Matka v trapu

Matka v trapu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421442/bmid_matka-v-trapu-64e-421442.jpg 4 105 38

Příběh o tom, že někdy se vyplatí být nedostupná. Sylvie má dobré místo, krásné děti, za manžela nadaného malíře. Když jede do školy, aby vyřešila další z pravidelných průšvihů svého syna Oskara, uvědomí si, že zatímco kvůli ostatním přicházejí oba rodiče nebo aspoň otcové, ona je tu jediná osamocená matka. Rodina, a hlavně Sylviin manžel Tomáš, si zvykli, že ona všechno vyřeší, zařídí, zaplatí… A v Sylvii, která vždycky chtěla vidět věci z té nejlepší stránky, se najednou něco zlomí…... celý text

Olous1
02.04.2024 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazila díky mým knižním přátelům. Normálně bych to nečetla. Ale musím říct, že to bylo dobré, někdy se člověk i sám v některých pasážích poznával. Taková oddechovka.80%.

noki2
24.02.2024 2 z 5

Příběh ze života, to ano. Četla jsem kritiku na film, podle této knihy. Film průměrný, ale kniha má ode mě úplně stejné hodnocení. Čekala jsem mnohem víc.

aljoska83
07.01.2024 4 z 5

Super čtivé

Makůvka
26.10.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila úplně náhodou a byla jsem velice mile překvapená. Knížka se mi moc líbila. Bylo to pohodové čtení. Příběh ze života o matce, která chtěla být dokonalá, jak před sebou, tak pro všechny okolo a o otci, který byl občas nepoužitelný. Místy to byl smutný příběh, ale měl i vtipné momenty a to, když se na scéně objevila tchýně.
A taky nutí k zamyšlení, co je v životě důležité.

JancaMia
02.08.2023 3 z 5

pobavilo, humorný příběh ze života k zamyšlení .. protože občas je to asi potřeba ...

hajrys
11.01.2023 4 z 5

Dostala jsem jako dárek, sama bych po ní asi nesáhla. Nakonec jsem se dobře pobavila, někdy bych asi udělala totéž, jen sebrat odvahu ...

Madelisi
04.12.2022 4 z 5

Příběh slibující matku v trapu, a přitom je podle mě hlavní hrdinkou její zachránkyně Anna. Veškeré postavy jsou svým způsobem hodně šílené, že doufám, že se v reálu nevyskytují.
Líbilo se mi, že jde o český příběh. Do první zmínky českých reálií jsem neměla ani tušení. Tak je příběh skvěle napsaný, že by se vedle jeho světových kolegů nemusel nikde krčit.

Každá postava je napsána tak, že jsem měla pocit, jako by šlo o mé známé.

Lenka339
13.07.2022 3 z 5

Potřebovala jsem nějaké "prázdninové" čtení a sáhla jsem po této knize. Nezklamala mne. Pohodové čtení, příběhy ze života a k zamyšlení.

Michla76
05.03.2022 3 z 5

Je to taková dobovka, ale kupodivu ne tuctovka. Dobře se čte.

Evelin
18.02.2022 5 z 5

Ke knize jsem přišla náhodou, autorku jsem doposud neznala. Knížka se četla velmi dobře, a určitě zkusím i jiné knihy od paní Donátové.

IvetaSl
19.01.2022 4 z 5

Čtivá oddechovka na jedno odpoledne.

adela2230
31.10.2021 5 z 5

Kniha se čte velmi dobře. Občas mě rozčilovala hlavní hrdinka v rámci jejího chování. Ale jinak je kniha dost pohodová a dá se u ní odreagovat.

Mergirus
25.07.2021 3 z 5

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená, jak se matka postavila taky za sebe....ale na konci ty dialogy, to už bylo moc. Opravdu by takhle někdo z nás reagoval na to odhalení? Nebo bychom byly razantnější? No, snad to u sebe nikdy nezjistím. Ale při čtení to chce mít nasazené růžové brýle a romantickou náladu.

malýčtenář
17.07.2021 5 z 5

Konečně kniha psaná životem. Stručný a jasný obsah,žádné zdlouhavé popisování. Občas se mi zdálo, že zná naši rodinu. Dávám plný počet bodů. Těším se na nějakou další knihu od spisovatelky.

dom.ini
01.05.2021 3 z 5

Nakonec to nebylo špatné a docela jsem se do knížky začetla, ale začátek byl pro mě úplně hrozný a myslela jsem si, že knížku odložím. Kdyby nebyla tak krátká, tak bych to asi udělala. Styl psaní mi zpočátku vůbec nesedl, neoblíbila jsem si žádnou z postav, spíše mi všechny nějakým způsobem vadily, ale příběh nakonec nebyl špatný, i když ani ničím nový a nelituju těch pár dní, které jsem s knížkou strávila.

cerna7151
05.02.2021 4 z 5

Tuhle knihu jsem dlouho odkládala, částečně i díky hodnocení tady, ale jsem mile překvapena a moc ráda, že jsem si ji přečetla.

Pav
12.08.2020 4 z 5

Parádní oddychovka na léto. Vtipná, svěží, krátká. Několik postav, které se nepletou. Žádné překombinované konstrukce. Po všech těch thrillerech se mi hodila. Doporučuji (samozřejmě pro ženy, pánové by asi neměli pochopení).

Mamina1214
08.07.2020 4 z 5

Skvěle napsaná oddychovka o tom, když vypadne v rodině servis 24/7 a co to vše může přinést. Výborné jsou dialogy mezi Tomášem a Reginou. A je to i dobré zamyšlení o pěstování vztahů v rodině - ty jsou obvykle nejtěžší.

meda2007
30.06.2020 2 z 5

Hezky napsana kniha. I kdyz Sylvii bych obcas jednu flakla aby se probrala a nebyla stale takova slusnacka. Ja bych byla v tomto pribehu zrejme Anna. No, ale zpet ke knize, cteni slo skoro samo. Pribeh byl pekne svizny, misty prekvapivy, hlavne co se pribehu Anny tyce. No a jak to dopadlo? Presne jak jsem cekala :)

JaKa1974
19.06.2020 5 z 5