebe – dozví se, že nikdy nemůže mít vlastní děti. A ve stejném roce se v Indii chudá matka Kavita rozhodne zachránit novorozenou dceru před jistou smrtí tím, že ji odloží do sirotčince. Ten krok ji bude pronásledovat až do konce života a ovlivní nejen její osud, ale i osud ženy na opačném konci světa. Somer s manželem adoptují Ašu z bombajského sirotčince. Aša prožije ve Státech šťastné dětství, přesto však pátrá po svých indických kořenech i po tom, proč ji biologičtí rodiče odložili. Nakonec dospěje ke smíření s oběma protichůdnými světy, do kterých patří. Román Tajná dcera ukazuje nevyzpytatelné cesty osudu i dalekosáhlé důsledky, jež má každé naše rozhodnutí pro nás i naše rodiny, včetně neporazitelné síly lásky ve všech jejích podobách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148941/tajna-dcera-148941.jpg 4.4171
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: (ekniha), Práh
Originální název:

Secret daughter, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (52)

Kniha Tajná dcera

Barbora.M
27. dubna

Knihu mi darovala pacientka. Bylo to zajímavé čtení. To, že jsou v Indii upřednostňováni chlapci před dívkami jsem věděla, ale celý děj knihy a vhled do situací a života indických občanů. Je smutné, že ač doba stále pokračuje dopředu, některé zvyky se nemění a jsou tolik zpátečnické. Dále se mi líbil pohled dvou střetávajících se kultur.

nicolettkaa
04.06.2021

Střet dvou odlišných kultur. Obzvlášť ta indická část je pro nás Evropany těžko pochopitelná, hlavně pohled na novorozence - děvčata. Pohled do života v naprosté bídě a chudobě versus bohaté rozvětvené rodiny. Nejsilnější je ale rodinné pouto a odhodlání matek dát svému dítětí tu nejlepší šanci na život.

Kniha se mi líbila, ale neškodilo by ubrat několik stran. Konec jsem čekala jiný, ale ani tento nebyl vůbec špatný. I nějaká ta slza mi ukápla :)


dom.ini
24.04.2021

Úžasná kniha! Tolik témat, tolik námětů k zamyšlení a tolik emocí na 300 stránkách a nemám pocit, že by něco bylo odbyté. Při čtení jsem se toho dozvěděla spoustu o indické kultuře a o Indii jako takové a zanechala ve mě hlubokou stopu. Při čtení jsem taky měla pořád chuť vařit indická jídla, takže po dobu jejího čtení jsem se jich najedla opravdu dost a vyzkoušela spoustu nových receptů :D. Knihu k přečtení rozhodně doporučuji!!!!

elenai
08.12.2020

Indie mě z mnoha důvodů přitahuje. Miluju indickou kuchyni, chai, sárí, indickou část v Tomb Raideru III... Co už se mi zamlouvá méně, je vyhrocený kastovní systém, krutá společenská stigmata a extrémní rozdíly ve společnosti. A právě tato témata autorka mimo jiné do své knihy zakomponovala. Musím přiznat, že na mě nejvíc zapůsobila ta část, kdy se Kavita s Ašou ocitly ve slumu. Každá v jiném čase a z jiného důvodu, ale i tak mi z toho bylo strašně smutno. Ale to jsem úplně odbočila od hlavní dějové linky, v níž jde v podstatě o to, že se mladá adoptovaná dívka v jisté fázi svého života rozhodne objevit kořeny svého původu, a to především aby věděla. Ústřední trio matka-otec-dcera se od této chvíle ocitá ve vážné krizi a je jen na nich, jak se s ní vypořádají. S. S. Gowda mi učarovala už ve Zlatém synovi a ani tento její počin mě nezklamal. Zanechal ve mě jakýsi pocit harmonie a zklidnění, což je samozřejmě moc příjemné. Ráda se k této autorce zase někdy vrátím.

Radka1911
26.09.2020

Krásný, dojemná kniha. Doporučuji

knihomolka999
15.09.2020

Kniha nabízí určitě silný čtenářský zážitek a zajímavý vhled do života v Indii.

Danago
13.05.2020

Krásný příběh, taky jsem očekávala jiný konec.

pavpaz
13.10.2019

Pěkný příběh, klidně bych ještě pár stránek pokračovala v čtení. Konec jsem čekala jiný.

1