Drž se

Tia a Mike Bayeovi si nikdy nedovedli představit, že by své děti mohli špehovat. Jenže jejich šestnáctiletý syn Adam se jim po sebevraždě svého nejlepšího kamaráda Spencera Hilla strašně vzdálil a jejich starosti s ním se ještě znásobí, když pár dní po nainstalování sledovacího programu do Adamova počítače zachytí tajemný vzkaz od neznámého odesílatele: „Už je dávno po všem. Jen klid a nic nám nehrozí.“ Jako by doktor Mike Baye neměl svých problémů dost, přijde na to, že Lucas Loriman, roztomilý klučina ze sousedství a zároveň jeho pacient, nutně potřebuje transplantaci ledvin. Aby však mohl být nalezen vhodný dárce, musel by Mike prozradit tajemství, které rodinu Lorimanových nepochybně zničí. Zatímco zoufalí rodiče kličkují mezi vlastními pohromami i démony a musejí se rozhodovat, jestli existují nějaké hranice, které by nebyli ochotni kvůli ochraně svých nejbližších překročit, děti mají vlastní hlavu. V blízké čtvrti je navíc objevena neznámá žena ubitá k smrti a další žena, matka dvou malých dcer, se náhle ztratí. A obyvatelé do té chvíle poklidného předměstí Livingstonu začnou zjišťovat, že jejich životy jsou propletené víc, než sami tuší......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17932/drz-se-b4X-17932.jpg 4150
Originální název:

Hold Tight (2008)

Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Přidat komentář
Prateri
17. května

Knihy pana Cobena se čtou pěkně, jsou nabity dějem. Drž se není výjimkou. Rodiče vyrážejí na obranu dětí, které o to nestojí, a tak si všichni všechno navzájem komplikují. Neschází tam ani vraždící sadista a nakonec zjistíte, že všechno souvisí se vším. Takže, držte se.

Str. 390: S důvěrou už to tak chodí. Můžete ji zradit třeba z dobrého důvodu, přesto už ji znovu neobnovíte.

Hope80
10. března

Jako jsem asi již u Harlana uvedla v minulosti. Je to prostě jednička mezi spisovateli. Nikdy nezklame. Jeho knížky jsou skvělé, mistrovská díla.

mulder
07. března

Jako věrný fanoušek Harlana Cobena vřele doporučuji:-)

Val
03. ledna

Ze začátku trošku chaos v postavách, ale docela brzy jsem se začala orientovat. Tak šílený propletenec se hned tak nevidí. Opravdu by mě ze začátku vůbec nenapadlo kolik lidí a situací bude do sebe zapleteno. Vůbec to nebylo špatné. Určitě se pustím do dalších autorových knih.

Miruš
21.10.2017

Napínavá a šíleně strhující

davas
12.09.2017

kvalitně propletený příběh ,který stojí za přečtení ...Harlan snad nenapsal nic špatného ...

anko57
03.09.2017

Opravdu trochu zamotané až překombinované.

LucillaPeters
28.08.2017

Přiznávám, že jsem knihu četla nadvakrát, téma mě ze začátku úplně neoslovilo. Ale když jsem překonala pár stránek, úplně mě dostala. Dva propletené děje, které se nakonec správně propojily. Navíc opět velmi dobře prokreslená atmosféra a vystavěný napínavý děj. Spokojenost a nenechte se odradit začátkem.

kozisek1
20.08.2017

Moc zamotané, asi i proto, že jsem knihu četla pouze před spaním. přesto, slabší od tohoto autora.

wooloong
02.05.2017

Dobře vykreslené uvěřitelné postavy, několik linií příběhu, které se ve finále protnou, a vše se vysvětlí. První kniha autora a určitě ne poslední.

anisek989
19.02.2017

Jako na oddech když jsem neměla zrovna doma co na čtení OK.. Ale je to moc přeplácaný, když už tak bych radši bud jen vyšetřování vražd a něco víc o Nashovi nebo jen linii Adam - pohřešování. Takhle oboje zamotaný do sebe nakonec neni ani tak záživný ani nějak extra překvapivý co se "zvratů" děje týče.

konicekbily
15.02.2017

Moc hezká knížka s promyšleným dějem - s více liniemi - a závěrem vše vysvětluícím. Možná někde až moc překombinované, ale stále čtivé.

astroweb
26.01.2017

Tak tohle jsem si opravdu užil. První kniha od autora, těším se na další. Nejen napínavé, ale v neposlední řadě chytře a poutavě napsané.

wessy
29.07.2016

Mám tohoto autora ráda, ale tahle kniha mi přišla slabší. Podle mě postavy a jejich vzájemné vztahy mezi sebou tak kombinoval, až je prostě překombinoval v něco těžce uvěřitelného. Také mi dost vadilo vyjadřování a chování malé Jill, které vůbec neodpovídalo jejímu věku. Od čtení ale nechci odrazovat, kniha se čte pěkně a skoro sama.

adelaska
16.06.2016

Zase další parádní kousek od Harlana. Četlo se to samo, bylo to neskutečně napínavé, ale samotná zápletka mě nijak neohromila.

upol
12.04.2016

Průměr. Aktuální námět, nechtěla bych, abych něco takového musela někdy jako matka řešit. Ale že bych si z knížky sedla na zadek, to ne.

