dom.ini dom.ini komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Mrzí mě, že to musím říct, ale pro mě byla knížka zklamáním. V průběhu jsem se musela do čtení vyloženě nutit a nakonec jsem ji odložila nedočtenou. Proto nehodnotím hvězdičkami. Anotace se mi moc líbila, námět mi připadal zajímavý a na knížku jsem se moc těšila, ale byla hodně jiná, než co jsem čekala. Možná to byl ten hlavní problém. Toto jednoduše nebyla knížka pro mě. Celé mi to připadalo strašně přitažené za vlasy a nesmyslné. Pokud si někdo myslíte, že by mě konec ještě přesvědčil a změnil můj názor, tak mi to klidně napište do zpráv, protože nerada nechávám knížky nedočtené. :)

26.02.2017

Velikost XL: Kila navíc přibývají Velikost XL: Kila navíc přibývají Meg Cabot

Já jsem si tuhle potrhlou, tvrdohlavou a milou hlavní hrdinku moc oblíbila, stejně jako další postavy v této sérii. U čtení jsem se opět opravdu pobavila a příjemně jsem si odpočinula, takže můžu určitě doporučit.

17.02.2017 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Rozhodla jsem se, že po Vzkazu v láhvi, který byl pro mě obrovským zklamáním, dám autorovi ještě příležitost, aby mě mohl okouzlit stejně jako tolik jiných čtenářů, nebo spíše čtenářek. A s touto knihou jsem tedy rozhodně neudělala chybu. Kdybych nevěděla, že to napsal stejný člověk, tak bych tomu snad ani nevěřila. Ano byl to opět romantický příběh který můžeme najít v mnoha dalších knihách, ale byl tak nádherně něžný a nevinný, že mě zcela okouzlil. Pokud toužíte po krásném romantickém příběhu, tak tento rozhodně doporučuji.

06.02.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Geniální!!! Kraťoučká knížka, která ve mě však zanechala hluboký dojem. Má užasnou dusivou atmosféru, úžasně vykreslené postavy a přiznám se, že chvilemi jsem se bála, i když jsem ji četla za bílého dne. Byla to moje první knížka od Agathy Christie a určitě ne poslední.

31.01.2017 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Strašně se mi líbil ironický a cynický pohled hlavního hrdiny a celkově se mi moc líbil styl, jakým byla knížka napsaná. Neumím posoudit do jaké míry je celkově příběh realistický, ale mně osobně přišel během čtení naprosto uvěřitelný. Knížka byla napínavá, obzvlášť v závěru, četla se rychle a lehce, takže určitě doporučuji.

26.01.2017 5 z 5

Šílená hra Šílená hra Sebastian Fitzek

Příjemná knížka se zajímavou zápletkou a poměrně zajímavými postavami, která se rychle a dobře četla. Co mi tady ale trošku vadilo, bylo až moc dějových zvratů. Na mě osobně jich tady v této knížkce bylo opravdu zbytečně moc a trochu mi to nakonec zkazilo celkový dojem z knížky. Proto nakonec dvě hvězdičky ubírám.

17.01.2017 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Příjemné holčičí počtení na jedno odpoledne s velmi sympatickými hlavními hrdiny. Je pravda, že je to trochu předvídatelné a není to úplně nic nového pod sluncem, ale celkově to byla moc milá a zábavná knížka, která se příjemně a svižně četla a kde nebylo nic zbytečně prodlužováno.

10.01.2017 4 z 5

Smrtící extáze Smrtící extáze J. D. Robb (p)

Nevím čím to je, ale tato série mě něčím moc baví. Běžně nečtu sci-fi a nemám ani velkou oblibu v dlouhých sériích, protože mám potom pocit že mě někdo nutí číst pořád jeden strašně dlouhý příběh. Ale u této série mi ani jedno z toho vůbec nevadí a jednou za čas si nějaký díl přečtu. Zápletka toto konkrétního dílu byla pro mě opět velmi zajímavá a snažila jsem se číst každou volnou chvilku, abych už konečně věděl jak to vlastně bylo. Pro mě příjemná odpočinková detektivka.

