dom.ini dom.ini komentáře u knih

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Mi se kniha opravdu libila. Je pravda ze je takova pomalejsi a necekejte tedy dramaty nabity, desivy a napinavy thriller, ale kniha se mi cetla opravdu dobre, byla jsem zvedava, jak to cele je a kde je pravda a tema i rozuzleni bylo originalni. Za sebe tedy muzu rozhodne doporucit.

25.10.2020 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Ty 4 hvězdičky jsou asi takové trochu nostalgické, protože z prvního dílu jsem byla opravdu nadšená a proto, že se mi opravdu líbil koncept a zpracování Ale 3 díly byly podle mě asi trochu hodně a ve výsledku to trochu ztratilo kouzlo. Jeden, max dva díly by podle mého stačily. K vývoji příběhu se asi vyjadřovat nebudu, abych nenapsala nějaký spoiler. :) Ale přečtení rozhodně nelituju, série je to svým zpracováním opravdu zajímavá.

18.10.2020 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Zpočátku jsem byla plná očekávaní, v průběhu jsem byla trochu zklamaná a konec jsem obrečela. Knížka byla asi jiná než jsem očekávala, připadalo mi, že některé části byly dost zdlouhavé a neustále opakující se a asi jsem čekala něco trochu víc. Ale špatné čtení to rozhodně nebylo a téma je velmi zajímavé a originální, jak je už u autorky zvykem.

15.10.2020 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Knížka mě hodně překvapila. Neoznačila bych jí asi za čistou detektivku, protože jsem měla pocit, že o samotné vyšetřování tam až tolik nejde a nebylo ho v knize ani úplně mnoho, zejména v první části. Knihu bych označila spíše za společenský psychologický román s detektivní zápletkou. Autorce se podařilo skvelě vykreslit charaktery jednotlivých postav a jejich životní příběhy. Kniha se četla výborně, rozuzlení bylo opravdu překvapivé a určitě se do nějaké další knihy od autorky pustím.

02.10.2020 4 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Super detektivka! Knížka byla napínavá a od čtení jsem se nemohla vůbec odtrhnout, přestože od začátku vítě téměř všechno, což bylo pro mě velmi zajímavé zpracování. Neobjevila jsem při čtení žádné hluché místo, jednotlivé postavy byly dobře popsány a kniha se jednoduše četla jedním dechem. Rozhodně doporučuji.

30.08.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tak tato knizka ve me zanechala opravdovy dojem. Nebyla dokonala, nebyla nejak zvlast prevrata, ale pocity se zde autorce podarilo vystihnout tak presvedcive, ze jsem se do nich dokazala naprosto presne vcitit. A myslenku o dulezitosti komunikace, uprimnosti a nepredjimani predala. Graham byl sice postava trochu moc z cervene knihovny a opravdu pochybuji ze takovy muz existuje, ale asi mi to v teto knizce nevadilo. Jako cteni pro zeny rozhodne doporucuji.

16.08.2020 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Tak pro me byla tato knizka velkym zklamanim. Namet byl sice velmi zajimavy, ale knizka mi pripada zbytecne rozvlekla, k zadne z postav jsem si nedokaza vytvorit alespon nejaky vztah a cely vyvoj situaci mi pripadal neverohodny a nesmyslny, takze jsem se k docteni musela docela premlouvat. Mozna zkusim dat v budoucnu sanci nejake jine autorove knize a doufam, ze uz nebudu takto zklamana.

02.08.2020 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Super! Knížka byla napínavá, svižná a překvapující. Díky krátkým kapitolám se moc dobře četla a nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Konec byl překvapivý a tak akorát uzavřeno-otevřený :D Doporučuji.

26.07.2020 5 z 5

S kým dnes budeš spát? S kým dnes budeš spát? Madeleine Wickham

Knížka se mi moc líbila. Byl to velmi příjemné odpočinkové prázdninové čtení, úplně stvořené do těchto letních dnů, při čtení jsem úplně cítila prázdniny. Postavy byly pěkně popsané a bavily mě, jen mi trochu chybělo, že nebyl vůbec popsaný Amandin pohled. Knížka byla čtivá a jako odpočinkové čtení pro ženy bych ji určitě doporučila.

13.07.2020 4 z 5

Miluj mě navždy Miluj mě navždy Katarína Gillerová

Knizka se mi libila a cetla se moc dobre. Jen jsem osobne po precteni anotace ocekavala neco trochu jineho. Byl to skutecny pribeh ze zivota a k precteni bych ho zenam urcite doporucila.