Danago
04.02.2016

Skvělá kniha, která spojuje dokonale promyšlenou kriminální zápletku se skvělou psychologickou kresbou postav.Aktuální téma - rodiče vs. děti, drogy, alkohol. Velice čtivý thriller.Propletení postav a jejich příběhů je perfektní. Můžu jen doporučit

adelinka
29.01.2016

pre mňa bola kniha dobrá a čítala sa mi rýchlo, bolo tam to napätie, ktoré pri čítaní občas potrebujem....potom síce hrozí to, že idem do práce nevyspatá...pre mňa bol dej zaujímavý, rodičia sa rozhodnú svojho syna špehovať pomocou nejakého špionážneho PC systému....tiež nie sú presvedčení o správnosti svojho činu, nepáči sa im, že zasahujú do súkromia syna, ale majú podozrenie, že sa s ním niečo deje....či bolo oprávnené? neprezradím - čítajte :-)

Veeris
25.01.2016

výborná knížka, myslím, že jí nechyběl žádný prvek, který má dobrá detektivka mít.. na rozuzlení člověk ani zaboha nepřijde, alespoň já jsem byla totálně napnutá jak všechny ty situace a postavy spolu souvisí. Přesně ten typ knihy, kdy si říkám "ještě jednu stránku a jdu spát" - jenže z takové jedné stránky je pak dalších 30 :D

putpuda
15.10.2015

Dobrá zápletka, stále aktuální téma - rodiče vs. děti, drogy, alkohol...... mě se četla hodně dobře, druhou polovinu knihy jsem doslova zhltla :)

Michnicka
25.09.2015

Nezklamal!! Výborná zápletka, promyšlení propojení postav je naprosto vychytaný!

Aneleh
23.08.2015

Poutavá kniha, která spojuje dokonale promyšlenou kriminální zápletku se skvělou psychologickou kresbou postav a předkládá složité otázky vztahu rodičů a dětí. Jak moc a zda vůbec můžeme ochránit svoje děti? "Děláte prostě, co můžete. Milujete je, jak nejlépe umíte a dáváte jim na vědomí, že je milujete. A nemůžete dělat prakticky nic víc..."

poiu
15.07.2015

Zajímavý příběh se spoustou postav, které jsou spolu vzájemně propojené, aniž by to vlastně tušily... Musím ale říct, že mi to celé připadalo až moc přitažené za vlasy -- vraždy, drogy, transplantace.... Trochu moc zápletek na jednu knihu. Asi by se mi víc líbilo, kdyby to nebylo tak přeplácané....

Taky mám trochu problém s tou americkou přecitlivělostí a způsobem výchovy -- budeme našeho šestnáctiletého synáčka pořád vodit za ručičku, protože my sami víme přece nejlíp, co má dělat, s kým se má kamarádit a sami ho ochráníme před vším zlem světa. Takhle to v reálném životě fakt nefunguje a synáček si sám najde způsob, jak z téhle rodičovské klece utéct.

mineralka
09.10.2014

Moc se mi líbila.

Lucka385
11.03.2014

Velice čtivý thriller. Ze začátku mi sice dělalo problém zorientovat se v postavách a několika příbězích zároveň, ale po pár stránkách to přestal být problém. Propletení postav a jejich příběhů je perfektní.

Kodetka
06.03.2014

Tuto knihu jsem dlouho odkládala a velmi toho lituji. Je výborná. Detektivní příběh je velmi čtivý, propletený a skvěle rozuzlený. Doporučuji.

koki.veru
04.02.2014

Zajímavá knížka. Ze začátku jsem netušila, jak spolu můžou příběhy jednotlivých lidí souviset, ale průběžně se to začalo rozmotávat a musím říct, že jsem byla velmi překvapená. Povedená knížka se zajímavými zápletkami a poměrně šťastným koncem.

bookcase
25.10.2013

Dobrý psychothriller, ty já můžu.

Ivan F
24.10.2013

Trošku prekombinovaná zápletka na tému vraha hľadaj v svojom susedstve a príčiny jeho správania sa v dávnej minulosti. Samo osebe nie špatné čítanie, avšak tak ako je to opísané v románe, nuž tak sa deti vychovávať nedajú. Veľmi žiarivým príkladom nesprávneho postoja rodičov k deťom je Nórsko a mám dojem, že autor sa inšpiroval práve touto krajinou. Našťastie kniha stála len tri eurá, inak by som trpko uľutoval, že som si ju kúpil.

Neri
13.10.2013

Tak nevím, nevím, toto na mě bylo překombinované. Kdyby autor zůstal pouze v rovině psychologického románu a řešili se problémy rodiny Bayeových, otázky jak daleko je zdrávo zajít při kontrole života našich dospívajících dětí, případně otázky lékařské etiky, byla bych asi spokojenější. Všechny ty přidané "thrillerové" motivy jsou tu pro mě jaksi navíc. I přes uvedené výhrady je to ale kniha čtivá a autorův styl mi sedí.