05.01.2017 4 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Až na poměrně zajímavě popsané postavy mě tato knížka vůbec nezaujala. Bylo tady na mě až moc lidí s křivdou z mládí na jednom místě a celý příběh mi přišel místy až kýčovitý a přeslazený. Ale knížka se četla lehce a začátek, kdy se Dean a Blue seznámili mi přišel zábavný a zajímavý. Knížka si určitě své příznivce najde. Já mezi ně ale nepatřím a pravděpodobně se ke knížce už nevrátím.

28.12.2016 2 z 5

Kočka na plotě Kočka na plotě Jarmila Pospíšilová

Moc krásný kratičký příběh a nádherná sonda do života hned několika lidí a rodin. Ke všemu moc hezky, citlivě a uvěřitelně napsáno. Doporučuji všemi deseti.

25.12.2016 5 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Výborná holčičí odpočinková knížka, která je příjemným mixem humoru, lásky a napětí. Je pravda, že název knížky je trochu zavádějící a mě osobně dlouhou dobu odrazoval od přečtení, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem knížku přečetla a určitě se pustím i do dalšího dílu.

22.12.2016 4 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Pro mě velmi příjemná, oddechová knížka, která se mi moc dobře četla. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a u některých scén jsem se smála nahlas dokonce i v tramvaji. Takže pro odlehčení určitě doporučuji.

05.12.2016 4 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Další knížka od této autorky, která se mi velmi líbila.

14.10.2016 4 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Výborná knížka, velmi čtivě napsaná, zábavná, dojemná i napínavá zároveň. A podle mého i reálná a uvěřitelná. Od první stránky mě pohltila a nutila číst pořád dál abych už věděla jak to dopadne. Obzvláště se mi líbilo, že situace byly vyprávěny vždy z pohledu několika postav a bylo tedy možné vidět jejich úhel pohledu a dalo se tak lépe do jednotlivých postav vcítit. Takže já bych mohla určitě doporučit.

01.10.2016 5 z 5

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Pro mě to bylo takové pohodově počtení. Knížka nebyla nějak super napínavá, ale tím rozhodně nechci říct, že by byla nudná nebo nezáživná. Za mě to byla spíše taková klidnější detektivka s hezkým příběhem, kterou jsem si ráda přečetla, ale za pár dní na ni pravděpodobně zapomenu.

24.09.2016 3 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Od této knihy jsem nic velkého neočekávala, ale pro mě to byla velmi příjemná odpočinková knížka. Výborně se četla a hodně jsem se u ní nasmála, takže pro mě byla tato kniha velmi příjemným překvapením a určitě bych ji mohla pro takové letní odpočinkové čtení doporučit.

22.08.2016 5 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Co se knížce rozhodně nedá upřít je, že má výbornou atmosféru a až na trochu pomalý rozjezd je čtivá a napínavá. Pokud jsem četla večer, tak mi chvílemi i běhal mráz po zádech. Ale příběh mi přišel celý dost přitažený za vlasy a zbytečně překombinovaný. Takže celkově mám z knížky takové smíšené pocity. V průběhu jsem ji chvílemi nedokázala odložit a nemohla se dočkat až zjistím jak všechno dopadne, ale na konci jsem trochu nechápavě kroutila hlavou.

18.08.2016 3 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Ze začátku mi trochu trvalo zorientovat se v postavách, ale až na tuto drobnost nebylo knize co vytknout. Zápletka byla velmi napínavá, komplikovaná a dobře promyšlená a musela jsem se nutit abych knihu vůbec odložila.

06.08.2016 5 z 5

Hradba mlčení Hradba mlčení Tilly Bagshawe

Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy pořádně začetla, ale konec knihy a rozuzlení bylo opravdu strhující a nečekané, takže bych knihu určitě doporučila.

06.08.2016 3 z 5