DanaKa81 DanaKa81 komentáře u knih

Zimní knížka pro Lucinku Zimní knížka pro Lucinku Milena Lukešová

zajímavě ilustrovaná kniha z mého dětství. Ráda jsem si ji prohlížela

15.03.2020 5 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

příběh dokonalé nevěsty mi přišel docela originální, krásná oddechová četba. Určitě autorku nezavrhnu a v budoucnosti si od ní přečtu i něco dalšího

27.02.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dávám pět hvězd za autorčinu vynikající vypravěčskou schopnost. Kniha se četla jedním dechem. Bylo mi Hany a její rodiny neskutečně líto.... Naštěstí autorka vnesla do tohoto tragického příběhu Hany i trochu naděje . Knihu budu dlouho vstřebávat

24.02.2020 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

milý příběh čtyř sester, budu se těšit na filmové zpracování

19.02.2020 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

první polovina knihy mě bavila. Fandila jsem mladé začínající Londýnské krejčové, která si díky své známosti splnila sen a odcestovala do Francie. Záhy začala válka a už nebylo možné vrátit se domů do Anglie. Začaly jí docela krušné časy, přítel ji zradil, zůstala bez jakýchkoliv příjmů a její spásou se stala práce u řádových sester. Shodou nešťastných okolností se dostala do Dachau. Tahle kapitola života by se dala ještě pochopit, ale z dalšího sledu absurdních událostí jsem nebyla vůbec nadšená! Dočítala jsem knihu hlavně ze zvědavosti...

13.02.2020 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Autorka napsala silný příběh, kterému se dá jen těžce konkurovat! Hlavní hrdinky jsou dvě sestry s pohnutým osudem již od dětství. Po letech nepochopení, si k sobě snaží najít cestu, ale 2.světovou válkou zmítaná Francie jim to neusnadní... Nechybí láska, přátelství i odvážné plány na záchranu spojeneckých pilotů i židovských dětí. Doporučuji mít ke knize přichystanou zásobu kapesníčků

11.02.2020 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Bavila mě až poslední část knihy, ale než jsem se k ni prokousala měla jsem chut’ knihu několikrát odložit. Osoby z okruhu podezřelých byly nezajímavé, ztrácela jsem se v ději.Další kniha od Jo Nesba je o poznání lepší

03.02.2020 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

docela hezky napsáno, jen ten konec s Hitlerem byl hodně přitažený za vlasy. Někdy méně znamená více...

27.01.2020 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

autor v knize šikovně prolínal Oveho minulost s přítomností. Kdo by si sympaticky mrzutého, ale čestného Oveho s jeho kočičkou a milými sousedy neoblíbil...

25.01.2020 4 z 5

Na mystickém jezeře Na mystickém jezeře Kristin Hannah

Autorka citlivě popisuje složitou životní situaci hlavní hrdinky. Všem postavám v knize osud moc nepřál, ale zlé se nakonec obrátilo v dobré. Kdo nečetl, tak ať se připraví na pořádnou dávku romantiky. Vše je okořeněné úžasnou přírodou v okolí Mystic. Závěr knihy mohla klidně autorka o kousek prodloužit, ale nevadí stejně si zaslouží pět hvězd.

23.01.2020 5 z 5

Můžu jen doporučit. Styl kterým je Analfabetka napsaná se mi moc líbil! Nevěděla jsem do poslední chvíle jak se s daným problémem (atomovou bombou) vypořádají. Závěr knihy vůbec nezklamal! Autor bude patřit do mých oblíbených spisovatelů, hlavně pro ten jeho výborný smysl pro humor.

08.01.2020 4 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Musim uznat, ze kniha je vtipne napsana.Dej je dost predvidatelny takze takova oddechovka, na muj vkus az moc sladká.

13.12.2019 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Nakonec jsem měla přečteno za pár dní, moc jsem si od mysteriozního románu neslibovala, ale poradili si s ním dobře. Pokud bude nějaké další pokračování o posmrtném životě neodolám a pořídím si ho. Každopádně mnohem víc se mi od Keplerů líbí jejich série kriminálních případů. Joona je prostě nejlepší!!!

18.10.2019 3 z 5