Tajná dcera ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Najde svou skutečnou matku? Dojemné líčení osudů žen z různých světů, jež strhne čtenáře přesvědčivostí a hlubokou pravdivostí. Život doktorky Somer se odvíjí přímo ideálně: Právě se vdala a zahájila lékařskou kariéru v San Francisku. Pak ale přijde rána z čistého nebe – dozví se, že nikdy nemůže mít vlastní děti. A ve stejném roce se v Indii chudá matka Kavita rozhodne zachránit novorozenou dceru před jistou smrtí tím, že ji odloží do sirotčince. Ten krok ji bude pronásledovat až do konce života a ovlivní nejen její osud, ale i osud ženy na opačném konci světa. Somer s manželem adoptují Ašu z bombajského sirotčince. Aša prožije ve Státech šťastné dětství, přesto však pátrá po svých indických kořenech i po tom, proč ji biologičtí rodiče odložili. Nakonec dospěje ke smíření s oběma protichůdnými světy, do kterých patří. Román Tajná dcera ukazuje nevyzpytatelné cesty osudu i dalekosáhlé důsledky, jež má každé naše rozhodnutí pro nás i naše rodiny, včetně neporazitelné síly lásky ve všech jejích podobách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148941/tajna-dcera-148941.jpg 4.4160
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno (ekniha), Práh
Orig. název

Secret daughter, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Tajná dcera

Přidat komentář
elenai
08.12.2020

Indie mě z mnoha důvodů přitahuje. Miluju indickou kuchyni, chai, sárí, indickou část v Tomb Raideru III... Co už se mi zamlouvá méně, je vyhrocený kastovní systém, krutá společenská stigmata a extrémní rozdíly ve společnosti. A právě tato témata autorka mimo jiné do své knihy zakomponovala. Musím přiznat, že na mě nejvíc zapůsobila ta část, kdy se Kavita s Ašou ocitly ve slumu. Každá v jiném čase a z jiného důvodu, ale i tak mi z toho bylo strašně smutno. Ale to jsem úplně odbočila od hlavní dějové linky, v níž jde v podstatě o to, že se mladá adoptovaná dívka v jisté fázi svého života rozhodne objevit kořeny svého původu, a to především aby věděla. Ústřední trio matka-otec-dcera se od této chvíle ocitá ve vážné krizi a je jen na nich, jak se s ní vypořádají. S. S. Gowda mi učarovala už ve Zlatém synovi a ani tento její počin mě nezklamal. Zanechal ve mě jakýsi pocit harmonie a zklidnění, což je samozřejmě moc příjemné. Ráda se k této autorce zase někdy vrátím.

Radka1911
26.09.2020

Krásný, dojemná kniha. Doporučuji


knihomolka999
15.09.2020

Kniha nabízí určitě silný čtenářský zážitek a zajímavý vhled do života v Indii.

Danago
13.05.2020

Krásný příběh, taky jsem očekávala jiný konec.

pavpaz
13.10.2019

Pěkný příběh, klidně bych ještě pár stránek pokračovala v čtení. Konec jsem čekala jiný.

Aimee1
13.05.2019

Knihu jsem si chtěla přečíst, abych se po delší době zase seznámila s nějakými kulturními rozdíly. Výsledek mě ale moc nenadchnul. Vlastně se v knize nic moc nestalo, respektive příběh byl velmi předvídatelný a mám tak nějak pocit, že explicitní konec by se k textu hodil lépe. Docela mě kniha zklamala.

m.valova
15.03.2019

Zajímavý příběh,pocity při čtení téhle knihy se opravdu střídaly a chvílemi jsem si přála Indii poznat a jindy zase děkovala,že žiju ve své zemi.Moc mě mrzí,že Kavita měla těžký život a doufala jsem v lepší konec...

bábuška
15.02.2019

Velice hezký a pěkně napsaný příběh. Potvrzuje se, že spojení dvou zcela odlišných kultur pravděpodobně vyústí v konfliktní situace i velice zamilovaného páru. A pokud si splní touhu po adoptovaném dítěti, které pochází rovněž z odlišné kultury, nelze se divit že nastávají problémy. Přestože nová matka dítě miluje a snaží se dělat vše pro jeho dobro, dítě stále v podvědomí touží poznat své biologické rodiče. Krásně je popsán trpký život chudé indické matky i přímo drastický život v chudinských slumech a na druhé straně bohatých indických vrstev. Škoda, že se tak zajímavá kniha dočkala pouze vydání v měkké vazbě.

1