Nezapomenutelná cesta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když bylo Landonu sedmnáct, život se mu navždy změnil. To se psal rok 1958, Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak. Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15176/nezapomenutelna-cesta-b1M-15176.jpg 4.2627
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Baronet
Orig. název

A Walk To Remember, 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (149)

Kniha Nezapomenutelná cesta

Přidat komentář
Micha-Él
16. února

V první polovině jsem byla z Jamie na rozpacích a přiznávám, že mi tím svým Božím plánem lezla na nervy, přestože jsem věřící člověk. Za to jsem se ve druhé půli styděla... Nicholas napsal další z nezapomenutelných, kouzelných příběhů, který v sobě nese nádherné poselství lásky a víry. Intenzitu románu umocňuje fakt, že předlohou Jamie byla autorova zemřelá sestra. Ač mám tedy mírné výhrady, např. že se první půlka příliš táhla nebo že mohlo být víc objasněno z Landonova pozdějšího života, cit, s jakým byla kniha napsána, a všechno výše zmíněné, nemohu hodnotit jinak než 5*.

Cress
18. ledna

Tohle byl celkem klišé příběh s bad boyem a good girl. Ale Nicholas Sparks tomu dodal nějaké kouzlo a je to jedna z nejlepších romantických knih, co jsem četla.


Jajiinka
03.11.2020

Hodnocení 5⭐/5⭐
Miluji knihy od tohoto úžasného autora. Na to, že je to muž má dokonalé romantické linky, které ne vždy končí úplně tak, jak by jsme si přáli.

Tato kniha má klasicky hezky přebal a je v tvrdé vazbě. Kniha je z edice světový bestseller.

Příběh této knihy je o 17ti létem Landonovi. Je to syn známého kongresmena, Landon bral vše na lehkou váhu. Nehodlal se zatěžovat starostmi dospělých lidí. Ovšem z čista jasna se vše změní, když pozná dívku jménem Jamie Sullivanovou. Sám nečekal, že se dokáže zamilovat, natož do této dívky, dcery místního faráře. Jamie je bohužel velice vážně nemocná ale Landon se jí i přes všechny společné útrapy a nemoc nedokáže vzdát. Chce jí být oporou až do samotného konce. Nakonec jí nabídne manželství... Dokud je smrt nerozdělí.

Velice smutný ale krásný příběh. Sparks opět nezklamal! Kniha byla velice čtivá, odpočinková, lehce se četla. Postavy v příběhu byli velmi milé a sympatické. Jejich osud mě vzal za srdce a musím se přiznat, že na konci knihy ukápla i nějaká ta slza. ???? Díky tomu, že je kniha útlá jen 192 stran se děj netáhl a kniha byla opravdu rychle přečtená.

Tato kniha má i filmové zpracování pod jménem Dlouhá cesta.

HaničkaVodička
06.10.2020

Ctive, pohodove, klidne az naivni pocteni od zacatku do konce.

BarboraZ
21.09.2020

Moc krásná knížka, hezky jsem si u ní odpočinula, nic jsem od ní nečekala a překvapila mě. Vyplatilo se mi zde nečíst anotaci. Landon i Jamie byli sympaťáci, příběh jejich nevinné lásky mě na konci dojal až k slzám.

knihovnička007
18.09.2020

Knihy a filmy N. Sparkse mám ráda. Člověk si u nich odpočine a nemusí moc přemýšlet.
Četla jsem jich několik a upřímně-tato se mi líbila asi nejméně. Věty "víte, jak to myslím" atd., jakoby autor s někým vedl debatu mi tam neseděly. Stejně jako spoustu vaty, které přecházely seznámení Landona a Jamie. O tom, jak církev funguje atd, mne opravdu nezajímalo a zbytečně to natahoval.
Škoda byla, že prakticky celý děj byl napsaný v anotaci, takže jsem se během čtení nedozvěděla nic, co bych už z anotace nevěděla.
Nechci působit jako cynik, ale takový příběh tu již byl tolikrát... Syn kongresmana, povrchní sedmnáctiletý kluk se zamiluje do dcery pastora, která nosí skládané sukně a starý hnědý svetr, všude chodí s biblí a její největší radostí je dělat radost dětem v sirotčinci. Jednoduché, předvídavé, nic překvapujícího...
Doporučuji pro nenapravitelné romantiky...

Esteria
27.07.2020

Romantiku v příbězích moc nemusím a nevyhledávám. Nezapomenutelnou cestu jsem koupila ve výprodeji na Světě knih jen kvůli tomu, že měla nálepku Bestseller. Film neznám a od knihy jsem vůbec nic neočekávala, avšak byla jsem velmi mile překvapená. Kniha je čtivá - přelouskala jsem jí během jediného večera. Děj nebyl zbytečně natahovaný (v tomhle případě klidně být mohl); zápletka sice jednoduchá, ale přesto poutavá. Romantická linka povedená, což se nevidí tak často.
Tahle kniha je opravdu dojemná a podařilo se jí roztavit moje kamenné srdce. Nakonec i slzička ukápla.

Anna 13
24.07.2020

Včera jsem si uvědomila, že jsou to dva roky, co jsem naposledy četla Sparkse... Ale jako by to bylo včera. Jeho příběhy ve mně pořád žijí. Ráda na ně vzpomínám, ráda se k nim vracím i v podobě filmových zpracování.

Nezapomenutelnou cestu jsem před lety viděla s mou milovanou babičkou zfilmovanou. A zasáhla mě. Po letech jsem ji dnes znovuobjevila a musím říci, že jsem nadšená...

Knížka je to útlá, dá se prožít za den. Přirovnala bych ji spíše k oddechové četbě, i když se zabývá vážným tématem. Je to příběh nevinnosti, čisté lásky. Příběh o umírání, ale i naději a víře v zázraky.
Je pro všechny romantické duše, které si ke konci rádi popláčou...
Nic pro cyniky... Tohle byste možná nemuseli zkousnout.

Nicméně si myslím, že Nezapomenutelná cesta je opravdu nezapomenutelnou. Je to krásný příběh, na který se často vzpomíná a ke kterému se člověk v myšlenkách vrací...

1 ...