Drž se

Tia a Mike Bayeovi si nikdy nedovedli představit, že by své děti mohli špehovat. Jenže jejich šestnáctiletý syn Adam se jim po sebevraždě svého nejlepšího kamaráda Spencera Hilla strašně vzdálil a jejich starosti s ním se ještě znásobí, když pár dní po nainstalování sledovacího programu do Adamova počítače zachytí tajemný vzkaz od neznámého odesílatele: „Už je dávno po všem. Jen klid a nic nám nehrozí.“ Jako by doktor Mike Baye neměl svých problémů dost, přijde na to, že Lucas Loriman, roztomilý klučina ze sousedství a zároveň jeho pacient, nutně potřebuje transplantaci ledvin. Aby však mohl být nalezen vhodný dárce, musel by Mike prozradit tajemství, které rodinu Lorimanových nepochybně zničí. Zatímco zoufalí rodiče kličkují mezi vlastními pohromami i démony a musejí se rozhodovat, jestli existují nějaké hranice, které by nebyli ochotni kvůli ochraně svých nejbližších překročit, děti mají vlastní hlavu. V blízké čtvrti je navíc objevena neznámá žena ubitá k smrti a další žena, matka dvou malých dcer, se náhle ztratí. A obyvatelé do té chvíle poklidného předměstí Livingstonu začnou zjišťovat, že jejich životy jsou propletené víc, než sami tuší......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17932/drz-se-b4X-17932.jpg 4.1165

Hold Tight (2008)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Calinda

Spíše slabší průměr, zbytečně překombinované.

Ráčkajda

Super, miluji knihy, které vás chytnou hned na začátku a drží až do konce a zatím jsem tedy nečetla od Cobena nic, co by se mi nelíbilo.

Veronika33

Toto bola moja prvá skúsenosť s týmto spisovateľom a musím uznať, že ma baví. Dej príbehu sa rozbehol hneď od prvých stránok a pekne pútavo plynul bez nudných pasáží. Bolo zaujímavé ako osudy postáv boli navzájom prepojené, na niekoho by to mohlo pôsobiť až prekombinovane, ale mne sa to pozdávalo. Odporúčam!!!

Angelicca

Úžasná kniha od skvělého spisovatele. Děj je napínavý, poutavý a stejně jako všechny knihy od tohoto spisovatele, nepustíte z ruky dokud to nedočtete. Vřele doporučuji!

Ajuszka

Jak nekdo muze tohle vymyslet??..Naprosta pecka,neskutecny pribeh asi 10ti lidi,ktery je propleteny tak,ze na konci jen lapete po dechu. Za me totalni pecka,dekuji za takoveho autora!

Kerberos

Od Cobena jsem toho moc nečetla ,budu to muset napravit.Děj velmi zapletený,ale na konec se všechno vysvětlí.

Janyssek

Knihou jsem se prokousavala díky komentářům tady...Cobena mám ráda, ale tady se začalo pro mne něco dít až na stránce 270. Bohužel, ani konec mne nijak neohromil.

Janyssek

Zklamání

March

Za mě plný počet, napínavý, skvěle propleteny dej, naprosto strhující rozuzlení, vřele doporučuji a to nejen tuto knihu, ale autora a jeho díla.

mysce

„Rodiče se dnes dětem věnují až moc. Nedají jim pokoj od rána do večera, sedm dnů v týdnu. Dnešní teenageři nemají prostor k rebelii.“
Cobenův mrazivý kriminální příběh otevírá citlivé téma vztahu rodičů a dětí. Dotýká se snahy rodičů ochránit své děti v době internetu a nových technologií, porozumět jim a přitom nenarušovat jejich soukromí.
Jak se rozhodnout, když máte pocit, že se vám syn ztrácí v temných zákoutích…

Prateri

Knihy pana Cobena se čtou pěkně, jsou nabity dějem. Drž se není výjimkou. Rodiče vyrážejí na obranu dětí, které o to nestojí, a tak si všichni všechno navzájem komplikují. Neschází tam ani vraždící sadista a nakonec zjistíte, že všechno souvisí se vším. Takže, držte se.

Str. 390: S důvěrou už to tak chodí. Můžete ji zradit třeba z dobrého důvodu, přesto už ji znovu neobnovíte.

