Nezapomenutelná cesta

Když bylo Landonu sedmnáct, život se mu navždy změnil. To se psal rok 1958, Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak. Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15176/big_nezapomenutelna-cesta-b1M-15176.jpg 4.2659

Vydáno: , Baronet

A Walk To Remember, 1999

Kniha Nezapomenutelná cesta

jarkaska

Moc pěkná kniha i když se smutným koncem. Příběh dvou 17náctiletých studentů, Landona, který se postupem času zamiluje do Jamie, která onemocní leukémií. A oběma to změní život. Četla jsem ji doslova jedním dechem.

Knihomolka506

Děj mi opět něco připomíná...
dva znepřátelení kněží, dva mladí lidé, jeden hluboký cit a vztah, který umí rozdrtit jen slovo,které člověka vnitřně ničí. Landon syn kongresmana a předseda studentské rady se zamiluje do Jamie- dcery místního duchovního Hegberta. Ta má ale tajemstvi: umírá na jednou z vážných onkologických nemocí.
Už tušíte...?
Ano, moderní vydání Romea a Julie. Nechybí společné chvíle ani v době těch nejkrásnějších svátků v roce.

Domca1
20.12.2021

Ako mnohí čitatelia, aj ja som sa najprv stretla s filmovou verziou, ktorá si ma veľmi získala. Z môjho pohľadu je knižná predloha odlišná predovšetkým v dynamike kompozície, postáv a deja. Keďže film bol určený primárne pre teenagerov, Landon je v ňom oproti knižnému originálu ešte väčší rebel, Jamie tiež občas ujde ironická poznámka, pribudne zopár akčných scén a dramatických minizápletok. Zato kniha je o niečo pokojnejšia, nevinnejšia, s tou pravou „family friendly“ atmosférou, Jamie je temer anjel v ľudskej koži a namiesto námetov, akými boli vo filme tetovanie či nevydarený fotošop, sa dôraz kladie skôr na Jamieine návštevy sirotinca. Osobne sa však neviem rozhodnúť, ktorá verzia príbehu sa mi páči viac . Záleží skôr podľa nálady, či mám práve chuť na niečo dobručké, milé a nevinné alebo potrebujem čosi temperamentnejšie. V každom prípade však ide o veľmi silný príbeh, ktorý nie náročný na percepciu a pritom vo Vás aj pri opakovanom čítaní zanechá stále rovnako silnú emóciu...a azda aj inšpiráciu do vlastného života.

mfajmanova
11.11.2021

Moje první setkání s autorem a asi po jeho další knize už nesáhnu.

januska82
05.10.2021

Film som videla x krát, knihu čítala prvýkrát. No musím povedať, že v tomto prípade sa mi viacej páčil film... Kniha nebola zlá, to nie. Aj kniha bola v celku pútavá, dojímavá, aj slzu som vyronila (nie jednu), ale nebolo to to pravé orechové.... Neviem, ci aj druhýkrát siahnem po knihe, skôr asi po filme.

Rezi29
12.07.2021

No, moje první setkání s autorem. Kdysi, ještě na škole, jsme viděla film, který se mi moc líbil. Ale nikdy jsem se nedostala ke knize, to až teď. A musím říct, že .. nebyla špatná. ALE ... hlavní hrdina Landon mi tak neskutečně lezl na nervy s tím svým "víte, co myslím". To opakování téhle fráze pomalu na každé stránce mi fakt lezlo na nervy. I když jsem věděla, jak kniha skončí, stejně mě překvapilo, že to bylo o dost rozdílné oproti filmu, což je nakonec vlastně zcela běžné. Knižní verze se mi líbila ale stejně o něco méně než film, a vím, že pokud si tenhle příběh budu chtít někdy v budoucnu zopakovat, tak asi radši v té filmové podobě.

Lejčís
14.04.2021

Nezapomenutelná cesta je jednou z nejkrásnějších romantických knih, jaké jsem kdy četla. Nejenže je nádherně napsaná, ona je prostě věrná.. skutečná, opravdová a já se do ní zamilovala. Zamilovala jsem si Landona a Jamie. Landonův smysl pro humor a dobrotu v srdci, Jamieinu laskavost a zasvěcenost pomoci druhým. Její víru a lásku k Bohu. Nejsem věřící, ale během čtení této knihy jsem pocítila potřebu si Bibli přečíst. Tím nechci říct, že by kniha byla nějak nábožensky založená nebo se snažila čtenáře přesvědčit k víře, vůbec ne, nic takového v ní nenajdete. Najdete v ní smíření se životem. Smíření se smrtí. Smysl života a obrovskou porci lásky. Nicholas Sparks napsal knihu, která Vám na 190 stranách prozradí vše, co je v životě opravdu důležité.
Na motivy této knihy byl v roce 2002 natočen film Dlouhá cesta. Je jiný než kniha a je to jeden z filmů, který mám i přesto ráda úplně stejně jako knihu, protože obojí Vám nabídne to stejné, ale zároveň je v každém i něco navíc, co v tom druhém není. :)

ivetdos
13.04.2021

Do teď přemýšlím proč se to jmenuje zrovna Nezapomenutelná cesta... no ale knížka se mi líbila, měla hodně pomalý začátek - pro mě dost odrazující, ale pak to gradovalo až ke strhujícímu konci, který jsem celý probrečela. Jak jinak u Sparkse :D Je to krátká, ale hluboká knížka. Ale na Zápisník jedné lásky to samozřejmě nemá