Bude to dobrý rok

Do nového roku vstupujeme vždy s nadějí, že se něco změní. Jako bychom opakovaně zapomínali, že něco změnit můžeme pouze my. Děláme to všichni: na konci roku sestavujeme seznamy předsevzetí a věříme, že během nadcházejících dvanácti měsíců si užijeme mnohem více radosti než tomu bylo letos, loni a předloni. Stejně si počínají i tři ženy, které se sešly na společném silvestrovském večírku. Hostitelka Gemma byla až donedávna spokojenou ženou v domácnosti. Poslední dobou však cítí, že potřebuje něco víc, a je odhodlána vrátit se ke své někdejší profesi. Saffron se nachází ve zcela opačné situaci: až doposud se věnovala úspěšné kariéře, ale teď má tajemství, které jí v blízké budoucnosti převrátí celý život naruby. A Caitlin? Ta je momentálně úplně na dně – zemřela jí matka, přišla o práci a rozpadl se jí vztah. Jako jediná vlastně vůbec netuší, kam se pohnout dál. Jediný důvod k optimismu spatřuje v jistotě, že hůř už být nemůže. A tak s nadějí hledí do nového roku všechny tři hrdinky. Bude to dobrý rok, ujišťují se navzájem. Ano, čeká je spousta změn. A některé naprosto nečekané......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275263/bude-to-dobry-rok-3yI-275263.jpg 4.2112
Vydáno:, Domino

The Year of Taking Chances (2014)

Kniha Bude to dobrý rok

Janík511

Opravdu velmi milá kniha, která stojí za přečtení a vzpruží člověka, když je nemocný. Ráda si přečtu další.

Medunka041

Velice příjemná kniha, líbil se mi styl psaní. Určitě si přečtu další knihy od autorky.

Miro67

Silvestrovské náhodné setkání tří žen, každá z nich je zaskočena nečekaným osudovým kotrmelcem. Jedna druhé nabídne pomocnou ruku a společně se pokusí katastrofy porazit. Milý příběh, který každá z nás na rozjezd nového roku přivítá.
"Kráčej za svým štěstím a vesmír ti otevře dveře tam, kde, kdysi byly jen zdi."

Maanna
12.11.2018

Kniha mě na začátku zavalila smrští všech možných klišé - příšerná šéfová, aktivní načančané pracující matky, ziskuchtivé mrchy usilující o bohaté muže, manželka a matka na plný úvazek s nízkým sebevědomím... A samozřejmě tři skvělé ženské hrdinky a k nim pasující báječní muži... Málem jsem to nerozdýchala, nicméně pak přišlo zlepšení a zejména Gemmin příběh nebo vztahy v Saffronině rodině slibovaly zajímavé situace. Bohužel, všechny naděje se rozplynuly ve chvíli, kdy se autorka pustila do konstrukce happy endů. Všechny linky se najednou stočily tím správným směrem, klišé je zpět a já jen čekala, kdy ještě vstane Caitlinina matka z mrtvých... Nic proti happy endům, do tohoto typu knih patří, ale opravdu nemohlo aspoň něco zůstat nedořečené nebo neskončit maximálně idylicky? Takhle prostě příběh i postavy zcela ztratily věrohodnost.

Safienka
07.10.2018

Bavilo moc! Miluji čtivý styl psaní a příjemně plynoucí příběh s několika zvraty. Na mě možná moc kladný a happyendový konec, ale jinak spokojenost.

babystar
19.02.2018

Optimistická kniha o síle přátelství. Tři ženy, které se náhodou seznámí na silvestrovském večírku, postihnou v následujícím roce životní kotrmelce, s nimiž se musí "poprat". První hrdinka se musí vyhrabat z dluhové pasti, druhá se musí vyrovnat s nechtěným těhotenstvím a třetí s osamělostí. Díky osobní síle i vzájemné pomoci své osobní problémy zvládnou podle mne na jedničku. Knihy Lucy Diamond pohladí na duši. Zatím se mi nejvíce líbila Já a pan Jones. Ještě mi zbývají Tři dámy na zhubnutí.

maky17
27.01.2018

Opět skvělé oddychové čtení od L.D ,ideální pro začátek roku.

Květ
01.01.2018

Mojí první letošní přečtenou knížkou je tato oddechovka pro ženy, která svůj děj startuje na Silvestra a je ideálním rozptýlením do nového roku. Tři ženy, které svede dohromady silvestrovský večírek, tři různé osudy. Každá z hlavních hrdinek stojí zrovna na životní křižovatce a my s nimi sledujeme jejich další kroky, obavy, naděje, sny i vznikající přátelství. Knížka je milá, nenáročná, a po přečtení zůstává příjemný pocit pohody a taky ženské sounáležitosti. Tato britská autorka pro mě není neznámá, vloni ze začátku roku jsem četla její knížku Tři dámy na zhubnutí, která má podobný charakter a taky jsem u ní strávila pohodovou chvilku.