Hope80

Jako jsem asi již u Harlana uvedla v minulosti. Je to prostě jednička mezi spisovateli. Nikdy nezklame. Jeho knížky jsou skvělé, mistrovská díla.

mulder

Jako věrný fanoušek Harlana Cobena vřele doporučuji:-)

Val

Ze začátku trošku chaos v postavách, ale docela brzy jsem se začala orientovat. Tak šílený propletenec se hned tak nevidí. Opravdu by mě ze začátku vůbec nenapadlo kolik lidí a situací bude do sebe zapleteno. Vůbec to nebylo špatné. Určitě se pustím do dalších autorových knih.

Miruš
21.10.2017

Napínavá a šíleně strhující

davas
12.09.2017

kvalitně propletený příběh ,který stojí za přečtení ...Harlan snad nenapsal nic špatného ...

anko57
03.09.2017

Opravdu trochu zamotané až překombinované.

LucillaPeters
28.08.2017

Přiznávám, že jsem knihu četla nadvakrát, téma mě ze začátku úplně neoslovilo. Ale když jsem překonala pár stránek, úplně mě dostala. Dva propletené děje, které se nakonec správně propojily. Navíc opět velmi dobře prokreslená atmosféra a vystavěný napínavý děj. Spokojenost a nenechte se odradit začátkem.

kozisek1
20.08.2017

Moc zamotané, asi i proto, že jsem knihu četla pouze před spaním. přesto, slabší od tohoto autora.

wooloong
02.05.2017

Dobře vykreslené uvěřitelné postavy, několik linií příběhu, které se ve finále protnou, a vše se vysvětlí. První kniha autora a určitě ne poslední.

anisek989
19.02.2017

Jako na oddech když jsem neměla zrovna doma co na čtení OK.. Ale je to moc přeplácaný, když už tak bych radši bud jen vyšetřování vražd a něco víc o Nashovi nebo jen linii Adam - pohřešování. Takhle oboje zamotaný do sebe nakonec neni ani tak záživný ani nějak extra překvapivý co se "zvratů" děje týče.

konicekbily
15.02.2017

Moc hezká knížka s promyšleným dějem - s více liniemi - a závěrem vše vysvětluícím. Možná někde až moc překombinované, ale stále čtivé.

astroweb
26.01.2017

Tak tohle jsem si opravdu užil. První kniha od autora, těším se na další. Nejen napínavé, ale v neposlední řadě chytře a poutavě napsané.

wessy
29.07.2016

Mám tohoto autora ráda, ale tahle kniha mi přišla slabší. Podle mě postavy a jejich vzájemné vztahy mezi sebou tak kombinoval, až je prostě překombinoval v něco těžce uvěřitelného. Také mi dost vadilo vyjadřování a chování malé Jill, které vůbec neodpovídalo jejímu věku. Od čtení ale nechci odrazovat, kniha se čte pěkně a skoro sama.

adelaska
16.06.2016

Zase další parádní kousek od Harlana. Četlo se to samo, bylo to neskutečně napínavé, ale samotná zápletka mě nijak neohromila.

upol
12.04.2016

Průměr. Aktuální námět, nechtěla bych, abych něco takového musela někdy jako matka řešit. Ale že bych si z knížky sedla na zadek, to ne.

Danago
04.02.2016

Skvělá kniha, která spojuje dokonale promyšlenou kriminální zápletku se skvělou psychologickou kresbou postav.Aktuální téma - rodiče vs. děti, drogy, alkohol. Velice čtivý thriller.Propletení postav a jejich příběhů je perfektní. Můžu jen doporučit

adelinka
29.01.2016

pre mňa bola kniha dobrá a čítala sa mi rýchlo, bolo tam to napätie, ktoré pri čítaní občas potrebujem....potom síce hrozí to, že idem do práce nevyspatá...pre mňa bol dej zaujímavý, rodičia sa rozhodnú svojho syna špehovať pomocou nejakého špionážneho PC systému....tiež nie sú presvedčení o správnosti svojho činu, nepáči sa im, že zasahujú do súkromia syna, ale majú podozrenie, že sa s ním niečo deje....či bolo oprávnené? neprezradím - čítajte :-)

Veeris
25.01.2016

výborná knížka, myslím, že jí nechyběl žádný prvek, který má dobrá detektivka mít.. na rozuzlení člověk ani zaboha nepřijde, alespoň já jsem byla totálně napnutá jak všechny ty situace a postavy spolu souvisí. Přesně ten typ knihy, kdy si říkám "ještě jednu stránku a jdu spát" - jenže z takové jedné stránky je pak dalších 30 :D

putpuda
15.10.2015

Dobrá zápletka, stále aktuální téma - rodiče vs. děti, drogy, alkohol...... mě se četla hodně dobře, druhou polovinu knihy jsem doslova zhltla :)