Kočka na plotě

Kočka na plotě https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218380/bmid_kocka-na-plote-Puf-218380.jpg 4 104 32

Kolikrát jste si o někom řekli: „Ten se má, jeho starosti na mou hlavu“ a teprve pak jste zjistili, že byste s tím člověkem ani za nic neměnili? Anežka, jejíž vstup na tento svět nebyl právě idylický, vyrůstá ve spokojené rodině jako milované a hýčkané děvčátko. Ale jen do chvíle, než jí její spolužáci vyzradí tajemství…

gargamelka
03.03.2024 5 z 5

Silný příběh

broskev28
08.07.2023

Autorku vůbec neznám, ale hned bych si od ní ještě něco přečetla. Píše tak nějak jednoduše, napadá mě výraz učebnicově, ale to určitě není na škodu, vůbec to nemyslím hanlivě. Postavy nejsou dokonalé, rozhodně nešustí papírem, ale spíše mi připomínají někoho známého. Mě osobně nejvíce zaujala Edita a její život.
Takže za mě literatura pro ženy, která téma obvykle akcentované v romantických příbězích - tedy dokonalé duševní souznění a s ním (většinou) spojený dokonalý sex - nechává spíše v pozadí a všímá si rodinných vztahů. Výchova dětí, adopce, nevěra, skloubení rodiny a práce, finanční, resp. materiální základ rodinného života. To vše podává autorka čtivě, bez přehnaných reakcí a scén. Našim čtenářkám, které často sahají po Kelleové Vasilkové, Kubátové či Jakoubkové, určitě doporučím.

"Micinka přece taky na začátku nebyla naše. Pamatuješ si, jak jsme ji našli? Maličkou, hubenou, asi jí umřela maminka a ona byla sama na světě. A teď ji máme rádi a nikomu ji nedáme."

Jurfinka
15.01.2023 5 z 5

Nádherná kniha...

Ála1968
28.08.2022 5 z 5

Nádherný příběh.Sice smutný,slzy ukáply,ale dovedu si představit,že se skutečně stal.Přečteno na jeden zátah.Super

lenkaabooks
30.12.2021 3 z 5

Souhlasím s komentářem níže, příběh byl poněkud plytký. Možná kdyby se více rozvinuly určité pasáže, Zuzanino dětství a dospívání, její fatální krok. To bylo tak nesmírně těžké, musela mít v sobě hodně síly. Kniha se četla dobře a rychle, ale tak nějak povrchově.

zdenaR
30.05.2021 4 z 5

Kniha se čte dobře, stihla jsem to za jeden večer.
Trochu smutný příběh, přesto nepůsobí depresivně.
Doporučuji

EvaEma
09.12.2020 3 z 5

Zajímavé téma, ale nějak moc plytce zpracované. Zbytečně moc postav s popisem, jací jsou, co zrovna dělají... to mě rušilo. Stačily by tři, čtyři stěžejní postavy, se kterými všechno prožíváte, jsou vám sympatické, nebo naopak nejsou...
Po přečtení nemám z knihy žádný zásadní dojem. Lehce se mi to mluví, já psát vůbec neumím, ale asi bych takové téma chtěla víc do hloubky, aby to ve mně zanechalo nějaký pocit, abych si sedla na zadek a víc o tématu a jednotlivých dotčených lidech přemýšlela.
Líbil se mi ale závěr, jak si otec poradil. To byla exkurze do psychologie, jak má být!

Kočičáci
20.11.2020 5 z 5

Já mám výhodu, že většinou nečtu anotace, proto jsem nebyla zklamána, jako někteří čtenáři zde. U knih Jarmily Pospíšilové se totiž nedá sáhnout po vyloženě špatné knize, která by vás zklamala. Autorka píše příběhy ze života, s lidmi dobrými i špatnými, prostě obyčejně chybujícími. A kočka na plotě je jeden z těchto příběhů, který se opravdu může stát. Já jsem si ho užila.

ivunk
12.09.2020 4 z 5

Velmi čtivě napsáno, zajímavý příběh.

ElleNora
27.06.2020 3 z 5

Zajímavý příběh plný náhod. Přiznám se, že jsem čekala na větší zápletku, možná nějaký zvrat. Ale na léto posloužila kniha dokonale, to ano.
Autorka navíc píše způsobem, kdy fandím snad každé postavě, jelikož znám její motivace a situaci.

kika 13
04.04.2020 5 z 5

Napínavé mě to moc zajímalo jak vše dopadne.

Kerberos
25.09.2019 4 z 5

Jednoduše napsaný,ale silný lidský příběh.Osobní tragedie jedné matky, může udělat šťastnou jinou ženu,která adoptuje její dítě.

druzickaster
15.08.2019 5 z 5

Tak jsem už umazal asi 15. začátek tohoto komentáře, no nějak začít musím. Moc krásný a teskný příběh, který jsem nemohl přestat číst. Je zřejmé, že paní autorka něco o životě ví a o to něco se s námi čtenáři bohatě podělí. Její postavy jsou nádherně plastické a postupně se s nimi seznamujeme. S jejich životy a jedním, řekněme nosným příběhem, který ovlivní spoustu lidí kolem sebe. Nelze říct, že by hlavní linka byla banální, ale není nejspíš ani ojedinělá. Co jí dělá zvláštní jsou všechny malé okolnosti a detaily, které se jako střipky skládanky odkrývají a vytvoří plastický obraz. Za sebe si myslím, že se v knize každý někde najde, nějaký svůj střípek a úlomek a toho si na této knize cením asi nejvíc. Za mě plný počet a rozhodně to není poslední kniha od této autorky.

Nočnípták
02.01.2019 3 z 5

Moc pěkný příběh. Nedokázala jsem se odtrhnout. Přečteno za jeden den. Příběh do kterého nahlížíme z různých úhlů, který nám přiblíží život a problémy několika různých lidí a dětí. Moc krásně a citlivě popsán vztah otce a dcerky.

Byla to moje první kniha od Jarmily Pospíšilové a určitě ne poslední.

Marcik7
13.10.2018

docela pěkný příběh, dobře se četla

Len2očka
15.02.2018 4 z 5

Knižka se mi líbila,stránky rychle ubíhaly,dobré čtení,dobré.

KatkaHutyrová
15.10.2017 5 z 5

Úžasný román ze života, který ocení milovníci čtivých, dobře napsaných a reálných příběhů. Už moje druhá kniha od této autorky - opět nezklamala.
Přečteno za dva dny - nebylo možné odložit. Autorka šetří slovy i stránkami a přesto Vás její vyprávění strhne a příběh zcela pohtí. Krásné čtení - děkuji!

viva71
03.06.2017 4 z 5

Příběh, který měl spád a knížku jsem přečetla během 3 dnů. Téma velmi citlivé, ale podané z mnoha úhlů pohledu, takže jsem neměla tendenci postavám "fandit ani spílat".

Tevik
30.01.2017 5 z 5

Krásná čtivá kniha, přečteno za jeden den. Pro mě tedy nejhezčí okamžik, když otec krásně a něžně vysvětlil pětiletému dítěti, že je sice adoptovaná, ale přesto ji milují.

dom.ini
25.12.2016 5 z 5

Moc krásný kratičký příběh a nádherná sonda do života hned několika lidí a rodin. Ke všemu moc hezky, citlivě a uvěřitelně napsáno. Doporučuji všemi deseti.

česká literatura rodinné vztahy adopce

2020  78%...a naposled konvalinky
2014  83%Kočka na plotě
2013  70%Vražda v lázních Skalka
2012  79%Boty do nebe
2012  80%Šaty z duhy

Kniha Kočka na plotě je v