05.07.2020 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Knížka byla čtivá, téma pro mě hodně zajímavé a celou dobu čtení jsem byla hrozně zvědavá, jak to všechno je a jak to dopadne. Ale z toho konce jsem byla trohu rozpačitá, připadal mi takový necelý (asi pro to nemám lepší slovo), něco mi v něm chybělo. Ale rozhodně přečtení nelituju.

20.06.2020 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Příjemná, čtivá knížka. Téma bylo originální, i když vývoj situací byl možná trochu předvídatelný a skoro vždycky jsem další krok odhadla dopředu. Ale i tak se knížka četla opravdu dobře a doporučila bych ji.

04.06.2020 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Pro me toto bylo opravdu velke zklamani a s predchozimi knihami autorky se podle meho neda vubec srovnat. Vetsina hlavnich postav mi byla dost nesympaticka a Finnovi jsem nekdy za jeho nelogicke chovani nadavala i nahlas, a to se mi snad jeste nestalo. Cely pribeh byl za me silene prekombinovany a nelogicky, casto jsem mela pocit, ze se toci v kruhu, a i kdyz je mi to velmi lito, protoze predchozi knihy se mi moc libily, tak tuto za sebe doporucit nemuzu.

28.05.2020 2 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Bylo to hodně jiné, ale mi se to i tak moc líbilo. Díky tomu nadpřirozenému či spirituálnimu prvku (nebo jak to říct) to určitě nebude šálek kávy pro každého, ale bylo to čtení napínavé, překvapivé, šokující, originální a za přečtení podle mého určitě stojí.

21.05.2020 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Super! Autorka opět nezklamala. Knižku jsem poslouchala jako audioknihu a nemohla jsem se od poslouchání vůbec odtrhnout. Malé tušení jsem sice měla, ale i tak to bylo opravdu překvapivé, napínavé a strhující. Uričtě doporučuji!

12.05.2020 5 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Každá knížka má svého čtenáře a mi osobně se tato líbilila. Ano, také jsem měla pocit, že se hlavní hrdinka chová často nelogicky a je naivní, na to že je to analytička CIA a neuměla jsem se do ní tak úplně vcítit. Ale není to tak často i ve skutečném životě? Neříkáme si často, že nechápeme jednání týraných žen apod.? Kdo může říct, jestli to je reálné jednání, nebo není, a psoudit popsané fungování CIA taky nemůžu, na to nemám dostatečné odborné znalosti. Ale knížka se mi četla opravdu dobře, čtení bylo napínavé, děj zajímavý a vždy jsem se těšila, jak bude příběh dále pokračovat, i přesto, že i mi zde určité věci vadily. Ale jako celek toto odpočinkvé čtení se zajímavu zápletkou určitě dopručuji.

07.05.2020 4 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Určitě bych knihu neoznačila za thriller, ale spíše za psychologický román pro ženy, ale jako takový se mi moc líbil. Postupné změny psychiky Heidy tam byly popsány výborně a opravdu věrhodně a z celé jejich situace mi byl na konci knihy opravdu smutno. Rozhodně doporučuju.

02.05.2020 4 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

Dala bych tak 3,5*. Knížka se četla opravdu hodně dobře, pohltila mě a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Ale po čase jsem měla dojem, že je to pořád totéž dokola, bez nějakých nečekanýh zvratů. Hodně filosofických a myšlenkových pasáží mi osobně nevadilo a dalo to podle mě knížce ještě takový další rozměr a dotvářelo atmosféru. Co mi ale vadilo byl konec, který je podle mě nic neříkající a vůbec se mi nelíbil. Přečtení ale určitě nelituji.

02.04.2020 3 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Super knizka. Ctiva, napinava, plna necekanych zvratu, kde nic neni jak tak si myslite, az mi nekdy pruslo, ze uz je toho trosinku moc. obzvlast uplny zaver, ktery bych asi osobne vynechala. Ale urcite doporucuji :)

11.03.2020 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Knížka byla super napínavá, od čtení jsem se nemohla odtrhnout a místy jsem se večer i vyloženě bála. Moc se mi líbilo jak byl příběh propletený a zvraty nečekané, ale celé vysvětlní mi připadalo trochu nevěrohodné, proto ubírám jednu hvězdičku. Ale na čtivosti to knize rzhdně neubírá a do dalšího dílu se rozhodně pustím.

14.11.2019 4 z 5