DanaKa81 DanaKa81 komentáře u knih

Já s Marií Kondo docela souhlasím, občas je to zábava uklidit a vyházet některé věci, které se už dlouhou dobu nepoužívají…jen já to dělám průběžně, takový úklidový maraton bych nezvládla

17.06.2021 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

úžasný román o odvaze dvou československých parašutistů, kteří s pomocí exilové vlády a domácího odboje uskutečnili atentát na R.Heydricha. Jiří Šulc píše neuvěřitelně čtivě podle skutečných událostí. Moc doporučuji…
“Dokud se neobjeví viditelné činy odporu proti Němcům v naší zemi, nikdy nikoho nepřesvědčíme, že si náš národ dobrovolně nezvolil svou příslušnost k Říši, jak tvrdí Němci. A s Heydrichem u moci bude pro odboj mnohem těžší cokoli podniknout.”

17.06.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pro mě dříve neznámé téma Žítkovských bohyň a navíc moc zajímavě literárně zpracované. Snad se do tak krásného kraje někdy podívám a zavzpomínám si tak na knižní hrdinky a jejich bohování.

21.04.2021 5 z 5

Verenica Verenica Jana Pronská

Jana Pronská je oblíbená slovenská spisovatelka, tak jen doufám, že se dočká větší popularitě i u nás. Knihu jsem četla ve slovenštině nějaký ten rok nazpět a moc se mi líbila.

09.04.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

V knize nahlédneme do života jedné rodiny a jejího skrývaného tajemství. Věřila jsem autorce každé slovo v napínavém příběhu z nelehké doby, který se odehrává před a po druhé světové válce. Moc doporučuji, protože se kniha čte opravdu jedním dechem.

09.04.2021 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Příběh strašidla je pořád stejně zábavný a dojemný i po více než sto letech od jeho vydání. Doporučuji

07.04.2021 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Smrt je mým řemeslem stojí za přečtení, jen jsem ji moc porovnávala s ještě lepší knihou od spisovatele a novináře Thomase Hardinga, který nasadil moc vysokou laťku s knihou Hanns a Rudolf. Kdybych četla knihy v opačném pořadí, tak nemám co vytknout a nevšimnu si některých historických odlišností, třeba zrovna při zatýkání Rudolfa Hösse...

06.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Přání autorky Karin Lednické se vyplnilo a její zásluhou se příběh karvinského regionu dostal do širokého povědomí. Krásně čtivý román opět příjemně překvapil. Nezbývá nic jiného než si počkat na závěr trilogie

23.03.2021 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Na Owena Meanyho s podivným hlasem a malým vzrůstem s láskou vzpomíná jeho nejlepší přítel. Jak se v průběhu děje dozvídáme, tak Owen má jisté poslání...Občas tragikomickou, ale moc dojemnou knihu Johna Irvinga z nelehké doby určitě doporučuji!

08.03.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha je vyprávěna po částech retrospektivně a tím se zvyšuje zvědavost co bylo a co bude dál s hlavní hrdinkou, která si musí přivydělávat sběrem hub a jak se vyrovná s traumatizující minulostí. Jedna z knih co nutí k zamyšlení a čte se téměř jedním dechem. Moc doporučuji!

25.02.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Výborná a hlavně napínavá detektivka, která si zaslouží plný počet hvězd za zajímavou zápletku s unesenou dívkou. Doporučuji a těším se na další knihy s detektivem Joonou.

23.02.2021 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Tak tenhle cestopis od Zibury moc pobaví a navíc se dozvíte o jednotlivých národech různé zajímavosti a tipy na výlet.
“Když už tropím ostudu v zahraničí, snažím se nedělat ostudu nám všem. V podobných situacích o sobě proto vždycky tvrdím, že jsem Polák. V Polsku však bohužel tato strategie není moc funkční. Nezbylo než improvizovat.”

28.01.2021 5 z 5

Pár myšlenek a závěrů jsou známé i z jiných knih o osobním rozvoji, takže to bylo takové opakování. Trochu mi tu nudu autor zpestřil o své osobní zážitky. Ke knize se rozhodně nebudu vracet, horko těžko jsem ji dočítala.

19.01.2021 2 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha se ke mně dostala díky povinné četbě mé dcery. Svérázné chování sluhy Saturnina a hlavních hrdinů knihy Vás určitě rozesměje. Pro mladší ročníky jsou některé výrazy sice neznámé, ale určitě poučné:) jako třeba spadly jí šupiny z očí a almara...moc doporučuji

13.01.2021 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Mně se tahle ztřeštěná výprava s nadšeným turistou Dvoukvítkem po Zeměploše moc líbila. Chodící zavazadlo, hrdina Hrun Barbar s Kringem a neschopný čaroděj Mrakoplaš nemají žádnou chybu :) Těším se na pokračování

18.12.2020 5 z 5

Lisbeth si vyřídila své poslední resty z minulosti svým jedinečným stylem. Krásný a napínavý závěr trilogie i přes ten počet stran. Moc doporučuji!

04.12.2020 5 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

tuhle milou knihu si přál můj syn, když byl menší. Líbily se mu moc obrázky.

27.11.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Poslouchala jsem jako audioknihu k žehlení. Za mě je příběh opravdu nejslabší od autorky. Hodně situací se z předešlých knih opakuje jako třeba hlavní hrdina bez peněz, kočička v domě a zatápění v krbu. Divné a těžko uvěřitelné tajemství je navíc předčasně prozrazeno...

27.11.2020 3 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Mladý Fynn našel při potulkách ulicemi Londýna malou opuštěnou holčičku Annu, ujal se jí a se svou matkou se o ni staral. Po večerech si spolu vyprávěli a hráli. Anna Fynnovi povídala o panu Bohu, kterému se svěřovala se všemi svými myšlenkami. Zajímavá kniha plná fylozofických úvah malé Anny.

13.11.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Nenáročné strašidelné čtení, ale tentokrát se mi příběh přízraků domu Carrowů líbil mnohem víc a byl uvěřitelnější než autorčina prvotina.

05.11.2020 4 z 5